Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Ameliyat olupta burada paylaşan herkese çok teşekkür ederim.Ve sizin adınıza sizin kadar mutluyum inanın :) Yaşadıklarınızı heyecanınızı okurken hissedebiliyorum.O kadar farklı ve güzel ki :))

Ben İstanbul dayım sanırım Nebil Bey Ankara da :KK43:

Birde kızlar birşey sormak istiyorum ben bir hafta yıllık izin alıp ameliyat olmayı düşünüyorum.Yeterlimi sizce ? Yani işe döndükten sonra sakat gibi hareket edip dikkat çekmek istemiyorum.Sorada sıkı rejim yaptım derim artık ama ameliyat olduğumu söylemeyeceğim :)
İş yerinde yanlışlıkla biri çarpar dikişler açılır diye tereddüt ediyorum.
Ya ben kendi kendime yüzlerce bahane bulurum aslında :)
Umarım ocak ayında bir gün bende gireceğim siteye ve kızlar bitti artık diyeceğim kurtuldum :)
Dualarım sizinleydi sizde dualarınızı eksik etmeyin ne olur :))

Dualarımız seninle canım ...sende benim gibi ocakta olucaksın sanırım..şafak sayıyoruz asker gibi dimi:)) Allahtan tek dileğim istediğim büyüklük ve şekilde olması..
yani şuan burda henüz olmadığım bir ameliyatın olmayan sonuçlarını övemem dimi:))
doktorum ilgili sağolsun..ameliyattan sonra herşey daha da belli olacak..
capellanın dediği gibi Türkiyede işini çokkk iyi yapan yüzlerce doktorumuz var..sayısı sadece 1 tane değil yanii...

Ameliyat olmuşlara geçmiş olsun; olacaklara (bende dahil:) Allah yardımcımız olsun diyorum....

Arkadaşım burası REKLAM Panosu DEĞİL..bu tuğrul beyde ALLAH değil.Lütfen yorum yaparken dikkatli olun.. tıp fakültesinin 6 yıl sürüyor..ve diğer doktorlarımızda tuğrul bey gibi aynı eğittimi alıyor..
11 MİLYARI olan gitsin olsun ameliyatını ama gelip burda diğer doktorların yaptığı işleri görüp görmeden ""diğer doktorların yaptığının tuğrul beyinkiyle aynı güzellikte olduğunu sanmıyorum "" deemeyin..burada ameliyat olan herkes önce size mi açıp gösterdiler göğüslerini?? bilip biklmeden yorum yapmayın...BİRİLERİNİN REKLAMINI YAPACAĞIZ DERKEN DİĞERLERİNİ KARALAMAYIN!!!!!

Lütfen artık bu tuğrul bey konusu kapansın..cidden İlk andan beri hep reklamının yapıldığını hissettim..zaten diğer doktorların işinin bu kadar iyi olacağını sanmıyorum derken MAKSAT anlaşılıyor..herlade bu tuğrul beyin reklama ihtiyacı yoktur sosyete ve ünlülerin doktoru olduğuna göre..
bu ameliyatın her zaman koplikasyona açık iz bırakıcı bir ameliyat olduğunu Herkes söylüyor..ama Tuğrul bey diyorki..

-SON ANA KADAR SİGARANI İÇEBİLİRSİN...
-İZ KALMAYACAK
- EMZİRECEKSİN
-KOMPLİKASYON OLMAYACAK..

Arkadaşlar hiç bir doktor sigara konusunda bukadar serbest davranamaz..Eğer Hipokrat yemini ettiyse..Sonuçta hastasının sağlığını düşünüyorsa bu tür Garantileri de veremeez...
her zaman % 1 lik te olsa bi sorun çıkma ihtimali olabilir..Araştırdığım tüm sitelerde tüm doktorlar sigarayı kesinlikle ameliyat öncesi ( en az 1 ay önce) bırakmalısınız..
kalacak izlere hazırlıklı olmalısınız.
emzirme kapasiteniz daralabilir..ama tamamen kesilmez.. diye yazarken bu Tuğrul bey tüm bunların aksini iddia ediyor..yapmayın..ALLAH İÇİN..

