Görümcemin düğünüyle çakışan yıl ve düğün tarihi ayarlayamamak

bunları senin önüne getiren nisanlın zaten ondan bi cacık olmaz kusura bakma ablası bunu cesaretle sana söyleyebiliyorsa sen 1 sene daha dur
neden beni baskası ilgilendirmez ben evlenicem demiyor nisanlın seni yüz göz ediyor tanımadıgın aileyle

seninkinde is yok tatlım 1 sene daha dur
Arkadaş eş dost böyle bir fikir verebiliyorsa görümcede verebilir, düğünden dernekten sohbet ederken söylemiş kadın illaki seneye evleneceksiniz dememiş, görümcelerde insan biliyor musunuz?
Sohbet etmek için fikir sunmak için cesaret gerektiğini de şimdi sizden duydum
Evlenecek diğer kişi elini taşın altına koymuş gerekli tüm hazırlığını yapmış paşa paşa düğün tarihini de almış, bunlar yırtık cepten çıkar gibi iki ay önce nişanlanıp hiçbirşey yapmamış görümcenin düğün tarihini öğrenene kadar gündemlerinde bile düğün yokmuş, ne yapacaktı kız aman gelin namzetinden izin alıp mı düğün yapayım diyecekti, aklınızı kaybetmişcesine gözü dönmüşcesine eş ailesine düşmanlık etmeyin ya iğrendim artık tavrınızdan
Tanımadığı aileyle yüzgöz etmek nedir ya, görüşmeden konuşmadan nasıl tanışacaklar
Gelinler kendilerini patroniçe ilan etmeye çalışıyor ama kepaze oluyorlar art niyetli oldukça şunu bir anlasanız

bunları senin önüne getiren nisanlın zaten ondan bi cacık olmaz kusura bakma ablası bunu cesaretle sana söyleyebiliyorsa sen 1 sene daha dur
neden beni baskası ilgilendirmez ben evlenicem demiyor nisanlın seni yüz göz ediyor tanımadıgın aileyle

seninkinde is yok tatlım 1 sene daha dur
Bunda cesaret edemeyecek ne var anlamadım. Altı üstü fikir vermiş.

ben sizin yerinizde olsam tüm imkanları zorlayıp 2 ay önce yapardım, takı filan mevzularını düşünüyorlarsa ailecek oturup 2 düğünün de kararı verilecekti hayır kırk kat yabancı değil ki eşinin kardeşi

Görümcenizden iki gün öncesini ayarlayın derim.
Ama elinizi çabuk tutun düğün yerleri çabuk tükeniyor hele pandemiden çıkmışız, millet düğün özlemiş. Sizinkine gelirler hemen.
Şimdi görümce düşünsün
Görümce ne yapmış da öc alınıyor

Ne bencilliği?
Bir yıldır nişanlı olan her hazırlığını tamamlayan kendi istediklerini gerçekleştirmeyi becermiş kız mı bencil?
E sormazlar mı ben bunları yaparken senin aklın nerdeydi diye
Sorarlar valla. Bu sene yapılması planlanan düğün için hiç hazırlığı olmayan konu sahibi de daha önce mi yapsam sorusunu sorarkenki kafası ile cevaplar artık.

Öncelikle herkese mutlu günler:KK52:
Arkadaşlar az önce bir diğer görümcemle konuşmamla aşırı mutsuz oldum. Bana bir akıl verin.
Benim 2 ay önce nişanım oldu. Nişanlımın kardeşi ise geçen yıl nişanlandı. Bu eylülde düğünleri olacak. Haliyle eylül ayını aldıkları için nişanlıma da ya 2 ay önce ya da 2 ay sonra yapın siz demiş. 2 ay öncesi için zaten hazır değiliz 2 ay sonrası için de yağmur vs olacak diye istemiyorum. Martta kar yağdı nişanımda o yüzden korkum oldu artık. Önceki konumda vardı bu. Şimdi diğer görümcem aradı düğün muhabbetini konuşurken siz bence seneye yapın dedi. Benim aile bu sene istiyor onlardan bağımsız olarak ben de zaten bu sene istiyorum. Onlar yüzünden ertelemek hiç istemiyorum. Biz hala tarih belirlemedik. Görümcem bizim akrabalar için zor olur 2 düğüne şehir dışından gelmek ve takı takmak diyor. Ben zaten takıdan vazgeçtim. Takılmazsa takılmasın. Nişanlım bu sene istiyor ama nasıl olacak hiç bilmiyoruz.
Siz ne yapardınız? Nasıl yapalım:işsiz:
Benim ablam iki kozını bir ay arayla evlendirdi. Kimsede sorun etmedi sizde iki ay önce evlenin yani temmuzda yetişir daha çok var.

onların daha önce kararlastırılmıs bir durum bir bakıma haksız degil. Aynı aileden 2 kardeşin düğünü 2 ay ara ile olacak .

