gribim bebişime geçer mi?

kxixymetlim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
151
3
arkadaşlar 2 gündür gribim burun akıntısı,boğaz acıması ve halsizlik var.2 aylık bebeğimi emziriyorum sütümden ona geçer mi?zaten onun da burnu tıkalı yavrumun yaklaşık 1 haftadır hırıl hrıl.bide benden grip olursa gelişimi iyice yavaşlar çok korkuyorum....:çok üzgünüm:
benim gribim kaç günde geçer acaba?????

canim gecmis olsun. su kis gunlerinde en korktugum sey gribdir. girb hemen gecen bir hastalik malesef.bebeginle temas ettigin için geceçekdir muhakkak. fazla opmemeye calis ellerini bol yika.ben girp oldugumda yaptigim sey sabah aksam bir bardak lanelimon cayi ve bol yatak istirahati tabi kuuck bebegin ile yapabilirsen canim. gribin ilk gunleri boyle yapinca ilermeden geciyo hastalik Allah'in izni ile. her ihtimale karsi doktorada git canim muhakkak..

bende çok korkuyorum...
korumamız lazım kendimizi..
Allah korusun hasta olursak bebişlerde olur..

bebeğin göğsü hırıl hırıl, burnu tıkalı demişsinizya, annem kardeşim böyle olduğu zamanlarda odasında küçük tüpte nane limon kaynatırdı sürekli, onun buharı çok iyi geliyordu. deneyebilirsiniz sizde, geçmiş olsun

anne sutunden kesınlıkle bebege gecmez asla..
bu konuda rahat olun yanlız bebege cok yaklasmayın agzını uzak tutun bebekden..ama sutle asla gecmez buna emın olabılırsınız..
odasında buhar makınanız var ıse acın yoksa kaynamıs bı kova su koyun odaya..odada buhar ıyı olur bebek ıcın..gecmıs olsun..

ben bebeğimi kreşe bırakıyorum 6,5 aylık oldu bu arada oradaki çocuklardan grip geçti. bayram tatiline griple girdik. dr a götürdüm gribin komplikasyonlarını önleyici ilaç verdi biraz düzelir gibi oldu şimdide ondan bana geçti 2 gündür çok kötüyüm dr un na verdiği ilacı bende kullanıyorum. emzirdiğim için başka ilaç kullanamam die.
sana tavsiyem cerrahi maske kullan bebeğinin yanına yaklaşırken bu kadar basit bir önlemle bebeğini koruyabilirsin cnm. eczanelerden temin edebilirsin.

canım sürekli temas halinde olduğun için geçer biz bu bayramı ailecek hasta olarak geçirdik benim 8 yaşındaki oğlum hasta olunca bana bulaştı benden 8 aylık kızıma bulaştı kızımla ikimiz arife günü iğne yedik kızım hala atlatamadı hırıl hırıl çok üzülüyorum elinden geldiği kadar ellerini bol sabun ve suyla yıka bebeğede fazla yaklaşmamaya çalış geçmiş olsun canım

bende 2 hafta önce bayağı rahatsızdım, grip olmuştum
çok şükür bebeğime geçirmemeyi başardım
Bi arkadaşım öyle bir durdumda hani şu doktorların felan kullandığı maske tarzı şeyler varya adını unutum şimdi ondan takıyormuş
banada tavsiye etti ama ben kullanamadım. Zaten zor nefes aliyordum birde onu takınca boğulacak gibi oldum hemen çıkardım.
Belki sizin işine yarar?

arkadaşlar bende grip oldum bi sabah bogaz agrısıyla uyandım sonra arştırdım vede yarım kavanoz balın içine 1 yemek kaşıgı zencefil 1yemek kaşıgı zerdeçel 2 yemek kaşıgı ögütülmüş çörekotu 1 yemek kaşıgı polen 1 yemek kşıgıda tarçın karıştırıp sabah öglen akşam 1 ttlı kaşıgı yedim ertesi gün bogaz agrım geçti bi sonraki günde gribim geçti tavsiy ederim bebeişede hiç zararı olmuyor bagısıklıgı güçlendiriyormuş

Arkadaşlar anne sütü alan bebekler gribi çok çabuk atlatıyor. benim kızım sadece 1 gün grip oldu ertesi gün grip falan kalmadı ama ondan bana bulaştı., ben 3 gündür çekiyorum....mafoldumben

kesınlıkle sutunden gecmez.bende bebegım daha 1 aylıkken cok koyu hasta olmustum hemde ard arda 2 kere.bırı grıp dıgerı usutmekten hep oksuruyodum.ama bebegıme ıkısındede hıc gecmedı.yaptıgım sey hem hıc opmemek hemde emzırırken asagı yanı bebegıme dogru bakmamak oldu kı nefesımden gecmesın dıye.eger sadece anne sutu alıosa o da bagsıklık sıstemını guclendırdgı ıcın o da cok etkılı...gecmıs olsn cnm

bende çok kötü gribim dün oldum..bebişim 2 aylık yanımda yardımcı olucak kimsemde yok ne yapsamda ona geçmese yada ne kullansamda şu gripten kurtulsam bilemyrum yaa...

sakın stres yapma cnm.sen elınden gelenı yap gecırmemeye calıs.ona dogru nefes verme emzıırırken.opme.ve elını bol bol yıka.emzırme dısında onu bır baskası baska odada tutsun bence.ben oyle yapmstm.gecmıs olsn cnm

ya pardon yardmcım yok demıssın.olsun sen yınede elınden gelenı yap.dedıklerıme uy.gerısı kade kısmet ,olursada caresı var merak etme sen

geçmiş olsun canım.Dikkat et kendine hatta düzelince grip aşısı filan ol.Benim oğluşumda sık sık babası sayesinde ilk yıl çok sık hasta olurdu ister istemez bulaşıyor.

teşkekkür ederim elimden gelen titizliği gösteriyorum inşallah geçirmem...vee evet kesinlikle aşı olunmalı bi kurtulyım ilk işim aşı olmak olucak

X