reklamını yapacağız diye masum insanları oyalamayın..çünkü burada 11 milyar verebilecek birilerinin olduğunu sanmıyorum..belki 1 tane veya 2...gerisi sizsiniz zaten..habire Övüyorsunuz..

arkadaşlar yazdıklarınızı bir de kendiniz okuyun? burası reklam panosu da değil chat odası da değil... kimseden farklı bi maksadımız ve reklam yaptığımız falan da yok ve biz de sizler gibi yaşadıklarımızı gördüklerimizi bildiklerimizi paylaşıyoruz... sen iyimisin?... bana da maksatlı olan sen göründün SuzanA... açıkça karalayan hatta hakaret eden kim?... bi doktor bu ameliyatı bütün diğerlerinden farklı yapıyor diye adama demediğini bırakmıyor bazıları... hipokrat yemnine ihanet etmiş ve dini imanı para olan kişi olarak hem de adı ile işaret ederek yazan kim?... süt verme, izler, sigara ve komplikasyonlar konusunda saatlerce anlatıp benden bi kuruş para almayan, o gün sadece benimle ilgilenen ve bütün gün yanımda bekleyen bi doktor mu hipokrat yeminine uymamış?... tuğrul bey insan olarak da doktor olarak da tam not alır benden... "1 tane doktor var başkası yok" diyen de olmadı ve aslında bu cümlenle senin tugrul beyin reklamını yaptığından şüphelenmek lazım??... göğüs güzelliğine gelince yazılanlar doğru ve gözle görünür bir fark var?... nerden mi biliyorum?.. gözlerimle gittim gördüm bi çok doktorun yaptıklarını da ordan biliyorum?... ve izin verin de o bahsettiğiniz 1 - 2 kişi var ya işte onlar da bizim yaşadıklarımızdan yararlanma, bilgilenme ve öğrenme imkanı bulabilsin?... burası senin sohbet odan mı?.. sizi saygı ve nezakete davet ediyorum.

...ve Lynn... çok geçmiş olsun canım.. :) evet ilk aylarda çok dik ve yukarıda duruyorlar... bende 2,5 ay mı ne sürdü o dimdik halin geçmesi... ama hem boyutları hem de duruşu sürekli değişiyor ve ve merak etme şimdi çok daha doğal duruyorlar... sevgiler...

Neden savunma ihtiyacı duyuyorsanız ondan...
hem ben size herhangi birşey demedim..başından beri kim ne yazmış iyi takip ediyorum...ne zaman biri yeni üye olsa ve soru sorsa..turgut bey aşşağı turgut bey yukarı hemen foruma cevap fırtınası..insanın içine sinmeyen bişey var kusura bakma arkadaşım..
hem senlik bir durum yok senin yazdığın herhangi birşeye cevap vermedim..yazdığım başka arkadaşlara...sonuçta bende burada buldum doktorumu ve övdüm gerçekten..ama burada "gerçekten ameliyat olan " ve bizimle gerçek hislerini paylaşan arkadaşların yazılarıyla sadece reklam amaçlı yazan arkadaşların ameliyat tecrübesi o kadar belliki daha ameliyat olmadım ama anlamam için aptal olmam gerekir..ee pes yani..
dediğim gibi sözüm size değil ama gelip burda bir daha tek tek cevap yazmayacağım..

"GERÇEKTEN "Ameliyat olup bizimle duygu ve deneyimlerini paylaşan Dürüst arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum..iyi bayramlar..

Evet bi doktoru bu kadar övmek belki iyi değil. Ben Tuğrul Beyi burda yazılanlardan duydum merak ettim bu kadar övdükleri için gittim ve görüştüm. Evet benlik bir durum yok ama ben de Tuğrul Beye ameliyat olmuş biri olarak cevap yazma ihtiyacı hissettim. Benim amacım burda sadece sizlerle yaşadıklarımı paylaşmak. Herhangi XX bir doktora da olsam yaşadıklarımı yazardım.Çünkü biliyorum ki ameliyat olan birinin burda yazdıkları çok önemli. Ben GERÇEKTEN ameliyat oldum ve ne yaşadıysam da onu paylaştım.Çok şükür şuana kadar da hiçbr şikayetim de olmadı.Dilerim bu ameliyatı olan herkesin de ameliyatı en az benim ki kadar rahat geçer...

