Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Eda burdamısın?

Canım yaraların ne zamanda geçti? Benimsol göğüs ucu biraz sorunlu, umarım iz falan kalmaz fazla.

Senin iyti olmanada çok sevindim bende o sütyenlerden almak için sabırsızlanıyorum :)

Eda burdamısın?

Canım yaraların ne zamanda geçti? Benimsol göğüs ucu biraz sorunlu, umarım iz falan kalmaz fazla.

Senin iyti olmanada çok sevindim bende o sütyenlerden almak için sabırsızlanıyorum :)

budayım şebnemcim burdayım

ya inan bak pek hatırlamıyorum ne kadar zamanda geçtiğini
ama benim de meme başı çevresi epey bi kabuk bağladı
allah biliyo ya hiç dert etmedim
yani bence çok takma kafana şebnem
geçecek
benim şu anda dikiş izlerim tabi ki var
yok demiyorum
ama normal ve asimetrik :))) bir memeden farklı hiçbişeyim yok

biliyosun ben sol memedeki yamukluğa pek bi takmıştım kafayı

hala geçmiş değil ama giderek benziyolar birbirine

ay çok mutluyum sizin adınıza kendi adıma
yaptıran yaptıracak herkesin adına

hben birşey frakettim kendi doktorumun adını hiç yazmamışım

gürler akınbingöle yaptırdım ben
bakırköyde
capacitynin tam karşısında yeri

ankaradakilere bişey diyemem ama
istanbuldakiler bir görüşsün derim
çoks eviyorum ben

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar pazartesi tahlillerimi yaptıracağım..içimden ılık ılık bişeyler gidiyor sanki..çokkk heyecanlıyım...
doktorumu arayacağım yarın..ama ben hala kararsızım 83 mü olsu 85 mi:KK43:(( kafayı yicem
ama her ne olursa olsunn şimdiki kadar biçimsiz durmayacakları kesin..Allah affetsinde beni..böyle düşündüğüm için napayım sağlık var işin ucunda psikoloji var ruh sağlığı var..ameliyatımı 3 ocakta olmasını istiyorum..
size ameliyattan önce yazıcam..ve tabi sonrada..
tekrar herkese teşekkürler..şebnem ,tuba geçmiş olsun sizlere...

Suzancım hadi bakalım ilk adımı atıyorsun. Allah kolaylık versin yardımcın olsun.
Ben olsam 85 derdim, benimki en az 85 ve kesinlikle küçük geliyor gözüme, daha öncede demiştim tercih meselesi bu canım kimsi tahta gibi sever kimisi dolgun ister, küçük olursa çok dikkat çeker aradaki fark. Çok zayıf değilsen 85.

Bende dün kontroldeydim, herşey yolunda yaralar iyileşmeye başladı , ama soldaki hala birazdaha kötü, yürüyüşede izin verdi artık. dışarı çıkan birkaç dikiş vardı onlarıda aldı . 1 hafta sonra tekrar gideceğim sanırım yaralar iyileşmiş olur. Bri kaç böyle potlukgibi yerler var hepsinin düzeleceğini söylüyor çokda takmıyorum zaten onları. Sırt ağrılarım geçti ya daha ne isteyim.Birde istediğimi giyebiliyorum, ohh miss.

Suzancım gelişmeleri heyecanla bekliyorum, şunu bilki 2-3 günlük hafif sıkıntı dışında zor hiç bir aşaması yok.

şebnemcim merhaba.öncelikle çok geçmiş olsun. hemen hemen aynı zamanlarda ameliyat olduk. bir şey sormak istiyorum. potluk var demişsin. bende de var. alt dikişlerin başladığı yerde.sanki kat gibi. doktorum geçecek dedi.sendeki potluk nerde.teşekkürler.

meme küçlütme ameliyatı ile iligili tüm yazışmalarınızı okudum. cumartesi günü bir doktorla görüşeceğim. en çok korktuğum kalacak izler. olan arkadaşlara soruyorum. ameliyat sonrası kalan izler çok belirgin oluyormu ve pot bir görüntümü oluşturuyor?
şimdiden teşekkürler.

