görümce ilişkisi

SİZİN İÇİN HERŞEY MADDİYATMI BABAANNESİ TABİKİDE BAKACAK
Yoo öyle bir zorunluluk yok ama eşiniz ve kardeşleri için var :işsiz: sizin için maddiyat ama her şey tüm konular eşinizin aikesine yardımcı olması ve bunun gözünüze batması ama ne hikmetse çocuğunuza bakıyor görende bedava para veriliyor bundan bahseden yok

Görümce niye öyle atıp tutuyor anası bir zahmet eşek gibi bakacak. Başkasından beklemeyecek hele bebek görmesi gelen insana esip gürlemek görgüsüzlük doğurduysa sana mı doğurdu? Ama seninde maddi olarak eşim bakıyor demen saçma kızlar baktığı gibi eşinde bakamıyorsa maddi olarak bir zahmet bakacak sonuçta çocuğunu bedava baktırmayı biliyorsunuz sizinde bir farkınız yok benim gözümde kv anjiyo oluyor ne zaman iyileşip çocuğa bakar diye yok gözlüyordun. Tencere dibin kara misalisiniz
Yani bir de diyor ki " benim eşim " bakıyor.Bakiyorsa oğlu bakıyor denir. Ayağınızı denk alın benim eşim.bakiyor bir lafima bakar demek gibi bir şey.. tamam sizin eşiniz ona bir şey demeyiz de oğul sıfatıyla bakıyor.

Yani bir de diyor ki " benim eşim " bakıyor.Bakiyorsa oğlu bakıyor denir. Ayağınızı denk alın benim eşim.bakiyor bir lafima bakar demek gibi bir şey.. tamam sizin eşiniz ona bir şey demeyiz de oğul sıfatıyla bakıyor.
Aynen öyle ve karşılığımda hasta kadın çocuk bakıyor. Oğluda bakıcı parası malum o kadar verdiğide yoktur. Anjiyo olmuş kadın ama konu sahibinin tek derdi ne sürede çocuk bakmaya başlar. Valla oğlu bakar mecburlar ama kv kalkıp torununa bakma gibi bir zorunluluğu yok burada üstüne kadından faydalanılıyor

Aynen öyle ve karşılığımda hasta kadın çocuk bakıyor. Oğluda bakıcı parası malum o kadar verdiğide yoktur. Anjiyo olmuş kadın ama konu sahibinin tek derdi ne sürede çocuk bakmaya başlar. Valla oğlu bakar mecburlar ama kv kalkıp torununa bakma gibi bir zorunluluğu yok burada üstüne kadından faydalanılıyor
Onu görmemiştim. Neyine benim eşim bakıyor maddi olarak diyor o zaman. Bu devirde bakıcı parası en az 2bin gözünün arkada kalmadığı birine birakmak bebegiyse paha biçilemez.

Merhaba hanımlar benim kafama takılan bir sorun var sizlere sorup fikir almak istedim
Benim 2 tane görümcem var ikisi de özünde iyi insanlardır . geçen yaz kurban bayramında
memlekete Annemleri ziyaret ettik. biz memlekette ikin kayınvalidem merdivenlerden düşüp
sağ bileğini kırıyor , bu esnada görümcelerim sağolsun her türlü işlerini yapmışlar, biz memleketten
döndüğümüzde 1 hafta daha iznim vardı ( çalışan bir anneyim) kayınvalidem ile aramızda 1 sokak var
bu izin süresinde bende yardımcı oldum temizliği yemeği elimden geldiğince yardım ettim
iş başı yaptığımda her gün yine işten gelince yemeğe çağırdım (eli alçıda idi) ihtiyaçları neyse yapmaya çalıştım
sonra eli alçıdan çıktı, yavaş yavaş kendi işlerini yapmaya başlayınca eski düzene geri döndük hali ile

bir akşam küçük görümceme gittik bebeği olmuştu hem hediyemizi aldık hemde bi ziyaret edelim dedik
yedik içtik güldük eğlendik herşey çok güzeldi , sonra sohbet başka yerlere gitti konu konuyu açtı
ortam gerildi , söylediği şeyler hep ablasını savunması yok ablam şöyle yok ablam böyle sürekli ama sürekli
eşime yükleniyordu siz annem eli kırıkken yanında değildiniz, annemi görünce üzülüyorum, ablam olmasa ne olacak
ki ablası bu süre zarfında 1 kere bile gelmiş insan değill , sonra hiç unutmuyorum elini yumruk yapıp masaya vurarak yine söylüyorum en vefalısı benim ablam en vefalası benim ablamm deyip durdu

beni eleştirdi. benim hakkımda sürekli ablası ile konuşuyormuş ne var ne yoksa söyledi.

