Bebek Beslenmesi Gobek bagi iltihabi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Socialmom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2016
113
35
32
Bu sabah bebegimin gobek baginda sari akinti oldugunu farkettik daha gobegi de dusmemisti apar toapr hastaneye geldik korktugumuz olmus iltihap kapmis gümüş nitrat ne batticon uyguladi kan veriyoruz simdi de iltihap kana karisti mi diye.basindan boyle bişey geçen var mi nasil bi surec uzun suruyormu

Bu sabah bebegimin gobek baginda sari akinti oldugunu farkettik daha gobegi de dusmemisti apar toapr hastaneye geldik korktugumuz olmus iltihap kapmis gümüş nitrat ne batticon uyguladi kan veriyoruz simdi de iltihap kana karisti mi diye.basindan boyle bişey geçen var mi nasil bi surec uzun suruyormu
Hayır arkadaşım benim kızımda iltihap kaptı kanlanma oldu iğne vuruldu 3,4 gün kadar kan akmayana kadar her gün getir dedi 3,4 günlük süreç sonunda kanama durdu iltihap için batikon ile pansumana devam et dedi 3 gün batikon ile pansumandan sonra iyileşti göbeği zaten bu süreçte göbek bağı düşmüştü

Hayır arkadaşım benim kızımda iltihap kaptı kanlanma oldu iğne vuruldu 3,4 gün kadar kan akmayana kadar her gün getir dedi 3,4 günlük süreç sonunda kanama durdu iltihap için batikon ile pansumana devam et dedi 3 gün batikon ile pansumandan sonra iyileşti göbeği zaten bu süreçte göbek bağı düşmüştü
Gecmis olsun size de cok zor ya bizim de dustu ama bi parca daha kaldi gobeginden :KK43: iltihap gecti sukur igne yaptirmak icimi parcaliyo resmen

Nasil oldu bebegin canim bende randevu aldim bu hafta goturecegim akıntı hala devam ediyor
Doktor igneyi kesti canim gecmis dedi ama hala gobeginde bi parca var dusmedi ve arada akinti da oluyo.antibiyotikli bi krem verdi onu kullanmaya devam ediyoruz.cok uzuluyorum bu duruma ya dogumu yaptiran doktorla da alakaliymis bunun sebebi guzel kesememis gobegini oyle diyolar :KK43: senin normal dogummu

Antibiyotikli igne canim iltihapi kurutmasi icin .artik daha sık oluyomus bu gobek bagi sıkıntıları dogumu yaptiran doktorun gobegi kesmesiyle alakaliymis
Bugun gittim bende ordaki et parçası polipmiş hayatimda ilk kez goruyor ve duyuyorum iple bagladi kendi dusecek dedi korkulacak bisey degil dedi bayramdan sonra kontrole gidicem gerek olursa yakariz dedi

Göbek bağının sağlıklı ve hızlı düşmesi için göbek deliğine zeytinyağı damlatabilirsiniz yeğenimin de göbek bağı iltihaplanmıştı. Sonra 1 iğne yapıldı ve düşmesi biraz geç oldu. Ne zaman ki hemşire saf zeytinyağı sürün dedi 1 hafta bile sürmedi toparlaması ve düşmesi

Göbek bağının sağlıklı ve hızlı düşmesi için göbek deliğine zeytinyağı damlatabilirsiniz yeğenimin de göbek bağı iltihaplanmıştı. Sonra 1 iğne yapıldı ve düşmesi biraz geç oldu. Ne zaman ki hemşire saf zeytinyağı sürün dedi 1 hafta bile sürmedi toparlaması ve düşmesi
Keşke bunu daha önce bilseydim alkol sıkiyordum hergun on gunde dustu sıkıntı olmadı sonradan iste o polip cıktı :KK43: okadar cok kisi vardiki ayni sorunla gelen:KK43:

Polip i ilk defa sizden duyuyorum ama korkarim bizim de ayni durum olustu hala bi parca var orda ve düşmüyo doktor gelmeyin artik kendi dusmesini bekleyin dedi ama Bu durumda birdaha gitmek gerekecek. Zeytinyagini keske en basindan kullansaydik ama simdi bile pansuman yapılabilir aslinda.
Peki baglama islemi nasi oldu canini yakti mi bebisinizin?

Polip i ilk defa sizden duyuyorum ama korkarim bizim de ayni durum olustu hala bi parca var orda ve düşmüyo doktor gelmeyin artik kendi dusmesini bekleyin dedi ama Bu durumda birdaha gitmek gerekecek. Zeytinyagini keske en basindan kullansaydik ama simdi bile pansuman yapılabilir aslinda.
Peki baglama islemi nasi oldu canini yakti mi bebisinizin?
Ben cok telaşlandım canı yanar diye düşündüm o parcada sinir olmadığıni soyledi doktor dikis atılan ipi makasla tuttu bende yardıncı oldum o et parcasina düğüm attı göbekten beslenip canliligi devam etmesin diye yok aglamadi bisey hissetmedi ama kanadi yine kanarmış neden olur bu diye sordum vucut kendi yapiyor dedi anlamadim gitti valla eve geldik birkac saat sonra okadar cok agladiki canimi yandi neydi bilmiyorum

Gecmis olsun size de cok zor ya bizim de dustu ama bi parca daha kaldi gobeginden :KK43: iltihap gecti sukur igne yaptirmak icimi parcaliyo resmen
Benim de ama sağlığı için gerekliydi prensese :) batikonla pansumana devam et arkadaşım o parça da gidecek

Cok sukur dun parca dustu biraz kanama oldu suan gobek normale döndu akınti yok cok sukur nasil mutlu oldum anlatamam

Bebegimin gobeginin fotosunu attim bakabilir misiniz bi hergun batikon ve antibiyotikli krem suruyorum bizimki de bi parca daha atti ama icinde daha bu parca da var :KK43:

Eklentiler

• 20160903_223442-1.jpg
    20160903_223442-1.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 1.428
Bebegimin gobeginin fotosunu attim bakabilir misiniz bi hergun batikon ve antibiyotikli krem suruyorum bizimki de bi parca daha atti ama icinde daha bu parca da var :KK43:
Canim ayni bu sekilde bir parca vardi iste onu baglamisti doktor dustu simdi kapanmaya basladi suan uyuyor yarin sana foto atarim cocuk cerrahiye tekrar git istersen parca dusene kadar sari akinti bizde devam etti dusunce bitti

Evet canim gecmis hic bisey kalmamis sizinkinde ah bide bizimki geciverse de kurtulsak
Canim merak ettim nasıl oldu ufaklıģin göbeği duzeldimi ? Kontrolum vardi 19 unda icerde minicik sivilce gibi bir parca var dedi gosterdi sorun degil ama buyurse akıntı olursa yakarız dedi

X