Grafiklerle Cuma Zayıflama Yarışması

toplight

Nirvana
Pro Üye
7 Ocak 2008
14.855
37.253
Sevgili Kadınlar Kulubunün diyet grubu üyeleri yaklaşık 10 yıldır devam eden cuma yarışmaları ile ilgili olarak elimizdeki verilerle bu güne kadar neler yapılmış bir görelim istedik.
İlk olarak bugüne kadar 557 etap cuma yarışması yapılmış ancak elimizdeki veriler 35. etaptan başlamaktadır.
O yüzden 556. etap a kadar olan küçük bir değerlendirme ile işe başlayalım dedik. yaklaşık olarak 62 üyemiz bu 10 sene içerisinde %5 ve üzeri kilo vererek birincilik almışlar.
ilk grafiğimiz hangi yıllarda ne kadar üye %5 ve üzeri kilo vermiş
ikinci grafiğimiz ise hangi kilo aralıklarında bu %5 ve üzeri kilolar verilmiş
sizlerden gelen değişik talepler üzerine yeni grafikler eklemeye devam edeceğiz

Sevgili toplight toplight kaptanım fikir sundu bize de çalışmak düştü :kahve::KK36: Sormuşsunuz onu da ekleyelim dedik @anka_misali buyrun kaptanım :KK25: Grafikler için kullandığımız veri listesi aşağıdaki gibidir. Kaptanımın da söylediği gibi en yüksek yüzde @akrep33 kaptana aitmiş ona da küçük bi işaret ekledim.

Eskileri kurcalayıp neler olmuş bahsi geçen bu koca 10 yılda diye bakalım dedik. Bunca yıldır emek verip hala burada olanlar kendilerini görüp tatlı bi gülümseme ederler belki.Biz gibi yeni arkadaşlara da motivasyon olur dedik :KK66:
Emek emek saygı ve sevgiyle büyümek dileğiyle :KK200:

%5 Liste.jpg

• 15 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuş olan Cuma Zayıflama Yarışması'na, kuruluş tarihinde bu yana katılmış olan toplam 2.351 yarışmacının 383 tanesi mezun olmuştur.
  • Mezun olan yarışmacının, toplam yarışmacılar içindeki oranı 16% dır.

Göz nurlarımız, emeklerimiz olan mezunlarımız, bize hep hatırlatsın ki; Kilo vermek kolay değil, ama olamayacak iş de değil.

...devam edecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 15 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuş olan Cuma Zayıflama Yarışması'na, kuruluş tarihinde bu yana katılmış olan toplam 2.351 yarışmacının 473 tanesi diskalifiye edilmiştir.
  • Diskalifiye edilen yarışmacıların, toplam yarışmacılar içindeki oranı 20% dir.

Diskalifiyelerin ağırlıklı nedeni paylaşımda bulunmamaktır. Günlük diyet aktivitelerini paylaşmak ve takım üyelerinin paylaşımlarını yorumlamak takım ruhunun esasıdır. Yarışmamız bu temel ilişki üzerine kurulmuştur.

...devam edecek.

• 15 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuş olan Cuma Zayıflama Yarışması'na, kuruluş tarihinde bu yana katılmış olan toplam 2.351 yarışmacının 1.171 tanesi zayıflamaktan vazgeçmiştir.
  • Zayıflamaktan vazgeçen yarışmacıların, toplam yarışmacılar içindeki oranı 49,8% dir.

Zorlu kilo verme mücadelesinden vazgeçen yarışmacılarımız neredeyse toplam popülasyonun yarısına ulaşmışlar. Vazgeçenler grubunun içeriği; ayrılanlar ve 2017 yılı öncesindeki herhangi bir tarihte izne ayrılıp bir daha da kendilerine rastlanamayanlar.

Şu ana kadar ki en yüksek oran vazgeçenlerin..
En yüksek oran demek, en kolay olan demek.
VAZ-GEÇ-ME-YİN

...devam edecek.

• 15 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuş olan Cuma Zayıflama Yarışması'na, kuruluş tarihinde bu yana katılmış olan toplam 2.351 yarışmacının 324 tanesi kilo savaşına devam etmektedir.
  • Savaşçı yarışmacıların, toplam yarışmacılar içindeki oranı 14% dür.

