Göz Çevresi Bakımı Gözaltında çıkan yağ bezeleri

Magia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2019
3
0
45
Selam, gözümün altında tıbbi adı “xanthelasma” olan türkçede de ksantelezma denen yağ bezeleri çıktı. Rengi sarı ve hiçbir makyaj malzemesi kapatmıyor. Aslomda yüksek kolesterol yüzünden çıkıyormuş bir tehlikesi yok ama vücutta yüksek kolesterol olduğunu gösteren bir belirti. Aldırmayı düşünüyorum. Doktor Şükrü Yazar’a gösterdim. 5000TL. fiyat verdi. Açıkçası kafam çok karışık. Bu problemi yaşayan var mı içinizde?

Elma sirkesi, 2 lira.

Düzenli olarak yağ bezelerine uygula pamukla.

Elma sirkesi, 2 lira.

Düzenli olarak yağ bezelerine uygula pamukla.
Merhaba bu öyle elma sirkesi ile geçecek bir şey değil çok araştırdım. Hiçbir doğal yöntem geçiremiyor ya operasyonla alınacak ya da TCA adı verilen bir tür acid damlatarak gün be gün derinin altındaki yağ tabakasına kadar eritiliyor. Lazer de olabilir ama benimki gibi neredeyse 3cm. e ulaşmış yağ bezesinde o da olmuyormuş. Yani gerçekten tıbbi adı ksantelezma olan ve bu sorunu yaşayanlardan cevap bekliyorum. Ama teşekkürler cevabınız için 🌸

Ben de yıllardır bu konuyu araştırıyorum ama ne yazık ki kalıcı bir çözümü yok gibi.Alınsa bile tekrarlayabildiğini okudum hep.Sanırım genetik faktörler etkili.

Zamaninda gözluk kullaniyordum (17 yaşına kadar) o zamanlar daha fazlaydi ara ara gidip önce buharla yumuşatıliyordu sonra da iğnenin ucuyla çıkartiliyordu ama gecmiyor bosuna o kadar para verip yaptirmayjn vucut yapiyor yine çıkacaktir

X