Görümce ile aynı apt. taşınmak

Siz olsanız taşınır mısınız

• Evet

OY: 9 5,8%
  • Hayır

OY: 146 94,2%

• Ankete Katılan
    155
Görümcelerimi severim. Ama aynı binada yaşarsak muhtemelen "görümcelerimi sevmem" derim 😄
Nedenki acaba...
Şimdi kızım da var oğlum da, ileride birbirlerine yakın olmayı istemeyecekler mi.. Ne üzücü.
Ama belki böylesi daha iyidir.
Fazla samimiyet tez ayrılık getirirmiş.
Ne bileyim aynı bina çok yakın.
Misafiriniz gelse ortak tanıdıksa zor olur, gitsen olmaz, gitmesen olmaz. Özel bir yemek yaparsın çağırsan olmaz çağırmasan için elvermez. Çat kapı gelmeler olur.
Bebeğinize yardım etmek isterler, size fazla gelir.
Falan filan.
Yani iyi anlaşıyorsanız seviyorsanız bu sevgiyi bozmayın.
En azından yan binası bile olur ama aynı bina zor derim ben.

Görümcemle aynı binaya taşınmayı düşünüyoruz ama kararsız kaldım sizlere de fikir danışmak istedim.
Görümcem Allah için iyi kadın bir kötülüğünü görmedim gidip eşimle onlarda kalırız. Ama mesele ayni binada yasamak olunca tereddüte düştüm. Görümcemin üç çocuğu var büyükler bende yeni doğum yapacağım. Gitgeller çok olur mu diye düşünüyorum çünkü yalnızlığı rahatlığı seven biriyim. Bebek bakımı için bana yardım eder. Ama su an ki evim merkezi bir konumda orası merkeze uzak şöyle çıkıp da gezeceğim yerler yok. Ama kirası şimdiki evimin yarı fiyatına baya uygun ama eski bina. Bir iki yıl da olsa tasinsam mı maddi açıdan baya rahatlarız.
Sizce?
Ne kadar gelir okadar gider canm eşim 7bin maaş alırken de yetmiyordu 4bin alirkende yetmiyor. Sen rahatına düşkün biri olarak ben gibi asla aynı binaya taşınma gorumcen gelmese çocukları gelir bakıcılık yapmak istiyorsan buyur git

Eltimle altlı üstü oturdum aman derim gorumceni geç, ona gelen senin evde biticek sanada bir ugrayalim diye Cat kapı gelecek tasindimda kurtuldum.

Çok sevdiğim Arkadaşım ile aynı apartmana taşınma durumum vardım taşınmadım görümcemle aynı apartmana hiç taşınmazdım muhtemelen.Bu arada görümcemi kendi Ablam gibi severim hiçbir sorunum olmadı

Benim icin evet
Sizin icin hayir

Yalnizligi rahatligi sevdiginiz icin olmaz
Benim annem bende kaliyor.
Pandemiden oturu yurtta kalamayan kardesim bende.
Doktor oldugu icin ablamin 2 cocugu sık sık gelir, yemek yer kedilerimle oynar kopeklerimi gezdirir.
Evde senlik var diye kayinvalidem genelde bende.
Ben sorun yasamiyorum. Seviyorum kalabaligi.

Püf noktasi su, evim buyuk ve biraz basim agriyor uzanicam diyip odama cekilsem kimse alinmaz, surat yapmaz. Oluuur der. Bi uyanirim biri kek yapmis ev misss gibi kokuyor. Yani bu sekilde de rahatim. Siz rahat olamayacaksaniz hic girmeyin bu ise.

Bence aynı binaya taşınabilirsiniz size yardımcı da olur ama baştan mesafenizi korursanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Benim görümcem yok ama yengem var. Yengemle abimden daha yakınız. Yengemle her şeyimi rahatça paylaşırım, o da her şeyi çok rahatça paylaşır, her konuda rahatça konuşuruz, ben bekar olduğum zamanlarda bize otobüsle 3 kendi aracımızla 1 saatlik mesafede oturdukları için bazen her hafta sonu bazen de ayda 1 sürpriz yapardım veya haberli olarak yanlarına giderdim. Abim genelde telefonda oyun oynar ve pek ilgilenmezdi yengemle, ben abime bu yüzden hep kızardım, yengemde bana abimden dert yanardı, hatta abim ilgilenmediği zamanlar abimin yanında bana şakayla karışık anlasın diye benim kocam sensin galiba derdi 😂😂 bazen şakalaşırdı benim ikinci kocam o diye. Birlikte vakit geçirmeyi severdik. Şimdi o zamanları özlüyorum. Ablam gibiydi benim. Yakın oturmak isterdim açıkçası.

