Görümce diyim başka söze gerek var mı ?

Evet doğru ilk altı ay çok hassas olur zaten uyum süreci olduğundan...
İnanamıyorm yaa sen daha yeni gelin olcksn yaptıkları şeyr bak ne olursa olsun kv durumu idare etmeli bu meselelr eşine kadar gitmemeliydi benm kv çok durumları idare eder iyidir maşaallah...
Neyse ki eşinle iyiymişsinz şükür Allah bozmasn..kimseyi çok muhattap almamalı eşinle kimse için tartışmamalı ama o da aynı tutumda olmalı..

💕✨

kayınvalidem uyumluymuş gibi yapıyor ama onunda bir şey yaptığı yok, bizim ailelerimiz aynı şehirde biz farklı şehirdeyiz geçenlerde, ailemin yanına gittim annem rahatsızlandı fazla kaldım o dönemde de öteki görümcem kv deymiş oda başka şehirde kv beni arayıp gel bile demedi kızı evinden gitti hemen bana e gel bana hatrım kalır, artık ben gittim ertesi günde yola çıkıcam, yani kızları evdeyken beni evine bile çağırmıyor,,
eşimde ablalarına düşkün, onları ziyarete gidiyor şehir dışı beni götüremiyor, istemiyorlar çünkü,, bende hafta sonu evde yalnız kalıyorum,,, ama artık hiç bir şey demiyorum,, hatta kurban bayramında görümcemin evinde toplanıcaklar, eşime git kurban bayramında aileni gör dedim,,, ben böyle teşvik ettikçe senin olmadığın yerde benim yerim yok diyor,,, ama arıza çıkartınca (ki beni bırakıp gittiği için kızıyordum) daha çok gidiyordu,,,,
burada böyle yazdıkça açılıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kayınvalidem uyumluymuş gibi yapıyor ama onunda bir şey yaptığı yok, bizim ailelerimiz aynı şehirde biz farklı şehirdeyiz geçenlerde, ailemin yanına gittim annem rahatsızlandı fazla kaldım o dönemde de öteki görümcem kv deymiş oda başka şehirde kv beni arayıp gel bile demedi kızı evinden gitti hemen bana e gel bana hatrım kalır, artık ben gittim ertesi günde yola çıkıcam, yani kızları evdeyken beni evine bile çağırmıyor,,
eşimde ablalarına düşkün, onları ziyarete gidiyor şehir dışı beni götüremiyor, istemiyorlar çünkü,, bende hafta sonu evde yalnız kalıyorum,,, ama artık hiç bir şey demiyorum,, hatta kurban bayramında görümcemin evinde toplanıcaklar, eşime git kurban bayramında aileni gör dedim,,, ben böyle teşvik ettikçe senin olmadığın yerde benim yerim yok diyor,,, ama arıza çıkartınca (ki beni bırakıp gittiği için kızıyordum) daha çok gidiyordu,,,,

aslında bu insanları görmek bile istemiyorum, çünkü o kavga dönemlerinde hamile kaldım, kazara, düşük tehlikem vardı ve kv biliyordu onlarda ufak bir kaza geçirdiler eşim beni tek başıma bıraktı, onların yanına gitti, tabi gelince kavga ettik bebeğim karnımda öldü,(olcağı varsa olur ama kızgınım) kürtaj oldum sonra gene tek başıma kaldım, eşime kızamıyorum çünkü ailesi o kadar duygu sömürüsü yapınca bir şey yapamıyor,,,, şimdi eşimin ailesinden birini görsem bebeğimin katilini görmüş gibi oluyorum,siinirimden miğdem bulanıyor hatta geçen gittiğimde 2 saat oturdum, evlerinden çıkınca sinirimden ağladım,,, Bu kadar öfke iyi değil ama, geçer umarım

Yine sen farklı şehirlerdesin canm bu çok çok iyi bişey bu kadar geçimsiz birileriyle yakın otursan ne yapacaktın ? Ayy Allah korumuş ...
Ben kv nin davranışını bi yerde uygun buldm ; şimdi kızının seni rahatsız edecegini düşünüo olabilir,senin görümcen yüzünden üzülmeni istemiyor olabilir ? Ama yine de çağırabilirdi belki de senin tamm anne geliorm demenden çekindi o yüzden hiç aramadı ... Bilemiyorum kv kp gerçek anne babanın yerini tutamaz ama iyi olabilirler iyi davranabilirler kv arayı hoş tutar bu böyledir ben kendi kv böyle görüorm...yani seni de kvden ne kötüymüş uzak dur diyemedm belki de dediğim gibidr yani seni sevdiği için üZülmeni istemediğinden kızıyla yan yana gelmeni istememiştr ya da görümcenin tepkisi vardır sakın çağırma flan demiş olabilir...
Eşine gelince şu anki tavrına hayran kaldım yaa harika bi taktik bulmşsn devam :KK70:

