Gökçek: CHP'ye oy verenlere hakkımı helal etmiyorum

permanganat

En kimyasal üye ☠️
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.850
1.531
Gökçek: Hakkımı helal etmiyorum
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldığı bir televizyon programında duygu dolu anlar yaşadı ve CHP'ye oy verenlere hakkını helal etmeyeceğini söyleyerek seçmeni istihareye davet etti

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2014 01:06
Fatih Şahin'in sunumuyla Kanal A ekranlarına gelen'Çerçeve Özel' programına bu akşam Ankara B.B. Başkanı İ.Melih Gökçek konuk oldu.

Hizmet hareketi ve yasa dışı dinlemelere deyinen Melih Gökçek açıklamaları sırasında duygu dolu anlar yaşadı. Konuşması esnasında gözlerinin dolduğu hissedilen Melih Gökçek hizmet hareketinin tabanında pırıl pırıl insanlar olduğunu vurgulayarak, "Ben Tabandaki tertemiz insanlara, hizmetteki kardeşlerime hakkımı helal ediyorum. Ama CHP'ye oy vereceklerden öbür dünyada hakkım var. Rabbimin katında bu hakkımı isterim." dedi.


'HİZMET HAREKETİNE YARDIM ETTİM'
Hizmet hareketine ben yıllarca yardım ettim. Her türlü fedakârlığı yaptım. Onlar istemediler ben teklif ettim. Çok değerli, çok samimi insanlar var içinde. Hele tabanı pırıl pırıl insanlar.

'ÇOCUKLARIMI HİZMET HAREKETİNE EMANET ETTİM'
İki tane oğlum var iki oğlum da Samanyolu'ndan mezun. İki tane torunum var Samanyolu Okulları'nın versiyonu sayılan Atlantik Okulları'nda okuyorlar. Yani çocuklarımı hizmet hareketine emanet ettim. Evlatlarımı, torunlarımı onlara güvendiğim için emanet ettim. Bu olaylar başlayıncaya kadar hiçbir şekilde ters düşürmedim.

'HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN'
Biz Başbakan'a gittik bu olayların benzerlerinin olacağını söyledik. Başbakan'ın bize söylediği söz şudur; "Bunlar bizim kardeşlerimiz. Bir daha böyle düşünmeyin ve yanıma böyle gelmeyin" dedi. Bu Başbakan'ı bu hale getirdiler. Bu başbakan bundan sorumlu değil. Eğer Başbakan bunlar hakkında ters düşünseydi kaç tane üniversite yerini bunlara verdi. Verir miydi? Herkes elini kalkıp doğrudan doğruya vicdanına koyup bunu bir düşünmeli.

'GÖZLERİ BÖYLE NASIL KÖR OLABİLİYOR?'
Dün bir Zaman Gazetesi ilavesini aldım.'Ankara'da seçime doğru' diye...'Başkent'in yeni'şehriemin'i kim olacak?' yazıyor. Altında CHP adayı Mansur Yavaş, MHP adayı Mevlüt Karakaya ve BBP adayı Remzi Çayır var. 20 yıldan beri benle içtikleri su ayrı gitmeyen bu kardeşlerime ben ne yaptım? Hangi kötülüğü yaptım? Hangi kötü sözü söyledim? Hangisinin kalbini kırdım? İnsan vicdan eder ya böyle bir şey var mı? İnsanların gözleri böyle nasıl kör olabiliyor?

'DUYUYORUM KAHROLUYORUM'
Sen kalkacaksın düne kadar Ezan'ını Türkçe okutmaya kalkan CHP'yi destekleyeceksin. Duyuyorum kahroluyorum. Düne kadar ezan sesinin kısılması için meclise önerge vermeye kalkanlar, "Ezan sesinden rahatsız oluyoruz herkes evinde teybinden dinlesin" diyenler, geçmiş dönemlerde camilerimizi satıp ahır, meyhane olarak kullandıran CHP'yi sen nasıl desteklersin?

'VİCDANEN RAHATSIZ OLMAYACAK MISINIZ?'
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ne hangi camii planını getirdiysek en az 10 taneden 8'ine itiraz etti CHP'li belediyeler. "Camiler yapılmasın" diye. Senin camilerini kapatmaya, engellemeye çalışan CHP'ye mi oy vereceksin? Vicdanen hiç rahatsız olmayacak mısın?

