Gmzkzk'nın Başarı Öyküsü 12 Kilo Verdi

gmzl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2011
365
243
Geçen yaz spor takviyesiyle günde 6 öğün beslenerek 12 kilo verdim ve bütün kış boyunca öyle abartılı bir şekilde ne spor yaptım ne de diyet ama kiloları geri almadım..:KK64:
tek yapmanız gereken şunlar;
1. Sabah kahvaltınızı uyandıktan en geç yarım saat sonra yapmalısınız ve kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu unutmamak gerekiyor herşeyden yemelisiniz,
2. Açlık hissi duymaya izin vermeden ara öğünlere başvurun porsiyon meyveler, çerezler, dondurmalar..(vücut aç kaldığı zaman ilk yediği yemek yağ olarak kalır vücutta)
3. Akşam aç yatmayın gece vücudumuz besinleri yakıyor sanılanın aksine tabi abartılı yemek değil benim dediğim aç yattığımız zaman sabahta kahvaltı vucuda yapışır..
4. Antioksidanları hayatınıza ortak etmeyi asla unutmayn
5. bol bol su ve maden sularını tüketmeyide alışkanlık haline getirin..

Örnek diyet listemi daha sonra istiyenler için ekleyebilirim..

Kahvaltı:2 kibrit kutusu peynir, 3 ince dilim ekmek, haftada 2-3 1 adet yumurta, 5-6 adet zeytin, yağsız salata istediğin kadar( domates, biber, salatalık..)
Ara Öğün: 1 porsiyon meyve veya çerez
Öğle: 2 yumurta büyüklüğünde et, tavuk, kurubaklagiller.., 8 yemek kaşığı sebze, 4 porsiyon ekmek( ekmek yerine makarna, pilav tercih edilebilir), yoğurt, salata
Ara Öğün:2 porsiyon meyve veya form bisküvilerle birlikte taze meyvesuları, süt
Akşam: Öğlenin eşdeğeri
Ara Öğün:1 porsiyon meyve veya süt

bu sadece bir örnek buna eşdeğer bir şekilde değişiklikler mümkün keyfinize, canınızın istediğine göre..:KK56:

ZAYIFLAMA KONUSUNDA HER TÜRLÜ SORUNUZA CEVAP VEREBİLİRİM..:92:

bende başlıyorum diyete ayda ne kadar verdiniz ve sporla desteklediniz mi?

Bu diyetle ayda 4 kilo verdim zaten en sağlıklı kilo verme şeklide bu geri alınmıyor, kesinlikle sporla destekledim:KK66:

cnm ben aksam 6'dan sonra ne yersem yiyeyim zayiflayamiyorum. haftada her gun spor da yapsam. bence her bunye farkli, benimkisi aksam yedigini depoluyor direk, meyve de yesem ve cok az da yesem

cnm ben aksam 6'dan sonra ne yersem yiyeyim zayiflayamiyorum. haftada her gun spor da yapsam. bence her bunye farkli, benimkisi aksam yedigini depoluyor direk, meyve de yesem ve cok az da yesem

Diyetisyene bunu söylediğimde bu tarz verilen kilo çok sağlıklı olmuyor bünye zayıf düşüyor ve böyle olunca da diyeti yarıda bırakmak zorunda kalıp kilolar geri gelebiliyor dedi..
benim dediğim tarzda yemek yediğin zaman metabolizman hızlanıcak zaten en önemlisi de bu metabolizma hızlanınca yediklerinden korkma o saatten sonra bir alıştırma süreci gibi düşün.. deneyip denememek sana kalmış tabiki benimki nacizane bir öneri..

ben de 9 aylık evliyim ve evlendikten sonra 4 kilo aldım. boyum 155 kilom su an 50. kemiklerim çok zayıf olduğu için aldığım kilolar kendini çok gösteriyor.çalıştığım için spor yapmaya vakit bulamıyorum açıkçası şu anda yediklerimden de kısmıyorum. ama bu 4 kiloyu vermem lazım. tavsiye edebileceğiniz bi diyet var mı?

:emir_bebek: kesinlikle ben de böyle sağlıklı bir diyet listesi istiyorum. Zaten çok da kilom yok. Hem kendimi diyette gibi hissetmemeliyim hem de sağlıkla tekrar geri almamak üzere kilo vermeliyim. Yalnız buna da bir türlü alışamadım. Ben oldum olası ana öğünlerde az yiyip aralarda fazla kalorili çikolata gibi besinlerle beslenenlerdenim. Bunu düzgün ana ögünler alarak engellemeliyim. Bu konuda tecrübeli olarak yardımcı olur musun?

ben de 9 aylık evliyim ve evlendikten sonra 4 kilo aldım. boyum 155 kilom su an 50. kemiklerim çok zayıf olduğu için aldığım kilolar kendini çok gösteriyor.çalıştığım için spor yapmaya vakit bulamıyorum açıkçası şu anda yediklerimden de kısmıyorum. ama bu 4 kiloyu vermem lazım. tavsiye edebileceğiniz bi diyet var mı?

sanırım metabolizman yavaş olabilir bunun için sık sık yemeyi denemelisin ve günde 1-2 yeşil çay içmelisin ayrıca en azından akşamları yürümeyi denesen biraz haraket iyi gelicektir.. 0 haraketle kilo vermek çokda kolay değil en azından geri almamak için..

