Göz altı, üstü ve burun ameliyatı sonrası neler yapılabilir/yapılamaz

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
236
Herkese merhaba, grupta basligimda anlattığım gibi Ersin Ülküre göz üstü, göz altı ve burun estetiği oldum.. 6. Günüm bugün bandajlar, alçı , dikişler hepsi çıktı.

Zor bir süreç.. pişman olduğumu söylemeye de çok gerek yok , inşallah sonucu güzel olacak..

Gelelim neler yapacağımıza.. Ersin bey çok rahate çok büyük darbe alma burnuna yeter dedi. Şimdi deneyimi olanlara sormak istiyorum

1) 5 gün sonra çalışmaya başlayacağım, hafif kapatıcı sürsem zararı olur mu?

2) şu an gözümdeki dikişler için kantaron yağı vs sürsem iyi gelir mi?

3 ) burun ameliyatı geçirdiğim için gözlük kullanabilir miyim?

4) contractubex adlı kremi kullanmalı mıyım? Ersin bey, sursen de sürmesen de varacağı yer aynı dedi. Sadece biraz hızlandırır süreci krem ama göz bölgesi olduğu için gözüne kaçırma dedi
Aklıma geldikçe yazar, sizin de tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim

Herkese merhaba, grupta basligimda anlattığım gibi Ersin Ülküre göz üstü, göz altı ve burun estetiği oldum.. 6. Günüm bugün bandajlar, alçı , dikişler hepsi çıktı.

Zor bir süreç.. pişman olduğumu söylemeye de çok gerek yok , inşallah sonucu güzel olacak..

Gelelim neler yapacağımıza.. Ersin bey çok rahate çok büyük darbe alma burnuna yeter dedi. Şimdi deneyimi olanlara sormak istiyorum

4) contractubex adlı kremi kullanmalı mıyım? Ersin bey, sursen de sürmesen de varacağı yer aynı dedi. Sadece biraz hızlandırır süreci krem ama göz bölgesi olduğu için gözüne kaçırma dedi
Gözlük en az 6 ay takma. Kantaron yağı sürme gerek yok. Bence hiç bir şey sürme. Kendi kendine daha güzel iyileşir. Göz ameliyatlarında bir şey sürmek iyi olmuyor. Kapatıcı kesinlikle sürebilirsin. Göz makyajı için azıcık bekle ❤

Burunmu zor gozmu sizi en cok hangisi zorladi. Zor surecten kastiniz acidanmi sisliktenmi birde sonda taktilarmi? Konudan alaksasiz sorularim icin kusura bakmayin :KK43:

Gözlük en az 6 ay takma. Kantaron yağı sürme gerek yok. Bence hiç bir şey sürme. Kendi kendine daha güzel iyileşir. Göz ameliyatlarında bir şey sürmek iyi olmuyor. Kapatıcı kesinlikle sürebilirsin. Göz makyajı için azıcık bekle ❤
Çok teşekkür ederim, dün biraz göz altlarima sürdüm çünkü çok fazla şiş ve gergin, biraz yumusasin dedim. Hız makyajı kapatıcı sürsem bana yeter zaten, fazla makyaj yapan biri değilim

Burunmu zor gozmu sizi en cok hangisi zorladi. Zor surecten kastiniz acidanmi sisliktenmi birde sonda taktilarmi? Konudan alaksasiz sorularim icin kusura bakmayin :KK43:
Valla sanırım göz beni daha çok etkiledi, sadece göz üstü olsa belki bu kadar olmazdı ama gözün içinden alt taraftaki torbalar alındı ve yağ enjeksiyonu yapıldı. Gözlerim günlerce kapalı kaldı , görmemek çok zor, şu an hala bulanık görüyorum ve bir gözüm diğerinden geç kapanıyor , zamanla düzelecek inşallah.

Burunda 2 gün tamponlar çıkana kadar zor, sonrası daha kolay ağrı sızı da yok.

Bana sonda takmadilar, ama ameliyattan uyanır uyanmaz ilk söylediğim şey burda tuvalet var mı? Çok tuvalet var oldu 😅 sürgü verdiler yapamadım. Kaldırın beni ben tuvalete gideceğim diye ısrar ettim, kalkamaz siniz dediler ama.ben kalktım ve tuvalete gittim 🤗 çok fazla sıvı veriyorlarmis ameliyatta, o yüzden çok sıkışık uyandım 😅

X