💕✨

aslında bu insanları görmek bile istemiyorum, çünkü o kavga dönemlerinde hamile kaldım, kazara, düşük tehlikem vardı ve kv biliyordu onlarda ufak bir kaza geçirdiler eşim beni tek başıma bıraktı, onların yanına gitti, tabi gelince kavga ettik bebeğim karnımda öldü,(olcağı varsa olur ama kızgınım) kürtaj oldum sonra gene tek başıma kaldım, eşime kızamıyorum çünkü ailesi o kadar duygu sömürüsü yapınca bir şey yapamıyor,,,, şimdi eşimin ailesinden birini görsem bebeğimin katilini görmüş gibi oluyorum,siinirimden miğdem bulanıyor hatta geçen gittiğimde 2 saat oturdum, evlerinden çıkınca sinirimden ağladım,,, Bu kadar öfke iyi değil ama, geçer umarım

Çok çok üzüldüm :KK43: ben de bi düşük yaptım neler hissedelcgni iyi biliyorum..
Elbette yalnız bırakılmamalıydn bunu eşin deil kv düşüncekti yani eşin gidicgi Zaman gerek yok karını yalnz bırakma diyebilmeli ...
Büyük geçmş olsn.Artık öfke kontrolünü eline al bence bak yine hamiş olduğunda bu öfke kızgınlık yüzünden bi kayıp yaşarsan ne olacak o zaman ?? Hiç takma aldırma ..Tavrını koru gelirlerse buyursunlar gelmezşerse sen de gitme kv ye iyi ol emin ol karşılığını alırsın canm ama dier herşeyi boşşşveeer :)

💕✨

Çok teşekkür ederim tam da düşündüklerimi yazmışsnz ama ben kendimi mükemmel görmüyorum inanın ki sadece aileye karşı bi kusurum olmasın dediklerini yapym die düşündüm şimdiye kadar.yüzde yüz haklısınz asla yok iğrenç biri demiorum onun için tabii ki sıkıntıları oldu hala da devam edio benm bi sıkıntım yok çok şükür ama yani o sıkıntı yaşıo die benm de sıkıntı yaşıomuş gibi görünmem şart değil zaten istesem de yapamam.dediğinz gibi annesinin babasının abisinin halletmesi gerekli...💕✨

Siz kendinizi mükemmel görmüyorsunuzdur muhakkak ki ama çevresindekiler tarafından ona yansıtılan imajınızdan bahsetmek istemiştim.
Ailesine bizi karşılaştırmayın diyebilir misiniz bilemiyorum en doğrusu bu olur bence ama yok yapamam derseniz de belki sizi karşılaştırdıklarında ama onun da şöyle şöyle güzel huyları var gibi konuşup onu da yüceltebilirsiniz. Ailesi tarafından "bir şey" olduğu hissini alamadığı için bence bu kadar hırçın. Yani ailesinin onunla gurur duyduğunu görmeye ihtiyacı varmış gibi geldi bana.

Siz kendinizi mükemmel görmüyorsunuzdur muhakkak ki ama çevresindekiler tarafından ona yansıtılan imajınızdan bahsetmek istemiştim.
Ailesine bizi karşılaştırmayın diyebilir misiniz bilemiyorum en doğrusu bu olur bence ama yok yapamam derseniz de belki sizi karşılaştırdıklarında ama onun da şöyle şöyle güzel huyları var gibi konuşup onu da yüceltebilirsiniz. Ailesi tarafından "bir şey" olduğu hissini alamadığı için bence bu kadar hırçın. Yani ailesinin onunla gurur duyduğunu görmeye ihtiyacı varmış gibi geldi bana.

Anladım evet ona göre öyle bi izlenim olmuş olabilir..aslına bakarsanız ben doğuda yaşıyorum kendi ailem de çok büyük gelin geldiğim aile de çok büyük.buralarda böyle şeyler çokk önemlidir ailelerimz geçmişten tanışık bunun da etkisi var bizim de aramız iyi böyle olunca el üstünde tutuluyorum..görümcemin evlendiği kişinin ailesi kendi ailesi gibi gelenek göreneğe çok değer veren bi aile değil dolayısyla benm eşimin tarafından gördüğümü o kendi eşi tarafından görmüyor..bu yüzden karşılaştırmayı içsel olarak yapmamalı aslında en başında yaşayacağı sıkıntıları biliyordu..
Benm tavrıma gelince :) belki inanmycksnz iki akşam önce görümcem annesini aradı ; yemek yapmış,tencerenin kapağı ısınmış dalmış ellerini kapağın üzerine bırakmış elleri yanmış inanın için sızladı..
Sonra kayınvalidem bunu kp e anlattı o da keşke elleri kül olsaydı dedi kp im..o kadar kırgın kızgın ona başka mevzular da var daha anlatmadığım..görümcem babasını çokk çokkk üzdü ama ne olursa olsun kp o tepkiyi benm yanımda vermemeliydi..kv çok bozuldu ben de "öyle deme baba kızın sonuçta aç sor halini hatrını geçmiş olsn de" dedim sonra başladm iyi huyları olduğunu da anlatmaya..çünkü çok üzüldüm benm babam benm için öyle bişey dese ölümüm gelsin daha iyi :KK43:(
Eşimin ailesi benm,görümcemin iyiliğini ne kadar düşündüğümü asla ona benden kötülük gelmycğni bilir bütün kızgınlık bundan zaten...benm bütün iyi niyetime rağmen haksızlık görmem

💕✨

Tabii kv ve ben ne kadar dil döktüysek de kp aramadı ..

💕✨

X