bende dayanamadık artık sustum sustum ama en sonunda patladım ,
1.biz senin evine gelmişsiz bu afra tafran nedir.
2. evet ablan vefalı ama sana karşı
3.hem vefalı diyelim ( ki değil , gözüm görüyor herşeyi) bunu allah bilsin sen neden sürekli dile getiriyorsun
4.annene babana kim bakıyor benim eşim bakıyor (maddi anlamda) madem ablan vefalı neden destek olmuyor
eşimle kavga ettik aramız bozuldu boşanma aşamasına bile geldik

ya aslında çok şeyler var ama bende büyük görümceme öyle anlamlı bir mesaj attım ki ( şimdi bana melek gibiler)
ama hala içimde o güne ait bir huzursuzluk var aklıma geldikçe huzurum kaçıyor
sizce ben çokmu safım yada iyi niyetliyim
Kız varken gelin mi baksın ne saçma anası olur bakacak tabi,mesafe koyun

SİZİN İÇİN HERŞEY MADDİYATMI BABAANNESİ TABİKİDE BAKACAK
Benim eşim de maddi olarak bakıyor diyen biri mi diyor sizin için her şey maddiyat mı diye. Babaannesi diye niye bakmak zorunda olsun ki. O zaman insanlar da anne ve babasına maddi olarak bakmak zorunda desem olur mu herkes gelir şimdi laf eder öyle desek.

Yoo öyle bir zorunluluk yok ama eşiniz ve kardeşleri için var :işsiz: sizin için maddiyat ama her şey tüm konular eşinizin aikesine yardımcı olması ve bunun gözünüze batması ama ne hikmetse çocuğunuza bakıyor görende bedava para veriliyor bundan bahseden yok
Siz beni yanlış anladınız.. ben 8 yıllık evliyim eşim 4 kardeş (2 erkek+2 kız) benim eşimin ailesine bakması zerre kadar gözüme batmıyor.... kayınvalidem zamanında kızının çocuklarını büüyütmüş birşeyler sahibi olsunlar diye ki olmuşlar...
benim ne kayın pederimin nede kayınvalidemin ek bir geliri var (ssk+emekli+bağkur vs.) ve kirada oturuyolar zaten eşim destek oluyor herşekilde anlayın iştee ben meslek sahibi bir bayanım çocuğuma bakıcı tutmak istedim ama kendisi istemedi
her ihtiyacını karşılıyoruz zaten ben yanlış birşey görmüyorum ve asla maddiyatcı biri değilim...

Aynı apartmanda oturup eşini kaybetmiş kp ne bir tabak çorba vermeyen gelin biliyorum ben. Siz herşeyi yapmışsınız boşverin ne derse desin.
Kayınpederine zerre uğramayan gelinin kendi annesinin kalçası kırıldı ve gelinin abisinin eşi umursamadı. Ilahi adalet işte ...

Kız çocuğu pamuklara sarılır, erkek çocuğu da yerden yere vurulur. Siz ne yaparsanız yapın vefalı değil de "gelin değil mi mecbur yapacak." derler. O yüzden çokta takılmayın içinizden geldiği gibi davranın👍🏻

Ayrıca Cinsiyetçilik değil bu söylediklerim kız tarafı kızını korur hep bu böyle gelmiş bizim toplumumuzda böyle de gidiyor ne yazıkki istisnalar yok mu elbette var. Ama inşallah bizler ve bizden sonraki nesiller bunşarı değiştirebiliriz.

