Güçlü kadın olmak..

Kk olarak bu aralar güçlü kadın olmakla bir derdimiz var galiba.
Sanırım "güçlü kadın" olmak moda şu aralar.
Güçlü olmak ve güçlü kadın olmak birbirinden farklı bana göre.
Keşke sadece güçlü olsak ama güçlü kadın olmak zorunda kalmazsak.

Mesela güçlü kadın olmak dendiğinde sizin yazdıklarınız gelmiyor benim aklıma.

Bizim ülkemizin şartlarına göre söyleyeyim.
Tek başına çocuk yetiştiren her anne güçlü kadındır.
Doğuştan seçemediğimiz her türlü olumsuz duruma rağmen, yani hayata geriden başlayıp yetişen ve ortalamayı geçen güçlü kadındır.

Peki güçlü olmak bu mu?
Hiç bir erkeğe bunları yaptığı için güçlü diyor muyuz? Hayır.
Bunlar kadın olarak hayatımıza dair özgürlüğü elde etmemizin bedeli.
Bunlar özünde bizi güçlü yapmaz.
Sadece birey olmayı başarabilmiş yapar.

Coğrafya, kültür, aile öyle bir kader ki o kaderi değiştirmek için feleğin çemberinden geçen her kadın güçlü olmak zorunda.

İşin kötü yanı bir kere cevreniz sizi güçlü olarak nitelediğinde mutlak güçlü olmanızı, hata yapmamanızı bekler. Hatta güçlüsünüz diye size dert değil diye düşünüp sizi suistimal ederler.
Bakınız anne babanın güçlü çocuğu suistimal edip güçsüz görünenin üstüne titremesi gibi.

Yazdığınız kadarıyla söylüyorum, sevilmek için aşırı telafi etme halinden vazgeçmişsiniz.
Şimdi söyleyin sizce güçlü kadın mısınız?
Önemli olan sizin ne hissettiğiniz.
Bizim ne dediğimizin ne önemi var?
Başkalarından güçlü kadın olarak onay almaya çalışmayın bence.

Şu laf geldi aklıma

kkuuu_min.jpg
Bu benim:KK70:

Kk olarak bu aralar güçlü kadın olmakla bir derdimiz var galiba.
Sanırım "güçlü kadın" olmak moda şu aralar.
Güçlü olmak ve güçlü kadın olmak birbirinden farklı bana göre.
Keşke sadece güçlü olsak ama güçlü kadın olmak zorunda kalmazsak.

Mesela güçlü kadın olmak dendiğinde sizin yazdıklarınız gelmiyor benim aklıma.

Bizim ülkemizin şartlarına göre söyleyeyim.
Tek başına çocuk yetiştiren her anne güçlü kadındır.
Doğuştan seçemediğimiz her türlü olumsuz duruma rağmen, yani hayata geriden başlayıp yetişen ve ortalamayı geçen güçlü kadındır.

Peki güçlü olmak bu mu?
Hiç bir erkeğe bunları yaptığı için güçlü diyor muyuz? Hayır.
Bunlar kadın olarak hayatımıza dair özgürlüğü elde etmemizin bedeli.
Bunlar özünde bizi güçlü yapmaz.
Sadece birey olmayı başarabilmiş yapar.

Coğrafya, kültür, aile öyle bir kader ki o kaderi değiştirmek, birey olabilmek için feleğin çemberinden geçen her kadın güçlü olmak zorunda.

İşin kötü yanı bir kere cevreniz sizi güçlü olarak nitelediğinde mutlak güçlü olmanızı, hata yapmamanızı bekler. Hatta güçlüsünüz diye size dert değil diye düşünüp sizi suistimal ederler.
Bakınız anne babanın güçlü çocuğu suistimal edip güçsüz görünenin üstüne titremesi gibi.

Yazdığınız kadarıyla söylüyorum, sevilmek için aşırı telafi etme halinden vazgeçmişsiniz.
Şimdi söyleyin sizce güçlü kadın mısınız?
Önemli olan sizin ne hissettiğiniz.
Bizim ne dediğimizi ne önemi var.
Başkalarından güçlü kadın olarak onay almaya çalışmayın bence.