şebnemcim merhaba.öncelikle çok geçmiş olsun. hemen hemen aynı zamanlarda ameliyat olduk. bir şey sormak istiyorum. potluk var demişsin. bende de var. alt dikişlerin başladığı yerde.sanki kat gibi. doktorum geçecek dedi.sendeki potluk nerde.teşekkürler.

Saol canım sana geçmiş olsun. Benimkiler daha çok yana doğru. Haftaya kontrole gittiğimde dr.um 2 kreme başlayacağımızı söyledi biri izler için diğeri ne için söylemedi.
Vee o potlu görüntüyü kasten yaptıklarını ve geçeceğini özellikle belirrti.

Bende sana bir soru sorayım bazen alt tarafta gerginlik hissediyor musun? Yara kabukları tamamen düştümü?

meme küçlütme ameliyatı ile iligili tüm yazışmalarınızı okudum. cumartesi günü bir doktorla görüşeceğim. en çok korktuğum kalacak izler. olan arkadaşlara soruyorum. ameliyat sonrası kalan izler çok belirgin oluyormu ve pot bir görüntümü oluşturuyor?
şimdiden teşekkürler.

Ben şu an izlerle ilgili doğru bir bilgi veremeyebilirm. Ama sağ göğsümün göğüs başındaki kabuklar düşmeye başladı ve hiç iz yok gibi.

Suzancım hadi bakalım ilk adımı atıyorsun. Allah kolaylık versin yardımcın olsun.
Ben olsam 85 derdim, benimki en az 85 ve kesinlikle küçük geliyor gözüme, daha öncede demiştim tercih meselesi bu canım kimsi tahta gibi sever kimisi dolgun ister, küçük olursa çok dikkat çeker aradaki fark. Çok zayıf değilsen 85.

Bende dün kontroldeydim, herşey yolunda yaralar iyileşmeye başladı , ama soldaki hala birazdaha kötü, yürüyüşede izin verdi artık. dışarı çıkan birkaç dikiş vardı onlarıda aldı . 1 hafta sonra tekrar gideceğim sanırım yaralar iyileşmiş olur. Bri kaç böyle potlukgibi yerler var hepsinin düzeleceğini söylüyor çokda takmıyorum zaten onları. Sırt ağrılarım geçti ya daha ne isteyim.Birde istediğimi giyebiliyorum, ohh miss.

Suzancım gelişmeleri heyecanla bekliyorum, şunu bilki 2-3 günlük hafif sıkıntı dışında zor hiç bir aşaması yok.

Canım artık korkum filan kalmadı bu site sayesinde ve sizlerin sayesinde tabi kii..heyecanlıyım birde inanırmısınız Göğüslerim gözüme öyle küçükk geliyorkii:)) psikolojikmi acaba ..küçük geldikleri zaman hemen banyoya gidip açıyorum sarkık ve büyük halini gördükçe cesaretim artıyor..ya da ne zaman küçük yaa diye düşündüğümde en sevdiğim ama giyeemediğim badiyi deniyorum ozaman hemmenn karar veriyorum..
yani şebnemcim benim boy 1,67 kilo 55 çok kilom yok..ama 83 azmı yani çok küçükmü olur bilemiyorum,yani minicik olsun istemiyorum azıcık seksi kalsın:) giydiğimizde yakışsın dimi..
neyse çarşamba günü gidicem nebil beye pazartesi tahlil günü..bu arada kızlar 19 gündür sigarayı günde 1 yada en fazla 2 tane şeklinde içtim..umarım zararı olmaz:KK43:( en büyük korkumda bu..