Savaşçı yarışmacıların içeriği; halen aktif takım listelerinde olan ve 2017 yılı Ocak ayı itibariyle izne çıkmış olanlardır.
SAVAŞA DEVAM!

...devam edecek.

Üyelerimiz için "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 1

Sevgili moni moni ,

2013 yılında 103 kilo ile yarışmamıza katıldığın günden bu yana olan süreci yıl bazında paylaşmak istedim.
Her yılın grafiğinde "kayıt" ismi ile görünen başlangıç rakamı 103 kilodur, yani yarışmaya katıldığın zamanki kilon.

2013 yarışmadaki ilk yılın... 103 kilo ile başlayıp, 93,4 kilo ile bitirmişsin.

2014 yılında izinden kilo alarak dönmüşsün. En son 93,4 iken dönüşün 98 ile olmuş. Verimli bir yıl olamamış. Bir çok kez izin kullanmış ve yılı 101,8 kilo ile bitirmişsin.

2015 yılında görünmezlik pelerini var üzerinde. Yılın son iki ayını bizlerle geçirmişsin sadece.
2016 yılının da ilk 4 ayı bizimlesin.
Yani bu iki yılda toplam 6 ay yarışmada kalmışsın. Kalan zamanlarında hep izinlisin. Bu nedenle de grafiği iki yılı kapsayacak şekilde hazırladım.
Kilon ne yazık ki başlangıç kilondan da yukarılarda artık. 110,3 yarışma tarihindeki rekor kilon olmuş.

2017 yılının Mart ayında yeniden aramızdasın. Dönüş kilon 105,9
Ve başarmayı kafasına koymuş bir moni var karşımızda. Kilon ilk defa 80'li rakamlara inmiş. :nazar:

2018...
Henüz üç ayı bile geride bırakmadık.
Ancak görünen o ki başarı ivmesi devam ediyor.
Hep etsin. :nazar: :KK9:

Üyelerimiz için "süpriz" olarak hazırladığım grafikler - 2

Sevgili miyaww__ miyaww__

Sadece iki hafta önce aramıza katılmış olan 10. takımın üyesi ve kaptan yardımcısı olarak bir kez daha aramıza hoş geldin.

Yarışmaya 99 kilo ile kayıt oldun. Grafiğin yatay ekseni hedefin olan 65 kiloyu göstermekte.
Henüz uzağındasın ama inanıyorum ki bu eğim o kırmızı, kalın çizgiye kavuşur. :nazar:
Bak kedicik de inanarak bekliyor.

Kayıt kilon 99 ve hedeflediğin kilo 65.
Tamı tamına 34 kilo vermek için yola çıktın.
Ve ne kadar güzel ki; sadece iki haftada, kurtulman gereken bu 34 kiloluk fazlalığın %21 inden kurtuldun.
Bu çok güzel bir başarı. :KK9: Tebrik ediyorum ve devamını diliyorum.

Dört köşede dört kedicik uğur getirsin sana. :nazar:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım grafikler - 2

Sevgili @Phoenix_32,

Yarışmaya 15 Ekim 2010 tarihinde 68,5 kilo ile başlamışsın. (Baskül değişimi nedeni ile olan 5 kiloluk artış başlangıç kilona eklendi.)

Yaklaşık bir yıl, yani 2011 Kasıma kadar ufak izinler haricinde yarışmaya ve zayıflamaya ara vermeden devam etmiş ve bu sürede 19,5 kilo vererek 49 kiloya inmişsin.
49 kiloya indiğin Kasım 2011 ilk mezuniyet karneni aldığın tarih.

Aradan dokuz ay geçmiş. Ağustos 2012 de dönmüşsün. Artık 62.5 kilosun.
Verdiğin 19,5 kilonun 13,5 kilosunu geri alarak. :KK43:
Bir ay sonra aldığın bu kilonun 2,5 kilosundan hemen kurtulmuş ancak sonrasında gözden kaybolmuşsun.

2013 de yoksun.
2014 de yoksun.
2015 de yoksun.
2016 da yoksun.

Takvimler 2017 Şubat ayını gösterdiğinde geri dönmüşsün. Kilon ne yazık ki kayıt kilondan da yukarıda: 73. :işsiz:

Ama pes etmemiş, geri dönme kararı almış ve yumuşak eğimli de olsa hep aşağıya ivmelenen bir grafikle aynı yılın Ekim ayında 56,9 kiloya inerek ikinci kez mezun olmuşsun.

