Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

kızlar bişey sorabilirmiyimm..ameliyattan sonra ne kadar süre sonra ayağa kalktınız,günlük işleri giyinme ,kol hareketlerini ne kadar sürede yapabildiniz??

ya günüm yaklaştıkça korkum artıyor,rüyamda doktorlar görüyorum beni boğmaya çalışan..acayibim..ama ameliyat olup rahatlamış arkadaşları gördükçede rahatlıyorum..heyecandan kalbim çok tuhaf atıyor..bu arada bugün ekg çektirdim tahlillerimi yaptırdım..

bana cesaret verin kızlarrrrrrrrrrrrr
canıııııım
max 2 gün diyorum
hadi de ki canın tatlı 3 gün
ha böyle barfiks falan çekemezsin tabi çünkü öyle kol falan açamazsın
ama hafif belin tutulmuş bir hava verip kendini zorlamadan herşeyi yapabilirsin

yaaaaaaa sen delisiiiiiiin
umarım herşey yolunda gider ve sen de bisürü ağrı yapan bu yüklerden kurtulursuuuuuun

bu arada benim beden 80 biliosunuz
ama yani walla da billa da o da o kadar küçük durmuyo

ay hadi çok heyecanlı
bak şebnem oldu lyn lyn oldu
ben oldum
kiraz olmuş

ha bi gayret

mujukk

lyın lyın,şebnem,capella ve diğer tüm arkadaşlarım,çokk çokk teşekkür ederim sizlere..şuan gözlerim doldu yazdıklarınızı okurken..yazdıklarınız korkularımı azaltıyor..tahlillerimi aldım,yarın doktoruma gideceğim.hala göğüs bakıyorum netten.vazgeçecek gibi olduğumda açıveriyorum göğüslerimi böyle büyükk kocaman görünce yaptırdığımda iyiki diyeceğim diyorum..
sarı bir badim var öyle bekletiyorum, hiç giymedimde giydirmedimde,ben giyicem ilk diyorum.giyip salına salına yürüyeceğim..diyeceğimki oh be göğüslerime büyük diye değil hoş olduğu için bakıyorlar..ağlamaklıyım şuan ..bu aralar büyük göğüslerimle vedalaşıyorum.onlara dokunup benimle yılların yükünü taşıdınız teşekkür ederim size diyorum.büyüktünüz ama benimdiniz diyorum.ama artık bende büyüdüm ve yüküm öyle çokki..artık sizi taşıyamıyorum..yaşlanıyorum..
duygusal anlar yaşıyorum anlayacağınız.biliyorum çok mutlu olacağım.Allahıma dua ediyorum beni affetsin keyfi değil sağlığım için,yaptırıyorum bunu.ve düşünüyorum ara sıra ya bide zevk için habire estetik olanlar..onların psikolojisini eleştirmeyeceğim hiç.çünkü bayan olmak öyle Zorki.hayatımız rekabet içinde geçiyor.en kendi halimdemiz bile bu rekabetin içinde.
ameliyat için 2 ocak yada 3 ocak belirleyeceğim.bu site okadar çok faydalı olduki benim için.deneyimler ,değişimler ,mutluluğa dönüşen ameliyat sonrası gelişmeler,ağrısıyla sızısıyla herşeye katlanmaya sebep o büyük mutluluklarınızı ğaylaştığını için tekrar tekrar teşekkür ediyorum sizlere..
Bayan olmak zordur gerçekten.Katlanabilmek her yüke ve paylaşmak her derdi.
herkese teşekkür ediyorum, desteklerinizi esirgemeyin..Ha gayret az kaldı..
ay canımcım çok duygusallaşmışsın sen
bi toparlan
bi kendine gel cicim

beni de en çok bu forum cesaretlendirmişti

bu forumda ya da başka bir sitede birinin yazdığı şöyle bir cümle beni o kadar etkilemişti ki bak sana da iyi gelir umarım diye yazıyorum (tabi hatırladığım kadarıyla) :

