görümce belası lütfen yardım edin

Onun çocuğu var 2 yaşında çokta kurcalamadım açıkçası emin değilim ama galiba evlilik dışı çünkü ne bir düğün fotoğrafı gördüm ne de konusu geçti evliliğinden babası yüzüne bile bakmıyor desem yeri anneside zaten dediklerini kaale almıyor bile kırgın belli yani ama eşim tam tersi aşırı düşkün sormadımda zaten sevmiyorum
Günahınıda almak istemiyorum ama emin değilim yani çünkü hiç konusu geçmedi oğlunun babasıyla ilgili bile konu geçmedi eşimde söylemedi kendiside demedi ben evliydim şöyleydim böyleydim diye yani bilmiyorum tam sormuyorumda tersliycekler diye

Onun çocuğu var 2 yaşında çokta kurcalamadım açıkçası emin değilim ama galiba evlilik dışı çünkü ne bir düğün fotoğrafı gördüm ne de konusu geçti evliliğinden babası yüzüne bile bakmıyor desem yeri anneside zaten dediklerini kaale almıyor bile kırgın belli yani ama eşim tam tersi aşırı düşkün sormadımda zaten sevmiyorum
Mesafenin koyacaksın... Tartısmaya girmiyceksin... Esine onu şikayet etme.. Seni tutacağını düsünmüyorum. 21 yasında daha toy cünkü.. İdare etmeye calis, Ama kendini ezdirme den... Ne diyim .

21 yaşındayım 7 aylık evliyim eşim benden 9 yaş büyük görümcemde 26 yaşında
düğün olmadan önce melek yüzlü şefkat suyuna bandırılmış güzeller güzeli estetik bağımlısı görümcem evlendikten sonra hatta hemen sonra düğün ertesi kayınvalidem ile kayınpederimin elini öpmeye gittiğimizde bile bambaşka biri halie geldi
ilk sinir olma durumumu o gün yaşadım ... eşimle 4 aylık bir tanışma süreci sonrası evlendik her şey çok çabuk gelişti o sabahta annemler işte evliliğiniz ilk günki gibi kalsın vb. laflar söylerken görümcem atladı aaa onlar daha körpe yarım yıl olmadı tanışalı hemencik birbirine vuruldular bir laf vardır hızlı yaşayan erken ölür diye bunlarında evliliği hızlı başladı erken biter dedi ve bir kahkaha aynen bu cümleyi kurdu dün gibi aklımda hiç unutmam... tabi kimse o an cevap bile vermedi ona herkesin suratı düştü
bu sıralar annemler tutturdu çocuk yapın çocuk yapın eşimde istemiyor pandemi dönemi ne olacağı belli değil acelesi yok gibisine aile arası oturuyorduk görümcem de diyorki bence geçe bırakmayın şimdiden çalışmaya başlayın ya meralin çocuğu olmazsa kısırsa en azından abim yaşlanmadan tüp bebeğe başlarsınız diyor ya böyle bir şey söylenebilirmi Allah aşkına ya
eşim esnaf bu sıralar işleri çokta iyi gitmiyor ama şükür birikmiş paramız var
ramazandan önce haftaiçi bana kahvaltıya geldiler zaten evlerimizin arası yürüme mesafesi 2 dakika görümcem evli değil neyse geldiler bende konusunu açtım böyle böyle işler pek iyi değil gibisinden balkondan laf atıyor ağzında sigara eeeyvah eyvah şimdi bunlar tuvalet kağıdı parasını bile babamdan isterler gelin lafını açtığına göre dedi ... yani onlar gidince hüngür hüngür ağladım o kadar gücüme gittiki .. ki eşiminde maddi durumu çok şükür gayet iyi ... eşime anlatıyorum o benim kardeşim sen yokken o vardı onu ezemem sen karımsın o kardeşim onunla aranda geçenleri bana anlatma kendi aranızda hallet halledemiyosanda sindir diyor ...
bardağı taşıran son damlaya geldi sıra ...
mübarek günler oturduğu yerden kim kurcaladıysa artık eşimi aradı bağırıyor bende yanındayım sesi duyuluyor elinden alıp hoparlörü açtım eşimde tepki bile göstermeden gayet sakince dinliyor elinden almama da tepki göstermedi durduk yere beni şikayet ediyor yok saygı denen şeyden haberi yok anne babası eğitememiş cahil insan bile bundan terbiyeli kız yetiştirir bir şeyden anladığı yok yaptığı patatez kızartması bilemi çirkin olur işi gücü dizi izlesin gelinim mutfakta izlesin belkii bişey öğrenir nerden buldun sen bunu ona vereceğin sigara parasıyla git dilencilere ver ... neler neler söylüyor zaten o an hüngür hüngür ağladım bir şeyde söylemiyorum eşim istemiyor aramız bozulcak
ne yapayım kızlar nolur söyleyin
Daha 21 yaşında 30 yaşındaki adamla neden evlenirsinki. Senin yerinde olsam o laflardan sonra asla görüşmem evimede almam