şebnemcim nasılsın? iyileştinmi tamamen? umarım şekilleride istediğin gibi olmuştur..sen dikişlerin alınmadığını estetik dikiş olduğunu yazmıştın ya hani şu kendiliğinden eriyen dikiş ipliğimi kullanıldı sana?
dikiş alınma olmamasına sevindim..ikinci görüşmede bunu sorucam yine doktor beye..umarım herşey gönlünce olur..

tubacım seninde kilo vermiş görünmeene çok ama çok sevindim..inşallah bende aynı hissederim..bu arada birşey sorucam tuba ilk günkü gibi dik mi duruyolar yoksa hafif bi kendini bırakma oldumu göğüslerder? birde sen kaç beden küçülttün)
ya herşey iyide şimdide kaç beden küçültücem onun kararsızlığına düştüm..şuan sanırım 95 yada 100 e yakın bişeyler sütyene bnakmam lazım:) 85 ve 82 arası bişey nasıl durur .okmu küçük olur..ben 85 -82 arası bişey olsun dedim doktora,oda tamam dedi..bi operasyon gösterdi dediğim ölçülerde güzeldi.ama ben alışmışım böyle yıllardır büyük büyük çok küçük gelmesin gözüme:)
kızlar bi akıl verin kaç beden en ideali..bedenim zayıf bacak kollar bel çok nce değil çok kalın değil..boyum uzun..kararsızım bi akıl lütfenn..

diğer arkadaşlara Cevap yok:)) ..uzatmanın manası yok..herkese geçmiş olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuğrul Bey ile bugün telefonda görüştüm.Cumartesi günü saati bana bağlı olmak üzere görüşeceğiz :)

Ya ama korkuyorum Tuğrul Bey e gidiyorum demeye kızlar :) Ameliyat olursam ve inşallah çok iyi geçerse anlatma tereddütü yaşatmayın :)

Her doktorun tekniği farklıdır bence. Bu iş tıp alanı dışında sanat işi büyük oranla . Çünkü kesip dikme olayını dişçi de yapar dahiliye uzmanıda .Ama estetik alanı çok farklı.Kendi kendilerine teknik geliştiriyorlar.Başarılı oluyorlar yada olamıyorlar orası ayrı. Ama yemek yapmak gibi birşey bu her biri ayrı bir el emeği koyuyor ortaya. Dolayısıyla bu yemeğin tadına bakanlar işin sahibinin hakkını dilleri döndüğünce faydalı olmak uğruna paylaşmalı.Bunda bir kusur görmüyorum ben kendi adıma. Damak tadı da farklı tabi.
Nebil Bey ile de görüşmek isterdim açıkçası.Ama Ankara da kendileri. İstanbul dan çok doktor araştırdım .
Burada önemli olan tıpkı Nebil Bey ve Tuğrul Bey den bahsettiğiniz gibi güven ilgi alaka olayı .
Daha önce çıkardığı işlerde cabası tabi. Bunlarıda sizin güzel ifadelerinizle sayenizde öğreniyoruz.
En iyi yaşayan bilir çünkü.

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim hepinize.Bana da dua edinki tıpkı son bir yıldır yaptığım gibi cumartesi günü karar verdiğim görüşmeyi yine kendimce bahanelerle ertelemeyeyim :)

Ameliyatı bitmiş olan bayanlar ;biraz daha bahsetsenize nasılsınız ? Acı varmı ? Nasıl hissediyorsunuz ? Eski kıyafetler çöpe mi şimdi :) Ve tabi dünyanın parasını verdiğimiz toparlayıcı sütyenler tarihe karıştımı ?