Size gelişmeleri bildiricem haa bu arada ameliyatımı 3 ocakta yaptırıcam eğer bir sorun çıkmazsaa...Dua edinnnn

şebnem ben slikon gibi bir plaka koyuyorum izlerin üstüne.ilk kullandığımda alerji yaptı. 3 gün ara verdim.dünden beri yine koydum. izlerin azalmasına yardımcı oluyormuş.o slikon plakalar sütyenle birlikte satılıyordu. medikal bişey yani. üzerinde beden yazmıyor. medium yazıyor.ama sanırım 75 B takıcam.benden toplam 950 gr doku çıktı.kabuklar tam olarak düşmedi.birde sağ göğsüm biraz daha şiş. izlere rağmen şekli çok güzel. dimdik. meme alt kıvrımı bile yok. göğüs ucumda hiç his kaybı yok.senden nekadar doku çıktı

ya bi saniye bana izlerle ilgili bişey krem mrem silikon demedi kimse

isimlerini bana da yazar mısınız kızlar
çok geç kalmamışsam doktoruma sorup kullanmaya başliim

adını bilmiyorum.sütyenin içinde dale postsugical bra yazıyor. ben ameliyat olduğum gün medikal firmadan getirdiler. sütyen ve iz azaltıcı plakalar. dikişler alındıktan sonra yapıştırdık ama alaerji yaptı. 3 gün ara verdim 2 gün yine yapıştırdım. yine sulanma oldu ama daha az. şimdi yine 2 gün ara vardim. bu gün yine yapıştıracağım.ben dr.uma sordum. herhangi bir krem kullanıyımmı diye gerek yok dedi.sadece o plakaları yapıştırıyorum oda alaerji yaptı...............

kızlar bişey sorabilirmiyimm..ameliyattan sonra ne kadar süre sonra ayağa kalktınız,günlük işleri giyinme ,kol hareketlerini ne kadar sürede yapabildiniz??

ya günüm yaklaştıkça korkum artıyor,rüyamda doktorlar görüyorum beni boğmaya çalışan..acayibim..ama ameliyat olup rahatlamış arkadaşları gördükçede rahatlıyorum..heyecandan kalbim çok tuhaf atıyor..bu arada bugün ekg çektirdim tahlillerimi yaptırdım..

bana cesaret verin kızlarrrrrrrrrrrrr

kızlar bişey sorabilirmiyimm..ameliyattan sonra ne kadar süre sonra ayağa kalktınız,günlük işleri giyinme ,kol hareketlerini ne kadar sürede yapabildiniz??

ya günüm yaklaştıkça korkum artıyor,rüyamda doktorlar görüyorum beni boğmaya çalışan..acayibim..ama ameliyat olup rahatlamış arkadaşları gördükçede rahatlıyorum..heyecandan kalbim çok tuhaf atıyor..bu arada bugün ekg çektirdim tahlillerimi yaptırdım..

bana cesaret verin kızlarrrrrrrrrrrrr

Suzanacım beni ilk gün yürütmeye kaldırdıklarında kötü oldum başım falan döndü.Bütün gün yattığın için ve narkozdan dolayı olurmuş. Bidaha da o gün kalkmaya korktum ama ertesi gün hastaneden çıkarken yürüyerek kendim çıkabildim.Zaten kendi evine gelince çok rahatlıyorsun. 2 gün üzerimi değiştirirken ve yemek yerken falan ailem yardımcı oldu sonrasında da kendim halletmeye başladım. 4 gün falan hareklerim kısıtlıydı sonra yavaş yavaş rahatlamya başladım. 3 haftam bitti artık çok rahatım krem falan sürüyorum nemli bırakmamaya çalışıyorum nemli kalınca sulanır gibi oluyo ve sanki iltihaplıymış gibi oluyo. Ama acı vermiyo öle. Sonrasında çok iyi bakmak lazım sadece. Şişliklerimde hergeçen gün azalıyor. Nerdeyse 1 ay oldu hiç aklımdan keşke olmasaydım gibi bişey geçmedi.Çok rahat ediceksin bu kadar sıkıntı yapmaya değmediğini anlıycaksın. Cesaretini sakın kırma canım. Bak bizler olduk kurtuduk sıra sende. Şimdiden geçmiş olsun diyorum...

