Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

ya umarım öyledir çünkü bi daha bu operasyonu olmayacak olsam bile doktorumdan şüphe duymak istemiyorum
benim kontrolüm daha şubat başında
ben de o zaman sorarım heralde

ya resmen ofiste olmasam çılğık atardım heralde
çok sevindim iyi olduğuna

bütün o kuruntuların boşunaymış di mi

yaşasın

dinlen dinlen

salak gibi ellerimi çırptım yazdıklarını okuyunca

gerçekten çok sevindim iyi olduğuna
bak daha da iyi olacaksın

dedim ya ben sanki böyle doğmuşum gibi hissediyorum

meme yapına göre değişiyor emzirebilip emziremeyeceğin rozmerycim
ama benim doktorum 2 sene içinde bebek düşünüyosan yapmayalım operasyonu çünkü sonra deforme olacaklar dedi
hani iki sene için boşuna olma çünkü sonradan düzeltmemiz gerekir dedi.

bence bir doktor bul ve görüş onla derim ben

canım cıok teşşekür edrim. şuanda sporcu sütyeni kullanıyorum 75cup ama sargılarım var ve şiş olduklarından tam bedenim ne olur bilmiyorum. ama böyle bile bana bakınca güzel görünüyor.sonra arkadaşlar benim meme başlarımda herhangi bir şekilde bir değişiklik görünmüyor. doktorum bundan sonrada olmaz zaten diyor. ameliyattan 2 hafta sonra falan meme başlarında sorun yaşayan oldumu?

ya suzancııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııım
çok sevindim senin adına çok çok çok fazla hem de

ben de burada yazılanlardan etkilenerek ameliyat olmuş biri olarak ne hissettiğini, belki arkadaşlarından çok buradakilere olanları anlatmak istediğini anlıyorum.
çok süper bi iş yaptın
mutlu olacağından neredeyse eminim

ufak tefek aksaklıklar olsa bile -ki umarım olmaz- bence değer

ve bir tavsiye
sakın
sakın ama sakın memişlerine bakma
insanın morali bozuluyo
memebaşların oturana kadar sakın bakma

derim ben :)))

cesaretin için ayrıca tebrik ederim canikom

kızım herkese yorum yapayım
her soruya cevap vereyim
herşeye laf yetiştireyim derken gecikiyorum işte
herkesin yaşadıklarını okuyayım
aman ha birşeyi atlamayayım derken bi bakıyorum saat geçmiş

sona kalıyo sana öpücük vermek

aciap sevinçliyim mutlu olduğun için
allah hiiiç pişman etmesin inşallah

yaşasın pazar sütyeni giyebilme özgürlüğü :teytey: (her ne kadar henüz yeni memişlerime kıyıp o sütyenlerden almasam da yaşasın canım istediğinde alıp giyebileceğimi bilme özgürlüğü)

a.s.

Oleyy be işte bu kadar.

İyilik haberlerini sen buraya yazmadan önce aldım veeee çokkkk ama çokkkk sevindim canım.

Cumartesi günü için kontrol randevusu alacaktım saat 6 idi Saliha hn. peelingde dr. bey dedi. Kapatınca bir tuhaf oldumm aaa Suzan ameliyat olacaktı bu saatte dedim. Ertesi gün sordum Nebil Beyle konuştum çok iyi olduğunu söyledi hatta şu sıralar taburcu olacak dedi. Nasıl sevindim anlatamam ..

Artık herşey güzel olacak, sırt ağrısı yok , ne giyeceğim sıkıntısı yok, millet bana mı bakıyor derdi yok. Ohhh beee dimi şekercim?

Yine mesajlarını bekliyoruz. İşe ne zaman başlayacaksın?

Bende iyice iyileştim, sol göğüs başında kabukda bitti bitecek ama benim dikişler etrafında potluklar var. Edacım sende de var mı, yada diğer arkadaşlarda merak ettim. Hepsinin geçeceğini söylüyor dr.um çokda önemli değil amageçse iyi olur.
Dr.um eski fotomu gösterdi resmen vahimmiş, iyileşmemin uzamasıda sanırım bu yüzden.