arkadaşlar yazdıklarınızı bir de kendiniz okuyun? burası reklam panosu da değil chat odası da değil... kimseden farklı bi maksadımız ve reklam yaptığımız falan da yok ve biz de sizler gibi yaşadıklarımızı gördüklerimizi bildiklerimizi paylaşıyoruz... sen iyimisin?... bana da maksatlı olan sen göründün SuzanA... açıkça karalayan hatta hakaret eden kim?... bi doktor bu ameliyatı bütün diğerlerinden farklı yapıyor diye adama demediğini bırakmıyor bazıları... hipokrat yemnine ihanet etmiş ve dini imanı para olan kişi olarak hem de adı ile işaret ederek yazan kim?... süt verme, izler, sigara ve komplikasyonlar konusunda saatlerce anlatıp benden bi kuruş para almayan, o gün sadece benimle ilgilenen ve bütün gün yanımda bekleyen bi doktor mu hipokrat yeminine uymamış?... tuğrul bey insan olarak da doktor olarak da tam not alır benden... "1 tane doktor var başkası yok" diyen de olmadı ve aslında bu cümlenle senin tugrul beyin reklamını yaptığından şüphelenmek lazım??... göğüs güzelliğine gelince yazılanlar doğru ve gözle görünür bir fark var?... nerden mi biliyorum?.. gözlerimle gittim gördüm bi çok doktorun yaptıklarını da ordan biliyorum?... ve izin verin de o bahsettiğiniz 1 - 2 kişi var ya işte onlar da bizim yaşadıklarımızdan yararlanma, bilgilenme ve öğrenme imkanı bulabilsin?... burası senin sohbet odan mı?.. sizi saygı ve nezakete davet ediyorum.

...ve Lynn... çok geçmiş olsun canım.. :) evet ilk aylarda çok dik ve yukarıda duruyorlar... bende 2,5 ay mı ne sürdü o dimdik halin geçmesi... ama hem boyutları hem de duruşu sürekli değişiyor ve ve merak etme şimdi çok daha doğal duruyorlar... sevgiler...

Canım verdiğin bilgiler için ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum bencede Tuğrul çok iyi bir insan ve iyi bir doktor. Ben burda sizlerin yazdıklarını okuyarak Tuğrul Beyi buldum iyi ki de bulmuşum hiç de pişman olmadım. Tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkürler....

Tuğrul Bey ile bugün telefonda görüştüm.Cumartesi günü saati bana bağlı olmak üzere görüşeceğiz :)

Ya ama korkuyorum Tuğrul Bey e gidiyorum demeye kızlar :) Ameliyat olursam ve inşallah çok iyi geçerse anlatma tereddütü yaşatmayın :)

Her doktorun tekniği farklıdır bence. Bu iş tıp alanı dışında sanat işi büyük oranla . Çünkü kesip dikme olayını dişçi de yapar dahiliye uzmanıda .Ama estetik alanı çok farklı.Kendi kendilerine teknik geliştiriyorlar.Başarılı oluyorlar yada olamıyorlar orası ayrı. Ama yemek yapmak gibi birşey bu her biri ayrı bir el emeği koyuyor ortaya. Dolayısıyla bu yemeğin tadına bakanlar işin sahibinin hakkını dilleri döndüğünce faydalı olmak uğruna paylaşmalı.Bunda bir kusur görmüyorum ben kendi adıma. Damak tadı da farklı tabi.
Nebil Bey ile de görüşmek isterdim açıkçası.Ama Ankara da kendileri. İstanbul dan çok doktor araştırdım .
Burada önemli olan tıpkı Nebil Bey ve Tuğrul Bey den bahsettiğiniz gibi güven ilgi alaka olayı .
Daha önce çıkardığı işlerde cabası tabi. Bunlarıda sizin güzel ifadelerinizle sayenizde öğreniyoruz.

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim hepinize.Bana da dua edinki tıpkı son bir yıldır yaptığım gibi cumartesi günü karar verdiğim görüşmeyi yine kendimce bahanelerle ertelemeyeyim :)

Ameliyatı bitmiş olan bayanlar ;biraz daha bahsetsenize nasılsınız ? Acı varmı ? Nasıl hissediyorsunuz ? Eski kıyafetler çöpe mi şimdi :) Ve tabi dünyanın parasını verdiğimiz toparlayıcı sütyenler tarihe karıştımı ?