'DEVLETİ YOK ETMEK İÇİN ÇALIŞMAK NE DEMEK?'
Çarşafları yırtan, çarşaf yırtmak için tören yapan CHP'ye mi vereceksin oyunu? Nasıl vereceksin? Allah'tan korkmayacak mısın? Vicdanın sızlamayacak mı? Yarın ben Allah katında bunların hesabını veririm demeyecek misin? Bu nasıl insanın beyninin dönmesi? Bana verme ama sen CHP'ye nasıl oy veriyorsun? Dün Risale'i Nur okutulan evlere baskın yapan CHP değil mi? Sen Nursi hazretlerinin hakkını nasıl ödeyeceksin? Allah'tan korkmaz mı insan? İnsanın gözünü bu kadar mı kan bürür? Bir devleti yok etmek için çalışmak ne demek? Olacak şey mi? Kur'an kurslarını kim kapattı dün? İmamhatipleri kim kapattı dün? Bu CHP'liler değil mi? Sen CHP'ye nasıl oy verirsin arkadaş? Gidip bir başka sağ partiye versen "AK Parti'den intikam alıyorum" anlarım. Ama sen CHP'ye nasıl oy verirsin? Vebalini nasıl ödeyeceksin? "Dine sövmek suç olmasın" diye daha yeni önerge verdiler.

'HAKKIMI HELAL ETMİYORUM'
Ben Tabandaki tertemiz insanlara, hizmetteki kardeşlerime hakkımı helal ediyorum. Ama CHP'ye oy vereceklerden öbür dünyada hakkım var. Rabbimin katında bu hakkımı isterim. Hakkımı helal etmiyorum. Ben bunun için mi yardım ettim bu kardeşlerime? Ben bunlar dine, İslam'a hizmet ediyorlar diye Allah rızası için yardım ettim. Ama Allah rızasını bir tarafa bırakacaksın sırf kişisel kavga için böyle bir hareketi destekleyeceksin. Vebal arkadaş bu Allah'tan korksunlar. O tabandaki pırıl pırıl kardeşlerim benim başımın tacıdır. Yine yüzyüze geleceğiz. Yine konuşacağız. Ama yönetime geldiklerinde hepsine soracağım "Kime oy verdin?" diye. Eğer CHP'ye oy verdim derse hakkımı helal etmiyorum Ahriet'te isterim. Başka bir partiye veriyorsan ver kardeşim ama sen nasıl CHP'ye verirsin ya. Var mı böyle bir vicdansızlık?

'BUNUN HESABINI NASIL VERECEKSİN?'
Recep Tayyip Erdoğan sana düne kadar iyilik yaparken, başının tacıyken sen gelip bu kadar sesi nasıl alırsın? Mümin müninin sesini alır mı? Mahremine girer mi? Cenab-ı Allah "Gördüğün zaman kusurunu ört" diyor. Öyle emrediyor. Sen kusurları nasıl açarsın? Aranda şahsi çatışma var diye, menfaat çatışması var diye sen herkesin kusurlarını nasıl açarsın? Allah "ört" diyor sen açıyorsun. Bunun hesabını nasıl vereceksin? Herkes elini vicdanına koysun ona göre davransın. Bu seçimlerde CHP'ye oy verene hakkımı helal etmiyorum.

'RABBİNE SIĞINSIN DOĞRUYU GÖRSÜN'
İnanıyorum ki bu saydıklarımı düşünen bütün hizmetteki kardeşlerim bu akşam eğer beni dinlediyse muhasebeye oturacak. Allah aşkına otursun istihareye yatsınlar. Ben giremem o istihareye ama ona emir verenler de giremez. Allah ile kendi arasında kalıyor. Rabbine sığınsın doğruyu görsün. Ben inanıyorum ki doğruyu görecek. Görende Allah aşkına beni arasın "bende gördüm" desin de yarın akşam televizyonda anlatayım.kaynak: milliyet
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1514 gün geçti.

zhrdmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2014
132
9
Findik kadar beyniniz olsa bu ulke icin yapilanlari gorursunuz. Size ve sizin gbilere hersey mustehak ama.....
Ankarayi bu duruma getiren boyle calisan bir adama nasil hakaret edersin ya Elinizi vicdaniniza koyun edep diyorum
 

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
ANKARA'nın Gölbaşı ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı'ndan bir ay önce istifa ederek MHP Belediye Meclis üyesi adayı olan Ramazan Şimşek'in açtığı seçim bürosunda toplanan 100 kişilik grup, "Biz de Gökçek'i sevmiyoruz" diyerek parti üyeliklerinden istifa ettiklerini açıkladılar. İstifa dilekçeleri grup sözcüleri Cemal Likala'ya teslim eden vatandaşlar adına basın açıklamasında bulunuldu

Partilerinden istifa ettiklerine dair dilekçeyi elleriyle havaya kaldıran grup, "burada olmayan arkadaşlarımız da var. Ancak imzalı istifa dilekçelerini dosyada topladık. Bugün iadeli taahhütlü olarak göndereceğiz" dedi.

