görümce ilişkisi

ebrusenem88

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2015
39
33
Merhaba hanımlar benim kafama takılan bir sorun var sizlere sorup fikir almak istedim
Benim 2 tane görümcem var ikisi de özünde iyi insanlardır . geçen yaz kurban bayramında
memlekete Annemleri ziyaret ettik. biz memlekette ikin kayınvalidem merdivenlerden düşüp
sağ bileğini kırıyor , bu esnada görümcelerim sağolsun her türlü işlerini yapmışlar, biz memleketten
döndüğümüzde 1 hafta daha iznim vardı ( çalışan bir anneyim) kayınvalidem ile aramızda 1 sokak var
bu izin süresinde bende yardımcı oldum temizliği yemeği elimden geldiğince yardım ettim
iş başı yaptığımda her gün yine işten gelince yemeğe çağırdım (eli alçıda idi) ihtiyaçları neyse yapmaya çalıştım
sonra eli alçıdan çıktı, yavaş yavaş kendi işlerini yapmaya başlayınca eski düzene geri döndük hali ile

bir akşam küçük görümceme gittik bebeği olmuştu hem hediyemizi aldık hemde bi ziyaret edelim dedik
yedik içtik güldük eğlendik herşey çok güzeldi , sonra sohbet başka yerlere gitti konu konuyu açtı
ortam gerildi , söylediği şeyler hep ablasını savunması yok ablam şöyle yok ablam böyle sürekli ama sürekli
eşime yükleniyordu siz annem eli kırıkken yanında değildiniz, annemi görünce üzülüyorum, ablam olmasa ne olacak
ki ablası bu süre zarfında 1 kere bile gelmiş insan değill , sonra hiç unutmuyorum elini yumruk yapıp masaya vurarak yine söylüyorum en vefalısı benim ablam en vefalası benim ablamm deyip durdu

beni eleştirdi. benim hakkımda sürekli ablası ile konuşuyormuş ne var ne yoksa söyledi.

bende dayanamadık artık sustum sustum ama en sonunda patladım ,
1.biz senin evine gelmişsiz bu afra tafran nedir.
2. evet ablan vefalı ama sana karşı
3.hem vefalı diyelim ( ki değil , gözüm görüyor herşeyi) bunu allah bilsin sen neden sürekli dile getiriyorsun
4.annene babana kim bakıyor benim eşim bakıyor (maddi anlamda) madem ablan vefalı neden destek olmuyor
eşimle kavga ettik aramız bozuldu boşanma aşamasına bile geldik

ya aslında çok şeyler var ama bende büyük görümceme öyle anlamlı bir mesaj attım ki ( şimdi bana melek gibiler)
ama hala içimde o güne ait bir huzursuzluk var aklıma geldikçe huzurum kaçıyor
sizce ben çokmu safım yada iyi niyetliyim

Eşiniz bu durumda arkanızda duracağı yere boşanma aşamasına gelmenize üzüldüm. Vermeniz gereken cevapları vermişsiniz. Olay kapanmışsa takmayın artık. Samimi hiç olmazsınız. Fakat eşiniz hep böyle arkanızda durmayıp kendinide sizide ezdirecekse o sorun bence

Merhaba hanımlar benim kafama takılan bir sorun var sizlere sorup fikir almak istedim
Benim 2 tane görümcem var ikisi de özünde iyi insanlardır . geçen yaz kurban bayramında
memlekete Annemleri ziyaret ettik. biz memlekette ikin kayınvalidem merdivenlerden düşüp
sağ bileğini kırıyor , bu esnada görümcelerim sağolsun her türlü işlerini yapmışlar, biz memleketten
döndüğümüzde 1 hafta daha iznim vardı ( çalışan bir anneyim) kayınvalidem ile aramızda 1 sokak var
bu izin süresinde bende yardımcı oldum temizliği yemeği elimden geldiğince yardım ettim
iş başı yaptığımda her gün yine işten gelince yemeğe çağırdım (eli alçıda idi) ihtiyaçları neyse yapmaya çalıştım
sonra eli alçıdan çıktı, yavaş yavaş kendi işlerini yapmaya başlayınca eski düzene geri döndük hali ile