Canım sakın erteleme bence bu ctesi git ve görüş kaçtığına değmiyecek. Zaten Tuğrul Bey sana yaşayacaklarını en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Bir sürü fotoğraf gösteriyor. Gerçekten güzel göğüsler yapıyor. Hatta içinin rahat etmesi için başka doktorlarlada görüş yaptıkları işlere bak farkı sende görürsün mutlaka.Ben 3 tane doktorla görüştüm ve bana gerçekten Tuğrul Beyin yaptığı göğüsler çok güzel geldi. Hangi doktora olsam diye çok kararsızdım ve bana en çok güven veren doktoru seçtim.

Benim bugun 12. günüm ve ameliyat olduğumu bile unuttum diyebilirm sana hiçbir ağrım sızım yok. Sadece 2 gün ağrın oluyor onlarda ağrı kesici ile geçebilecek ağrılar. Ben ameliyat olmadan önce her kıyafetimin içine göğüslerimin kapaması için badi giyerdim şimdi şiş olmasına rağmen hem o badiler hemde toparlayıcılar tarih oldu. Cumartesi günü benimde meme başımdaki dikişleri alıcak Tuğrul Bey. Orda karşılaşırsak sana daha da detaylı bilgi veririm. Ama sakın vazgeçme. Şimdiden kolay gelsin diyorum :))

Selam kızlar.

Minerva sakın vazgeçme canım bak en yakın olan lynn ve benim.
Bayramda bütün ziyaretlerimi yaptım moralim çok iyi. Sadece çocuklarımı kucağıma alamıyorrum.

Bende çok dik duramıyorum hafif bir gerginlik var, yada psikolojik sanki gerilirswm dikişlerim atacak gibi geliyor:)

Suzancım ben yanlış biliyor muşuşm alınacak dikilerim varmış:) Artık bakabliyorum yalnız sol göğsümde morluk onu için pomat kullanıyorum. Yarın kontrolüm var sanırım dikişlerde alınır ve eğer sorun yoksa daha dik durabilirim.

Bende lynn gibi body giyerdim Şimdi daha büyük dursun diye sütyen üstüne direk bluz.

Eski sütyenlerimiameliyata gitmeden toparladım. Bu sporcu sütyeni bile öyle hoş görünüyor ki gözüme.

Suzancım senin zevkine kalmış , eşim bana çok küçük olmasın dedi, bende dr.uma 85-90 arası dedim bu bile öyle küçük görünüyor ki gözüme. :)

Kim soruştu nuttum, ben belki çocuklarda sakındığım için hani bir darbe olursa falandiye tedirginim, o yüzden 2 hafta daha uygun diye düşündüm, ama kendini iyi hissedersen 1 hafta işe başlamak için uygun.

Olacak herkese dua edeceğim, Allah yardımcınız olsun ve sakın ertelemeyin.

arkadaşlar merhaba .benimde derdim büyük göğüsler,bu siteyi gördüm ve okuduklarım beni çok cesaretlendirdi.tüm yazılanları heyecanla okudum.bebeğim olduktan sonra (büyüdü ama hala bebeğim:)göğüslerimde aşırı bi sarkma ve biçimsizlik oldu.giydiklerim yakışmaz oldu.psikolojim yavaş yavaş bozuldu.
ilk önce ilk korkum anestezi,bir daha uyanmama korkusu yani:KK43: ikincisi ücret korkusu,karşılayabileceğim bir ücretmi olacak,üçüncüsü doktor korkusu,gerçekten iyi bir insanmı,işinin ehli dürüst birimi yoksa paragöz bir doktorlarmı karşılaşacağım.
evet burda yazılanları tek tek okudum,şebnem hanım ,arzu hanım,bune bu hanım:) ve ismini sayamadığım diğer hanımlar çok güzel şeyler yazmışsınız yazdıklarınızı okuduğumda hemen doktora gidesim bi an önce ameliyat olasım geldi.
burada doktor konusunda fazla isim geçmesede ismi geçenleri biraz araştırdım.googledan,ben istanbuldayım eşimle çocuğumla buradayız ama ailem ankarada benim için 2 seçenek var istanbul ya da ankara.istanbulda kartal devlet hastanesinde Tayfun içöz sanırım çok bahsini duyduğum kanatsız melek diye anılan bir doktor.
Tuğrul turan aşırı pahalı bir doktor.burada arkadaşlar çok bahsetmiş ama doğruyu söylemek gerekirse kendisi işini iyi yapan ama aşırı pahalı bir doktor.onuda araştırdım.iş randevu alıp görüşmeyle bitmiyor birde onun ücretini ödeyebilmek var.yani bana göre astronomik ücrete denk düşüyor tuğrul turan ve istanbul levent semtinde bazı özel muayenehanelerinde dönen ücretler.verebilenler için güzel.ama herkesin kesesine uyarmı bilmem.bana uymaz
ankarada Gazi hastanesinde başarılı estetik operasyonların gerçekleştiğini duydum.ayrıca yine bu sitede ankarada özel doktor nebil bozdoğanı duydum onuda araştırdım.eğer burada değilde ankarada olursam 2 seçenek var.gazi hastanesi,yada ailemin maddi desteğiyle nebil bozdoğan,ya da özel bir doktor.Umarım ailem yardım eder.olmuşken içime sinsin değilmi?
bebişim annesiyle gurur duysun.yine aklıma geldi anestezi korkum.

