Göz kapağı estetiği ameliyatım ( Prof Dr Sevim Çakmak)

çok geçmiş olsun. bence de çok başarılı. bende 2 ay önce oldum. senelerce bekledim korkudan. hiç korkmayı gerektirecek bir operasyon değilmiş. alt göz kapaklarımda da sorun var ama orada dolgu olduğu için şimdilik benim doktorum yapmadı bekleyelim dedi. seneye de alt göz kapakları var inşallah. sizin doktorunuz kimdi acaba

çok geçmiş olsun. bence de çok başarılı. bende 2 ay önce oldum. senelerce bekledim korkudan. hiç korkmayı gerektirecek bir operasyon değilmiş. alt göz kapaklarımda da sorun var ama orada dolgu olduğu için şimdilik benim doktorum yapmadı bekleyelim dedi. seneye de alt göz kapakları var inşallah. sizin doktorunuz kimdi acaba
Çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun, Dr'um, Prof Dr sevim çakmak. Instagram hesabından hastalarına bakıp, konuşabilirsiniz 🌺🌿🌺🌿

Bilemiyorum, ben de sarkma çoktu, kaşlarımı kaldırarak konuşuyordum. O derece. Ulthera yaptıran kızlar var ama sonuç geçici ayrıca göz de bir çok sinir vb var, ilerde sorun olmasın? İyi düşün. Bu arada burun estetiği sonrası göz kapakları davul gibi şişiyor. Yüz işlemleri sonrası da. O yüzden onu en sona bırak, tekrar deri şişip esnemesin, aynı anda yaptırma, dikişler gerilir iz bırakır, tüm şişler inince yaptır, hızlı iyileşiyor zaten. 🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺
Her seferinde yenilemek zorunda kalma. Hakkında senin için en iyisi olsun, geçmiş olsun
Tesekkurler sizede tekrardan geçmis olsun.
Ulthera'nın hiç bir yan etkisi yok yazıyor internette heryerde ama bu işlemi yaptıran birinide görmedim araştırma vaktim olmadı daha etkisi ve yan etkisi konusunda.

Bende dikiş izleri kaldığı için ikinci kez bu ameliyatı olmaya çekiniyorum, bilmiyorum bu dikiş izi sorunu doktordan kaynaklı bi sorunmu yoksa benden kaynaklı bi sorunmu acaba hala anlamadım.
Yara izi için kremim vardı siyah küçük bir kutuydu hiç bir işe yaramadı.

Sizinde 1 hafta boyunca gözlerinizden yaş geldimi?
Ben 1 hafta boyunca sürekli selpakla geziyordum o şiş gözlerle 7/24 gözlerimden yaş geliyordu benim, çok rahatsız edici bir durumdu.

Birde benim halamda yaptirmisti bu ameliyatı ama ayri bi doktora, onunda 1 sene sonra düştü yine göz kapaklari.
Halam bana yaptirma benimkiler gibi düşer yine demişti ama benim doktorum üst göz kapaklarimin boyunu az kesmişdi, fazlalığın yarısını bırakmışdı.
Bundan dolayı içime sinmemişti ameliyat, ondan düştüğünü düşünüyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, acaba 1-2 sene sonra dusuyormu?
Cunku sadece halamdan degil yaptiran bikaç kisiden bunu duydum.
Birde bizde bu üst göz kapağı düşüklüğü genetik, aile de herkesde var.

Yurtdisindan oldugum için benim sorunum zaman, bu ameliyati yaptirirsam revizyon ameliyatimdan 3 hafta sonrasına yaptırabilirim en geç

Ulthera'nın hiç bir yan etkisi yok yazıyor internette heryerde ama bu işlemi yaptıran birinide görmedim araştırma vaktim olmadı daha etkisi ve yan etkisi konusunda.

Bende dikiş izleri kaldığı için ikinci kez bu ameliyatı olmaya çekiniyorum, bilmiyorum bu dikiş izi sorunu doktordan kaynaklı bi sorunmu yoksa benden kaynaklı bi sorunmu acaba hala anlamadım.

Ben 1 hafta boyunca sürekli selpakla geziyordum o şiş gözlerle 7/24 gözlerimden yaş geliyordu benim, çok rahatsız edici bir durumdu.

Birde benim halamda yaptirmisti bu ameliyatı ama ayri bi doktora, onunda 1 sene sonra düştü yine göz kapaklari.
Halam bana yaptirma benimkiler gibi düşer yine demişti ama benim doktorum üst göz kapaklarimin boyunu az kesmişdi, fazlalığın yarısını bırakmışdı.

