Görücü usulü tanışma ve pişmanlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence burada asıl sorun,evden ayrılmak için evlenmeyi düşünmeniz. Bu düşünce ile ileride yanlış kararlar verebilirsiniz.çözümü evlilikte aramayın lütfen..

23 yaşındasın ailenden izin mi alacaksın? Şimdi ailenin gölgesinde evlenince kocanın gölgesinde mi devam edecek bu hayat senin için?
Aklını başına devşir güzel kardeşim!
İnan bana benim için hiçte kolay değil aklım başımda ama ne gücüm ne de cesaretim var bunun için hani izin vermezler derken izin istememe bile fırsat vermezler diyorum 23 yaşında olmam hiçbir şey ifade etmiyor maalesef onlar için yoksa ben istediğim için bu durumda değilim.

Bence burada asıl sorun,evden ayrılmak için evlenmeyi düşünmeniz. Bu düşünce ile ileride yanlış kararlar verebilirsiniz.çözümü evlilikte aramayın lütfen..
İlerde değil geçmişte bu konuda yanlış karar veriyordum mesela. Bir hata -(karşılık vermem)- daha büyük bir hatadan -(onunla evlenme kararı)- kurtardı beni hem pişmanım hem de öyle bir insanla ayrıldım diye şükrediyorum.

Yasin henuz kucuk, ama insanlara karsi sinirlarini cizmeyi ogrenmen gerekiyor. Hayir hayirdir, dur dediginde karsindaki erkek durmak zorundadir. Bu derece israr etmesi bir cesit cinsel siddet turu, lutfen ne yasadiginin farkinda ol ve bir daha hayir kelimesinin ne kadar guclu oldugunu unutma. Ayni yataga sevisme amaciyla girdigin bir erkek bile herhangi bir asamada dur dediginde durmak zorundadir, rizanin olmasi cok onemli, bu hem etik hem yasal acidan bu sekilde. Kisaca kimse sana kendisini 'op' diye israr edemez, bundan rahatsiz oldugun anda hayir dedigin halde durmuyorsa ortamdan gitmesi gereken sendin.

Yasin henuz kucuk, ama insanlara karsi sinirlarini cizmeyi ogrenmen gerekiyor. Hayir hayirdir, dur dediginde karsindaki erkek durmak zorundadir. Bu derece israr etmesi bir cesit cinsel siddet turu, lutfen ne yasadiginin farkinda ol ve bir daha hayir kelimesinin ne kadar guclu oldugunu unutma. Ayni yataga sevisme amaciyla girdigin bir erkek bile herhangi bir asamada dur dediginde durmak zorundadir, rizanin olmasi cok onemli, bu hem etik hem yasal acidan bu sekilde. Kisaca kimse sana kendisini 'op' diye israr edemez, bundan rahatsiz oldugun anda hayir dedigin halde durmuyorsa ortamdan gitmesi gereken sendin.
Bu durum ilk defa başıma geldi bir daha gelmesine izin vermem zaten 🌼

Ay valla bı opmekle ne olmus onu anlayamadım
Bu kız öptü evlenılıcek kız degıl mı:))
Oo bız evlenmeden esımle neler yaptık😂

😂😂😂
Ay üşenmediniz mi.
Ben anlam problemi çıkmasın diye yazdım.
Daha yeni, tek bi harf nedeniyle, başka bi konuda kaos yaşandı.
Çok pardon, ama canım istediği gibi yazmaya devam etcem.
🤗
Ki zaten hissettiğim dilde yazmak genel tarzım.
Tarzıma saygım sonsuz.
Şimdiden kusura bakmayın😁🤘

Seninkinde anlamı geçtim anlamsızlık problemleri var ama...Bu kadar kötü yazan birinin başkasının 2 hecesini eleştirmesi abes olmuş...Üşenmedim çünkü zaten her kelimesi bozuktu

Seninkinde anlamı geçtim anlamsızlık problemleri var ama...Bu kadar kötü yazan birinin başkasının 2 hecesini eleştirmesi abes olmuş...Üşenmedim çünkü zaten her kelimesi bozuktu

Eleştirimin tek nedeninin "konunun anlaşılması" noktasında olduğunu,
Bunun dışında, zaten yorumumun bi çok yerinin KENDİ TERCİHİMLE mizahî, kötü Türkçeli ve konuşma dilinde olduğunu,
Çünkü canımın öyle istediğini,
Ben konu sahibi olmadığım için de, saçmalasam bile konu bağlamının etkilenmeyeceğini,
Ama konu sahibi bir kelimeyi yanlış anlama gelecek başka bi kelime yerine kullandığında, tüm bağlamın çökeceğini,

Ve bunlardan bağımsız hâlâ ne demek istediğimi anlamayıp, egonuzu benim üzerimden tamamlamaya çalışmanızı anlıyorum.

Canım istediğinde akademik düzeyde özenli bir Türkçe ile yazarım, canım isterse konuşma dilinde mizah yaparım.
Konuyu anlamazsam müdahale ederim, ve istersem bunu dili katlederek yaparım.
Ölçüt: ne istediğim.

O nedenle hata zannettiğiniz kelimelerimi rahat bırakın.

Yeterince ilgiye ulaştıysanız,
Bana müsade.
D Durbirmolaver siz de burdan cevaplanın, ayrı vakit ayıramıycam.

(Ayıramayacağım değil, ayıramıycağm. Çünkü neydi burda kıstas, "canım öyle istedi😊")

Son düzenleme:
öpücük olayına hiç takılmadım.
Takıldıgım konu; 23 yaşındasınız, ne bir mesleginiz var nede başka bir güvenceniz.
Neyinize güvenip evlenmek istiyorsunuz.
kendi ailenizin yanında sığıntı gibi hisederken tanımadıgınız insanlar prenses muamelesimi yapacak. harcatmayın kendinizi daha çok gençsiniz.

