Görümcem korona ve eşim

Arkadaşlar tam 5 dk önce sinir krizi geçirdim onun üzerine kendimi odaya kapatıp konuyu açıyorum.

10 dk önce görümcem eşimi aradı. çocuğu da kendisi de ateşli ve cok hastalarmıs. Hastaneye teste gitmek istiyormus. Eşime de sen bize gel cocuga sen bak dedi.
eşim de tamam dedi telefonda. ben tabi şok.
Korona süphesi var atesli hasta ve esime gel cocuga bak diyor.
Hayatımda ben bu aile kadar bencil insanlar görmedim.
Eşimin kronik derecesinde bir rahatsızlıgı da var bu sebeple ben hep diken üstündeyim zaten kendim de agır anksiyeteliyim.
Eşim hazırlandı ben o ara bagırıp cagırıyorum en son kapıyı kilitledim anahtarı sakladım.
Gidemezsin dedim gidersen ablanı arar ablanın ağzına.... dedim agır konustum sinir krizi geçirdim kendimden gectim sinirden zaten birikmişti de
midem bulanıyor bu durumdan artık
bir insan kardesine nasıl gel der korona süphesi varken aklım almıyor cıldıracağım gerçekten
üzerine esim annesini aradı annesi de git yanlarına diyor allahım bunlar insan değil gercekten değil
Neyse anahtarı sakladım zaten gitmedi içerde suan.
(evden calısıyoruz, zaten iş saati)
%1000000 haklısın bence sinirlenmekte . görümcenin yaptığı çok bencilce ağır vebale giriyor. ki burda kendini de düşünmek zorundasın eşine bulaşsa ondan sana bulaşabilir şakaya gelmez bu hastalık. eşin de kendini düşünmüyorsa seni düşünmeli yani. ben bile sinir oldum burda bence baya haklısın.

Arkadaşlar tam 5 dk önce sinir krizi geçirdim onun üzerine kendimi odaya kapatıp konuyu açıyorum.

10 dk önce görümcem eşimi aradı. çocuğu da kendisi de ateşli ve cok hastalarmıs. Hastaneye teste gitmek istiyormus. Eşime de sen bize gel cocuga sen bak dedi.
eşim de tamam dedi telefonda. ben tabi şok.
Korona süphesi var atesli hasta ve esime gel cocuga bak diyor.
Hayatımda ben bu aile kadar bencil insanlar görmedim.
Eşimin kronik derecesinde bir rahatsızlıgı da var bu sebeple ben hep diken üstündeyim zaten kendim de agır anksiyeteliyim.
Eşim hazırlandı ben o ara bagırıp cagırıyorum en son kapıyı kilitledim anahtarı sakladım.
Gidemezsin dedim gidersen ablanı arar ablanın ağzına.... dedim agır konustum sinir krizi geçirdim kendimden gectim sinirden zaten birikmişti de
midem bulanıyor bu durumdan artık
bir insan kardesine nasıl gel der korona süphesi varken aklım almıyor cıldıracağım gerçekten
üzerine esim annesini aradı annesi de git yanlarına diyor allahım bunlar insan değil gercekten değil
Neyse anahtarı sakladım zaten gitmedi içerde suan.
(evden calısıyoruz, zaten iş saati)
Asıl siz çok bencil siniz çok ayıp yaptığınız bukardar mi bu ailerler batıyor anlamıyor koca adam korur kendini

1 saat sonra psikolog terapime gidicem ama yine bir sinir krizi geçirdim çok kötüyüm atak tuttu.
Eşimin annesi aradı ateşi varmış virüsü kaptı zaten belli ablayla kalmışlardı günlerce.

Annesi eşime gel dedi alışveriş yap gel vs
Eşim kapıya bırakcam diyor ama güvenmiyorum inanın çok kötüyüm annenin umrunda değil güvenmiyorum hiçbirine
O kapı açılır sohbet muhabbet edilir belki içeri de girer emin olamıyorum panik atak yaşadım
Eşime nolur al git eşyalarını dedim nasıl gideyim hasta ben de mi kapayım diyor yahu gidiyor zaten delircem çok kötüyüm ben canımdan olcam bunlarla çok korkuyorum aklıma çok kötü şeyler geliyor çok mutsuzum
Önce bir sakin olun. Her covid olan canından olmuyor, abartmayın. Aşınızı oldunuz heralde?

Eğer psikoloğun ofisine gidecek kadar insan içine çıkabiliyorsanız eşinize söylersiniz, bekle birlikte gidelim, kapıdan bırakıp dönelim dersiniz, aklınız kalmaz. Bu kadar hengameye gerek var mı? Tamam ailesi cahil, bencil tipler ama siz de çok abartıyorsunuz; çözüm değil kriz yaratıyorsunuz sadece.

Aşı olmamış
O yüzden korkuyor bu kadar
Ayrıca sanırım panik atak hastasıymış zaten
Aşı olmaya engel bir durumu mu var? Yoksa tamamen tercih mi?
Her sinirine hakim olamayan da “panik atak hastasıyım” demeye başladı, bir ara da herkes tükenmişlik sendromundaydı…

X