Kızlarrrrrrrrr...nasılsınızzz...been göğüslerle beraber bomba gibiyim bomba:))

hepinizin yazdıklarını okudum ve çok duygulandım..eda..şebnem..signame..lyn lyn capella mavison ismini yazamadığım herkese herkese tekrar tekrar teşekkürler..

ameliyattan önce aklıma edanın yazıkları gelmişti birde şebnemi yakın zamanda olması çok etkilemişti beni..
bugün kontrole gittim..Açıkçası korkuyordum nasıl çıkacaktıki sargılar yapışkandı resmen, acaba dren ve sargılar çıkarken canım acırmı dedim..amaaa yine ve yine hiçç canım acımadı..ya sanki Allah güç verdi..yada doktorlarımın eli çok hafif...sargılar çıktı ..drenler çıktı..hiç canım acımadı..tekrar pansuman yapıldı bugün hemen sütyen giydim..benim göğüsler şuan (şişlerden sonrayı hesaba katarak) büyüklük olarak tam istediğim gibi ama şişler ve şişleri inince süper olacak...sanırım 80-85 arası yapıldı ..kızlar slikon gibi duruyodu dimdik..ama Edacığımın dediği gibi tam bakamadım..tuhaf oldum..dedim iyice iyileşsin bakarım...sağ göğüsün göğüs ucu gayet iyi ama solunkinde potluklar vardı (hafif göz ucuyla baktım dayanamadım) ..:)) ama siz yinede tam bakmayın:)
ama eminim hepsi düzelecek...ameliyatımdan beri şiddetli bir ağrı yaşamadım..göğüs ucum hissediyor ..pansuman yaparken hissettim çünkü..şuan sporcu sütyenle çok rahatım ve memişlerim gayet hoş görünüyorlar...kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...kurtuldum pazar sütyenlerindennnnnnnnnnnnn

yuppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii heeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaa

ay yani resmen kendim olmuş kadar sevindim

o kadar beklemenin hiç gereği yok di mi hiiiiiiiç

ya bende memeucu hissi de hiç yoktu
hatta hala yok
alala o niye ki acaba
ya çok sevindim

oh mis

kızlar şimdi sıradaki proje kim :)))

Evet sıra kimdeee,

Edacım benimde göğüs ucumda da his kaybım var, daha sormadım dr.ma. Kontrolüm 10 gün sonra sen hala gidiyor musun kontrole?

Canım valla çok şanslısın,drenlerin çabuk çıktı, sıkıntın yok, maaşallah. Büyüklükte iyi bence zaten zayıfmışsın.

Seni böyle mutlu ve neşe içinde görünce bende çok mutluoluyorum.

Darısı olmak isteyen herkesin başına.

Ben 10 gün kadar bakmamıştım. Ama Edanın dediği gibi göğüs ucunda çöküntü ve koyu renk olmadı hiç. Benim sol göğüsteki dikiş yerinin yarası biraz kalınca ve geç iyileşti.
Şimdi yok denecek kadar az. Oda bitince cunrotubex (yanlış yazmış olabilirim) ona başlayacağız.

umarım sırada ben varımdır kızlarr:Saruboceq: okulum oldugu için şubat tatilimde istiyorum olmayı cuma günü ilk görüşmeme gidicektim ama doktor beyin acil ameliyatı çıktığı için pazartesiye ertelendi bikaç doktor var kafamda karar versem inş kurtulucam bende:):):asigim:

