Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

ya şöyle dokununca sertleşiyorlar her ikisi de ama hani çimdiklesem falan kesinlikle acı duymuyorum

sapıkça gelecek sanırım ama dokunuyorum sürekli meme uçlarıma ama tırt ne bir ses ne de haber gelmiyor hiç onlardan-tatlicadiarzu-

canım yaa yani benim göğüs uçlarımda dokununca sertleşiyor..hatta hani karıncalanma da oluyyor..yani eskisinden çok farkı yok gibi..

ama bişi sorucam..benim sağ göğüs çok iyi sızı filan yokta sağda sızı ve sütyenimde damla damla kan oluyor sürekli tam T kısmının yani göğüs ucundan inen dikişin aşşağıda bittiği yerde oluyor bu kanama..ama damla damla sinir ediyor beni..sendede oldumu?? yada herhangi birinde?? kafayı yicem bir kaç damla ama sinir etti beni..gerçi bugün 9, gün çok erken tabi sinir olmak için ..birazda sabırsızım galiba...yarın doktora gidicem..bugün aradım yarın gel bakayım ciddi bir sorun değil ama kafana takma gel dedi..
yarın gidicem

bu arada bugün kendime bi badi aldım ..yani bir vücut bukadar orantılı durur yaaa...ne giysem yakıştı..aaadaha bunlar ilk günlerim ..ileriyi düşündükçe o renkli cici sütyenleri giydiğim günleri düşündükçe moralim daha artıyor...

ah bide şu damla damla kanama olmasa ...ne dersin eda..?.

Ufuk Bey'i cebinden aramış ve saat kaçta onu görebileceğimi sormuştum.Yani hastanedeki prosedürü işletmedim demekki.Ama görüşme bitince borcumu sordum, yok dedi.

Haberini bekliyorum tüm detaylarıyla. Kimi eledin ya da seçtin, hangi tereddütlerin var, nerede ameliyat ediyorlar, kaç para istiyorlar, ödeme nasıl yapıalabilirmiş vs...:) Çok oldu ama ben doktoru görmeden ya da gördüğüm anda karar verip aniden ameliyat olacağım İzmirli isem de dışardayım çünkü...

canım önce ahmet beye gittim gayet ilgiliydi muayene etti baktı ölçtü falan anlattı bol bol ameliyatın nasıl olcağını hatta çizerek falan anlattı ameliyatı çok açıklayıcıydı yani 4000 ytl tüm masraflar dahil fiyat verdi gazi hastanesinde yapıyomuş..çok kalın iple dikiyorum 2 ay sonra falanda dikişler alınıyo dedi bu arada şeklini korumak için özel bi sütyen veriyomuş onu kullanıcakmışım ama eğer kapalı gelirse sütyen sporcu sütyeni takabilirmişim izide tek t şeklinde değilde sadece dikey bi çizgi halinde olucak dedi genç olduğum için alttaki dikişi yapmıycakmış..sonrasında hemen gün verdi ama kesin olarak değil tabi ben bu hafta içinde geri dönüp onaylıycam veya vazgeçtiğimi söyliycem.ordan çıktım ağzım kulaklarımda tabii sonra op. dr. cenk görken'e gittim ama tek kelimeyle ahmet beyi solladı benim gözümde bi tanıdık vasıtasıyla bulmuştum cenk beyi hakikaten iiki gittim kesinlikle git bi konuş diyorum..gerçi benim aklım çok karıştı cenk bey dediki cuma günü ameliyatını yapsam pazartesi okuluna bile gidebilirsin dedi yani 2 günde topluyomuşşun kendini çarşambada banyo yaparsın dedi tabi şaşırdım çünkü ahmet bey kol kaslarıyla birleştiriyomuş dikişleri o yuzden kollarını bi süre rahat hareket ettiremezsin tarzında bisey söylemişti.cenk beye sordum kollarımda ağrı olursa nasıl 2gunde toplıycam kendimi diye oda ben o tekniği kullanmıyorum benim tekniğim daha farklı dedi obür türlü kol kaslarına asarsam çok kısa süre sonra dikişlerde atmalar olabilir dedi o yuzden farklı bi teknik kullanıyomus ama o anki heyecanla tekniği sormak aklıma gelmedi:1no2: ameliyat 1.5-2 saat sürüyomuş özel ilgi tıp merkezinde ameliyat yapıyomuş oda 4000 ytl dedi ama bu paranın içinde ilaç sütyen falan yok ahmet beyde onlarda dahildi.babam ssk lı oyuzden tahlilleri ordan hallettiricek arada fazla bi fark olmuyo yani bide cenk bey eriyen iple dikiyomuş sonrasında dikiş aldırma falan yokmuş..sanki cenk beyin tekniği anlatılanlardan tabi anladığım kadarıyla tuğrul turanın tekniğini anımsattı bana ama kesinlikle izmirdeysen bi git konuş cenk bey şeker gibi doktor kesinlikle çok güven verdi bana yani aklımda olan doktor şuanda kesinlikle cenk görken ama sırada atay atabey var yarın ondan randevu alıp en kısa zamanda ona gidip onunlada konuşam bu ay sonunda kurtulucam inş:Saruboceq: şimdilik benden bu kadar canım umarım yardımcı olmuşumdur öpüyorum görüşürüzzzzz:lepi:

Harikasın, teşekkürler. Görüştükçe haber bekliyorum.Benim de kafam karıştı bu arada:) Görüşmeliyim sanırım...