arkadaşlar merhaba .benimde derdim büyük göğüsler,bu siteyi gördüm ve okuduklarım beni çok cesaretlendirdi.tüm yazılanları heyecanla okudum.bebeğim olduktan sonra (büyüdü ama hala bebeğim:)göğüslerimde aşırı bi sarkma ve biçimsizlik oldu.giydiklerim yakışmaz oldu.psikolojim yavaş yavaş bozuldu.
ilk önce ilk korkum anestezi,bir daha uyanmama korkusu yani:KK43: ikincisi ücret korkusu,karşılayabileceğim bir ücretmi olacak,üçüncüsü doktor korkusu,gerçekten iyi bir insanmı,işinin ehli dürüst birimi yoksa paragöz bir doktorlarmı karşılaşacağım.
evet burda yazılanları tek tek okudum,şebnem hanım ,arzu hanım,bune bu hanım:) ve ismini sayamadığım diğer hanımlar çok güzel şeyler yazmışsınız yazdıklarınızı okuduğumda hemen doktora gidesim bi an önce ameliyat olasım geldi.
burada doktor konusunda fazla isim geçmesede ismi geçenleri biraz araştırdım.googledan,ben istanbuldayım eşimle çocuğumla buradayız ama ailem ankarada benim için 2 seçenek var istanbul ya da ankara.istanbulda kartal devlet hastanesinde Tayfun içöz sanırım çok bahsini duyduğum kanatsız melek diye anılan bir doktor.
Tuğrul turan aşırı pahalı bir doktor.burada arkadaşlar çok bahsetmiş ama doğruyu söylemek gerekirse kendisi işini iyi yapan ama aşırı pahalı bir doktor.onuda araştırdım.iş randevu alıp görüşmeyle bitmiyor birde onun ücretini ödeyebilmek var.yani bana göre astronomik ücrete denk düşüyor tuğrul turan ve istanbul levent semtinde bazı özel muayenehanelerinde dönen ücretler.verebilenler için güzel.ama herkesin kesesine uyarmı bilmem.bana uymaz
ankarada Gazi hastanesinde başarılı estetik operasyonların gerçekleştiğini duydum.ayrıca yine bu sitede ankarada özel doktor nebil bozdoğanı duydum onuda araştırdım.eğer burada değilde ankarada olursam 2 seçenek var.gazi hastanesi,yada ailemin maddi desteğiyle nebil bozdoğan,ya da özel bir doktor.Umarım ailem yardım eder.olmuşken içime sinsin değilmi?
bebişim annesiyle gurur duysun.yine aklıma geldi anestezi korkum.

Sevadacım birçuğumuz tabikide ben burdaki okuduklarımızdan yaşanmış tecrüblerden çok etkilendik ve karar verip süreci hızlandırdım kendi adıma. Aslıda biraz daha kg. verip Mart Nisan gibi düşünyordum şimdi ohh bee diyorum.