düğün olmadan önce melek yüzlü şefkat suyuna bandırılmış güzeller güzeli estetik bağımlısı görümcem evlendikten sonra hatta hemen sonra düğün ertesi kayınvalidem ile kayınpederimin elini öpmeye gittiğimizde bile bambaşka biri halie geldi
ilk sinir olma durumumu o gün yaşadım ... eşimle 4 aylık bir tanışma süreci sonrası evlendik her şey çok çabuk gelişti o sabahta annemler işte evliliğiniz ilk günki gibi kalsın vb. laflar söylerken görümcem atladı aaa onlar daha körpe yarım yıl olmadı tanışalı hemencik birbirine vuruldular bir laf vardır hızlı yaşayan erken ölür diye bunlarında evliliği hızlı başladı erken biter dedi ve bir kahkaha aynen bu cümleyi kurdu dün gibi aklımda hiç unutmam... tabi kimse o an cevap bile vermedi ona herkesin suratı düştü
bu sıralar annemler tutturdu çocuk yapın çocuk yapın eşimde istemiyor pandemi dönemi ne olacağı belli değil acelesi yok gibisine aile arası oturuyorduk görümcem de diyorki bence geçe bırakmayın şimdiden çalışmaya başlayın ya meralin çocuğu olmazsa kısırsa en azından abim yaşlanmadan tüp bebeğe başlarsınız diyor ya böyle bir şey söylenebilirmi Allah aşkına ya
ramazandan önce haftaiçi bana kahvaltıya geldiler zaten evlerimizin arası yürüme mesafesi 2 dakika görümcem evli değil neyse geldiler bende konusunu açtım böyle böyle işler pek iyi değil gibisinden balkondan laf atıyor ağzında sigara eeeyvah eyvah şimdi bunlar tuvalet kağıdı parasını bile babamdan isterler gelin lafını açtığına göre dedi ... yani onlar gidince hüngür hüngür ağladım o kadar gücüme gittiki .. ki eşiminde maddi durumu çok şükür gayet iyi ... eşime anlatıyorum o benim kardeşim sen yokken o vardı onu ezemem sen karımsın o kardeşim onunla aranda geçenleri bana anlatma kendi aranızda hallet halledemiyosanda sindir diyor ...
mübarek günler oturduğu yerden kim kurcaladıysa artık eşimi aradı bağırıyor bende yanındayım sesi duyuluyor elinden alıp hoparlörü açtım eşimde tepki bile göstermeden gayet sakince dinliyor elinden almama da tepki göstermedi durduk yere beni şikayet ediyor yok saygı denen şeyden haberi yok anne babası eğitememiş cahil insan bile bundan terbiyeli kız yetiştirir bir şeyden anladığı yok yaptığı patatez kızartması bilemi çirkin olur işi gücü dizi izlesin gelinim mutfakta izlesin belkii bişey öğrenir nerden buldun sen bunu ona vereceğin sigara parasıyla git dilencilere ver ... neler neler söylüyor zaten o an hüngür hüngür ağladım bir şeyde söylemiyorum eşim istemiyor aramız bozulcak
O esin olacak herif yalıkazığı mı, kusura bakma suç kocanda, sende kendini ezdirme hiçbirşeyi sindirmek zorunda değilsin, görümceye haddini bildir ve ilişkini en minimum dereceye indir asla muhatap olma , kocana da ayar çek ne demek kardeşimi ezdiremem , seni de ezdirmesin o zaman adama bak , sakın bu adamdan çocuk yapma taki senin arkanda durmayı öğrenene kadar , ve sakın susma pasif olma kendini daima savun

