Gulerken dis eti gozukmesi

Burgulayse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
15
12
32
Arkadaslar gulerken nerdeyse 1 parmak dis etim gozukuyor ust dudagim ince olup yukari kalkiyor bu goruntu beni cok uzuyor gummy smile yaptiran var mi ne kadar surede iyilesiyor nasil bir sureci var devlet hastanelerinde yapiliyor mu daha once yaptirmis olan varsa yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden cok tesekkur ederim

gummy smileı araştırmıştım hatta gingivektomi de yaptırdım ben. devlet hastanesinde gingivektomi yapılıyor ben ücretsiz yaptırdım ama dudak yine aynı şekilde oluyor ve diş eti çekilmesi olmasın diye çok aldırmadım ben eti çok da sorunlu değildi zaten sadece daha estetik dursun diye yaptırmıştım. eğer yaptıracaksan bence sadece üst dudağa sırıtmayacak şekilde dudak dolgusu yaptırmak daha mantıklı bu durum için hem de gummy smiledan çok daha uyguna gelir

Merhabalar, ben bir periodontoloğum (yani diş eti hastalıkları, diş eti estetiği, diş çevre dokularının sağlığı ve implantoloji ile ilgili uzmanlaşmış diş hekimi) ve size bilgi vermek istedim.

Güldüğümüzde görülen fazla diş eti dokusunun gülerken ortaya çıkması haline biz medikal literatürde “gummy smile” diyoruz. Bu görüntünün ortaya çıkmasında birçok farklı etken rol oynayabiliyor. Eğer sorun sadece diş etinizin dişler üzerindeki konumlanmasına bağlı ise (biz buna gecikmiş pasif sürme diyoruz), çok basit bir gingivektomi işlemi ile (bu da diş etinin lazer ya da basit bir cerrahi ile uzaklaştırılması işlemini kapsamaktadır) rahatsızlığınız giderilebilir. Eğer bu görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan etken üst çene kemiğinizin gelişimi ve kemik yapınız ise bu yöntemler genelde sizin için tatmin edici bir sonuç yaratmayabilir. Bu durumda başka tedavi yöntemlerinden yararlanmak, gingivektomi işlemini belki dudağınıza yaptıracağınız bir miktar dolgu ile desteklemek ya da gülme hattınızın tamamen değiştirilmesi için yapılabilecek daha komplike cerrahiler sizin için uygun bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

Kesin bir yanıt almak için bir diş eti hastalıkları uzmanına (periodontolog) danışmanızı şiddetle öneririm.
Sizi görmesem de eminim ki her hali ile gülüşünüz çok güzel, sağlıkla kalın! Hayat gülmeden önce iki defa düşünmek için çok kısa!

Maalesef bende de var.
Bir ismi olduğunu bilmiyordum. Benim için rahatsızlıktan öte bir şey değildi.
Arkadaşlarım sempatik gördündüğünü söylerlerdi ama bir de bana sorun. Dışarda büyük büyük gülmem hiç gülersem de hep alışkanlıktır elimle ağzımı kapatırım. Dişlerimi göstererek güldüğüm tek bir fotom da yoktur.

Merhabalar, ben bir periodontoloğum (yani diş eti hastalıkları, diş eti estetiği, diş çevre dokularının sağlığı ve implantoloji ile ilgili uzmanlaşmış diş hekimi) ve size bilgi vermek istedim.

Güldüğümüzde görülen fazla diş eti dokusunun gülerken ortaya çıkması haline biz medikal literatürde “gummy smile” diyoruz. Bu görüntünün ortaya çıkmasında birçok farklı etken rol oynayabiliyor. Eğer sorun sadece diş etinizin dişler üzerindeki konumlanmasına bağlı ise (biz buna gecikmiş pasif sürme diyoruz), çok basit bir gingivektomi işlemi ile (bu da diş etinin lazer ya da basit bir cerrahi ile uzaklaştırılması işlemini kapsamaktadır) rahatsızlığınız giderilebilir. Eğer bu görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan etken üst çene kemiğinizin gelişimi ve kemik yapınız ise bu yöntemler genelde sizin için tatmin edici bir sonuç yaratmayabilir. Bu durumda başka tedavi yöntemlerinden yararlanmak, gingivektomi işlemini belki dudağınıza yaptıracağınız bir miktar dolgu ile desteklemek ya da gülme hattınızın tamamen değiştirilmesi için yapılabilecek daha komplike cerrahiler sizin için uygun bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

Kesin bir yanıt almak için bir diş eti hastalıkları uzmanına (periodontolog) danışmanızı şiddetle öneririm.
Sizi görmesem de eminim ki her hali ile gülüşünüz çok güzel, sağlıkla kalın! Hayat gülmeden önce iki defa düşünmek için çok kısa!

Bahsettiğiniz lazer ile diş eti uzaklaştırma işleminde, dişlerin boyutu da eskiye nazaran daha büyük mü görünüyorlar?

Arkadaslar gulerken nerdeyse 1 parmak dis etim gozukuyor ust dudagim ince olup yukari kalkiyor bu goruntu beni cok uzuyor gummy smile yaptiran var mi ne kadar surede iyilesiyor nasil bir sureci var devlet hastanelerinde yapiliyor mu daha once yaptirmis olan varsa yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden cok tesekkur eder

Merhabalar, benim de kuzenim aynı sıkıntıdan muzdaripti. İyi bir periodontolog ile görüşürseniz size yardımcı olacaktır. Kuzenim Esra Bozbay’ a gitti Levent’ te kliniği var ve sonuçtan aşırı memnun. Gerçekten gülüşü çok değiştiriyor bence.

X