suzancım hiç korkma. inanki korkulacak bir ameliyat değilmiş.tabiki her amaliyatın bir riski var. insan neler düşünüyor. ya bidaha uyanamazsam.ya komlikasyon olursa.ya her şey ters giderse diye. vs vs....ama iyi düşün iyi olsun her şey.artık kararını verdin. bence en zor aşama oydu. ameliyattan uyanınca üşüyceksin hatta tirtir titreyeceksin. göğüslerinde ağrı olacak. miden bulanabilir. odana getirecekler. ağrı kesici yapacaklar ve biraz sonra göğsündeki o ağrı hızla azalacak.serum takacaklar. odaya geldikten yaklaşık 2 saat sonra yemek yiyeceksin. antibiyotik verecekler damar yolundan. miden bulanabilir. bulanırsa onunda ilacı var. yemekten sonra mobilize olman lazım. yani kısa yürüyüşler yapacaksın.bence nekadar çok hareket edersen okadar iyi. drenlerin muhtemelen ertesi gün alınacak. ve taburcu olacaksın. eve gelip iyki yaptırmışım oh be diyeceksin.ben eve geldiğim gün çamaşır bile astım düşünebiliyormusun. tabiki herkesin ağrı eşiği birbirinden farklı.ama bence seninde hafif geçecek.çünkü kilolu değilsin. daha öncede yazmıştım pedikür yaptırdım daha çok canım acıdı. ağrı kesici bile içmedim ilk 2 günün sonunda. 8. gün işe başladım. kol hareketlerimde hiç bir sıkıntı olmadı. sadece dikişler yüzünden insan korkuyor. kendini sakınma içgüdüsü oluşuyor. o yüzden hareketler yavaşlıyor yada daha kambur duruyorsun.sen artık göğüslerine kanalize ol. doktorunla her şeyi konuş. kendini yani ne istediğini çok iyi ifade et. asimetri olmasın.ben kom 75 c takıyordum.şimdiki bedenimi tam olarak bilmiyorum.ama baya küçüldüler ve sütyen bile takmadan istediğim her şeyi giyebilecek durumdayım. sağ göğsüm daha şiş. umarım geçer.yaşadığın sıkıntıları çok iyi anlıyorum. düşünsene hepsi bitecek.kendini çok daha iyi hissedeceksin. ben büyük ve sarkmış göğüsler yerine daha küçük dik ama iz kalacağını bildiğim bir güğsü tercih ettim.izlere rağmen eskisine 100 basar.ve daha ameliyat olalı 3 hafta bile olmadı....umarım cesaretlendirmişimdir.

Suzan canımcım hiç korkma,

Her dr.un uygulaması farklı sanırım. Bende Nebil Beyde olduğum için ayrıntılı yazacağım tekrar.
Benim ölüçmlerin o ameliyt. günü hastanede yapıldı, güle oynaya kendimle dalga geçe geçe geçe tamamladık. Dr.una güvenmende çok önemli. Çok açık söylüyorum ben ameliyattan sonra hiç amma hiç acı hissetmedim, sanırım ağrı kesiciyi uyanmadan yaptılar seninkide öyle olur bence. Sadece çok üşüdüm bende. Üzerine yün şal götür. Ben ilk gün kalkmadım, kalkmakta istemedim dr.umda izin verdi, ertesi gün kendimi daha iyi hissettim ve rahat kalktım. hastenedeyken yemeğimi annem yedirdi ama 2 gün kendim yedim. Eve çıktıktan 2 gün sonra kendim yavaş yavaş yavaş giyinebildim, Evde de 2 gün yattım ama ben çok yorgundum sanırım ameliyattan değildi bu yorgunluk. . 3-4 günü evde mutfak işlerine çamaşıra vs yardım etmeye başladım. Şu an hiç olmamış gibi rahatım şiddettle tavsiye ediyorum.