bir akşam küçük görümceme gittik bebeği olmuştu hem hediyemizi aldık hemde bi ziyaret edelim dedik
yedik içtik güldük eğlendik herşey çok güzeldi , sonra sohbet başka yerlere gitti konu konuyu açtı
ortam gerildi , söylediği şeyler hep ablasını savunması yok ablam şöyle yok ablam böyle sürekli ama sürekli
eşime yükleniyordu siz annem eli kırıkken yanında değildiniz, annemi görünce üzülüyorum, ablam olmasa ne olacak
ki ablası bu süre zarfında 1 kere bile gelmiş insan değill , sonra hiç unutmuyorum elini yumruk yapıp masaya vurarak yine söylüyorum en vefalısı benim ablam en vefalası benim ablamm deyip durdu

beni eleştirdi. benim hakkımda sürekli ablası ile konuşuyormuş ne var ne yoksa söyledi.

3.hem vefalı diyelim ( ki değil , gözüm görüyor herşeyi) bunu allah bilsin sen neden sürekli dile getiriyorsun
4.annene babana kim bakıyor benim eşim bakıyor (maddi anlamda) madem ablan vefalı neden destek olmuyor

ya aslında çok şeyler var ama bende büyük görümceme öyle anlamlı bir mesaj attım ki ( şimdi bana melek gibiler)
Vefaliysa kendi anasina vefaliymis.
Ne anlatip duruyor ki küçük gorumce?
Iki tane kizi varken, anneleri her aksam size yemege geldiginde nerdeymis vefali ablasi?
Demek ki sizin kadar vefaliymis fazlasi degil.
En uyuz oldugum sey budur. Gelin yapınca gorevi oldugu icindir, mecburendir. Allah razi olsun ne kadar vicdanlı, ne kadar iyi,onlarin deyimiyle ne kadar vefali denmez.
Bir daha annelerinin ihtiyaci oldugunda karismayin vefali ablalari ilgilensin.

Ay asla lohusa diyip geçmez, alırdım aşağıya. (Doğurduysa bana mı doğurdu, kendi anne olmak istedi, bu ona benim canımı sıkma hakkı vermez)
Hadsizliğe hiç gelemiyorum.
Bizim kültürümüzde çok suistimal ediliyor bu.
Ben lohusayım anlayın, o yaşlı lafına bakma, o hasta bu aralar huysuz, onun psikolojik problemleri var he de geç
sonuç: Olan bize oluyor.

"Benim hallerim var beni anlayın." diyenleri hiç anlayamam, o zaman benimde hallerim var.

Eşin senle niye kavga edip boşanma aşamasına geldi onu anlamadım.

geçmiş gitmiş boş verin

o kendi bunalmıştır evde bebekle de anasının o zaman evde yalnız olduğu aklına gelmiştir

siz değil kendisi ve ablası ilgilenmeli zaten

sıkmayın canınızı

kv dem rahatsız idi kp im zaten yatalak

görümcem ile konuştuk annesini doktora götürecekti vs vs

ne oldu dedim işte şöyle böyle biraz dert yandı

ben de dedim ki o zaman bakıcı için araştırmaya başlamamız lazım

ayyy olmaz işte bakıcı da o zaman benim ruh sağlığım bozulur da babamı kuruma yatıralım

ben de annen bunu kabul eder mi dedim, o da annemi değil babamı yatıracağız dedi ben de onu söyledim annen onu kabul etmeyebilir vs dedim

aradan 6 ay geçti bir daha ağzını açmadı, annesi de aynı yaşama devam ediyor

çünkü o an için bakıcı olmaz çünkü ben istemem konusunu ağzından kaçırdı

şimdi o fedakar kızı olarak annesi ile ilgilendiği gelinlerin umursamadığı kanaatinde

oysa ilk günden beri bakıcı bulalım parasını verelim dahi dedik ama kv kabul ettiğinde bile sen rahat edemezsin deyip kadını vazgeçirdiler

yani herkesin hayatında benzer olaylar var

umursamayın kimseye de kendi kardeşini annesini vs haklı olsanız da kötülemeyin

Annelerine bakmışlar bunun ne minnetini vuruyorlar ki sanki sizin annenize bakmışlar. Cevabını az bile vermişsiniz ama eşinizin davranışı hiç hoş değil, zaten orda da o demeliydi sizin dediğiniz sözleri. İşte böyle böyle bazıları insanı iyilik yaptığına pişman ediyor