2010 ve 2017 yılları arasındaki dönüm noktalarını toparlarsak, sonuç grafiği şu şekilde beliriyor:

Bir daha kilo almaman temennisiyle. :nazar:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 4

Sevgili matematik61 matematik61

20 Ekim 2017 tarihinde yarışmamızın 7. takımına kayıt oldun.
81,3 kilo ile başladığın maratonun hedef noktası 55 kiloydu.
Yaklaşık 6 ay gibi bir sürede toplam 22,8 kilo verdin. Bu da ayda ortalama 3,8 kilo ediyor.
İvmesi hiç bozulmayan bir grafikle başarın ortada. :nazar: :KK9:

Bu başarıyı şu şekilde de ifade edebiliriz:
Aramıza katıldığında 81,3 kiloydun ve 22,8 kilo vererek, sahip olduğun ağırlığın 28% inden kurtuldun.
Sen artık o eski sen değilsin.
O 28% lik kocaman dilim artık havada, suda, karada. Bir tek sende değil. Bir daha da olmasın. :nazar:

Bu muhteşem tablonun tek bir kusuru var.
O da maratonu, hedefin olan 55 kiloya inmeden bırakmak.
Hiç kilo almaman ve kalan o küçücük kiloyu da bir an önce vermeni dilerim.
Dilerim ve eminim.

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 5

Sevgili LAydLiNe LAydLiNe ,

Uzun yıllar önce aramızda katıldın. Sene 2012.
82,3 kilo ile kayıt oldun ve 7 ay gibi kısa bir sürede 61,8 kiloya inerek mezun oldun. :nazar:

Sonra 2013 oldu. Mezun olduğun kilonun 11,9 kilo üstündeydin ve ilk mezuniyetinden yaklaşık bir yıl sonra yeniden aramıza katıldın.
Ama işin sırrını biliyordun. Bu sefer daha da kısa bir sürede, 6 aydan bile kısa bir sürede aldığın kiloları vermekle kalmadın ve bir önceki mezuniyetinden de düşük bir kiloyla (61) bir kez daha mezun oldun. :nazar:

Geldik 2014 yılına. Mezun kilondan bu kez çok az yüksek bir kiloyla (65,4) geri döndün.
2014 Temmuz ayıydı ve 2015 Mayısında son bildirim yaptığın kilo 61,5 oldu.
Ve 13. takımı kapatma kararı aldın.

13. takımın kapanmasından sonra sensiz bir yıl daha geçirdik.
2016 yılında yoktun.
Sonra yıllar 2017 yi, aylar Kasım'ı gösterirken, son kilondan yine az yüksek bir kilo ile (67,7) geri dönüş yaptın. Sevindik tabii. :KK73:

Aramıza üçüncü kez katıldın ve inanıyorum ki üçüncü kez mezun olacaksın.
Kayıt kilon olan 82,3 kilonun üstüne hiçbir zaman çıkmadın.. bu en büyük kanıt.

2012 yılından bu yana toplamda 21,4 kilo verdin. :nazar:
Bu da toplam ağırlığının %26 sı ediyor.
Aktı gitti kilolar, bir daha hiç gelmesinler.

İyi ki seni tanıdım, iyi ki buradasın. :KK200:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 7

Sevgili Zereno Zereno

Yarışmaya girişin 2016 yılının Ağustos ayı. Kilon 120,7.
2017 yılında arada aldığın kısa süreli iki izni saymazsak aktif durumdasın.
2018 yılında ise Mart ayında 79,9 kilo ile izne ayrılmışsın.
Yarışmada olduğun sürede kilo vermen çok düzenli. Minicik sapmalar dışında hiç kilo almamışsın.

Bence bir an önce izinden dönüp, başarını hedefe ulaşana kadar devam ettirmelisin. Çünkü; bu güce sahipsin.
Hedefine çok az kalmış. Katettiğin yol ortada ve kalan yolun ne kadar kısa.

Dile kolay, toplam ağırlığının 34 % ünden kurtulmuşsun. Düşünebiliyor musun?
Bedeninin 1/3 ü artık havaya, suya, toprağa karışmış gitmiş.
Hedefin olan 69 kiloya ulaştığında bu oran da 42 % olacak. Yani sadece 8% kalmış.