canım benim ameliyatım t olmadı
yani benim sadece yukardan aşağı inen dikişim var aşağıdaki dikiş yok
ama yine de dikişin en altında düğüm atılan yer orası mıhtemelen -potluklarım da orda zaten- orda kanama değil de iltihaplanma oldu, esasında beyaz sütyen giydiğim zaman hem pis bi sarı hem de hafif kırmızı lekeler oluyordu ama öyle damlama gibi değil

ben şöyle düşünüyorum
allah korusun elimize ayağımıza o kadar dikiş atsalar illa ki biyerinden sızıntı olur
o yüzden bence çok büyütme
ama için rahat etsin diye doktoruna gidiyo olman da süper

canım bugün doktoruma gittim..ciddi bir problem olmadığını söyledi..içim rahatladı ..bu minik kanama dışardan içerden değil dedi..yani hem dışta hem içte dikiş olduğundan içteki kanamanın dıştakine oranla tehlikeli olduğunu söyledi..çok şükür bişey yokmuş..
ya birde sanırım hasta olucam ondanda şiştiler sol göğüsümde acı var azıcık..bu damla olayıda hala devam ediyo yani..
sinirimi bozmuyo değil..ama pozitif olmalıyız iyi düşünmeli sabırlı olmalıyız..Allah büyük..bugün doktorum ilk etapta kendini gösterebilecek komplikasyonları anlattı ..çok şükür hiçbiri olmadı..yani zaten ilk 2 gün gösterirmiş kendini..benim 12.günüm galiba ..eh olacak böyle şeyler napalım..
zamanla herşey daha güzel olucak inşallah..zaten bu damla kanama olsa bile bişeyler giyip yakıştığını görünce moralim düzeliyor..

Herkese geçmiş olsun...

sağol edacım..

sUZANCIM İNAN HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL O DAMLALAR, BENİM SÜTYENİM DAHA 1 HAFTADIR KURU.
AMA SENDE HAKLISIN İNSAN SORUN MU VAR DİYE ENDİŞELENİYOR HALİYLE.
CİCİLER ALDIN MI KENDİNE ?

BENDE CUMARTESİ GİDİCEM KONTROLE.

canım cici cici badiler aldım..giydim walla süperrr yakıştılarr..ama yakında hasta olucam vücudum şişti resmen..o yüzden biraz daha sabredeyim diyorum süperr görünmek için..ama bu halde bile öyle orantılı duruyoki..ilerde giyeceklerimi düşündükçe bazen SEVİNÇTEN KAFAYI YİYORUM ..(maşallah diyorum:))

yani herşey minik aksiliklere rağmen yolunda...senin durum iyidir inşallah ablacım..herşey yolundadır umarım.

Canım Cumartesi kontrole gideceğim. Birkaç alınacak dikiş daha çıktı,

Ama artık hiç gerilme, kuruluk falan kalmadı. Bende hiç olmamış gibiyim. sanki hep böyleyim :)

herkese merhaba,

kızlar nasılsınız?

salı günü kontrole gittim. bütün sargılarım açıldı. 1tane dikişim vardı oda alındı. eve geldi hemen kendimi banyoya attım valla ama tabi istediğin gibi rahat edemiyosun. neyse göğüslerim iyi görünüyorlar izler hariç tabi:: yaa şebnem senin yaralrın düzeldimi izler ne durumda canım? haaa bu arad kızlar doktorum ban bir krem yazdı. ona başlayacağım haftaya izlerin iyleşmesinde etkili oluyormuş. internetten de araştırdım özellikle ameliyat sonrası oluşan yara izlerini düzenli kullandımda tedevi ediyormuş. neyse kullanıp bakacağız. kremin adı Contractubex jel isterseniz bir bakın.

hepinize kucak dolusu sevgiler...

kayserili arkadaşım şuan durumun nasıl ameliyatı nerde oldun bende olmak istiyorum bende kayseride oturuyorum

Canım benim geç iyileşen göğüs başının iç kısmında biraz soluk renk var, diğer dikiş izleri karşıdan pek görünmüyor, fakat yanlar potlu ve nispeten kötü gürünüyor.
Söylediiğn kreme bende yarın başlıyorum.

Benden de sevgilerrrr.

kayserili tulya bende araştırıyorum kayseride olunuyomu filan oluyormuş kayseride 2500ytl ben kayseride olmaya cesaret edemiyorum deneyimleri ne kadar bilemiyorum

sondem 77 hanım şuan durumunuz nasıl merak ediyorum birde nerde oldunuz ameliyatı cevap yazarsanız sevinirim

tulya hanım ben bi estetisyen biliyorum kayseride yapan ama güvenemiyorum keşke sizinle tanışma fırsatı bulsak birlikte araştırsak okuyorsanız sizde bana yazın olurmu

evet aygül hanım birkaçını araştırdım doktorların.ama ben hangisine güvenmeliyim,fiyatlar nasıl.bunu öğrenmek istiyorum

sebnemcim contactubexe başladınmı. nasıl gidiyor. benim doktorum herhangi bir krem söylemedi. bu hafta kontrole gideceğim. bu kremi soracağım. işe yarıyormu. sanırım dikişler tamamen alınınca başlanıyor. aynı zamanda ameliyat olduk. işe yarıyorsa bende başlayım. bu arada potluklar ilk günlere göre baya azaldı. ama izler ince olmasına rağmen belirgin.inşallah azalır. senin nasıl.
teşekkürler.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…