görümce belası lütfen yardım edin

Allah böle görümceyi kendi yuvasıyla sınasın inş
Bende böle görümceler yüzünden (eşimin kafasına gire gire) boşandım daha 2 ay oldu boşanalı:KK43:
Evliliğimin 3.ayında görümce rüyasında bizi boşanırken görmüştü ve bunu eşime sölemişti ne çok üzülmüştüm.beni hiç çekemediler hiç hazmedemediler sonunda başardılarda eşimi kendilerine çekip yuvayı yıktılar.ama allah büyük ilahi adalet eşim ve ailesine hesap soracaktır inş

Valla benden 2 yaş küçüksünüz ben hala çikolata için ağlıyorum siz 4 aylık adamla evlenip çocuk peşine düşmüşsünüz görümce haklı çabuk başlayan çabuk biter. Maalesef erken evlilikler hep böyle sorunlar çıkarıyor ama olsun kendi düşen ağlamaz
İlla 30 dan sonramı evlenmeli bir insan ne alaka

Kayınvalidemle yaşıyor ve evlerimizin arasında a101 ve 2 apartman var aşırı yakın ister istemez işetişim içindeyim
Zor bir durum. Peki sizde gorumcenizin üslubuyla karşılık veriyor musunuz, yoksa bu iş alttan almayla pek hallolacak gibi değil.

21 yaşındayım 7 aylık evliyim eşim benden 9 yaş büyük görümcemde 26 yaşında
düğün olmadan önce melek yüzlü şefkat suyuna bandırılmış güzeller güzeli estetik bağımlısı görümcem evlendikten sonra hatta hemen sonra düğün ertesi kayınvalidem ile kayınpederimin elini öpmeye gittiğimizde bile bambaşka biri halie geldi
ilk sinir olma durumumu o gün yaşadım ... eşimle 4 aylık bir tanışma süreci sonrası evlendik her şey çok çabuk gelişti o sabahta annemler işte evliliğiniz ilk günki gibi kalsın vb. laflar söylerken görümcem atladı aaa onlar daha körpe yarım yıl olmadı tanışalı hemencik birbirine vuruldular bir laf vardır hızlı yaşayan erken ölür diye bunlarında evliliği hızlı başladı erken biter dedi ve bir kahkaha aynen bu cümleyi kurdu dün gibi aklımda hiç unutmam... tabi kimse o an cevap bile vermedi ona herkesin suratı düştü
bu sıralar annemler tutturdu çocuk yapın çocuk yapın eşimde istemiyor pandemi dönemi ne olacağı belli değil acelesi yok gibisine aile arası oturuyorduk görümcem de diyorki bence geçe bırakmayın şimdiden çalışmaya başlayın ya meralin çocuğu olmazsa kısırsa en azından abim yaşlanmadan tüp bebeğe başlarsınız diyor ya böyle bir şey söylenebilirmi Allah aşkına ya
eşim esnaf bu sıralar işleri çokta iyi gitmiyor ama şükür birikmiş paramız var
ramazandan önce haftaiçi bana kahvaltıya geldiler zaten evlerimizin arası yürüme mesafesi 2 dakika görümcem evli değil neyse geldiler bende konusunu açtım böyle böyle işler pek iyi değil gibisinden balkondan laf atıyor ağzında sigara eeeyvah eyvah şimdi bunlar tuvalet kağıdı parasını bile babamdan isterler gelin lafını açtığına göre dedi ... yani onlar gidince hüngür hüngür ağladım o kadar gücüme gittiki .. ki eşiminde maddi durumu çok şükür gayet iyi ... eşime anlatıyorum o benim kardeşim sen yokken o vardı onu ezemem sen karımsın o kardeşim onunla aranda geçenleri bana anlatma kendi aranızda hallet halledemiyosanda sindir diyor ...
bardağı taşıran son damlaya geldi sıra ...
mübarek günler oturduğu yerden kim kurcaladıysa artık eşimi aradı bağırıyor bende yanındayım sesi duyuluyor elinden alıp hoparlörü açtım eşimde tepki bile göstermeden gayet sakince dinliyor elinden almama da tepki göstermedi durduk yere beni şikayet ediyor yok saygı denen şeyden haberi yok anne babası eğitememiş cahil insan bile bundan terbiyeli kız yetiştirir bir şeyden anladığı yok yaptığı patatez kızartması bilemi çirkin olur işi gücü dizi izlesin gelinim mutfakta izlesin belkii bişey öğrenir nerden buldun sen bunu ona vereceğin sigara parasıyla git dilencilere ver ... neler neler söylüyor zaten o an hüngür hüngür ağladım bir şeyde söylemiyorum eşim istemiyor aramız bozulcak
ne yapayım kızlar nolur söyleyin
Görümcenin evlenme zamanı gelmiş, Aklı baska yerlerde tatlım... İnsan abisine böyle kötülükler niye yapsın.. Kıskanclık, baska bişi degil.. O da evlensin bi kendi derdine düssün ancak rahat edersin.. İşi gücü de yok anlasılan sana sarmiş, hayata geliş amacı bundan ibaret heralde.

