Göğüs Büyütme Estetiği Ameliyat Yöntemleri Hakkında Bilgi Paylaşım

Modelleri dolgunluk boyutlarına göre sayısal olarak , profillerine göre de düşük-ortalama-yüksek şeklinde sınıflandırabiliriz. Örneğin 225cc hacme sahip silikon, 3 farklı profile sahip olabilir. Farklı profillere sahip olması taban alanı, yüksekliği ve sertliğini etkileyecektir.Resimle örnek vermek gerekirse , resimde aynı hacme sahip farklı profillerde iki adet silikon mevcut.

Silikonların farklı profilde üretilme sebepleri, vücudunuzun anatomisine en uygun olanını kullanabilimeniz içindir. Örneğin göğüs tabanı normalden genişse, yüksek profilde olan bir silikon kullanmanız uygun olmayacaktır. Ancak zayıf olsanız bile yüksek profil silikon kullanmak zorunda olmayabilirsiniz. Çünkü zayıf kadınların da göğüs tabanı geniş olabilir.

Tüm kadınlar görünüşlerinin güzel olması için yüksek profil yani dik göğüs ister.Yüksek profile sahip kadınlarda bazen geniş göğüsler isteyebilir.Çünkü genelde yüksek profil göğüslere sahip kadınlar eğri ve yana bakan göğüslere sahiptir.Ancak kadınların ne istediğinden önce silikon ameliyatı sonrası, anatomileri ile silikonun uyum sağlayıp sağlayamayacağı daha önemlidir.Eğer yanlış silikon seçimi nasıl yapılır görmek istiyorsanız aşağıdaki resmi inceleyin. yüksek profile sahip bir bayanın geniş göğüs tabanı olmamasına rağmen yaptırdığı ameliyat sonrası şekil bozukluğu görülmekte.

Eklentiler

• $yanlis-silikon-secimi.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 80
Hasan Fındık : 6000 TL
Naci Çelik : 3500-4000 Euro
Barış Çakır : 8000 TL
Tuğrul Turan : 7000 TL

Benim bildiklerim görüştüklerim bunlar.

Ben bişey sormak istiyorum genel olarak. aynı markaları kullanıyor zaten sonuçta hepsi genelde iyi markalar belli silikonda göğüs ameliyatınında olabilecek 3 yeri var bazı çok astronomik fiyat isteyen doktorlar acaba hiç kesmeden ışınlamı koyuyor silikonu. onlardan düşük fiyatta ameliyat eden isim yapmış doktorlardan çok memnun hastalar var. silikon fiyatları ortalama belli iken kesinlikle hakkından fazla isteyene yaptırmamak gerek. İzmirde İstanbulda çok iyi doktorlarda var 4500 TL isterken yazık ne zorluklarla o parayı biriktiren bayanlarda var. kesinlikle çok iyi doktorlarda var makul olması gereken fiyatta, illa çok pahalı yapıyor diye muciler yaratmıyor yada sorunsuz kapsulsüz bir hayat vaadetmeyecek onlarda, o doktor işi paraya dökmüş desek daha doğru olur. ben ne tv de isim yapmış gidip ameliyat olmuş hayatı kararmışlarda biliyorum.

ıste soyle bır fark var kımı hastane 5 yıldızlı otel konforunda oldugu ıcın ona para oduyosun.
1 gun kalmak ıcın o kadar luksu tercıh etmem sahsen.cerrahım kalıtelı olsun o yeter bana.
benım amelıyat oldugum hastane normal standartlardaydı.dtten luks ama arzum un amelıyat oldugu hastneden luks degıl.
bunlar fıyatı etkılıyo yanı..
bıde genel olarak ızmır ankara ve ıstanbuldan ucuz ama bıızler ıcın bırıktırmek zor oluyo

Katılıyorum ama ben önce fiyatı değil önce doktora ne kadar güvendiğimi düşündüm. İçlerinde en pahalı olana karar vermişim ama daha uygun olanı da ciddi manada düşünmüştüm, çünkü ilk kriterim bu değildi. Ben her şey içime sinsin istiyorum, doktor yöntem protez vs içime sindikten sonra maliyeti üç aşağı beş yukarı aynı zaten. Bu arada yanlışın var, her doktor aynı marka protez kullanmıyor. Ama çok isim yapmış ve ameliyatlarını eline yüzüne bulaştıran bir çok isim duydum ben de, o konuda haklısın. Medya şişirmesi çok isim var. Artık o da şans, kader veya bilmiyorum eksik araştırma.