Aneztezi korkusu tabi ki bende de oldu ve dr.umla konuştum bu konuyu, göğüsün dışarda bir olması nedeniyle yüzeysel bir anestezi old. söyledi. Vallahi benanezteziyle ilgili hiççç mi hiç sıkıntı çekmedim. Normal uykudan uyandım gibi oldu. Hiç bir yan etkisi falanda olmadı. Ve inan bu çok küçük bi r detay sadece. Ankarada imkanın varsa ben dr.um ilgisinden ve diğer herşeyden çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Sorun olursa her zaman seve seve yanıtlarım. Darısı başına canım.

Lynnnn sana bir sorum olacak, bu arada adın neydi canım?

Göğüs başındaki dikişlerde sorun oldu mu hiç dikiş değilde ne bileyim herhangibir sorun.

Benim ufak bir sıkıntım var. Sol göğüs başı etrafı fazlaca mordu, nedeni benim göğüslerimin çok büyük olması ve vucudumun morluğa yatkınlığı. Ameliyattan önce bacağımdaki bir morluk hala düzelmedi mesela.

Sol göğüs başına hergün 3-4 kez teramysin kullanıyorum. Dün kontrolde herşey yolunda dedi dr.um sol göğüs içinde zamanla geçecek zaten gittikçe küçülüyor dedi, gerçektende küçülüyor. fakat dün sargı bezini açarken göğüs ucum kanadı. sağ göğsümde yaralar daha iyi görünüyor. Solda düzelirse rahatlayacağım.
Bu arada sadece dren çıkan yerlerden dikiş alındı ve hiçbişey hissetmedim arkadaşlar. Diğerleri eriyen dişi içerden ip çıkarsada alacak onu.

Haftaya yine gideceğim kontrole.

Lynn sende durumlar nasıl , işe başlamaya hazır hissediyor musun kendini?

bu arada şebnem geçmiş olsun canım..umarım herşey istediğin gibi gelişir..bu ve bu tip sorunları okumuştum ama zamanla hiçbirşey kalmıyor sanırım.
bakalım benim ameliyatım nasıl geçecek?haftaya tahlilleri yaptıracağım .birde ekg ye gireceğim.az kaldı az.
burada benim gibi ameliyat olmaya karar verenler çok sanırım.sevdacım sende hiç korkma benimde il zamanlar en büyük korkum anestezi idi.ama şimdi nedense sadece göğüs şeklimin nasıl olacağını düşünüyorum.ve heyecanlıyım.82 -83 çokmu küçük ya,şebnem seninkini 85 sayarsak ve gitgide küçülüyolar dedin ya acaba 83 dahamı küçük gelir .en iyisi doktorumla görüşeyim .tahlilleri vereceğim zaman kendisiyle detaylı görüşeceğim.hayırlısı.

Ben nihayet ilk görüşmemi yaptım daha bir cesaret geldi bana sanki :)
orada Lyn ile karşılaştım gerçekten harika gözüküyordu.Ve sanki ameliyat olan o değil okadar sağlıklı yani maşallah :)

Lynnnn sana bir sorum olacak, bu arada adın neydi canım?

Göğüs başındaki dikişlerde sorun oldu mu hiç dikiş değilde ne bileyim herhangibir sorun.

Benim ufak bir sıkıntım var. Sol göğüs başı etrafı fazlaca mordu, nedeni benim göğüslerimin çok büyük olması ve vucudumun morluğa yatkınlığı. Ameliyattan önce bacağımdaki bir morluk hala düzelmedi mesela.

Sol göğüs başına hergün 3-4 kez teramysin kullanıyorum. Dün kontrolde herşey yolunda dedi dr.um sol göğüs içinde zamanla geçecek zaten gittikçe küçülüyor dedi, gerçektende küçülüyor. fakat dün sargı bezini açarken göğüs ucum kanadı. sağ göğsümde yaralar daha iyi görünüyor. Solda düzelirse rahatlayacağım.
Bu arada sadece dren çıkan yerlerden dikiş alındı ve hiçbişey hissetmedim arkadaşlar. Diğerleri eriyen dişi içerden ip çıkarsada alacak onu.

Haftaya yine gideceğim kontrole.

Lynn sende durumlar nasıl , işe başlamaya hazır hissediyor musun kendini?

