Kız İsteme Görücü üsulu evlenen varmı? nasıl oldu ?

Mimarlik bana biraz atmasyon gibi geldi. Aşırı derecede yazım yanlışı yapıyorsun. Mimarlik kazanmis olsan yazim kurallarini bilecek dil bilgisine sahip olurdun. Mimarlik bölümü tıptan sonra gelen yüksek puanlı, başarılı öğrencilerin girdiği, çoğunlukla vizyon sahibi kişilerden oluşur. Universite okuyan kisi de görücü usulü evliliği düşünmez.

Mimarlik bana biraz atmasyon gibi geldi. Aşırı derecede yazım yanlışı yapıyorsun. Mimarlik kazanmis olsan yazim kurallarini bilecek dil bilgisine sahip olurdun. Mimarlik bölümü tıptan sonra gelen yüksek puanlı, başarılı öğrencilerin girdiği, çoğunlukla vizyon sahibi kişilerden oluşur. Universite okuyan kisi de görücü usulü evliliği düşünmez.
Hehehe sen de yazmışsın görmemiştim evet katılıyorum 👏🏾👏🏾

Görücü usulü derken aslında artık eskisi gibi değil insanlar görüşüyor anlaşıyor . Beni arkadaşım tanıştırdı bir nevi görücü usulü 😂

Kim demiş çağdışı ben görücü usulu evlendim hemde öğretmenim. Annesiyle geldi tanıştık konuştuk 3 ay içinde evlendim iyiki de evlenmişsim. 13yıl oldu. Hala aşığız çok şükür.
Yıllarca sevgili gezip evlenip kısa sürede boşanan bir sürü arkadaş var.

Biri ben mutlu oldum dese görücü evlilik iyi mi diyeceksin? Görücü usulü evlilik çağdışıdır.
En yakın arkadaşım görücü usulü evlenme tarafındaydı hep, tanımadan etmeden 2 ay içinde evlendi bir kere görüp... şimdi çocukları falan da var. Adam da hiç kafasına göre değil arayıp arayıp anlatıyor bana ama elimden birşey gelmiyor ben onu baştan uyardım... ben evleniyorum diye alelacele evlendi kendi de benden önce yaptı düğünü ben tanıdığım hâlde 1 sene nişanlı bekledim o beklemedi. Çok uyardım ama benden önce evlenmek istedi... Görücü gelen oğlanı da beğenmiş, oğlanla yakışıyorlar ama kafalar çok başka.

En yakın arkadaşım görücü usulü evlenme tarafındaydı hep, tanımadan etmeden 2 ay içinde evlendi bir kere görüp... şimdi çocukları falan da var. Adam da hiç kafasına göre değil arayıp arayıp anlatıyor bana ama elimden birşey gelmiyor ben onu baştan uyardım... ben evleniyorum diye alelacele evlendi kendi de benden önce yaptı düğünü ben tanıdığım hâlde 1 sene nişanlı bekledim o beklemedi. Çok uyardım ama benden önce evlenmek istedi... Görücü gelen oğlanı da beğenmiş, oğlanla yakışıyorlar ama kafalar çok başka.
Demek istediğim de bu zaten. Oyle gercek bir durum ki. Bir kere kahve icmeye yemek yemeye cikmadan garsona nasil davrandigini gormeden yalnizken nasil davrandığını gormeden ayni seyleri dusunup konuşmadan evlenmek bile bile lades aslinda. Siyasi görüş, dini görüş, gelecek planlari her şey o kadar yakin olmali ki bir hayati paylaşmaktan zevk alabilsin insan. Cocuk dünyaya gelecek. Kimin siyasi görüşü cercevesinde büyüyecek? Evde iki farkli kutup var. Dini inanc da öyle. Sen belki hic dini egitim vermek istemezsin. Büyüyünce secsin dersin. Kocan der ki yatili kurslara göndericem. Hep bir kavga hep bir kavga. Evlenince bile yeni yeni özelliklerini görüyorsun kocanın. Görücü tam kumar.

2 ay çok az bencede en az 3-4 yıl beklemek gerek bence
Sen mimarsan ben de merkelim🥴
Yok sen hayatın boyunca Merkel olamazsın😂 mimarlık düşündüğün kadar zor bişey değil

Azeriyim türkcem bu kadar kusura bakma

Kesinlikle önermiyorum aşık olup severek evlenmek varken niye görücü usulü

seversin sevmezsin orası sana kalmış. Lakin 20 yaş okuyan biri için evlilik düşünme yaşı değil. kendi ayakların üzerinde dur önce.görücü gelen kişi kaç yaşında neyci ? birde evleneceğin insan için ben bununla bir ömür yaşarım diyebilir misin ona dikkat et. erkek ırkına kıran girmedi korkma. kocasız kalmazsın

Koye ananemlerin yazligina gittim en son 3.sinofta gitmistim ananemin yigeni gzldi bende hemen ikramlar falan yaptim servis ettim ertesi gun kizi geldi yine ayni sekil kahvalti falan ertesi gun haber geldi ogluma fiye 2 gunlugune gittim 5 tane isteyenim oldu neyse icime bu sindi taman goruselim dedim 3 ay flort ettik tanistik tamam dedik hemen salon tutuldu nisan yapildi 2 sene sonra dugun oldu aslinda tam gorucu usulu olmadi vesile oldular safeceama cok mutluyum 25 gunluk gelinim ve cok mutluyum

X