İlk ameliyatımı doktorumun kendi hastanesinde olmuştum.Doktorun kendi hastanesi olmasının avantajı vardı tabi.Çünkü anlaşmalı çalıştıgı bir hastane olursa doktor ameliyat başı o hastaneye ücret ödüyordu.Haliyle bu para hastanın cebinden çıkıyordu.Şu anda doktorum anlaşmalı bir hastanede çalışıyor.Karnımdan yag aldırdıgım hastane anlaşmalı çalıştıgı bir hastaneydi ve çok lükstü.Şİmdi bakıyorum aradaki fiyat farkına,hiçte abartı bir rakam farkı yok.Aradan bir buçuk sene geçmiş fark 1000 tl.Her sene doktorlar ameliyat ücretlerini arttırır.Proteze zam gelir,hastane fiyatları yükselir v.s.. Şu an Istanbulda sanırım en uygun olan özel hastane Bogaziçi Tıp Merkezi.Bu hastanede doktorlar muayenelerini yapıyor ve yine aynı hastanede ameliyatlarını yapıyorlar.Haliyle ameliyat ettikleri hasta için başka bir hastaneye ameliyat ücreti ödemiyorlar,maliyet düşüyor ...Özel bir yerde çalışan doktorların fiyat farkı öncelikle bu nedenden dolayı yüksek oluyor bence.Hatta bazı doktorlar hastaya birkaç hastane seçenegi sunuyorlar.Şu hastanede olursan şu kadar,bu hastanede olursan şu kadar diye Karar sizin .. Hastanede gecelik yatışta fiyat degişmez.Siz zaten bir gecelik ücreti ödüyorsunuz.Bence bir gece kalmanız en iyisi olur.Çünkü agrılar gece olur,unutmayın..Ama bir gece haricinde ekstaradan kalmak isterseniz fiyat yülselir.Bazı hastaneler yanınızda kalacak refakatçiden bile ücret alıyormuş,hatta yemeginden bile Ameliyat olacagınız hastane ile bu detayları konuşun bence,yada doktorunuza sorun.Bunlardan bilgisi vardır mutlaka doktorunuzun..
Arkadaşlar...Ben meme protezlerini Türkiyeye getiren ve dagıtımını yapan bir şirketle telefonda görüşmüştüm.meme protezlerinin fiyatı 1000-1200 tl gibi bir rakamdı,ben aradıgımda.Sizlerde netten protezin ismini yazıp Türkiye genel dagıtımı yapan firmalarla görüşüp bilgi alabilirsiniz Devlet hastanelerinde protezi sizin almanız gerekiyor mesela.Düşünün geri kalan parayı :26: Protez markaları arasındada ciddi bir fark yok.Her doktor farklı protez markasını tercih ediyor.Sonuçta Onaylı olan protezi kullanması önemli olan.Herkes protezinin kıvamından memnun nasılsa Bu ameliyatlarda ün yapmış birçok doktor var.Profesör olunca fiyat daha çok artıyor tabi.Ama profesör olmasada yaptıgı,buldugu teknikten dolayıda yüksek fiyat alan doktorlarda oluyor.Örnegin Yakup Avşar burun ameliyatında kendi tasarımı bıçaklarla ve kendi teknigiyle yaptıgı ameliyat sonuçalrı gerçektende mükemmel..
İçimize sinen bir doktorun olması çok önemli bu konuda.O memnun olmuş,onunki güzel olmuş davası degil bu.Gidip görüşeceksin ve aklına mantıgına yatan doktoru bulunca ameliyat olacaksın Umarım herkes istedigi gögüslere kavuşur,sorunsuz ve güzel İnanın yaşanan tüm sıkıntılara degiyor Sevgiler..

Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar :) uzun süredir forumu takip ediyorum ve doktor araştırması yapıyorum sonunda Dr. Ufuk Bilkayda karar kıldım. Meme büyütme estetiği için muayene randevusu alıp görüştüm fakat tecrübesi ve tavsiyesi olan arkadaşların bilgilerine çok ihtiyacım var. Ufuk Bey ameliyat sonrasında da yeterince ilgili mi acaba?

Cevabın için tesekkürler gizeml :) İzmirde yasamamın Ufuk beyi seçmemde etkisi büyük. Senin arastırmamı tavsiye edeceğin doktor var mı, paylaşırsan çok sevinirim.

Bu başlıkta verilen bilgiler çok güzel fakat yuvarlak mı yoksa damla mı sizce? Damla sanki sarkık bir görüntü yaratırmıs hissi veriyor..

merhaba arkadaslar ben 3 ay once doğum yaptım ve suan emzırıyorum.Eminimki emzırme bıttıkten sonra gogüslerım eskı formuna kawusmayacak o yuzden de göğüs estetiği düşünüyorum (sılıkon taktırmak).Fakat bunun ıcın emzırmenın bıtmesı gerekıyor onu da bılıyorum ama emzırme bıttıkten ne kadar süre gecmesı gerekıyor amelıyat olmak ıcın?

Emzirme bittikten 3 ay sonra bu ameliyatı olunabiliyor sanırım

canım ben emzirmeyi bırakalı 3ay oldu ama hala süt geliyor sıkınca. dr. sıktığın zaman süt gelmemesi lazım , ozaman ameliyat olabilirsin dedi. bende hala bekliyorum ama herkeste farklı olabilir tabi

Slm cnm, ben antalyada ameliyat oldum. Doktorum istanbuldan haftada 2 gün antalyaya ameliyat için geliyor. Dr. Akın Demiralay, istersen bir görüş

canım ozelden cvp veremedım 40 da kalmısım buradan yazayım ... şimdilik...

canım cok tesekkur ederim cevabın için... akın bey e buradaki forumlardan okuyup gittim.zor bı olay... senın surecler nasıldı... ne yapıldı...

sen ozelden yazabilirsin hatta daha uzun bı msj yazmıstım ama buradan yazamadım onu...

Paylaşım için teşekkürler. Gerçekten meme protezi hakkında her şeye yanıt var bu yazıda. Yıllar önce paylaşılmış Dr. Tuğrul Turan Bey'in yazısı fakat resmen ufkum açıldı. Özellikle de aktif spor yapan göğüs/omuz ve kol ve de sırt kaslarını sürekli çalıştıran birisi olarak aydınlandım. Evet anatomiye uygun olan kasın üstüne yapılması ve öncelikle düşünülmesi gereken bu. Ha kas zarı altı diye bir şey olmaz demiş, dediği de son derece mantıklı bonfilenin kası nedir ve silikonu saklar mı? Bu gerçekten uygulanabilir mi, keşke uygulansa en iyi yöntem bu gibi geldi benim vücuduma çünkü.

Valla bana kas zarı altı uygulandı :)) Bu yöntemi her hastaya yapan doktorda var. Her hastaya kas zarı altı yapan.. Tuğrul beyde her hastaya kas üstü yapardı mesela. Hastanın durumuna göre yöntem seçen doktorlarda var..
Herkese kas üstü olmayacağı gibi kas altıda olmaz ama. Birazda kişinin durumuna göre bence

Bu aydınlatıcı yazının sahibi doktor beyi merak edip araştırdığımda, (galiba ben böyle bir doktora ameliyat olabilirim diye düşünmüştüm) elim bir kaza sonrası vefat etmiş olduğunu öğrendim ne yazık ki. Tanımasam da böyle kıymetli insanların kaybı büyük üzüntü sebebi. Allah rahmet eylesin.

Amin.. Kendisine tanıma imkanım olmadı ama tanımayı çok isterdim bende.. Allah rahmet eylesin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…