Grup adına Cemal Likala şu açıklamada bulundu:

"Bugün siyasi hayatımıza dair önemli bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Son dönemde şahit olduğumuz acı gerçekler, bundan sonra AKP'de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını bizlere gösteriyor. Kaderimizi ellerine emanet ettiğimiz yöneticilerimizin, yakınlarındaki bu yolsuzlukları ve hırsızlıkları yargı önünde aklamaya gayret göstermektense, gerilim politikasıyla halk içinde huzursuzluğa neden olmalarını görmezden gelemeyiz. Dün birlikte yürüdükleri, samimi bir bağ geliştirerek referans kabul ettikleri arkadaşlarına, bugün gelip te 'terörist' diyecek kadar değişebilenlerin, yarınlarda da bugünkü yol arkadaşları için neler söyleyebilecekleri ortadadır. Kişisel hak ve özgürlüklerimizin giderek sınırlandığı, ortak yaşam alanlarımızın giderek daraldığı, toplumun hızla sevgisizleştirilmeye çalışıldığı bir ortamda , sırf birileri milyar dolarına milyar katsın diye. Sırf birileri enaniyetlerine güç katsın diye bu vebale ortak olmayacağız. Doğrunun her zaman yanında olacağımızdan, yanlışa da her zaman 'dur' diyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Vereceğimiz her oyun vebali bir yana, bu saatten sonra kendisini aklamayanlarla AK Parti tabelası altında birlikte yol yüremek bizim için zuldür. Bu nedenlerle AK Parti üyeliğinden isitfa ettiğimizi tüm kamuoyuna beyan ederiz".

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...toplu_istifa__Biz_de_Gokcek_i_sevmiyoruz.html
 

exmadon

İtina ile kına yakılır!...
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2013
961
858
Yapmayın Melih bey bu kadar mı düştünüz
 
Son düzenleme:

permanganat

En kimyasal üye ☠️
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.850
1.531
Findik kadar beyniniz olsa bu ulke icin yapilanlari gorursunuz. Size ve sizin gbilere hersey mustehak ama.....
Ankarayi bu duruma getiren boyle calisan bir adama nasil hakaret edersin ya Elinizi vicdaniniza koyun edep diyorum

Hakaret etmenize gerek yok. Madem öyle ben şu hizmetleri yaptım, hak ediyorum deseydi, dini alet edip niye ağlıyor televizyonlarda.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1514 gün geçti.

egunal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2009
40.175
6.658
Valla önce meydanlara belediye otobüsleri ile taşıdığı insanların hesabını vermeli benim vergimle yapıldı hakkım var..
Birşeyler yaptıysada karşılığını almıştır hak geçmesi helal haram meselesine girilirse zararlı çıkar..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1977 gün geçti.

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
Bugün Kadir Topbaş da fox da biz gidersek kim yönetecek ki ülke batar gibisinden konuştu:KK14:
Bir de mezarlıklara bakıyoruz. Gayr-i Müslim mezarlıklarına bile dedi adam.
 
Son düzenleme:

z_e_l_i_s

İmkansız diye bir şey yoktur.
Pro Üye
20 Eylül 2007
9.891
3.785
Hislerimiz karşılıklı Sayın Gökçek'le

Her ne kadar benim şehrimin belediye başkanı olmasa da

Ülkeyi yönetenlerle aynı kafilede

tek kuruşluk, hatta iğne ucu kadar hakkım geçtiyse ki bu çok açık ve aşikarrr

HELAL ETMİYORUMMM bu yönetimeee

bu dünyada hesaplaşamasak da

birde diğer taraf varrr

hesapta çok inançlılar istedikleri gibi kullanıyorlar dini insanların inançlarını

tamam onların istedikleri platformda karşı karşıya gelelim o zaman...
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1721 gün geçti.

athenenoctua

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2013
5.460
5.157
"Cenab-ı Allah "Gördüğün zaman kusurunu ört" diyor. Öyle emrediyor. Sen kusurları nasıl açarsın?"

oldu, siz yiyin birileri örtsün... nasıl alıştıysa bir de hesap soracak cureti gosteriyor.

dolaylı yoldan kusurlu oldugunu kabul etmiş olması da cabası.

madem öyle bir sonraki yazısında dinen kul hakkı ve/veya siyaseten vatandas hakkını bir açıklasın da belki aynaya bakmayı ogrenir o vakit.
 

egunal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2009
40.175
6.658
Bugün Kadir Topbaş da fox da biz gidersek kim yönetecek ki ülke batar gibisinden konuştu:KK14:
Bir de mezarlıklara bakıyoruz. Gayr-i Müslim mezarlıklarına bile dedi adam.

İzledim sabah...
Özellikle bu bölümü çok şey anlatıyor bakış açılarını gösteriyor..
Kendinden olan ve olmayanlar:KK53::KK53: bile yapıyoruz buna rağmen yapıyoruz:KK53::KK53:
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1977 gün geçti.

NeverOne

Guru
Pro Üye
18 Ekim 2013
16.275
32.608
30
"Hizmet" için her şeyi yapmış, "hizmettekilerden" oy istiyor. Beni bağlamaz. Ayrıca bence de hak hukuk hesabına hiç girmeyelim. :KK14: