Gorumce ile dertlesme

Ben gayet de konuşurum akıl da alırım, dört yıllık evliyim bir kez dahi bana olumsuz dönüşünü görmedim anlattığım olayların, görümcem de aynı şekilde kvsinden eşinden yana bir sıkıntısı olursa arar destek ister. Kv ile de konuşurum, her zaman da beni kollar eşime karşı. Bu biraz karşılıklı ilişki ve samimiyet ile alakalı bir durum.
Ben saygımdan da sevgimde de kusur yapmıyorum ama onların herseyini dinlerim destek olmaya çalışırım böyle yaptıkları için çok kırıldım üzüldük

Sizi çok iyi anliyorum benim esiminde görevleri cikiyor gidiyor bende kv kaliyorum esim kıskançlığından ziyade benin ailemle sorunlsrı var kalmama az müsade ediyor ama sürekli görusuruz yinede biz gitmesek onlar gelirler ayni yerde sayiliriz sadece fazla kalamiyorum.
Kv de 5 ay ayni evde yaşadık zor oldu benim icin yeni evliydim sizin gibi üzerimde bir ands inanılmaz bir baskı hissetim kendimde değildim bir süre onların yastilarina alismaya calistim yemektir ,temizliktir yaptim .
Gezmeye bile çıkmadık 5 ay gezmeyi sevmiyorlar hic çalışıyordu kayinvalidem zaten . esim Görevde ona üzüldüm.gizli gizli hergun ağlafim kimseye de birsey soylemedim .
Ufak tefek sorunlarimiz olsa da anlatmadim kimseye en yakin arkadasima anlattim sadece öyle sabır diye diye geçip gitti 5 ay.
Son zamanlar sabrım çok zorlanmisti 😔
Yine gelecek o görevler yine kalacagım orda ama bu sefer daha farkli olur ozamanlar yeni evliydim simdi 2yillik evliyim .
Allah size de sabır versin .🤲🌸
9 aydır kalıyorum bnde ama cok az kaldi 7 ay 2+1 ev ve biz 6 kişiyiz erkek kardesleri bi odada anne baba bir odada(oturma odasi) ben kiz kardeşiyle bir odada kalıyorum. O ağlamaları 9 aydır yapıyorum kalkip ta yenge noldu neden ağlıyorsun demez mesela o derece. Artık anlaşamıyorum sizin dediğiniz gibi oluyor ne yaptığım beğenilir ne isim neler neler. Ama cok zor durumda kaldım o yüzden anlattim bi destek olur sandim ne bilim

9 aydır kalıyorum bnde ama cok az kaldi 7 ay 2+1 ev ve biz 6 kişiyiz erkek kardesleri bi odada anne baba bir odada(oturma odasi) ben kiz kardeşiyle bir odada kalıyorum. O ağlamaları 9 aydır yapıyorum kalkip ta yenge noldu neden ağlıyorsun demez mesela o derece. Artık anlaşamıyorum sizin dediğiniz gibi oluyor ne yaptığım beğenilir ne isim neler neler. Ama cok zor durumda kaldım o yüzden anlattim bi destek olur sandim ne bilim
Eşinizle kurduğunuz bir ev yok mu?
Ya da kendi aileniz, ne diye kalıyorsunuz esinizin ailesiyle hemde o kalabalık içinde.

Eş ailesine anlatılmaz,anlatılmışsa da mağdur gibi yapılmaz. Olmuş bitmiş. Tedirgin olmayın bu daha çok dikkat çeker ezerler. Hep güçlü durun

Eşinizle kurduğunuz bir ev yok mu?
Ya da kendi aileniz, ne diye kalıyorsunuz esinizin ailesiyle hemde o kalabalık içinde.
Kendi annem rahatsiz suan onun yanindaym ama sürekli İstanbula kontrole falan gidiyor kardeşimin yanına. Kendi evimde önceden ilk günler yalnız kalma diye sorun yapıyordu. Smdi kalırım falan diyorum ama tadilat var bitse gitcem. Daha o kalabalık mi evli görümcem gelince 10 kişiyiz evde 🤣🤣🤣 kafama huni takip gezcem yakında galiba

Eşinizle cok asamadiginiz problemi ailesiyle konuşmak yanlis mi sizce ? Cok zor durumda kaldım yardim ederler düşüncesiyle konuştum ama bir pişmanlık düştü içime. Görümcem sanki böyle imali imali konuşuyor gibi hissediyorum
Ne gerek var? Boyle durumlara ozellikle esinizin ailesini karistirmamalisiniz bence, yarin karsiniza nasil cikacagini biliyor musunuz?

Zor durumda çaresiz olmasam zaten demezdim baska bı yol bulamamıştım
Imali laflari tavri karsisinda durusunuzu koruyun, korktugunuzu dusundurmeyin derim... Bence bir daha da ne olursa olsun eşinizin ailesine anlatmayin derdinizi. Esinize anlatin, icinize atin ama size karsi kullnacagini dusundugunuz kimseye anlatmayin bence

Imali laflari tavri karsisinda durusunuzu koruyun, korktugunuzu dusundurmeyin derim... Bence bir daha da ne olursa olsun eşinizin ailesine anlatmayin derdinizi. Esinize anlatin, icinize atin ama size karsi kullnacagini dusundugunuz kimseye anlatmayin bence
Yok zaten asla anlatmam ben dost sanarken düşman cikti derler ya aynı bunlar o ben kardeşimden ayırmazdm falan ama oyle değilmiş

Görümceler gömülmüş bakıyorum da 😁 Ben de görümceyim, 2 abim var. Yıllarca hep kız kardeş özlemi çektim. Abim evlendi, eşini abla bildim, sağ olsun o da beni kardeşinden ayırmadı. Memleketini bırakıp bizim memleketimize yerleşti. Zamanla onun sırdaşı ol dum, kimseye anlatamadıklarını bana anlattı. Ama ben adil bir insanımdır. Haksıza haksız derim. Ne olursa olsun ablamın sırrı bendedir, dışarıya çıkmaz. Görümceniz güvenilir biri ise sorun olmaz. Karaktere bağlı.

Ama eşiniz ağır sorunlu, terapi önerseniz gider mi acaba?

Eşinizle cok asamadiginiz problemi ailesiyle konuşmak yanlis mi sizce ? Cok zor durumda kaldım yardim ederler düşüncesiyle konuştum ama bir pişmanlık düştü içime. Görümcem sanki böyle imali imali konuşuyor gibi hissediyorum
Eş ailesi ile dertleşilir mi hiç, psikologlar bile bu konuda uyarıyor diyorlarki eş ailesine bişey anlatmayın, geçmiş olsun umarım bir daha bu hataya düşmezsiniz...

Görümceler gömülmüş bakıyorum da 😁 Ben de görümceyim, 2 abim var. Yıllarca hep kız kardeş özlemi çektim. Abim evlendi, eşini abla bildim, sağ olsun o da beni kardeşinden ayırmadı. Memleketini bırakıp bizim memleketimize yerleşti. Zamanla onun sırdaşı ol dum, kimseye anlatamadıklarını bana anlattı. Ama ben adil bir insanımdır. Haksıza haksız derim. Ne olursa olsun ablamın sırrı bendedir, dışarıya çıkmaz. Görümceniz güvenilir biri ise sorun olmaz. Karaktere bağlı.

Ama eşiniz ağır sorunlu, terapi önerseniz gider mi acaba?
Esim göreve gitmeden böyle değildi. Umarım geçicidir 6 seneden uzun süredir ilişkimiz var ama o zamanlar normaldi yani

Görümcemle herşeyi konuşuruz, eşle ilgili durumlarıda konusuruz hiç problem yaşamadım bugüne kadar biraz kişiyle ilgili sanırım bu durum.

Şöyle benim kayınvalidem ve kayınpederim yok bir tek görümcem oldugu için hiç sorun yaşamadık çok şükür
Benimde yengem var( dayi amca karısı ) ama annem hep yengelerime destek olur gerektiğinde dayımı amcami uyarır ben ilk defa bunlarda gördüm destek yerine köstek olan

Şöyle benim kayınvalidem ve kayınpederim yok bir tek görümcem oldugu için
Benimde yengem var( dayi amca karısı ) ama annem hep yengelerime destek olur gerektiğinde dayımı amcami uyarır ben ilk defa bunlarda gördüm destek yerine köstek olan
Herkes aynı değil malesef objektif olaylara bakamıyorlar ben abim yengemle sorun yaşasa abimin huyu çok iyi bildiğim için hemen yengemi savunurum sonuçta o da benim kardeşim

Herkes aynı değil malesef objektif olaylara bakamıyorlar ben abim yengemle sorun yaşasa abimin huyu çok iyi bildiğim için hemen yengemi savunurum sonuçta o da benim kardeşim
Bunlarda biliyor huyunu ama şaşırdım kaldim suan annemin yanındayım hic o eve gidesim yok yani çünkü burda ve kendi evimde huzurlu mutluyum orda değilim esim de bunu anlamıyor gitmesem başlayacak git artk demeye

Bunlarda biliyor huyunu ama şaşırdım kaldim suan annemin yanındayım hic o eve gidesim yok yani çünkü burda ve kendi evimde huzurlu mutluyum orda değilim esim de bunu anlamıyor gitmesem başlayacak git artk demeye
Halbuki hatasını söyleseler belki eşinde kendini düzeltir ama evlat kardeş olsada körü körüne koruyup kollama varya bizim toplumumuzuda bundan vazgeçemiyoruz.

X