Ya estetik ne alaka estetiğin ne suçu var burada onu anlamış değilim. Erken yaşta fırsat bilip ilk gördüğü adamla evlenen bir kadın, hemen çocuk yap garantiye al der gibi bir anne, bir halta yaramayan eş ve ağzı leş bir görümce mevcut nerden tutsan elde kalıyor.
Estetiğe karşı bir şey demek istemedim bende istiyorum estetik yaptırmak sadece o an yazarken içimden öyle geldi estetik yaptırana fobim yok

Bakın insanlarin kötülüğünü ne yaparsak yapalim değiştiremeyiz belki de omur boyu bu tutumlara devam edicek ama mühim olan sizin eşinizin yanında bu haddi kendinde görmemesi. Benim babam bile gelecekteki eşime benim yanımda kötü söz etse pantere dönerim ya. Kardeşini illa utandirmasi gerekmiyor yalnızken de kibarca uyarabilir bunu yapmayan es es olamamistir. Sizin kizmaniz gereken tek kişi eşiniz. Eşimiz bizi savunmiycaksa biz niye evleniyoruz yuva kuruyoruz çocuk yapıyoruz.

Estetiğe karşı bir şey demek istemedim bende istiyorum estetik yaptırmak sadece o an yazarken içimden öyle geldi estetik yaptırana fobim yok
Farkettim yani yazınızla kendiniz tezat oluşturuyorsunuz. Estetiğine laf edip sizinde bir kaç bölgeniz için estetik yaptırıcak olma isteğiniz absürt oluyorda

Farkettim yani yazınızla kendiniz tezat oluşturuyorsunuz. Estetiğine laf edip sizinde bir kaç bölgeniz için estetik yaptırma isteğiniz absürt oluyorda
Bende sonradan yazdığım cümlede açıkladım estetiğe karşıtlığımın olmadığını sadece yazarken yani o şekilde kodlamışım beynime ki yazmışım estetiği kötü bulduğumdan değil

Eşimle kötü olucam ama istemiyor karşılık vermemi
Tm karşılık verme ama adam yerine koyma, gitme gelme , mesafeli dur kv sorarsa dersin ki şu şu sebeplerden rahatsizim , kesinlikle bu aileye mesafe koy, bir tane insan yokmuş ki o terbiyesizi sustursun, şimdiden seni bastırmaya çalışıyor hepsi eşin de dahil, sakın sakın çocuk yapma, önce kendine bir düzen kur ( eş ilişkisi ve ailesi ile) sonra çocuk düşün..

Resmen seni ve evliliğini tam da bu yüzden kıskanıyor bence sende gerekirse çirkefleş haddini bildir, önce kocan olacak yalı kazığından başlayabilirsin mesela.. Yaşın küçük diye hepsi ezmeye çalışıyor, sen yeri gelirse öyle bir tepki ver ki esin bile senden korksun adam olsun ..

Sen sustukça görümcen daha da çirkefleşecek bir tip. Ağlamadan cevabını ver ve arana mesafe koy. Eşinle bir süre aran bozulsun ne kaybedersin.

X