selam kızlar ..bu göğüs ucu his kaybı nasıl anlaşılır..yani doktorum benim göğüs ucu bölgeme dokunduğunda bile hissettim göğüs ucuna dokunduğunu hatta geri çektim tuhaf oldum..doktorumda acımı yoksa his mi dedi?bende hissediyorum ve ameliyatlı olduğu için siz dokununca tuhaf oluyorum sanki dokunsalar patlayacakmış gibi hani koruma içgüdüsüyle..
yani umarım his kaybı yaşamam..daha ilk günlere nazaran gayet iyiler
..drenler çabuk çıktı zaten ameliyat günümden beri 20 cc yi geçmedi hep aynı kaldı beni arayıp soruyolardı..değişme olmadığından çıkardılar drenleri..ohhh çektim walla..
bugün şöyle eskiden olmayan hırkam vardı önü kapanmazdı hani çıtçıtlı ..böyle araları pörtlerdi eskiden ..onu giydim...ayy kızlar sanki böyle yeni büyümüş göğüslerim ..birde o eskiden çatlak doluydu hepsi gitmişş..gergin ve süper bi hal almış göğüs derim ...elbette zamanla biraz esneyecek ama asla eskisi gibi tavuk derisi gibi durmayacak:))...

ağrım sızım hala yok denecek kadar azz...sütyen taktığım gün yani dün gece hafif oldu..onada dayanırım canım..Allah sabrını veriyor..

benki elim kanasa zonk zonk zonklardı dizlerim..yani öyle canım kıymetlidir..bakın geldi geçti..klızlar bişi sorucam bu şişler ne zamana kadar azalıyo..iniyor??

siganame canım hiç korkma tatlım bende bekarım ,birsürü korkum vardı ama geçti gitti..atlattım sizlerinde dualarıyla ..senin içinde edicez bol bol..hiç korkma..cesaretli ol sırt ağrılarım geçti..ohh wallaa 16 lık kızlara taş çıkartıyor şuanki görüntüsü bile süper..sütyenden:) ne giysem yakışıyor...şişler insin şöyleee tepeden tırnağa bakım yaptırıcam..saçıma fön...üstüme cicilerr...allaaahh gezicemm çatır çatır..hele bu yaz benim yazım olacak..İnşallahhh...ilkk defa istediğim bikinlerden alıcam..o süslü sütyenlerden açık renkli badilerden...elbiselerdenn...altı oluyordu ama üstü olmuyordu hiçbirinin...artıkınn herşeyi giyebilicem..

öpüyorum kızlarr hepiniziii teeekk tekkk

Suzancım bende de bir his kaybı olmadı. Doktorum dokunduğunda hisetmezsin diyordu ama sanki karınca yürüyormuş gibi bi his olmuştu ilk haftalarda şimdi ise gayet normal hissdiyorum.

Şişliklere gelince ise hergecen gün benim biraz daha azaldı. Ama 1buçuk ay oldu hala şiş. İçinde ceviz büyüklüğünde bi sertlik var o zamanla inecekmiş doktorum öyle diyor. Hatta ilk ameliyat olduğum zamanlarda daha büyüktü zamanla küçüldüğünü hissediyorum.Birde yaralar tam iyileşmeden şişlikler tamamen inmezmiş. Tam anlamıyla kendi şeklini alması 2 aydan sonra olur dedi doktorum. Ameliyatı olduk ya bundan sonra ne zaman inerse insin böle bi süper bence eski halini düşündükçe. 6 aydan sonra zten plajlar bizi beklesin. Yazı iple çekiyorum giyeceğim bikinililerin hayalini şimdiden kurmaya başladım:)))

Seninde iyi olmana çok sevindim canım daha da iyi olursun umarım. Kendine çok dikkat et. Özellikle memişleri nemli bırakmamaya dikkat et :)))

galiba sıradaki projemiz sinagame::)) ..

inşallah oda kurtulur..ya kızlar ben bugün eski sütyenlerime bakıcam...yani büyüklük olarak nasıllmış..
insanoğlu hemen unutuveriyor ilk halini....
günlük gibi oldu hep yazıyorum ama:)) napim..belki olacak olanlara faydam olur..