Yurtdisindan oldugum için benim sorunum zaman, bu ameliyati yaptirirsam revizyon ameliyatimdan 3 hafta sonrasına yaptırabilirim en geç
Merhaba dikiş izinin kalması kesinlikle kişinin vücuduna bağlı, benim ameliyatımı yapan Dr sevim hanım da, kendine de göz kapağı ameliyatı yaptırmış ve bak, bende kaldı iz, vücudum yatkın çünkü dedi, gerçekten göz kapaklarında onun bile hafif bir iz vardı. Benim vücudum ize çok yatkın değil, bugüne kadar yaptırdığım şeylerde belirgin bir iz kalmadı ama ilk defa göz kadar ince deri ile işlem yaptırdım, şu anda bilemiyorum, bugün dışarı çıkacağım, çok güneş var,güneş kremi süreceğim mesela. Kozmetik kremler, iz kremlerinin kimsede işe yaradığını görmedim ama güneş kremi, sarı kantoron yağı ve retinol içeren şeylerin çok faydalı olduğuna şahit oldum. Ben de göz yaşı olmadı göz kapağı ameliyatı sonrası ama burun estetiği sonrası 1 hafta gözlerim ağlamıştı, Dr normal bir şey demişti, geçti sonra. Göz kapağı ameliyatı genelde pek tekrar olmaz dedi dr sevim hanım ama cilt kaliteli değilse, genetik faktörler varsa, tekrarı yapılır aynı yerden dedi. Mesela benim bir hastam 6 ay önce yapmıştık, bu hafta tekrar yapacağım, çok nadir bir şey ama olabilir dedi. Bu şans işi, kilo işi, genetik işi dedi. Benim bazı tanıdıklarım göz kapağı estetiği olduktan 7 sene sonra yine oldular. Garantisi yok, aslında cilt tipinizi en iyi siz bilirsiniz mesela benim sarmaya müsait, belki 6-7 yıl sonra tekrar ihtiyaç duyarsan yaptırırım. Benim de tüm ailemde göz kapağı düşüklüğü var sonuçta. Kolay iyileşen bir ameliyat olduğu için çok endişeli değilim. Şu anda memnunum. Diyorum, dr'un kendisinde bile iz vardı. Çok hafif ama var, kendisi de minyon, esmer bir hanım. Gözlük taktığı için belli değil, o söyleyip göstermese ben anlayamazdım. Dürüst bir hareket aslında. Ben göz kapağının çok fazla çıkarılmasına karşıyım, genç görünmek her zaman güzel görünmek olmuyor maalesef. Çok çıkınca gergin oluyor ama içe çöküyor. Dr, ihtiyacın kadar çıkarttı. Bakışlarım dinçleşti, bu benim için yeterli oldu. Umarım yardımcı olabildim size. Sorunuz olursa lütfen bana yazın. Şimdiden geçmiş olsun, zor işler bunlar 🌸🌿🌸🌿

Şimdi çektim, bugün 12.günüm, şu anda koyu çizgi gibi olmasının nedeni kahverengi ince kabuk bağladı, o yüzden belirgin. Ne zaman kabuk düşer bilmiyorum 🌸🌿🌸🌿🌸🌿

Eklentiler

• IMG_20210422_110050.jpg
    IMG_20210422_110050.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 879
  • IMG_20210422_110105.jpg
    IMG_20210422_110105.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 781
  • IMG_20210422_110055.jpg
    IMG_20210422_110055.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 814
  • IMG_20210422_110111.jpg
    IMG_20210422_110111.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 864
Son düzenleme:

Bu arada söylemeyi unuttum, dikiş izi için, önceki izden hizalayıp, kesiyorlar, o yüzden iz 2.kez olmuyor, aynı yerde oluyor yine olacaksa. 🌸🌿🌸🌿
Revizyon ameliyatı ne için göz mü? 3 hafta sonra demişsin, 3 hafta iz için çok erken, Dr 6 aydan önce belli olmaz dedi bana.