Aynı durumda siz olsanız emin olun cok kızarsınız gorumcenıze .

Sizin hic nişanınızla aranızda bu muhabbetler olmadı mi? Daha 2 ay olmuş nişanlanalı
Bence bekleyin acele etmeyin.

emojiler de koyulmalı.yoksa ciddiye alınıyor :KK53:
Valla yarı uyur şekildeydim ama dersimi aldım. Bir daha asla uykulu yazmayacağım yoksa gecenin ikisinde " yazıklar olsun böyle yorum yapan para gözlere" temalı mesajlar geliyor canım sıkılıyor 😅🤣😅🤣😅😅 hayır hakkaten para göz olsam canım yanmayacak

Önce yapın, işleri biraz hızlandırın. Takıların çoğu size takılır onlar da bencillikleri ile avucunu yalar 😍

Valla aynı şekilde ben de ironi yaptım herkes konu sahibinden çok beni taşladı 🤣 yazıyla anlaşılmıyor demek ki

Mesajınızı dümdüz okuyup , kalpli göz ifadesini görünce; ironi yaptığınız anlaşılmıyor maalesef.

Bir ünlem , olmadı parantez içine ironidir yazmaktan zarar gelmez. :KK66:

Evet çözüm bulamıyorum çıkmaza girdim istediğim olsun istiyorum kimseye ayak uydurmadan. Nişanda tarihi ben belirlemedim mutsuzdum yine aynı şeyi yaşamak istemiyorum.
Düğüne herkes geleceğine göre biraz başkalarına da uyacaksınız maalesef. Yoksa tek başınıza dımdızlak kalacaksınız. O kadar da masraf yapılıyor yani😀 Kimse şu tarih olsun diyince olmuyor. Genel olarak bizler de herkese uyan bir tarih seçtik. Bu kadar kaderinize üzülecek bir durum göremiyorum. Kasımda havalar gayet iyi oluyor ayrıca.

Sanki kimse bu yıl sizin düğünü yapmak istemiyor gibi geldi bana.Mayıs bitiyor siz daha tarih belli değil salonda tutulmamış.mevsimler kaydı bence siz de ekim sonu yapın düğünü kasim a kadar havalar iyi oluyor.Herşey nasip üzülmeyin.Tarihi nişanlinla belirleyip bir an önce salon tutup hazirliklara başlayın derim

Öncelikle herkese mutlu günler:KK52:
Arkadaşlar az önce bir diğer görümcemle konuşmamla aşırı mutsuz oldum. Bana bir akıl verin.
Benim 2 ay önce nişanım oldu. Nişanlımın kardeşi ise geçen yıl nişanlandı. Bu eylülde düğünleri olacak. Haliyle eylül ayını aldıkları için nişanlıma da ya 2 ay önce ya da 2 ay sonra yapın siz demiş. 2 ay öncesi için zaten hazır değiliz 2 ay sonrası için de yağmur vs olacak diye istemiyorum. Martta kar yağdı nişanımda o yüzden korkum oldu artık. Önceki konumda vardı bu. Şimdi diğer görümcem aradı düğün muhabbetini konuşurken siz bence seneye yapın dedi. Benim aile bu sene istiyor onlardan bağımsız olarak ben de zaten bu sene istiyorum. Onlar yüzünden ertelemek hiç istemiyorum. Biz hala tarih belirlemedik. Görümcem bizim akrabalar için zor olur 2 düğüne şehir dışından gelmek ve takı takmak diyor. Ben zaten takıdan vazgeçtim. Takılmazsa takılmasın. Nişanlım bu sene istiyor ama nasıl olacak hiç bilmiyoruz.
Siz ne yapardınız? Nasıl yapalım:işsiz:

iki ay içinde yetişmez dediğiniz şey ne? ben olsam görümceden önce evlenirdim çünkü sona kalan dona kalır. belki sizin görümceniz iyi kalplidir ama ben,m görümce nişan atmış ben eşimle tanışmadan evvel, biz nişan yaptık mart ayında, aynı sene kasımda bir çocukla nişanlandı, bana sürekli biz hemen yaza düğün yapcaz diyordu. ben ondan önce nişanlanmışım, abisi var kendinden önce hiç düşünmezdi. Neyse kasımda nişan yaptı temmuzda nişan attı. O zamanlar fark etmiyordum ama geriye dönüp baktığımda tek derdinin bizden önce evlenmek olduğunu anlıyorum.

akrabalar düşünsün bir sene içinde 2 düğüne gidip gitmemeyi. Bence yapın geçin, eşya ise eksik olan zaten gelen takılarla tamamlanır.

X