:emir_bebek: kesinlikle ben de böyle sağlıklı bir diyet listesi istiyorum. Zaten çok da kilom yok. Hem kendimi diyette gibi hissetmemeliyim hem de sağlıkla tekrar geri almamak üzere kilo vermeliyim. Yalnız buna da bir türlü alışamadım. Ben oldum olası ana öğünlerde az yiyip aralarda fazla kalorili çikolata gibi besinlerle beslenenlerdenim. Bunu düzgün ana ögünler alarak engellemeliyim. Bu konuda tecrübeli olarak yardımcı olur musun?

Ana öğünlerde problem yok fakat kendinde problemi biliyorsun bak bu yaz aylarında çikolata yerine kendini meyveler, dondurmalarla kandırmayı denesen büyük bir yarar görürsün çünkü gerçekten şu çikolata güzel olduğu kadar fena da yağ depoluyo canın tatlı çektiği zaman tarçın koklamayı da deniyebilirsin.. ayrıca karpuzu, kavun ara öğünlerde iyi doyurucu oluyor..

pirinç lapasını duyan varmı acayıp kilo yakıyormuş

bunu ilk kez duyuyorum, deneyip faydasını görenler olabilir elbet ama şunu da unutmamak gerekiyor besinler insanlarda farklı etkiler yaratabiliyor herkesin vücudu farklı şeylere duyarlı bunu herkes kendi için bilir ne yiyince kilo alıp ne yediğinde verdiğini buna göre diyetinizi ayarladınız mı sonuç harika olabilir..

merhaba.sizi tebrik ediyorum.:KK71:kaçtan kaç kiloya düştünüz.boyunuz kaç merak ettim.birde listede yazan öğle yemeğinin hepsinimi yedin canım.4 dilim ekmek çok gibi geldide.
bende bir 10 kilo verdim ,çakıldım kaldım ,yerimde sayıyorum.:KK50:çok can sıkıcı bir durum malesef.:KK43:

Kahvaltı:2 kibrit kutusu peynir, 3 ince dilim ekmek, haftada 2-3 1 adet yumurta, 5-6 adet zeytin, yağsız salata istediğin kadar( domates, biber, salatalık..)
Ara Öğün: 1 porsiyon meyve veya çerez
Öğle: 2 yumurta büyüklüğünde et, tavuk, kurubaklagiller.., 8 yemek kaşığı sebze, 4 porsiyon ekmek( ekmek yerine makarna, pilav tercih edilebilir), yoğurt, salata
Ara Öğün:2 porsiyon meyve veya form bisküvilerle birlikte taze meyvesuları, süt
Akşam: Öğlenin eşdeğeri
Ara Öğün:1 porsiyon meyve veya süt

bu sadece bir örnek buna eşdeğer bir şekilde değişiklikler mümkün keyfinize, canınızın istediğine göre..:KK56:

ZAYIFLAMA KONUSUNDA HER TÜRLÜ SORUNUZA CEVAP VEREBİLİRİM..:92:

selamlar arkadaşım,çok sağlıklı kilo vermişsin öncelikle tebrik ederim:KK9:.ben hayatımda hiç diyet yapmadım:KK43:(bundan 6 yıl önce tiroit problemim oldu,tiroit tedavisine başlayana kadar hep zayıftım.tedavi sürecinde doktorum beni uyardı ve kilo alacağımı günlük yarım saat yürüyüşler yapmamı önerdi ben ise hiç takmadım.neyse tedavim bittiğinde tam 18 kilo almıştım:KK17:ee dikkat etmemenin sonu işte:KK43:sonra evlilik öncesi bu 18 kilonun 10 kilosonu verdim nasıl verdim ben de bilmiyorum çünkü diyet falan yapmamıştım ama o dönem hiçbir şey yiyemiyordum.neyse evlendiğimde 68 kiloydum düzen oturunca bir baktım 78 kilo olmuşum ama hala aldırmıyordum çünkü hep orantılı kilo alırım heryerimden yani boy da olunca amaaaan diyordum boşver.son 3 yıl içinde de 88 kiloya çıktım ve beklenen acı sondayım:KK43:artık gerçekten diyet yapmam gerktiğinin farkındayım.ne kadar orantılı kilo alsam da fil oldum artık fil:18:
diyeceğim beslenme programını çok beğendim ramazan sonrası ben de böyle bir diyete başlıcam ve bana yardımcı olursan çok çok sevinirim.tekrar tebrik ederim canım:KK71:

X