Herkese merhaba,
Bu sabah saat 10'da, uzun zamandır istediğim göz kapağı ameliyatımı oldum, oldukça yağlı ve sarkmış göz kapaklarım vardı, sol tarafım 1 saniye kadar geç kapanıyordu. Benim derim hem çok ince hem de çok kalitesiz olduğu için çok dikkatli olmak zorundaydım. Ayrıca 15 gün önce meme dikleştirme ve kol germe ameliyatı olmuştum. Gelelim detaylara... Öncelikle estetik cerrah yerine, pitosiz ve tümörlü gözlerde uzmanlaşmış ayrıca çocukları da ameliyat edebilen bir doktoru tercih ettim. Sorunlu, travmatik gözlerle yada çocuklar gibi zor hastalarda başarıl olan bir doktor, kolay gözü ameliyat eden bir doktora göre daha iyi sonuç verir diye düşünüyorum. Günde 4 göz kapağı ameliyatı yapıyor, bu yüzden ayda 1 tane yapan plastik cerraha göre daha tecrübeli. Hem burada okuduğum kadarıyla, plastik cerrahi mağduru oldukça fazla. Hele forumda okuduğum bir kaç kadın var ki, inanın şifa bulmaları için dua ettim. Göz doktoru, gözün yapısını daha iyi bilir. Benim 3 büyük korkum vardı.
1.kornea çizilmesi ve kör olmak
2.göz kapağının fazla alınması ve kapanmaması
3. Yüz felci (çok hafif) geçirdiğim için asimetri olması ki zaten yüzüm normalde de asimetrik.
Doktor hanımı instagram da buldum, pek çok ameliyatını detaylı inceledim. Bir şey dikkatimi çekti, göz kapağını alıyor ama kaş altını çok deşmiyor yani kaş altı biçimli kalıyor. Perşembe konuştum, cumartesi için OK dedik. 3000 TL ödedim 2 göz için.
Kendisi badem göz estetiği de yapıyordu ama resimlerime bakınca, göz yapımın güzel olduğunu, benim badem göze ihtiyacım olmadığını, sadece fazla derinin alınması gerektiğini söyledi ve badem gözü yapmayı kabul etmedi. Bu benim hoşuma gitti çünkü üste para verecektim, daha fazla kazanacaktı ama yinede kabul etmedi ve etik kurallara bağlı kaldı. Önce muayenehanede görüşme yapıldı, dosyam açıldı, sakinleştirici hap verildi ve anestezik krem sürüldü, hastaneye kadar etkisini göstersin diye. Hastane çok yakındı, beraber gittik. Ameliyat özel Ataköy hastanesinde yapıldı, tüm ekip kadındı ve çok neşeli ve yardımsever bir ekipti, kendimi prenses gibi hissettim. Hem sohbet ederek hem de sakin sakin ameliyatı yaptı hatta gözümün kenarında ki beni bile aldı. Gözümün çizilmesi, iğne yapılması, ameliyat falan toplansa 1 saat sürdü. Ameliyat biter bitmez resim çekildi, benim cildim zaten incecik olduğundan orada şişip morarmaya başladı, buz verdiler. Doktor Sevim Çakmak, her gün fotoğraf çekip bize atacaksın, 2 gün her saat başı 15 dakika buz koyacaksın çok önemli dedi. Eşim beni aldı, eve geldik, şimdi paylaşacağım fotolar eve geldiğim an ile şu an arasında ki 10 saat içinde saat başı, buzdan sonra çekilmiş resimler. İlk 3 saat yanma ve batma vardı ama geçti, şimdilik gerginlik var, ağrı kesici içtim ama ağrım kesildi, en güzeli göz kapaklarımı kapatabiliyorum, şükür, en çok bundan korkuyordum
cok güzel olmus cok sevindim:)

mesaj atiyorum..