Aklima 9 cocugu dururken (ve 25 torunu var), gelinden dayak yiye yiye vefat eden nine geldi. Bazi evlatlar (!) Annelerini bakim konusunda gelinin üstüne atmaya cok meraklilar. Kimse kusura bakmasin. Ortada yumsak yüzlü gelin bulunursa haydi bakalim ona yüklemeye calisirlar sorumlulugu. Herkes önce bir kendi annesine sahip ciksin, o zaman gelinler damatlar onlara düsen payi da yapar. Evlad anneye babaya bakmakla yükümlü, gelinin öyle bir zorunlugu bile yok. Esini ama Allah rizasi icin bu konuda destekleyebilir ancak.

Ağzına sağlık. Çok iyi demişsin. Araya da mesafe koyduysan süper. İnşallah eşinle aranız iyi gider hep. Saflık ya da iyi niyetlilik değil, olması gerekeni yapmışsın zamanında.

herkes özünde iyi inanki.
huzur kaçıran , bir insanın moralini kasıtlı bozan biri iyi olamaz.

Öyle bir ortamda ablasını niye konu etmiş ki zaten? Ne güzel vakit geçirmişsiniz oysa, belli ki size karşı önceden ve anlamsız yere dolmuş baya. Evlerden ırak.

benimde kv bir ameliyat geçirdi kızı ev hanımı ben çalışıyorum bir hafta kızında bir hafta bende kalacaktı. inanın 4 yada 5 gün kaldı. koşa koşa bana geldi kavga etmişler ben bilmiyorum sanıyor kp anlattı hepsini tek tek. bende iken bu kadaaıncagız bana demez mi kızım maf oldu perişan oldu. kızında 4 gün bende 10 gün kaldı. her gün kendine bakmayan kızını sayıkladı. o zaman kızmıştım ama bir anne için kabullenmesi zor bir durum. şimdide kızım kızım der ama yine benim gölgemden medet umar. allah hayırlı evlat versin. ablasının oda farkındadır. suç örtme pisikolojisi ile size saldırmış. siz zaten iyide deseniz kötü olacaktınız. tepki vemeniz yerinde olmuş. görümceleriniz çok tehlikeli ve eşinizde az değil

Görümce niye öyle atıp tutuyor anası bir zahmet eşek gibi bakacak. Başkasından beklemeyecek hele bebek görmesi gelen insana esip gürlemek görgüsüzlük doğurduysa sana mı doğurdu? Ama seninde maddi olarak eşim bakıyor demen saçma kızlar baktığı gibi eşinde bakamıyorsa maddi olarak bir zahmet bakacak sonuçta çocuğunu bedava baktırmayı biliyorsunuz sizinde bir farkınız yok benim gözümde kv anjiyo oluyor ne zaman iyileşip çocuğa bakar diye yok gözlüyordun. Tencere dibin kara misalisiniz

Bosverin densizleri size kurulmuslar size,kucuk olanda otmus ,cisan insanim,hasta olan sizin anneniz brni ne ilgilendirir,abiniz izin alip anasina baksaymis,dersin ne deseydiniz,
Esinize kafayi daha cok takin siz,ne diye olay yaratti bosanma dur7muna geldi ki

Görümce niye öyle atıp tutuyor anası bir zahmet eşek gibi bakacak. Başkasından beklemeyecek hele bebek görmesi gelen insana esip gürlemek görgüsüzlük doğurduysa sana mı doğurdu? Ama seninde maddi olarak eşim bakıyor demen saçma kızlar baktığı gibi eşinde bakamıyorsa maddi olarak bir zahmet bakacak sonuçta çocuğunu bedava baktırmayı biliyorsunuz sizinde bir farkınız yok benim gözümde kv anjiyo oluyor ne zaman iyileşip çocuğa bakar diye yok gözlüyordun. Tencere dibin kara misalisiniz
SİZİN İÇİN HERŞEY MADDİYATMI BABAANNESİ TABİKİDE BAKACAK

X