bugünde iyiyim..çok hafif dikiş yerlerinde sızlamam var ama tekrar söylüyorum dayanılmayacak gibi değill...herşey gayet iyi görünüyo..bu cumartesi sanırım alt dikişler alınacak...heyecanla bekliyorum...antibiyotiğim yarın bitiyor. sigara ameliyattan beri o günde 1 tane içtiğimide içmiyorum canım istemiyor açıkçası:))) .bir an önce şişlerimin inmesini ve güzel sütyenler giymeyi istiyorum...tabi herşeyden önce güzel iyileşsinler herhangi bir sorun yaşamadan bitsin şu nekahat dönemi..

aaa birde ben kendime zayıff diyodum ne biçim bir göbeğim varmışşş...:)) bitsin şu nekahet dönemim heemmeenn sıkı bir rejimmm.....

eda:) kızlarr napalım şu küçültenler bi havuz deniz sefası yapalım şöylee hava atalım..kolkola girelim ::)))) şöyyle salına salına yürüyelim kumsalda saklamadan gizlemeden ohh gururlaa::)) kimsede yok bizdeki gibi dimii kızlarr...

suzan, valla öyle bir nisbet yapıyorsun ki çat diye çatlayacağım. bu işin şakası tabi sizlerin deneyimlerini okudukça kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. yerimde duramıyorum. umarım herşey gönlünce olur bir an önce iyileşirsin. her seferinde tekrarlıyorum darısı bizim başımıza.

canım benim bende burda okudukça gaza geliyordum yoksa bana kalsa asla yapamazdım cesaret edipte...sende korkma inşallah herşey dilediğin gibi gelişir..fiyat olsun doktorun olsun herşey gönlüne göre olur..korkma sakın canım..

bugün eski sütyenlerimi şöyle sporcu sütyenin üstünden denedim resmen içinde yüzüyordu:)))))))... yani gayet güzeldi..şuan hafif şişliklerde inmeye başladı gibi..hafif bir yumuşama var ama yine bomba gibi:)))göğüs uçları iyileşir gibi pot ve tuhaf görüntü eskiye nazaaran daha güzel görünüyor bakabiliyorum en azından..inşallahh dikişlerde diğerleri gibi sorunsuz alınır..

size yazarım yine..en heyecanla beklediğim iseeeee güzel cicileri giyip dışarı çıkmak...:)))

öpüyorum sizleri kızlar...mujukk

canım benim valla anlatıyosun kendim olmuş gibi seviniyorum yaza hepimiz süper girelim benim kıyafetten sonraki en büyük sorunum o ahlaksız adamların yiycekmiş gibi bakıpta attıkları iğrenç laflardı yazın sokağa çıkmak gelmiyodu içimden bu yaz hepsini geride bırakıcamm innsssssssalllahh:Saruboceq: tüm dertlerden kurtuldun giyin güzel güzel salına salına dolaş artık sokaklarda ohhh kıskananlar çatlasın:içelim:

SuzanA ameliyatı yapan doktorunuzun adını ve nerede ameliyat oldugunuzu yazarmısınız
birde kaca mal oldu ameliyat
bende düsünüyürum ama bir türlü cesaret edemiyorum

Sinagame inşşşşaaallaaahhh sendeee olur ve kurtulursun..ben çok çektim..sırt boyun omuz ağrılarım resmen BİTTİ..........inanılmaz değilmi..sanki sırtımdan yük kalktı..senin için çookkk dua edicez hiç korkma canım..

merak ediyorum acaba bu sitede benim kadar tırsan biri varmıydı::)) tırsa Tırsa gittim oldum resmen..ne zaman vazgeçer gibi olsam aklıma giymek isteyip giyemediğim kıyafetler geldi ve dayanılmaz sırt ağrılarım...buyaza hepimiz bombayız bomba..bazı badilerimi giydimdee...inanılmaz duruyorlarr.....:))nispet değil kızlar sevincimi paylaşıyorummmmmmmm...

canımcım unutmadan ameliyat için uygun aylar kış ayları..sömestır tatili çok uygun..15 günde tamamen toparlanırsın..benden pay biç.. 2, günü yazdım burada...
sakın kırkma..hadeee cesarett..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…