Capella benden 1,500 gr. kadar çıktı canım.

Edacım benimizlerle ilgili kremlere bu kontrole gittiğimde başlanacak şu an isim veremiyorum o yüzden.

şebnem canım nebil bey hangi hastanede çalışıyor,soyismi nedir ve yaklaşık ne kadar masraf ödedin söylermisin,gerçi ben emekli sandıgına baglıyım ama kurum karşılıyormu bilmiyorum,birda şahir dışından gelecegim sevk falan gerekiyormu bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim,teşekkürler

şebnem canım nebil bey hangi hastanede çalışıyor,soyismi nedir ve yaklaşık ne kadar masraf ödedin söylermisin,gerçi ben emekli sandıgına baglıyım ama kurum karşılıyormu bilmiyorum,birda şahir dışından gelecegim sevk falan gerekiyormu bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim,teşekkürler

canım bende Nebil beye ameliya olacağım .kısmetse ayın 3 ünde,Nebil Bozdoğan.ayrıca şehir dışından gelenlere ekstradan bazı yönlerden kolaylık sağlıyormuş konaklama gibi galiba ,tam emin değilim ama bi yerde öyle okumuştum.
sen yinede ismini soyismini yaz googldan sitesi çıkıyor hemen .mail yazarsan hemende cevaplıyor benim babacan doktorum...

Kolay gelsin sana ..inşallah herşey istediğin gibi olur..

lyın lyın,şebnem,capella ve diğer tüm arkadaşlarım,çokk çokk teşekkür ederim sizlere..şuan gözlerim doldu yazdıklarınızı okurken..yazdıklarınız korkularımı azaltıyor..tahlillerimi aldım,yarın doktoruma gideceğim.hala göğüs bakıyorum netten.vazgeçecek gibi olduğumda açıveriyorum göğüslerimi böyle büyükk kocaman görünce yaptırdığımda iyiki diyeceğim diyorum..
sarı bir badim var öyle bekletiyorum, hiç giymedimde giydirmedimde,ben giyicem ilk diyorum.giyip salına salına yürüyeceğim..diyeceğimki oh be göğüslerime büyük diye değil hoş olduğu için bakıyorlar..ağlamaklıyım şuan ..bu aralar büyük göğüslerimle vedalaşıyorum.onlara dokunup benimle yılların yükünü taşıdınız teşekkür ederim size diyorum.büyüktünüz ama benimdiniz diyorum.ama artık bende büyüdüm ve yüküm öyle çokki..artık sizi taşıyamıyorum..yaşlanıyorum..
duygusal anlar yaşıyorum anlayacağınız.biliyorum çok mutlu olacağım.Allahıma dua ediyorum beni affetsin keyfi değil sağlığım için,yaptırıyorum bunu.ve düşünüyorum ara sıra ya bide zevk için habire estetik olanlar..onların psikolojisini eleştirmeyeceğim hiç.çünkü bayan olmak öyle Zorki.hayatımız rekabet içinde geçiyor.en kendi halimdemiz bile bu rekabetin içinde.
ameliyat için 2 ocak yada 3 ocak belirleyeceğim.bu site okadar çok faydalı olduki benim için.deneyimler ,değişimler ,mutluluğa dönüşen ameliyat sonrası gelişmeler,ağrısıyla sızısıyla herşeye katlanmaya sebep o büyük mutluluklarınızı ğaylaştığını için tekrar tekrar teşekkür ediyorum sizlere..
Bayan olmak zordur gerçekten.Katlanabilmek her yüke ve paylaşmak her derdi.
herkese teşekkür ediyorum, desteklerinizi esirgemeyin..Ha gayret az kaldı..

X