Pişman olacak bisi yok.siz de istediniz karşılık verdiniz.insaniz sonuçta.aramayin.o ararsa duruma göre bakarsiniz

İstemememe.
Türkçemiz tuhaf bi dil.
Ama üç tane me me me olcak iki değil.

Burda amacım dil müfettişliği değil.
Ama değiştirmezseniz yanlış anlaşılabilir.

Neyse, gelek konuya.
Biraz uçmuşunuz gibi.
Hemen öpcem seni şapşup leveli fazla geldi bana.
Ama herkesin doğrusu kendine.

Kimse herkesin hiçbirşeyine, ya da herkes hiçkimsenin herşeyine, yada birileri birilerinin birşeyine karışamaz.

Burda ben olsam kuulca beklerdim.
Bakalım napcak.
İlgi isteğinizin sizi gütmesine mahal vermeyin.
Sakince bekleyin.
Dönerse sizindir.
Değilse, bi öpmedi diye gittiyse abazandır.
Acık beklesin, ölmediya.
Arkadaş bazı düzeltmeleri yapmış bir tane de ben eklemek isterim. (Nacizane, dil müfettişliği geçtiği için 😂)
Türkçede bütün *şey* ler ayrı yazılır :)

ben yas farkina karsi bir insan degilim,
burada bir cok konuya da yazdim iki yetiskin istiyorsa arada 20 yas olsa da olur fark etmez.

ama gorucu usulunde genelde aileler bu iki kisi birbirine denk diye tanistirirlar, yas olarak egitim olarak, maddiyat olarak...

sizin aileniz sizin isteginiz disinda, bu kadar yas farkiniz olan birinin gorucu gelmesine bile izin vermemeliydi, en buyuk hata onlarin.

Siz de bence bu adama sans bile vermeyin,
ne dusunuyor, ne amacla boyle davraniyor bilemeyiz de,
her sekilde, olgun 32 yasinda erkek davranisi degil diyebiliriz.

siz zaten cok genssiniz, sizden olgunluk da beklenmemeli.
ailenize bence guzel bir kizin ki, bir daha size denk olmayan bir gorucu talebini kabul etmesinler.

Olay her neyse artık umrumda değil iyi ki de bitti bugün öğrendim ki daha önce nişanlanmış ama ben yaşı büyük diye sormuştum bana seni görene kadar kimseyle evlenmek istemedim ister inan ister inanma demişti keşke bu yalanını daha önce öğrenseydim tüm suç ailemde hiç araştırmadan sormadan eve getirmemeleri gerekiyordu ,gerçekten her yönden bana göre değildi hem dış görünüş hem eğitim seviyesi hem yaş farkı olsun bana göre değil bir konuşması hoşuma gitti karakteri düzgün dedim kendi kendime ama o da düzgün değilmiş yani anlayacağınız tek üzüldüğüm şey bu kadar kör olmam ben bu süreçte mantıklı değildim yani kendime şaşırıyorum sadece .
Neden sen ve herkes denendiğini düşünmüş ki ?
Bence olay farklı.

Ne bilim çok pişmanım tövbe ediyorum zaten . Çok durgunlaştım sürekli o günü düşünüyorum çıkmıyor aklımdan. Gerçekten çok karaktersiz biriymiş denemiş beni aklınca test etmiş geçemedim . Madem istemiyorsun sonrada devam etme yani ilk izin vermedim sonra o kadar çok istedi ki oldu artık . Bir de şöyle bir şey var hani baktın ben sana göre değilim sonra niye devam ediyorsun sürekli öp te öp . Sanırım ne de olsa geçmedim testi öptürdüğü kadar öptürdü. Ben de aklımı peynir ekmekle yedim galiba iş işten geçtikten sonra mantıklı düşünmeye başladım.
Genel olarak verdiğin cevaplardan anladığım kadarıyla kendin için en aşağılayıcı senaryoyu yazıyor beynin. Adam sana "ben seni denedim, testi geçemedin " dememiş. Bu sebepten, senin "test edilmen" bir olgu değil, bu senin algın. Algılar da olaylardan çok bizim bakış açımızla ilgili. Bana kalırsa adam ya konuştuğunuz bir konuya yada aranızda ten uyumu olmamasına bağlı olarak bir karar verdi. Test edildiğinden bu kadar emin olman inanılır gibi değil.
Seni kullanmak istese, bir öpücükle kalmaz, seninle birkaç kez daha görüşür işleri daha da ilerletir sonra bırakırdı. Ben kullanacak olsam öyle yapardım yani.
Kendini kötü hissetmeni anlıyorum ama test edildiğini ve kullanıldığını düşünmemi anlayamıyorum.
Kendin için felaket senaryoları yazmayı bırak ve önüne bak lütfen. Koca adam kimseye bir öpücüğü anlatmaz. Kim bilir kaç kişiyle görüştü, kimleri öptü şimdiye kadar. Onun için bu kadar önemli değil muhtemelen.

Aman taktığınız şeye bakın ya. Giderse gitsin. Zaten beğenmemişsiniz. Öptüm diye mi demşsiniz, zaten zorla öptürmüş. Olsa da mutlu olmazdnz, zorla tansma ve öpüşme olmaz. Beğendiğinz biriyle olun. İsteyerek öpeceğiniz...

Ten uyumu hıssetmemıs olabılır mı acaba? Bırınden cok hoslanıyordum bır kac ay sonra optum kucucuk agac opuyormus gıbı oldum sonra da arkadas kalalım dedım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X