Görümcemin kızı ve benim yeni doğan kızımınĥ kıyaslaması

freya_

İnsanlar,insanların içinde insana hasret yaşarlar.
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2023
2.136
5.381
32
Lohusalıktan mıdır nedir acayip sinir olmaya başladım, görümcemin çocuktan resmen beni soğuttular çocukla aynı şehirde bile değiliz.

Evlendiğim ve nişanlandığımdan beri yatıyoruz kalkıyoruz görümcemin kızı, şu an 3,5 yaşında :) ama tek gündem maddemiz, yegane konumuz. Atıyorum resim yapmış 15 kez falan aynı konuyu kayınvalide tarafından dinlerim. Eve oturmaya gideriz görüntülü aranır 3-5 uzarsa 7-8 saat görüntü açık şekilde bebe izliyoruz. Muhabbet falan yok.. Küçük de az değil annesinin bile konuşma özgürlüğü yok, telefonda görümce de konuşmuyor bebek ne derse o yapılıyor. Usandım. Farklı şehirden kimin telefon ekranında konuşabileceğine hükmediyor ve yapmazsan feryat figan çığlık kaos öyle alışmış pekişmiş ...

Benim derdim de daha 6 günlük bebekle onun kıyaslanması, bebek hapşırırken ayyy aynı onun gibi, çiş yapıyor ay aynı o , esniyor ay o da öyle idi. Tövbe ya rabbi bebekler zaten aynı şeyi yapar evhamlanma diyorum kendime ama inanılmaz irite ediyor beni istemsiz lohusalık etkisi midir nedir? Niye benim çocuğum görümcenin bebeğinin fotokopisi mi yahu sıkıldım? Her cümlenin başı aynı daral geldi 😒
Ben lohusalıktan mı abartıyorum ?

Kv tarafına sorarsın nasılsın anne? İyiyim bak bugün torun bunu yaptın?? Ya tamam tek gündemleri bu konuşacak bir şey de yok ama ben mi sıkıldım nedir? Zaten problem bir çocuk olmasına neden oluyorlar tuhaf tuhaf şeyler bunaldım galiba

Lohusalıktan mıdır nedir acayip sinir olmaya başladım, görümcemin çocuktan resmen beni soğuttular çocukla aynı şehirde bile değiliz.

Evlendiğim ve nişanlandığımdan beri yatıyoruz kalkıyoruz görümcemin kızı, şu an 3,5 yaşında :) ama tek gündem maddemiz, yegane konumuz. Atıyorum resim yapmış 15 kez falan aynı konuyu kayınvalide tarafından dinlerim. Eve oturmaya gideriz görüntülü aranır 3-5 uzarsa 7-8 saat görüntü açık şekilde bebe izliyoruz. Muhabbet falan yok.. Küçük de az değil annesinin bile konuşma özgürlüğü yok, telefonda görümce de konuşmuyor bebek ne derse o yapılıyor. Usandım. Farklı şehirden kimin telefon ekranında konuşabileceğine hükmediyor ve yapmazsan feryat figan çığlık kaos öyle alışmış pekişmiş ...

Benim derdim de daha 6 günlük bebekle onun kıyaslanması, bebek hapşırırken ayyy aynı onun gibi, çiş yapıyor ay aynı o , esniyor ay o da öyle idi. Tövbe ya rabbi bebekler zaten aynı şeyi yapar evhamlanma diyorum kendime ama inanılmaz irite ediyor beni istemsiz lohusalık etkisi midir nedir? Niye benim çocuğum görümcenin bebeğinin fotokopisi mi yahu sıkıldım? Her cümlenin başı aynı daral geldi 😒

Kv tarafına sorarsın nasılsın anne? İyiyim bak bugün torun bunu yaptın?? Ya tamam tek gündemleri bu konuşacak bir şey de yok ama ben mi sıkıldım nedir? Zaten problem bir çocuk olmasına neden oluyorlar tuhaf tuhaf şeyler bunaldım galiba

Lohusa kafası böyle bir şey işte. Buna takılacak zaman değil siz beneğinize odaklanın sadece. Bir de buna sinir olmayın

İlk zaman eş ailesinin her dediği batıyor.
Biz eşimle ikimiz açık kumralız, oğlum kara kafa doğdu. Hemen aynı amcası dediler. Ay nasıl bozuldum öfkelendim. Amca ne alaka, nedeni çirkin amcaya benzesin diye. İşte bakıyorlar burası bizden aynı biz baya baya öfkeleniyordum. Şimdi gülüyorum
Abartmışım.
Sizin de çok normal zamanla düzelecek bu süreçte kalp kırmamaya çalışın sadece

kusura bakmayin ama biraz kiskanclik sezdim kötü niyetle söylemiyorum kayinvalideninde abartmasi normal degil bilincli de yapiyor olabilir sana karsi ortaligi karistirmak gibi olmasin ama cocuklari bu sekilde kullanabiliyorlar hatta bir tane vardi kayinvalide bilincli yapiyor torununu diger gelinine karsi sonra demis kizina ayy eline bile almadi görümcede gidip yengesine söylemis annesini ispiyolamis yani 😂gelinde demis cocugun annesine eltisine yani böyle bir durum var benim yigenim degilki elime alayim seveyim hemen daha minik bebegi bende abartır sekılde sevmemi bekleyemezsiniz