Kilo almadan ve arayı daha fazla açmadan bir an önce yarışmaya dönmeni ve hedefine ulaşmanı temenni ediyor, gösterdiğin irade ve elde ettiğin başarı için seni gönülden tebrik ediyorum.

:nazar:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 8

Sevgili @akrep33

2008 yılından bu yana bizimlesin.
75 kilo ile yarışmamıza kayıt olmuştun, ancak 470. etapta baskül değişimi kaynaklı 2 kiloluk artış nedeni ile yarışma giriş kilon ve buna bağlı olarak da tüm geçmiş yıllardaki verilerin güncellemek amaçlı 2 kilo yükseltildi.
Yani başlangıç kilon bu nedenle 75 değil 77 kilo oldu.
10 yıldır yarışıyor olduğun için yıllık gelişimlerini 3 ayrı grafikte toparlayabildim.

İlk grafik 2008 ve 2011 yıllarını kapsıyor.
Ağustos 2009 da toplamda 19,4 kilo vermiş olarak mezun olmuşsun.
Mezuniyet sonrası Haziran 2010 yılında geri dönmüşsün.
Kilo verme grafiğinin genel karakteristiği mezun olduğun tarih haricinde iniş ve çıkışlı olması,
2008-2011 yılları arasında toplam kilo kaybın: 8,3 kilo

2012 ve 2015 yılları arasında da kilo alıp vermeler, dar bir bant aralığında devam etmiş.
2014 Ağustosundan itibaren düzenli olarak kilo vermeye başlamış ve 2015 Mart ayında bir kez daha hedefe ulaşarak mezun olmuşsun.
Ancak kısa bir süre sonra 2015 Kasım ayında kilo alarak geri dönmüşsün.
Bu ikinci grafiğin kapsadığı dört yıllık sürece 69,7 kilo ile başlayıp, süreci kilo almış olarak 70,1 kilo ile tamamlamışsın.

Öncelikle bütün grafiklerin başlangıç kilosunun yarışma kayıt kilosu olduğunu hatırlatayım.
2016 ve 2018 yılları arasında en düşük kilon 69,8 olmuş.
Yine aynı dönemde en yüksek kilon ise 78,4 olmuş ki bu kilo yarışma kayıt kilonun 1,4 kilo üstünde.

2008 yılından bu yana geçen sürede genel olarak baktığımızda kayıt kilon ile güncel kilo arasındaki fark 3,8 kilo.
On yılda 3,8 kilo vermiş oluyorsun.

Ne yapıyorsan onu değiştirmek gerek diye düşünüyorum. Belki de bir sağlık, hormon kontrolü de gerekiyor olabilir.
Geçmişte elde edilmiş iki mezuniyet var. Ancak her iki mezuniyet de çok hızlı kilo kaybı ile ulaşıldığından, kalıcı olamadı.
Bu iki ayrı dönemdeki hızlı kilo kaybı belki de metabolizmanın bozulmasını sağladı, bilemiyorum.
Hızlı kilo vermelerin sadece metabolizma üzerinde değil, hücre yapısının bozulmasında da çok büyük etkisi var. Lütfen kendine dikkat et.
Benim önerim aylık küçük hedefler koyman. Her ay iki kilo hedef üzerinden kendine bir zayıflama programı oluşturman ama öncesinde mutlaka gereken tahlilleri yaptırmanın önemli olduğunu düşünüyorum kendimce.

Sağlıklı kilo vermeler temenni ediyorum. :nazar:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 9

Sevgili sahgull sahgull

2013 yılından bu yana bizlerlesin. Yarışmada olduğun süreyi gözönünde bulundurarak, her biri üçer yıllık dönemi kapsayan iki grafik hazırladım.

Birinci grafik 2013 ve 2015 yılları arasındaki dönemi kapsıyor.
Yarışmaya Ekim 2013 tarihinde 75,4 kilo ile kayıt olmuşsun.
2013 yılını, 3 ay gibi bir sürede 5,2 kilo vererek başarıyla tamamlamışsın.
2014 yılında düzenli kilo vermene rağmen, Mayıs ve Kasım aylarında kullandığın izinler ne yazık ki kilo almana sebep olmuş.
İzin sonrası kilolarından kurtulmayı başarmış ve hatta mezuniyet hedefin olan 60 kiloya çok yaklaşarak 2014 yılını bitirmişsin. (62,1 kilo)
2015 yılında tam da hedefe çok yaklaşmışken, Ocak-Temmuz arasında kullandığın izin sonrası yine kilo almış ve 66 kilo olarak geri dönmüşsün.
İzin sonrası düzenini bir türlü oturtamamışsın ve kilon 65-67 bandında inip çıkmış.