Canım bende bir sorun yok şuan dikişlerimde. Dün meme başındaki dikişler alındı morluk falan yok ama ilerde olur mu bilmiyorum. Ben daha çok şükür bir sorunla karşılaşmadım. Dikilşlerim alındığında çok korkuyordum ama hiçbirşey hissetmedim. Şuan sadece dikiş olan yerlerde ince bir bant var 1 hafta daha onlar durcak henüz bir merhem falan kullanmıyorum.

İşe başlamayada hazır hissediyorum kendimi zaten ben sargılarım çıktıkdan sorna attım kendimi sokaklara. Göğüslerimin küçüklüğü dikkatimi çekmese ameliyat olduğumu unutucam resmen :)))) Canım dilerim senin sıkıntılarında en kısa zamanda geçer...

sebnemselayfurkan çok geçmiş olsun darısı başımıza :) çok heyecanlanıyorum sizlerin haberlerini okudukça çok teşekkürler .

Teşekkürler arkadaşlar.

İşe başladım. Gayet iyim yani solgöğüstekisorun hareketlerimi etkilemiyor.

Morluklar azalıyor, sadece yaramsı bir görüntü var mem başınnın etrafında. Oda düzelecek inşallah.Suzan ne istediğin ççok önemli benim sporcu sütenim 95 beden. Sonrasında 90 mı olur 85 mi bilmiyorum zaman zaman gözüme küçük geliyor ve eşimde küçük olmuş diyor. Drum en az 85 dedi, yani son halini şişlikler geçince anlayacağız.

Ama bunu önemsemiyorum çokkk hafifledim, istediğimi giyebiliyorum:)

Lynnn iyi olmana çok sevindim canım.

bir an önce git yaptır eğer istiyorsan minervacım
çünkü ben şu anda bu halimle doğmuş gibiyim
hiç inanamıyorum bikinili fotoğraflarıma bakınca

nasıl yaşamışım öyle diyorum

hiiiç düşünmeden git yaptır

doktor konusuna gelince
herkes içine sinen doktora yaptırmalı bence x y z diye zorlamadan
burda birini okudum 1800 liraya bir doktora yaptırmış estetik cerrahi bişey birincisiymiş

yani sonuçta içine ne sinerse o olmalı

ama yine diyorum yine diyorum kurtul yüklerinden :)))

Canım sakın erteleme bence bu ctesi git ve görüş kaçtığına değmiyecek. Zaten Tuğrul Bey sana yaşayacaklarını en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Bir sürü fotoğraf gösteriyor. Gerçekten güzel göğüsler yapıyor. Hatta içinin rahat etmesi için başka doktorlarlada görüş yaptıkları işlere bak farkı sende görürsün mutlaka.Ben 3 tane doktorla görüştüm ve bana gerçekten Tuğrul Beyin yaptığı göğüsler çok güzel geldi. Hangi doktora olsam diye çok kararsızdım ve bana en çok güven veren doktoru seçtim.

Benim bugun 12. günüm ve ameliyat olduğumu bile unuttum diyebilirm sana hiçbir ağrım sızım yok. Sadece 2 gün ağrın oluyor onlarda ağrı kesici ile geçebilecek ağrılar. Ben ameliyat olmadan önce her kıyafetimin içine göğüslerimin kapaması için badi giyerdim şimdi şiş olmasına rağmen hem o badiler hemde toparlayıcılar tarih oldu. Cumartesi günü benimde meme başımdaki dikişleri alıcak Tuğrul Bey. Orda karşılaşırsak sana daha da detaylı bilgi veririm. Ama sakın vazgeçme. Şimdiden kolay gelsin diyorum :))

ya bişey sorcam
bendne hiç dikiş mikiş alınmadı

bi de ne dicem
bayramdan önceki cumartesi günü
gittim capacity alışveriş merkezine

19 liraya indirim olmuş sütyenlerde
normalde alamadıım o 19 liralık sütyenlerden birsürü aldım renk renk dantel dantel
askılar incecik
o babane sütyeni askıları da yok
kocaman kocaman memişler de yok

kız baktı göğ,slerime kaç bedensiniz dedi

ben bilmiyorum siz verin dedim
80b bedenim
ve biliyor musunuz hala da o kadar küçük durmuyolar

yaşasın istediğin sütyeni giyebilme özgürlüğü

Son düzenleyen: Moderatör:
X