Daha rahatlamış yüküm hafiflemiş hissediyorum :)

güçlü kadın tanımınız ne burada tam olarak ya da genel olarak?
güçlü kadın daha doğrusu güçlü insan olmak çok övülecek bir şey mi tam anlayamıyorum. yerine göre güçlü, yerine göre en güçsüz ben olurum herhalde.
bende sıcakkanlı, kin tutmayan bir insanım, eğer güçlü olmak başka türlü oluyorsa güçlü olmak için ne yapmalıyım yapımı mı değiştireceğim?
herkesin samimiyetsiz gelmesi bence normal bir şey değil hatta bunalımda bile olabilirsiniz, mutlaka insanın cevresinde her şeyini paylaşabildiği bir dostu vardır. ama siz kendinizi böyle mutlu hissedecekseniz tabi öyle olsun ama buna güçlü kadın değil de mutlu kadın diyelim Hoppa
Mutlu olabilmek için yazabilgim kadarıyla güçlü kadın tanımlarına uymak gerekli..Hassas kalpler için Dünya cehennem gelir "sözü var ya o gibi.

Bir şeyler yaşayıp bir sonuçlara varmışsınız ama o işler öyle olmuyor.
20-25-30 yaşlarımda güçlü birey tanımlarım farklıydı.
33 yaşındayım, yine farklı.
anne olmadan önce farklıydı, anne olduktan sonra farklı.
Hayatımdaki kişiler değiştikçe farklılaştı.

değişmeyen şey şu,
gücünüzü bencillikten ve altı boş özgüvenden alıyorsanız, 3 gün falan sürüyor :)
Bir yolculuk gibi dusunun. Dinamik bir süreç hayat, iniş çıkış olacak. Siz buna uyum Sağlamaya ne kadar hazırsanız, o kadar rahatlarsınız.
çok sert olursanız kırılır, çok yumuşak olursanız dağılırsınız.
dengeyi unutmayın.
iyi niyetli olun, saf olmayın.
Çok sevin ama sevginiz gözünüzü kör etmesin
Fedakarlık yaparken karşılık beklemeyecek kadarını yapın.
Yalnızken de güçlü olursunuz ama birlikteyken daha kolay güçlü olursunuz :)
Karşılık beklemeyecek kadar yeterince fedakarlık yapma konusunda sıkıntılarım var benim (nokta)

Biraz kaba olacak ama ‘başkalarına yaranmaya çalışmak’ hiçbir şekilde ne güçtür ne de iyi bir özelliktir.
Öyle bir demişsiniz ki benim zayıf yanım diye sanki ulaşılamaz mertebe, bilakis kötü bir özelliktir bu.
Önce buradan başlayın.
Başkalarına yardımcı olamaya çalışmak kastedilen.?

Ben “güçlü kadın” tanımını sevmiyorum. Ben güçlü kadın değil “mutlu kadın”olmak istiyorum. O zaman yeterince güçlü olduğumu hissedebilirim.

Anlattıklarınızdan bakarak güçlü kadın tabiri sezmedim açıkçası.. Ben neler yaşadınız bana göre güçlü kelimesi başına ne gelirse gelsin olgunlukla içinden tek başına çıkabilmektedir. Bakın bende sıcakkanlıyımdır ama herkese değil yeni tanıştığım insanlara olmam mesela soğuk görunurum ama yakınlarım en sıcak halimi görür yalnız olmak iyidir bu tercihtir mesela bende yalnızlığı severim mesafeli olmaya severim . Bu iyidir kötüdür bilemem ama beni yaşadıklarım böyle yaptı çunku ben çocukluğumdan beri tektim her şeyimi kendm yaptım dipten kendim çıktım ailem arkamda yanımda değildi bu da tabii şimdiki bene etken .. ama herkese karşı böyle değilim yani.. Bu olması gereken zaten .

Benim en zayıf yanım( ben son 2 senedir böyle görüyorum), sıcakkanlı, kanaatkar,kin tutmayip yumuşak yüzlü olmam.. Kendimden önce hep birilerini düşünürüm.Hatta kendimi zorlarim kabul görülmek için Amma....30 yaşından sonra bir şeyler oldu bana artık samimiyete inanmıyorum yeni tanığım insanların yarısından fazlası,açık aramak, yaralamak derdinde.. Bu saatten sonra ne kadar değişirim bilmem ama hiçbir şey yapmamak da bana yeterli gelir..Yalnız olmak yalnız hissetmekten daha kolay olmalı.En son olarak şunu anladım ben en çok kendimi sevmiyormuşum.Once kendini ilk sıraya almakmiş sır..Burdan özellikle 20 li yaşlardaki ben lere (!) Sesleniyorum... (Söz Alıntıdır)
Kesinlikle insan önce kendini düşünmeli insan kendini mutlu etmedikçe kendine değer vermedikçe sağlıklı ilişkilerde kuramıyo katılıyorum tamamen size

X