Grmcem bunu hak etmedi...

Bir kere tazminat var nafaka var. Sonuçta adam ailesinin geçimini karşılamak zorunda. Görümcen bir avukat tutup kaç lira tazminat kaç lira nafaka alabileceğini sormamış mı?

o halde siz boşuna üzülüp çare aramayın, insan ne yaparsa kendine yaparmış.
Görğmceniz demekki memnun, rahtasızlık duymuyorki hala onunla ayn evi aynı yatağı paylaşıyor.
görümceniz rahata alışmış ekmek elden su gölden diyip at gözlüklerini takmakta olan bir kadın, çocukları buna bahane ediyor.

Eşinin maddi durumu iyi diyorsunuz, zaten çocuklara nafaka alabilir. mahkemeye de kanıtladığında eşinin kendisini aldattığını mağdur olmayacaktır. (kuzenimin başına benzer bir olay geldiği için biliyorum) Aldatıldığını bile bile nasıl hala katlanıyor???

Görümcen her iki durumda da kazanır. Sabrederse sevap alır, ama bu durumda öyle gidip insanlara ağlamıyacak hiç sesini çıkartmayacak. Bu durumla gerçekten barışık yaşayacak, çocuklarını dahi bu konuda rahatsız etmeyecek, onlara da güzel bir dille anlatacak.
İkinci durumda da ailesinin desteğiyle boşanmaya giderse herşeye katlanacak, daha huzurlu olacaksa cesaretini toplayıp ne gerekiyorsa yapacak.
Ama lütfen saaadece ağlama sızlamayla kalmasın. Yukarıdakilerden birini seçsin benim tavsiyem.
Her ikisini de gördüm. Her ikisinden de örnekler var hayatımda.
Biriden birini seçmezse sadece kendisini değil sizi de çocuklarını da yıpratır boşuna.
Hayırslısı neyse o olsun inşallah.
Allah sabır versin.

Görümcen her iki durumda da kazanır. Sabrederse sevap alır, ama bu durumda öyle gidip insanlara ağlamıyacak hiç sesini çıkartmayacak. Bu durumla gerçekten barışık yaşayacak, çocuklarını dahi bu konuda rahatsız etmeyecek, onlara da güzel bir dille anlatacak.
İkinci durumda da ailesinin desteğiyle boşanmaya giderse herşeye katlanacak, daha huzurlu olacaksa cesaretini toplayıp ne gerekiyorsa yapacak.
Ama lütfen saaadece ağlama sızlamayla kalmasın. Yukarıdakilerden birini seçsin benim tavsiyem.
Biriden birini seçmezse sadece kendisini değil sizi de çocuklarını da yıpratır boşuna.
Allah sabır versin.
elaleme değil bize anlatıyo kimsede bilmez bizden başka arkadaşım yorumun için saol:umursamaz:

elaleme demedim ki insanlara dedim yahu :) yani size.
Sizi de üzüyor demek istemiştim.
O kadar tavsiye verdim ama siz orasını mı okudunuz sadece?
Orasını da yanlış okumuşsunuz :)

Allah sabır versin.

:1shok:
Yapma arkadaşım Allah aşkına ..,böyle sevap geri dursun..

Konu sahibi arkadaşım;Enişte madem görümcenize boşanalım demiş..O da şartlarını sunar o şekilde boşanır..Tazminat nafaka ev.vs. ne isterse..
Elin karısına ev araba almış ,nasıl almış? bankadan çekilen 30 milyarla değil herhalde..

Madem ki karısından boşanmak istiyor,pamuk ellerini cebine soksun..

Benim diğer tavsiyem de..Görümcenin tüm erkek yakınları toplanıp o enişteye bir güzel sopa atsınlar..El bebek gül bebek büyümek nasıl olurmuş göstersinler...

O kadar yorum yazılıyor ama sadece birer cümlesi alınıp ters şeyler yazılıyor yorumcuya.
Çok ilginç... :eek:lmaz:

valla nanemolla arkadaşım ilginç falan değil..bitmiş bir evliliği sürdürmeye çalışmak olsa olsa günah olur...

zaten arkadaşın görümcesi sabit fikirli . . . ne sölylersek söleyelim fikri değişmicek
Ama ona şunu söle çocuklar böyle bi ortamda mutlu olmazlar . . .

çocukların haberi yok zaten ama sölede bişey var eşi bundan 1 ay önce çocuk istemiş benim bu kadar malım mülküm iki çocuğamı kalacak demiş ablamda kesinlikle karşı çıkmış ve yıllardır hap kullanıyo eşide bu yapılan çirkin şeyin onun çocuk istememesi yüzünden olduğunu sölemiş

çocukların haberi yok zaten ama sölede bişey var eşi bundan 1 ay önce çocuk istemiş benim bu kadar malım mülküm iki çocuğamı kalacak demiş ablamda kesinlikle karşı çıkmış ve yıllardır hap kullanıyo eşide bu yapılan çirkin şeyin onun çocuk istememesi yüzünden olduğunu sölemiş

delikafadulden

Bahaneye dikiz..

işte işin kötüsü o şimdi boşanınca sebep o olcakmış gibi ben çocuk istedim yapmadı

Bir avukata gidip biraz olsun bilgi aldınız mı?
Tam bilmiyorum ama çocuk istememek boşanma sebebi olabilir mi?
Hele ki aldatan eş,dava açsa bile dava düşer. Kusurlu tarafın dava açma hakkı yoktur çünkü..:eek:lmaz:
Görümceniz; hiç boşuna sızlanmasın,sabırdı,çocuklarımdı kelimelerini kenara bıraksın artık..
Çünkü kendi yolunu çizmiş o..gamyoncuiremsu

yani üçüncü çocugu yapsaydı aldatmıyacaktı öylemi...pehhhh
adamın içinde varmış aldatmak,demiyorda gözüm dışarda...

Bence görümcen boşansın ama adamın elinde ne var ne yoksa alsın
Böyle heriflere özel işkence yapılmalı bide onunla birlikte olan kadınaaa :eek:klava:
Öylelerini elime geçirsem kötükedihüso
Çocuk yapmamak kararıysa kadın istemediğinde zorla yapcak deil yani saçmaaa CADIARZU

X