Görümcemle aynı binaya taşınmayı düşünüyoruz ama kararsız kaldım sizlere de fikir danışmak istedim.
Görümcem Allah için iyi kadın bir kötülüğünü görmedim gidip eşimle onlarda kalırız. Ama mesele ayni binada yasamak olunca tereddüte düştüm. Görümcemin üç çocuğu var büyükler bende yeni doğum yapacağım. Gitgeller çok olur mu diye düşünüyorum çünkü yalnızlığı rahatlığı seven biriyim. Bebek bakımı için bana yardım eder. Ama su an ki evim merkezi bir konumda orası merkeze uzak şöyle çıkıp da gezeceğim yerler yok. Ama kirası şimdiki evimin yarı fiyatına baya uygun ama eski bina. Bir iki yıl da olsa tasinsam mı maddi açıdan baya rahatlarız.
Sizce?
Maddiyat sebebiyle taşınacaksanız ve bir iki yıllık bir taşınmaysa tabi ki de taşının. Bu tür şeylerden daha mühim konular var hayatta. Hele ki anlaştığın gidip evinde kaldığın biriyse neden olmasın ?

Sizce?
Hayatta aynı binada oturmam
İsterse kardeşim olsun

Sizce?b

3 yıl oturdum görümceme altlı üstlü sakın taşınma avantajları var ama dezavantajları daha çok birincisi aile olduğu için yüz yüze baktığın için canın sıkkın da olsa sesini çıkaramazsın sorun olsa bebek görme bahanesi ile yanlız bırakmazlar taşınma masrafları da var sonuçta yapmayın derim tecrübe ile sabit ben 3 yıl geçirdim sonunda taşındım görümcem çalışıyordu ben evdeydim çocukları kv sürekli bendeydi gelene git de diyemiyorsun müsaitmi değilmi dinlemiyorlardı başımı ağrıyo uyumuşmu yok olmuyo aile apartmanında mesafe en güzeli

Gerek yok yani maddi olarak sıkışacaksan ucuz bir başla ev bul

Görünce yardım eder diye düşünme aksine her şeye karışır o her şeyi bilir. Bir şey desen 3 tane büyüttük der

Bunlar dışında görümcem karşı binada aman ne olacak demiştik ama öyle olmuyormuş

Bir kere ışığı görüyorlar arıyorlar gelelim mi gelme bir diyorsun iki diyorsun hep bahane olmuyor

Geçerken uğradık deyip zil çalıyorlar gel diyorsun mecburen

Bir de aileden gelen herkes sizi de çağırıyor hayta arkadaşlar dahi

X yerden teyzesi gelmiş olağan şartlarda bana gelmezler ama görümceye gelince bana da kahveye geliyorlar ya da işte ben de gidiyorum ki bir de bana gelmesinler

Sizce?
Alternatifin varsa dusunme, yalnizligi seviyormussun bu baslibasina sorun sonra dogum yapacaksin yardim almak baska ama bebeginle yalniz kalmak isteyeceksin ayrica lohusalik kafa karistirici birsey tahmmuller azalir ve 3 cocugu var elbette senden yardim iseyecektir,destek olmaniz birbinize guzeldir fakat iliskinizi duzgunce surdurmeniz icin mesafe olmasi gerekir

Ben çok seviyorum kendi ablamdan fark yok bu yüzden tasinirdim

Sizce?
2 yıl maddi açıdan rahatlar manevi açıdan çürürsünüz allah korusun ben ev ev üstüne olmaz fazla yakınlık sıkıntı getirir diyorum

Benm ailem memlekette eşimin ailesi1,5 saat uzaklıkta araba mesafesi. Görümcemle kv aynı apartmandalar. Nişanlıykn eşimn eniştesi ya kv dubleks i bölelim siz üst katta oturun dediler yani ayrı kapı olacak. Ben istemedim. Her 2 tarafa da uzak oturmak istiyorum dedim hayatım kafam rahat olsun . İyi ki de öyle yapmışım ailem Ben evlendikten sonra gitti . Görümcem karışan bi tip önemli bir şey olmadıkça aramayız birbirimizi öyle samimiyet yok yada görmedikçe canım cicim muhabbetleir olmaz. Bu duruma Ben getirdim başlarda sık sık arardı Ben bir şey oldukça arardım baktı öyle o da öyle oldu bi zaman snra .. Bende sizin gibi yanlızlığı severim . Bu yuzden bizim gibiler öyle kalabalığı zırtpırt gelmeleri emrivaki yapmaları sevmeyiz hoşlanmayız eğer sesin çıkan bi tipse iyi ama sürekli söylemen gerekecek ama yok uğraşamam hiç yüz göz olmayayım diyosan en azından arka mahallesinde sokak başı sonunda yada yürüme mesafesinde bi yer tutabilirsin. Aramadan kapına damlayacak durum oluşmasın

X