"kocaman göğüslerim vardı, ameliyat oldum, yapım biraz narin olduğu için fazlaca komplikasyonlar yaşadım
3 ay kadar yaralarım iyileşmedi, dikişlerim kaynamadı, uzunca bir süre yatmak zorunda kaldım ama şimdi geçti
çok iyiyim şimdi ve aynı acıları yaşayacağımı bilsem yine aynı ameliyatı olurdum çünkü sonrasında yaşadığım mutluluk ve kendime güvenin yanında o çektiğim sıkıntı devede kulak. böylesine bir mutluluk için yine çekerim."

kendi adıma konuşuyorum
benim çektiğim en büyük sıkıntı uyanırkenki titrememdi
allahım ne kadar üşüdüm
ikinci sıkıntım da şu sol mememdeki büyüklük
yani asimetri

walla izlerim olmasa böyle doğmuşum diyebilirim
caymak yok aynen devam :eek:klava:

kızlar bişey sorucam bende küçültüp dikleştirmeyi düşünüyorum. ama en çok takıldığım izler. ne kadar zaman sonra iyileşecek vede ne derece iz kalacak. eskiden ameliyat olmuş arkadaşlar aydınlatırsanız sevinirim.

Suzancım heyecan ve endişe duymakta çok haklısın. Ama artık kararını verdin ve geri dönüşün yok.

Lütfen iyi tarafından bakıp sadece sonrasında yaşayacağın rahatlığı, kendine güveni ve giymeyi istediğin kıyafetleri ve çamaşırları düşün.

İnan herşey çok güzel olacak.

Bak ne diceğim sana kontroller 6 ay sürecekmiş senin kendini iyi hissetiğin bir gün kontrolllerimizi ayın güne ayarlayıp biryerlerde oturalım bu günleri anıp gülüşelim :)

Hadi tatlım senden artık hayal dolu mesajlar bekliyoruz. :)

Benim bugün 23. günüm, sol göğsüme merhem sürmesem unutacağım ameliyat olduğumu, oda o kadar düzeldi ki bu konrtolde sanırım bıraktırır, kabukların %90 ı düştü. Ve bana öyle çok iz gözükmüyor var tabi ama düşündüğümden iyi üstelik bu hafta artık izlerle ve potlarla ilgili çalışmalara başlayacağız. :)

şebnem canım nebil bey hangi hastanede çalışıyor,soyismi nedir ve yaklaşık ne kadar masraf ödedin söylermisin,gerçi ben emekli sandıgına baglıyım ama kurum karşılıyormu bilmiyorum,birda şahir dışından gelecegim sevk falan gerekiyormu bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim,teşekkürler

Canım Nebil Bozdoğan, Aslında SSK hastanesinde çalışıyor fakat ameliyatları özelde yapıyor ve ücretli ama ben işyerinin öğrenmesini hiç istemediğim için sormadım o yönden, ofiste Saliha hanım var, internetten dr. adından aratıp ofisin tlf. bulup kafandaki tüm soruları Saliha Hn. yanıtlar.

Evet >Ankara dışından geleceklere her türlü hizmeti veryorlar, tabi ücreti ona göredir. Göğüs küçültme 4.000 YTL

şebnemcim sağoll..evet bugün gittim doktoruma senide hatırlattım kendisine..kulakların çınladımı?:))
umarım hayatında herşey yolundadır.doktorum sağolsun rahatlattı beni.ya öyle birşeykiş nebil beyin yanına gittiğimde korkunun zerresi kalmıyor..ama evde geceleri korkuda değilde heyecanla karışık bişeyy boğazıma bişeyler düğümleniyor sanki..belkide heyecandandır..aama bugün rahatladım tekar..ameliyatım haftaya ,cuma günü akşam 18,00 de olucak..

perşembe gecesi dua edicem...uzun uzun...