Eşimle kötü olucam ama istemiyor karşılık vermemi

Esiniz de o zaman kardesine haddini bildirsin. Yok bildirmiyorsa o zaman siz öz sayginiz varsa bunu yapmak zorundasiniz yoksa o aile sizi bi güzel samar oglani yapar. Esinizin kendinden yasca bu kadar kücük birinin almasi da bu yüzden. Daha kolay yönetebilmesi icin.

Görümcenin evlenme zamanı gelmiş, Aklı baska yerlerde tatlım... İnsan abisine böyle kötülükler niye yapsın.. Kıskanclık, baska bişi degil.. O da evlensin bi kendi derdine düssün ancak rahat edersin.. İşi gücü de yok anlasılan sana sarmiş, hayata geliş amacı bundan ibaret heralde.
Onun çocuğu var 2 yaşında çokta kurcalamadım açıkçası emin değilim ama galiba evlilik dışı çünkü ne bir düğün fotoğrafı gördüm ne de konusu geçti evliliğinden babası yüzüne bile bakmıyor desem yeri anneside zaten dediklerini kaale almıyor bile kırgın belli yani ama eşim tam tersi aşırı düşkün sormadımda zaten sevmiyorum

Bir görseniz asla asla yargılamıyorum ama yani suratıma bakınca anlıyosunuz nasıl bi insan olduğunu ama işte ben anlayamamışım sonradan farkettim

İlla 30 dan sonramı evlenmeli bir insan ne alaka

Tecrübesizsiniz maalesef kastedilen şey o.Üstelik karşınızdakiler yaşça sizden büyük,sizi ezebileceklerini düşünüyorlar,eşiniz de sizi susturuyor.Halbuki kızkardeşi konuştuğu anda ''benim eşimle ilgili böyle konuşamazsın'' deyip sınırını çizmiş olsaydı şu an hiçbir sorununuz olmayacaktı,onun yerine hoparlörden dinliyor sizinle beraber.Kendi aranızda çözecekseniz eğer kendisi de oturup dinlemeyecek size edilen hakaretleri,ne yazık ki ne eşiniz ne de görümceniz size yardımcı falan olmayacak belli ki bu evlilikte,kolay gelsin ne denir ki.
Anneniz de otur oturduğun yerde demiş,işte o yüzden diyoruz karşıdakini/ailesini tanımadan adım atmayın diye.4 ayda evlilik kararı alınmaz,hele bu yaşta büyük kumar oynamışsınız.Sakın çocuk falan da yapmayın iyice oturmadan bu evlilik.Ki biraz zaman alacak belli ki.

Veremiyorum eşimle şimdiden aram bozulsun istemiyorum alttan almaya çalışıyorum ama olmuyor işte
Eşinizle niye aranız bozulacak? Eşiniz zaten kendi aranızda halledin demiş. Alttan almayla olacak iş değil bu. Sizden saygı bekliyorsa saygı duyacak. O eşinizin kardeşi ise siz de eşinizin karısısınız. Siz ekstradan bir şey yapmayacaksınız ki. Görümce bir laf diyecekse aynı üslupla karşılık vereceksiniz. Buna eşiniz bir şey der mi, derse neden der ya da ne der? Çünkü o kardeşi ise siz eşisiniz. Size saygısızlık yapma deme hakkı yok bu durumda eşinizin. Zaten normalde eşinizin de had bildirmesi gerekiyor ama madem kendi karismiyor siz kendinizi savunun..

X