İkinci grafik 2016 ve 2018 yılları arasındaki dönemi kapsıyor.
Üç yıl içerisinde yarışmada aktif olduğun süre yaklaşık olarak 14 ay.
Dolayısı ile de başarı gösterememiş hatta bir ara, Ocak 2019 da daha önce hiç olmayan bir şey olmuş ve 76,9 kilo ile yarışma kayıt kilonun da üstüne çıkmışsın.
Son üç yıl alıp vermelerle geçmiş ve bu süreyi toplamda 1,7 kilo almış olarak tamamlamışsın.
Mayıs 2018 de 69 kilo ile izne ayrılmışsın.
Açıkça görülüyor ki izinde iken kilo veremediğin gibi aksine kilo alıyor ve yarışmadayken katettiğin zorlu yolu yok ediyor, başa dönüyorsun.
Ama ilk üç yıllık periyoda baktığımızda, yarışmada aktif olduğunda kilo verme konusunda başarılı olduğun görünüyor.
Yani aslında ne yapacağını biliyorsun, tek koşul aktif olman.
Ben senin yerinde olsam Ocak 2015 tarihinde 61,6 kilo olduğumu, bunun da başarımın bir ispatı olduğunu ve eğer istersem aynı başarıya tekrar ulaşacağımı aklımdan hiç çıkartmam.
Kendine inan.

Bu grafik de bir zamanlar, hedefine ne kadar yaklaştığını unutmaman için. :KK15:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 10

Sevgili @MiuLego

Yarışmamıza 2017 yılının Mayıs ayında ve 61,5 kilo ile gelmişsin. O zamandan bu yana yarışmada olduğun süre yaklaşık dört ay ile sınırlı olduğundan çok detaylı grafikler hazırlayamadım.

Grafikteki keskin iniş çıkışların da anlattığı gibi, çok kısa sürede kilo verip hedefine ulaşmış ve Haziran ayında 53,9 kilo ile mezun olmuşsun.
Altı ay sonra, Ocak 2018 tarihinde 60 kilo olarak geri dönmüş ve yine yaklaşık 1 ay içinde aldığın kiloları vererek ikinci kez mezun olmuşsun. İkinci mezuniyet kilon, ilk mezuniyet kilonun da altında.
İkinci mezuniyetinin üzerinden yine altı ay geçmiş ve sen yine hemen hemen aynı kilo ile geri dönmüşsün: 60,1 kilo.

Durumun şöyle; fazla kilonu 1-1,5 ayda atıyor ve verdiğin kiloyu altı ayda geri alıyorsun.
Bana göre sağlıklı bir durum değil bu.
"Nasıl olsa veriyorum" inancı ile vücuda zarar vermek çok riskli.
Başaracağına emin olduğum üçüncü mezuniyetine daha yavaş ve kalıcı kilo vererek ulaşmanı dilerim. :KK5:

Üyelerimize "sürpriz" olarak hazırladığım bireysel grafikler - 11

Sevgili morordek morordek

Yarışmamıza 2016 yılının Ocak ayında ve 65 kilo ile gelmişsin.

Listeye girişin ile ilk mezuniyetin arasında yaklaşık olarak 3 ay var. Mart 2016 tarihinde 58,7 kilo ile mezun olmuşsun.
Uzun bir süre sonra, Ekim 2017 tarihinde verdiğin kiloyu geri alarak, yarışmaya ilk giriş kilonun da 100 gr. üstüne çıkmış olarak geri dönmüşsün.
Ancak uzun bir süre listelere girmemişsin, Mayıs 2018 de sadece bir haftalığına listelere girip ikinci kez ve 58,8 kilo ile mezun olmuşsun.

Şu anda yarışmacı olmadığın için güncel kilo bilgin bende yok.
Geçmiş veriler yarışmada olduğun süre ile kısıtlı olduğundan ancak bu kadar yorumlayabildim. Dilerim kilonu koruyabilmişsindir. Ne de olsa bedeninin %10 unu yok etmeyi başarmışsın. :nazar:

X