BUNE BUUU..sende olmasan kim gülümsetecek beni yaa....ameliyat maceranı öyle anlatmıştınkii...öyle rahatalamış ve gülmüştümkii.. şimdi yine okuyacağım..gerçekten mutluyum ..şuan sadece hafif halsizlik var ameliyat öncesi hasta olmamaya(grip nezle) dikkat ediyorum..
hafta içinde tekrar yazarım ameliyata girmeden...
herkesi öpüyorum kocamannnnn

merhaba arkadaşlar,

dümn bende ameliyat için muayneye gittim. doktorum adı Arda Katırcıoğlu. tanıyan varmı acaba?daha önce kendisine giden biri varsa lütfen benimle deneyimlerini paylaşşsın.

arkadaşlar bu cuma akşamı ameliyat olucam ..lütfen bana dua edin..dualarınızı eksik etmeyin..

umarım herşey gönlümce olur ve ameliyat olacak herkesinde tabiki..
çok heyecanlıyım ve de tuhaf hisler içindeyim..ama gönülden inanıyorum herşey çok güzel olacak..
şebnemcim bbu ilkbaharda şöyle güneşli bir havada seninle buluşalım:) ikimizde gayet mutlu ...şu aylarda birde ameliyat sonrası evden çıkamam herhalde..
ama bakarsın çabuk iyileşir ve kendimi süperde hissedersem yakın zamanda görüşürüz...

selam arkadaşlar
ben bu sömestr tatilinde amelliyat olacam.yazın doktorla konuşup ameliyat tarihi almıştım.bana burda bakacak kimsem olmadığı için memleketimde ameliyat olacam.
ameliyat tarihi yaklaştıkça korkmaya başladım.bu ameliyatı geçirmiş arkadaşlara sorularım olacak
kaç gün sonra kolunuzu hareket ettirmeye başladınız
ev işi yapmaya ne zaman başladınız
ben ameliyattan 15 gün sonra ankaraya dönmek zorundayım.sizce ozamana kadar toparlanıp otobüs yolculuğu yapabilirmiyim.
hepinize şimdiden teşekkür ederim.
cevaplarınızı merakla bekliyorum

selam arkadaşlar
ben bu sömestr tatilinde amelliyat olacam.yazın doktorla konuşup ameliyat tarihi almıştım.bana burda bakacak kimsem olmadığı için memleketimde ameliyat olacam.
ameliyat tarihi yaklaştıkça korkmaya başladım.bu ameliyatı geçirmiş arkadaşlara sorularım olacak
ben ameliyattan 15 gün sonra ankaraya dönmek zorundayım.sizce ozamana kadar toparlanıp otobüs yolculuğu yapabilirmiyim.

verde selam. Kışın ameliyat olmakla çok doğru bir karar almışsın. Yazın sıcaklarda sargı,dikişler falan hiç çekilmez. benim bugun tam 1 ay oldu çok rahatım bir sıkıntım kaçok şükür. 3.- 4. gün kol hareketlerin daha da rahatlıyo ama 15 günde kesin yolculuk yapacak kadar iyileşirsin ama kontrollere gitmen gerekebilir. Ben ameliyat olduğumdn beri haftada 1 kez doktoruma göründüm. 15. günde alınması gereken dikişler alınıyor. Yolculuktan dolayı sıkıntı yaşamazsın ama doktoruna görünmen gerekebilir sık sık.

