GOZ TEMBELLIGI

Merhabanenbeyxa

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2017
20
6
20
Merhaba herkese benim bir gorme tembelligim var 26 agustos 2016 tarihinde goz doktoruba gittim bana gozlukluk bir durumun yok kasin sıkı olmadığı için göz tembelliğin var göz egzersizi yapman lazım dedi egzersizim ise parmağımı burnumun ucuna getircem uzağa götürcem bunu hergün boş zamanlarımda yapmamı söyledi ben bunu 2 hafta her gün olmamak şartıyla yaptım ama sonradan yapmayı kestim geçen ay 2 kere oldu bu gözümün sağ alt köşesinde böyle yuvarlak yuvarlak şekiller gördüm gozlerimi ovuştursamda geçmedi 30 dk sonra fln geçti hatta bir kere daha aynısı oldu bazen kitap okurken normal okuyorum bi bakıyorum bi anda kaldığım yer kayboluyo aşağı kayıyo gözüm sizce doktora gittiğimde ne olucak bilgisi olan varmı ? Yada doktara gitmelik bir durum yok mu

Parmakla yapılan egzersiz göz kaslarını kuvvetlendirmek için. 2 hafta yetmez düzenli olarak aylarca yapmalısın her sey ilaç ameliyat gözlük olmamalı sağlığın için çabala.

benim kardeşimde de vardı annem her gün egzersizi yaptırdı ve düzeldi şimdi bi sorunu kalmadı..

2hafta egzersiz çok az devam edin şifalar diliyorum..

Ya benim de bi ara gozum fotograflarimda sanki sasiymisim gibi cikiyodu sag gozum.. ama dikkatli.bakildigndaydi..
Doktor bana da.kasini kuvvetlendir diye vermisti.o egzersizi..
Goz tembelligi denen.sey daha degisik bir sey degil mi,gormeyle alakali degil mi ...?
Bu arada,o yuvarlak sey bence parmak ucunuz olabilir,biseye bakinca sonradan orda burda duvarda goruruz onun gibi olabilir sanki?

M Merhabanenbeyxa
Herkesin dediği gibi surekli yapmalısınız. Hatta parmaginizi saga sola goturerek de yapmalisiniz.
Gordugunuz beyazlık ışik çakmasi gibi mi? Yuvarlak yuvarlak küçük beyaz noktalar halinde? Bende de olmustu yazdigim sekilde olmustu.
Oyleyse retinanızı da kontrol ettirin. Ama retina konusunda her doktor uzman degil. Konusunda uzman birine gösterin. Bende retinada yırtık çıkmıştı. Lazerle tedavi ettiler. Ciddi birsey degil ama takip edilmesi gereken birsey. Gecmis olsun :KK66:

X