Merhaba hanımlar benim kafama takılan bir sorun var sizlere sorup fikir almak istedim
Benim 2 tane görümcem var ikisi de özünde iyi insanlardır . geçen yaz kurban bayramında
memlekete Annemleri ziyaret ettik. biz memlekette ikin kayınvalidem merdivenlerden düşüp
sağ bileğini kırıyor , bu esnada görümcelerim sağolsun her türlü işlerini yapmışlar, biz memleketten
döndüğümüzde 1 hafta daha iznim vardı ( çalışan bir anneyim) kayınvalidem ile aramızda 1 sokak var
bu izin süresinde bende yardımcı oldum temizliği yemeği elimden geldiğince yardım ettim
iş başı yaptığımda her gün yine işten gelince yemeğe çağırdım (eli alçıda idi) ihtiyaçları neyse yapmaya çalıştım
sonra eli alçıdan çıktı, yavaş yavaş kendi işlerini yapmaya başlayınca eski düzene geri döndük hali ile

bir akşam küçük görümceme gittik bebeği olmuştu hem hediyemizi aldık hemde bi ziyaret edelim dedik
yedik içtik güldük eğlendik herşey çok güzeldi , sonra sohbet başka yerlere gitti konu konuyu açtı
ortam gerildi , söylediği şeyler hep ablasını savunması yok ablam şöyle yok ablam böyle sürekli ama sürekli
eşime yükleniyordu siz annem eli kırıkken yanında değildiniz, annemi görünce üzülüyorum, ablam olmasa ne olacak
ki ablası bu süre zarfında 1 kere bile gelmiş insan değill , sonra hiç unutmuyorum elini yumruk yapıp masaya vurarak yine söylüyorum en vefalısı benim ablam en vefalası benim ablamm deyip durdu

beni eleştirdi. benim hakkımda sürekli ablası ile konuşuyormuş ne var ne yoksa söyledi.

3.hem vefalı diyelim ( ki değil , gözüm görüyor herşeyi) bunu allah bilsin sen neden sürekli dile getiriyorsun
4.annene babana kim bakıyor benim eşim bakıyor (maddi anlamda) madem ablan vefalı neden destek olmuyor

ya aslında çok şeyler var ama bende büyük görümceme öyle anlamlı bir mesaj attım ki ( şimdi bana melek gibiler)
Annen kalp krizi geçirmemiş alt tarafı

Bütün bunları soylecegine annen kalp krizi beyin kanamasi kadar korkunç birşey geçirmemiş alt tarafı bileğini kırmış bu bir ikincisi öz kizisiniz tabiki bakacak vefalı olacaksınız ucuncusude lohusalık seni fazla yipratmis elini masaya vurmalar falan sakin ol bebeğimle ilgilen bu dönem eğer bana düşen annen ile ilgisi bir sıkıntı olursa ilgili kişilerle muhatap olurum ben diyecektin ama benmde böle sonradan geliyo işte aklıma olay anında iyi konusmussun 😁

Kız çocuğu pamuklara sarılır, erkek çocuğu da yerden yere vurulur. Siz ne yaparsanız yapın vefalı değil de "gelin değil mi mecbur yapacak." derler. O yüzden çokta takılmayın içinizden geldiği gibi davranın👍🏻

Ayrıca Cinsiyetçilik değil bu söylediklerim kız tarafı kızını korur hep bu böyle gelmiş bizim toplumumuzda böyle de gidiyor ne yazıkki istisnalar yok mu elbette var. Ama inşallah bizler ve bizden sonraki nesiller bunşarı değiştirebiliriz.
kız çocuğu pamuklara mı sarılır ha ha ha.hem de bizim ülkede? :rolleyes:

kız çocuğu pamuklara mı sarılır ha ha ha.hem de bizim ülkede? :rolleyes:
Bahsettiğiniz anlamda söylememiştim ama bu şekilde anlamaya sebep olmuş sanırım.

Evlilikte kız tarafı erkek tarafı gözüyle bakınca işler çok farklı olabiliyor yada benim gördüklerim bu şekilde bilmiyorum. Sizin düşündüğünüz şekilde yaşanan olaylar için yorumum çok farklı 🌺

şuan eşinle aran iyiyse, onlarında sana tavırları düzeldiyse uzatmaya değmez... buzdolabından çıkarıp ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyma... olan kimseye olmaz eşinle yine sana olur... sadece bi_fikir

X