selam arkadaşlar
ben cumartesi ameliyat oldum
bi sonraki cumartesi 10 saat araba yolculuğu yapıp istnabuldan didime gittim cnaım
hiç de zorlanmadım
elimi kolumu da 2. gün kaldırdım indirdim
ama drenlerim çıkınca daha rahat hareket kabiliyetim oldu
ev işi normalde de yapmadığım için o konuda ben cevap veremiciiiimkafamçokkarıştı

arkadaşlara yönlendiriyorum seni cnmşutarafagitti

asya dileeeeeeek
çok heyecanlıyım
dua etcem snein için de cuma sabahı
inşallah çok süper olacak bak gör:sm_cool:

ben cumartesi ameliyat oldum
bi sonraki cumartesi 10 saat araba yolculuğu yapıp istnabuldan didime gittim cnaım
hiç de zorlanmadım
elimi kolumu da 2. gün kaldırdım indirdim
ama drenlerim çıkınca daha rahat hareket kabiliyetim oldu
ev işi normalde de yapmadığım için o konuda ben cevap veremiciiiimkafamçokkarıştı

arkadaşlara yönlendiriyorum seni cnmşutarafagitti

çok heyecanlıyım
dua etcem snein için de cuma sabahı
inşallah çok süper olacak bak gör:sm_cool:

canımcım ismim suzan..çok teşekkür ederim...cuma akşamı Allahtan bir mani çıkmazsa olucam inşallah..midem ekşiyip duruyor stresten yaa...habire yiyorum birde..diyeti filan bıraktım,doktorum dedi.
gece 4 lere kadar yatağımda dönüyorum kalnbim titreyerek kaldırıyor beni..Allahtan cuma günü çünkü perşembeyi cumaya bağlayan gece mübarek bir gün bol bol dua edicem..kendim ve herkes için..
şuan sırtımda sinir bozucu bir ağrı var..ve midemde yanma..gidip süt içim bari..bu ameliyat stresine ancaaa bu tedbir..Allahım inşallah güzel haberlerle dönerim sizlere..

herkese herzaman yaptığım gibi çokkkkkkkkkk teşekkür ediyorum...

selam arkadaşlar
verdiğiniz bilgiler beni çok rahatlattı ama heyecanım geçmedi.
hepinize teşekkür ederim.

canlarım ameliyat günüm yaklaşıyor..heyecan artıyor...Yeni bir yıla girerken içimde türlü umutlar yeşeriyor..duygusala bağlamıycam:)) yine
şimdiden herkesin yeni yılını kutluyorum..küçültüpte bu dertten kurtulanlar için mutluluklarının devamını,küçültmek isteyipte cesaret edemeyenlerin cesaretlenmelerini..cesaretini toplayıpta olacak olanların korkmamasını diliyorum:))))

yaa benim göğüsler gözüme güççük gelmeye başladılar..hatta öyleki ya böyle çok güzel duruyo bile dediğim oluyo:) tam o sıra annem gelip ne güzeli be benimki senden güzel deyince kendime gelir gibi oluyorum...
sizlere ameliyat günüme kadar yazıcam..az kaldı sadece 1 gün kaldı.....................................İnanamıyorummmmmmmmmm

Küçük ve estetik göğüslü, sırtınız dik oturduğunuz yıllar dilerim hepinize arkadaşlar:)

Suzancım hiç vazgeçmeye yeltenme, hazır doktorunu da fırsatını da bulmuşsun daha ne olsun? Hepimiz arkandayız, dua ediyoruz ve bir an önce senden de ameliyat hikayeni duymayı bekliyoruz. Rahat ol, herşey yolunda olacak. Sevgiler

AY ASYAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
bu akşam ameliyat vaaaaaaaaaaaaaar

süper süper

bütün ddualarım sneinle canikommmm

kızlar hepinize iyi seneler diliyorum

Suzancım,

Benimde aklımdasın. Hiç bir sıkıntı yaşamadan kolayca atlatmanı diliyorum.

Dualarım seninle.
Herşey çok güzel olacak :)Bu arada kaç yaptırmaya karar verdin?

ya şebnemcim
biz doktorumla hiç potluk motluk çalışmadık

şimdi nebil beyi dinledikçe acaba benim doktor tırtladı mı diye düşünmüyor deilim

Edacım peki dikişlerin nasıl? Potluklar var mı? Azaldı mı zamanla, kırmızılıklar nasıl?
Ben yarın gideceğim tekrar, bakalım napacağız.

X