Görümcemi düşmanım mı belli değil.

yok canım mümkünatı yok.
kına gecemde kayın validemin çeyreği bir avucuma koyuşu vardı tırnagını batırdı.
ve gidip yerine oturup bayılana kadar ağladı.
sonra fenalaştı.
gerçekten tuhaflar.
beni gelip nikahımda evden cıkartmadılar düşünün eşim tek geldi. gene de babam ailem bşy demedi görmezden gelemeye calısdı bozulsalarda.

Allah hidayet nasip etsin ona gerçekten işin zor o zaman

Bizim ev merkezde, ilceleri bilemem canik tarafinda yogunlukta olduklarini biliyorum. Benim mahallemde hic yok ama ne zaman sahile insem atakum tarafina ozellikle, hele de yazsa kamyonlarin kasasina dolusup piknik yapmaya geldiklerinde goruyorum ozellikle
Yani samsunda yasayip hic gormemek imkansizla mumkun degil arasi gibi bir sey bence
Konuyla cok ilgisi yok ama sordugunuz icin cevap vermis olayim dedim
**
yani canım çingene bile bunlardan iyidir buna emin oldum artık.
bir insanın allah korkusu yoksa baska hiç birşeyden korkusu yoktur net..

Muhattap olmayın seviyenizi de bozmayın arayıp onların seviyesine inmeye değmez eşiniz yanınzıdaymış ama mesafeli olun erkek milleti bu dolduruşa da gelebilir
Aslında dediğiniz cok dogru bende sizin mantıgınızda düşünüp baskın çıktım olayda.
Annemleri falan arattırdım. Ben arkadam olan bir ailem var yalnız değilm imajını vermek istedim.
Abim falanda aradı cenki benim karım söyledi ama o niyetle değil sizden kmseyi görmedk neden böyle oluyor falan diye. Oda hayliyle geri çkeildi giibi geldi bana.

Aman Allah aşkına olay çıkarmak için konuşmuşlar.
Ben oğlumu çingene diye severim. Bunun hakaret olduğunu ilk defa duydum :KK70:
Allah yardımcın olsun. Eşine maşallah, ağızlarının payını vermiş.

İşte benden taraf bir durum olmadı ama onlara sorsan kesin vardır :KK70: yani bence akıllarından zorları var
Bence aşırı sorunlu ve çirkef bir aileye benziyorlar ins huzurunuz kaçmaz

Merhaba.
Gün geçmiyorki görümce sorunlarım bitmesin.

Durduk yere olay sorun ve konu üretmeye devam ediyolar.
Eşimin tarafıyla şu zamana kdr yüz yüze somut bir konu hakkında asla bir tartışma yaşamadım .
Ailemde yaşamadı. Ama tavırlılar. Annesi hergün arayıp aglıyor. Nedeni ise oğlunun evlenmesi. Benimle alakası yok aslında bir başkasıylada evlenseydi böyle olurdu diye düşünüyorum.

Olaya geçiyorum.
Geçtiğimiz cumartesi öğle saatlerinde eşimden bir mesaj aldım '' Aşkım sizinkilerle bizimkilerin arasında bir şey olmuş tartışma çıkmış Annem beni ağlayarak aradı birşeyler söyledi ama hiç anlamadım.'' böyle bir mesaj yazmış. Ben şok oldum. Çünkü bahsettiği gibi bir olay olsa ben eşimden önce duyardım buna eminim.

Bizim watsap grubumuz var ailemle. Ordan ailem muhabbet etmeye devam ediyor bakıyorum böyle bir konu konuşan yok. En sonunda annemi aradım. Nerde oldugunu sormak için. Annemde dısardayım abinle bide yengen yanımzda kızım dedi Eşimin ailesinden birilerini gördünüz mü diye sordum hayır kızım ben kimseyi görmedim zaten sabah hastanedeydm kan verdm kafam iyi değil ayakta zor duruyorum bir şey mi oldu dedi bende hayır dedim kapattım.

Sonra eşime yazdım bizimkilerin hiç birşeyden haberi yok diye. Oda olayı öğrenmek için akşam annesinin yanına gitti. Sonra eve geldi. Noldugunu sordum. Güya ablalarıyla annemler aynı magazadaymış ve benim annem onları görmüş ve onlara baka baka demiş ki Samsunun çingeneside varmış demiş(Eşim Samsunlu) sonra orada tartışmışlar güya . Eşimde kayınvalidem öyle bir kadın değil oyle bir şey söylemez yanlış anlamışssınızdır. Neden gelip anneme söylediniz ortalıgı karıştırıyosunuz diye söylenmiş.

Bende duyunca haliyle cok sinirlendim. Çünkü annemi çok iyi tanıyorum asla böyle bir kelime kullanmaz. Zaten benim yengemde samsunlu. İnsan gelinin yanında kalkıp Samsunun çingeniside varmış diye söyler mi? Hangi mantıkda buna inanır bilmiyorum. Sonra olayın aslı meydana çıktı.

Benim ailemden kimse onları o mağazada görmemiş. Benim yiğenim 1 buçuk yaşında ve yaramaz bulundukları magazada durmamış yengemde abime gülerek demiş ki bu cocuk geldi gitti bizim tarafa çekti seni samsunun çingenesi diyip kendi oğluna söylemiş benim annemde o muhabbet olurken onları yanlarında bile değilmiş. Magazada dinlenme alanında oturuyomus. Yengem eşime herşeyi anlattı. Eşimde hakverdi haliyle. Gerçekten nasıl bir mantıkla böyle bir şeyi emin olmadan söyleyebiyolar. İnsan biraz düşünür ben böyle bişey yaparsam kardeşimin evi huzursuz olur. İyice bir emin olalım. Yazık kayınvalidemi doldurmuşlar. Kadın ağlayarak eşimi aramış. Dün sabahta eşimi arayıp naptın karına haddini bildirdin mi diye soruyolar. Eşimde anne ne diyorsun uyduruyosunuz bişeyler ben eşime inanıyorum ailesinden bi gün kötü bir söz duymadım böyle şeyler yapmayın lütfen diyip kapattı.

Yani eşim anlayışlı olmasa yandım. Benim yerimde bir başkası olsa görümcüleri arayıp ağzına gelene saymıştı her halde. Vallahi napıcam bilmiyorum. Birde beni bütün sosyal medya hesaplarından silmişler. Durduk yere neden yapar bir insan bunu.

Gerçekten bana bir akıl verin eşimle bu sebeplerde tartışmak istemiyorum ama insan malesf bazen çıldırıyor işte. Kendimi zor tutuyorum. Evleneli 1 ay oldu sürekli eşimi arayıp kayınvalidem ağlıyor. Birşeyler söylüyor. Eşim sürekli orada yani ben anlamadım noluyoruz diyorum kendi kendime. Eşimi dolduruyolarmı napıyolar anlamıyorumda. Bu arada dipnot geçmek istiyorum. bir gelinleri daha var onuda hiç sevmiyolar hatta onla saç saça baş başa girişmişler birbirlerine diye biliyorum. Şimdide bana taktılar kafayı.

Daha buraya yazmadıgım başka şeylerde var ama kıssadan hisseye anlatmaya çalıştım.

Okuyanlar hakkını helal etsin uzun oldu biraz.

:110:
Görümcelerin hal ve tavırları Samsun’un gerçekten de çingenesi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Eşiniz yanınızda olduğu sürece hiçbir şey olmaz. Boşverin kötü kalpliler ellerinden geleni yapsınlar.

X