Merhaba dikiş izinin kalması kesinlikle kişinin vücuduna bağlı, benim ameliyatımı yapan Dr sevim hanım da, kendine de göz kapağı ameliyatı yaptırmış ve bak, bende kaldı iz, vücudum yatkın çünkü dedi, gerçekten göz kapaklarında onun bile hafif bir iz vardı. Benim vücudum ize çok yatkın değil, bugüne kadar yaptırdığım şeylerde belirgin bir iz kalmadı ama ilk defa göz kadar ince deri ile işlem yaptırdım, şu anda bilemiyorum, bugün dışarı çıkacağım, çok güneş var,güneş kremi süreceğim mesela. Kozmetik kremler, iz kremlerinin kimsede işe yaradığını görmedim ama güneş kremi, sarı kantoron yağı ve retinol içeren şeylerin çok faydalı olduğuna şahit oldum. Ben de göz yaşı olmadı göz kapağı ameliyatı sonrası ama burun estetiği sonrası 1 hafta gözlerim ağlamıştı, Dr normal bir şey demişti, geçti sonra. Göz kapağı ameliyatı genelde pek tekrar olmaz dedi dr sevim hanım ama cilt kaliteli değilse, genetik faktörler varsa, tekrarı yapılır aynı yerden dedi. Mesela benim bir hastam 6 ay önce yapmıştık, bu hafta tekrar yapacağım, çok nadir bir şey ama olabilir dedi. Bu şans işi, kilo işi, genetik işi dedi. Benim bazı tanıdıklarım göz kapağı estetiği olduktan 7 sene sonra yine oldular. Garantisi yok, aslında cilt tipinizi en iyi siz bilirsiniz mesela benim sarmaya müsait, belki 6-7 yıl sonra tekrar ihtiyaç duyarsan yaptırırım. Benim de tüm ailemde göz kapağı düşüklüğü var sonuçta. Kolay iyileşen bir ameliyat olduğu için çok endişeli değilim. Şu anda memnunum. Diyorum, dr'un kendisinde bile iz vardı. Çok hafif ama var, kendisi de minyon, esmer bir hanım. Gözlük taktığı için belli değil, o söyleyip göstermese ben anlayamazdım. Dürüst bir hareket aslında. Ben göz kapağının çok fazla çıkarılmasına karşıyım, genç görünmek her zaman güzel görünmek olmuyor maalesef. Çok çıkınca gergin oluyor ama içe çöküyor. Dr, ihtiyacın kadar çıkarttı. Bakışlarım dinçleşti, bu benim için yeterli oldu. Umarım yardımcı olabildim size. Sorunuz olursa lütfen bana yazın. Şimdiden geçmiş olsun, zor işler bunlar 🌸🌿🌸🌿
Üst göz kapaklarım için ultheradan vazgeçtim, çok acılı, iyileşme dönemi uzun ve yan etkileride çokmuş, ameliyat daha mantikli diye dusunuyorum.
Bende esmerim benim yara izim bayağı belli oluyor ama eskisi kadar olmasada, özelliklede göz kenarlarımda.
Onlar içinde lazer düşünüyorum daha sonra.
Bende fazla kesilmesine karşıyım iyi bir görüntü çıkmaz diye düşünüyorum ama benim doktorum gerçekten yeteri kadar kesmedi fazlalığın boyundan, eninden bayağı kesti ama, düşünün mesela sizin ameliyat edilmiş son fotograflardaki göz kapaklarınızın yarısına kadar yine deri var, benimkide öyleydi ameliyat sonrasındaki erken dönemde, o kalan fazla deride zamanla hepten düştü.
Bana zaten ameliyat sonrası kestikleri fazla deriyi gosterdiklerinde memnun kalmamıştım kısa buldum kesilen deriyi ve yeterli olmayacagini anlamıştım.
Birde benim bünyem keloid yapmaya müsait galiba.
Bizde genetik bu yine düşerse 3'ncü kez ameliyat olmayacağım

Bu arada söylemeyi unuttum, dikiş izi için, önceki izden hizalayıp, kesiyorlar, o yüzden iz 2.kez olmuyor, aynı yerde oluyor yine olacaksa. 🌸🌿🌸🌿
Revizyon ameliyatı ne için göz mü? 3 hafta sonra demişsin, 3 hafta iz için çok erken, Dr 6 aydan önce belli olmaz dedi bana.
Yok iz için degil benim izlerim kalıcı oldu.
Aynada baktım ama benim göz kapaklarımı yara izinden kesemezler diye düşünüyorum çünkü ameliyat olduğumda zaten yeteri kadar kesmemişlerdi, doktor degilim ama yara izinin üstünden keseceklerini dusunuyorum çünkü yara izimden itibaren aşagı düşüyor göz kapaklarım gözlerimi kapatıyor, yani daha üstten keserler diye dusunuyorum ama bilemiyorum belkide sizin dediginiz gibidir.
Çok teşekkür ederim yara izleri için soylediginiz şeylerden kullanacağım 🙏 Ben sadece yara kremi sürüp fazla dikkat etmemistim güneşe suya vs..ama bu sefer sizin soylediginiz şeyleri kullanırken daha dikkat edeceğim bakımına 🙏
Benim revizyon ameliyatım burun için.
Burundan 3 hafta sonra göz kapağı ameliyatı düşünüyorum, tabii birde bişektomi ve çeneye dolgu var, onları hangi araya sıkıştırabilirim bilmiyorum.
Yurtdışından olduğum için zamanım kısıtlı ve yazın ameliyat olacağım ne yazıkki.

Çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun 🙏
Sizede tekrar geçmis olsun 🌺

Şimdi çektim, bugün 12.günüm, şu anda koyu çizgi gibi olmasının nedeni kahverengi ince kabuk bağladı, o yüzden belirgin. Ne zaman kabuk düşer bilmiyorum 🌸🌿🌸🌿🌸🌿
Düşününce yavaş yavaş hatırlıyorum benim ameliyat sonraki dönemimi.
Evet bendede o baloncuklardan oluşmuştu ve geçti şimdi hatırladım, o dönemde pek dikkatli olmadigim için unutmusdum kusura bakmayin.
Birde işte o kahverengi çizgi bende kabuk bağlamadı, açık sarı renk olup yara izi olarak kaldı

Düşününce yavaş yavaş hatırlıyorum benim ameliyat sonraki dönemimi.
Evet bendede o baloncuklardan oluşmuştu ve geçti şimdi hatırladım, o dönemde pek dikkatli olmadigim için unutmusdum kusura bakmayin.
Birde işte o kahverengi çizgi bende kabuk bağlamadı, açık sarı renk olup yara izi olarak kaldı
Baloncuklar geçti mi peki? Ne kadar sürüyor acaba? Dr endişe etme dedi gerçi 🌸

Yok iz için degil benim izlerim kalıcı oldu.
Aynada baktım ama benim göz kapaklarımı yara izinden kesemezler diye düşünüyorum çünkü ameliyat olduğumda zaten yeteri kadar kesmemişlerdi, doktor degilim ama yara izinin üstünden keseceklerini dusunuyorum çünkü yara izimden itibaren aşagı düşüyor göz kapaklarım gözlerimi kapatıyor, yani daha üstten keserler diye dusunuyorum ama bilemiyorum belkide sizin dediginiz gibidir.
Çok teşekkür ederim yara izleri için soylediginiz şeylerden kullanacağım 🙏 Ben sadece yara kremi sürüp fazla dikkat etmemistim güneşe suya vs..ama bu sefer sizin soylediginiz şeyleri kullanırken daha dikkat edeceğim bakımına 🙏
Benim revizyon ameliyatım burun için.
Burundan 3 hafta sonra göz kapağı ameliyatı düşünüyorum, tabii birde bişektomi ve çeneye dolgu var, onları hangi araya sıkıştırabilirim bilmiyorum.
Yurtdışından olduğum için zamanım kısıtlı ve yazın ameliyat olacağım ne yazıkki.

Çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun 🙏
Sizede tekrar geçmis olsun 🌺
Rica ederim, çok geçmiş olsun, umarım istediğin gibi olur herşey 🌺🌿🌺🌿🌺

Baloncuklar geçti mi peki? Ne kadar sürüyor acaba? Dr endişe etme dedi gerçi 🌸
Baloncuklar geçti evet merak etmeyin, ama ne kadar zamanda geçti onu hatırlamıyorum, demekki uzun sürmemiş yoksa hatırlardım.
Benim cilt kalitem çok kötü herşey hemen iz yapıyor, zaten bende geçtiyse sizde kesin geçer canınızı sıkmayın bu konuda

Merhaba, bu sabah...
Bende baloncuklar geçip yerine yara izi bıraktı ve birde benim cilt kalitem kötü olduğu için benim göz kapaklarımın rengide kahverengi kaldı 4 sene boyunca, bakımına fazla dikkat etmediğim içinde.
Bende kendimi böylede fena değil sanki kahverengi far sürmüşüm gibi diye teselli ettim 🙄
4 sene sonra daha yeni yeni rengi açılmaya başladı göz kapaklarımın benim

Bende baloncuklar geçip yerine yara izi bıraktı ve birde benim cilt kalitem kötü olduğu için benim göz kapaklarımın rengide kahverengi kaldı 4 sene boyunca, bakımına fazla dikkat etmediğim içinde.
Bende kendimi böylede fena değil sanki kahverengi far sürmüşüm gibi diye teselli ettim 🙄
4 sene sonra daha yeni yeni rengi açılmaya başladı göz kapaklarımın benim
Ben, sarı kantoron yağı da sürüyorum yatarken, biraz daha geçsin, kadınların özel bölgeleri için Rossman da satılan, beyazlatıcı cilt rengi açıcı losyon var, ondan da süreceğimi. Cilt sonuçta o bölgelerle aynı incelikte. Resim paylaşırım zaten 🌿🌺

X