Hem lohusa kafası. Hem ilk torun normal.
Ben bebek severim çocuğu da severim yemin ederim çocuğun da ayarlarını bozdular ona da üzülüyorum ama gelin olunca bir şey denmiyor 🫠çocuk 3,5 yaşında hala tuvalet öğretmiyorlar ,neden çünkü ağlamasın, sonra kendi isteyince öğrenir??? Artık acayip acayip tavırlarından heralde bıktım üstüne lohusalık da eklenince duble oldu

kusura bakmayin ama biraz kiskanclik sezdim
Kıskançlık değil de normalde de sıkılıyordum artık bu muhabbetten elimden gelse alıp çocuk dahil terapiste götürürüm ama gelin olunca yüzeysel kalıyor 😅 sanırım aynı muhabbetten sıkıldım

Ben bebek severim çocuğu da severim yemin ederim çocuğun da ayarlarını bozdular ona da üzülüyorum ama gelin olunca bir şey denmiyor 🫠çocuk 3,5 yaşında hala tuvalet öğretmiyorlar ,neden çünkü ağlamasın, sonra kendi isteyince öğrenir??? Artık acayip acayip tavırlarından heralde bıktım üstüne lohusalık da eklenince duble oldu
Çocuğun tuvalet eğitimine karışmasanız mı acaba

İlk zaman eş ailesinin her dediği batıyor.
Biz eşimle ikimiz açık kumralız, oğlum kara kafa doğdu. Hemen aynı amcası dediler. Ay nasıl bozuldum öfkelendim. Amca ne alaka, nedeni çirkin amcaya benzesin diye. İşte bakıyorlar burası bizden aynı biz baya baya öfkeleniyordum. Şimdi gülüyorum
Abartmışım.
Sizin de çok normal zamanla düzelecek bu süreçte kalp kırmamaya çalışın sadece
Derin bir nefes alıp çok konuşmadan süreci atlatmam lazım 😅 sakin olmalıyım farkındayım

Çocuğun tuvalet eğitimine karışmasanız mı acaba
Niye karışayım hiç bir şeyine karışmam anası değilim. Ama öğretme teşebbüsünde de değiller onu diyorum ben napayım çocuğa
Örnek verdim bir tane sadece ordan yürümeye gerek yok konu da bu değil

Ama bu doğru. Çocukların kas gelişimi hazır olmadan erkenden tuvalet eğitimi vermek de doğru değil. Travma yaşatmaya da gerek yok.
Zaten hazır olunca sinyal veriyo çocuk. Benimki de 3,5ta hazır oldu geç bıraktı mesela. Ama 20 aylık başlayıp aylarca çiş silen arkadaşım varken ben üç günde hallettim
Erkenden büyük konuşmayın çocukların en iyi yaptıkları şey büyük sözleri yutturmaktır 😂😂

Ben hiç lohusa dönemi yaşamadım ama 13 haftalık hamileyim. Belki de lohusaliktan dolayı öyle düşünüyor olabilirsiniz. Çok takılmayın bosverin gerekirse tapsinlar çocuğa. Sen çocuğunu kv tarafına çok alıştırma yeter benim ilk hamileligim çocuğumu onlardan uzak tutmak için her şeyi yapacağım. Annesini diğer gelinlerden ayıranlar annesini sevmeyenler çocuğunu da sevmesin gerek yok .

En uyuz olduğum şey sürekli birilerinin birine benzetilmesi. Örneğin kızınız 25 yaşına geldiğinde herhangi bir huyu için aynı x kişiye benziyor diyecekler bu seferde. Bizim toplumumuzda herkesin birey olduğu, herkesin kendine has özellikleri olduğu bir türlü anlaşılmıyor.

Niye karışayım hiç bir şeyine karışmam anası değilim. Ama öğretme teşebbüsünde de değiller onu diyorum ben napayım çocuğa
Örnek verdim bir tane sadece ordan yürümeye gerek yok konu da bu değil
E siz altı aylıkken öğretin o zaman ne diyim. Bence siz kayınvalide görümce vs onlara gıcık olmuşsunuz ama 3.5 yaşındaki çocuğa bilenmeniz saçma

7-8 saat görüntülü mü konuşuyorlar? İlk torun olunca kafayı onla bozmuşlar. He diyip geçin siz.
Aynen bbg evi gibi :) aşırı sevgi modu :)
Napalım onlar da böyle çocuk da gerçi sıkılıyor evden çıkarmıyorlar hasta olur diye tek arkadaşı, eğlencesi telefondan görüntülü konuşmak yapacak bir şey yok, evde pencere bile aralayamazsın yüz felci olursa diye 😅 bana kızan olur da tecrit zirvede anlatamam

X