Online dating yalan, ghostlanmaktan cigerim solmus! Dertleselim yalniz hisseden kiz kardeslerim.

Hafta sonu görüşmek için date tarihi belirleyip, inanılmaz ilgili ve heyecanlı bir şekilde benle görüşmeyi beklediğini ifade eden fakat buluşmadan bir gün önce silen birisi oldu beni daha geçen hafta. Gerçi ben onun beni neden sildiğini de az çok biliyorum. Bence artık çağımızın kronik problemi bu dikiş tutturmak epey zor, e kadınlarında doğasında yalnız kalmak yok. Duygusal varlıklarız. Ben çözümü hiç bir şekilde beklenti içine girmemekte buldum, mental olarak ayarlıyorum kendimi her şeyi görebileceğime. Daha kolay oluyor.
silme sebebi neydi sizce

Hafta sonu görüşmek için date tarihi belirleyip, inanılmaz ilgili ve heyecanlı bir şekilde benle görüşmeyi beklediğini ifade eden fakat buluşmadan bir gün önce silen birisi oldu beni daha geçen hafta. Gerçi ben onun beni neden sildiğini de az çok biliyorum. Bence artık çağımızın kronik problemi bu dikiş tutturmak epey zor, e kadınlarında doğasında yalnız kalmak yok. Duygusal varlıklarız. Ben çözümü hiç bir şekilde beklenti içine girmemekte buldum, mental olarak ayarlıyorum kendimi her şeyi görebileceğime. Daha kolay oluyor.
Bu tarz şeyler benim de bikac kez başıma gelmişti.
Bı de şey ilk buluşmada bana kahvaltıya gelsene akşam da yatıya kalırsın diyen bir dangozla tanışmıştım 🤮
Hiç sizi düşürmesin böyle şeyler ve umudunuzu kaybetmeyin derim 💜

İlk 5-6 yorum sinir etti. Ghostlanmanın ne demek olduğunu bilmeyenler buraya gereksiz yorum yapmak yerine mağaralarına dönebilir 🙄

Siz kafaya takmayıp bir yandan da radarları açık tutmalısınız. Biliyorum zor ama salmadan ama aşırı da beklentiye girmeden date işini çözerseniz rahat edersiniz.

İlk 5-6 yorum sinir etti. Ghostlanmanın ne demek olduğunu bilmeyenler buraya gereksiz yorum yapmak yerine mağaralarına dönebilir 🙄

Siz kafaya takmayıp bir yandan da radarları açık tutmalısınız. Biliyorum zor ama salmadan ama aşırı da beklentiye girmeden date işini çözerseniz rahat edersiniz.
Ya evet, bazen empati kurulamiyor malesef. Ben cok caresiz ve yalniz hissettigim bir anda yazmisim bu konuyu ve destek beklemek icin ama tek bahsedilen sey orda kullanilan 1-2 yabanci sozcukki sosyal medyada surekli kullanilan seyler. gidip duzelttim ama basligi duzeltemiyorsunuz KK da. Birde 20 yildir yurtdisinda oldugum icin bana gunluk kelimeler gibi hissettiriyordu. Tek bu konu icin degil ama KK da bazen derdini anlatan ve o an cok caresiz hisseden insanlara cok sert yorumlar yapilabiliyor malesef, buda buranin dertlesme destek olma amacini baltaliyor sanki.

Tesekkur ederim destekci yorumun icin <3

Hahahahhaha harbiden ya aynısını düşündüm ben de
Ghosting ne diye mızmızlanmak yerine googlelasalar keşke
Buraya girecek kadar teknoloji biliyorlar ama hala armut piş ağzıma düş

Canım benim solaryum kremi önerisi için bakayım dedim bugün foruma tesadüfen senin yazını gördüm. Aslına bakarsan biz kadınlar olarak çoğumuzun yaşadığı durumlar benzerlik gösteriyor. Ben de çok uzun yıllar ara verdiğim love işlerine kısa bir süre önce yeniden dönüş yaptım.

Ben de online date uygulaması falan kullandım. T.. harfi ile başlayan uygulamasaysa kullandığın kesinlikle tavsiye etmiyorum. Oradan düzgün bir erkek çıkmasını beklemek Bülent Ersoydan çocuk beklemek gibi. Kesinlikle ve kesinlikle uzak dur çünkü sen de benim gibi duygusal birisin anladığım kadarıyla.

Oradaki erkeklerin tek düşündüğü pompa :))) İlk başta tabi ki bunu belli etmeyecek ama emin ol %90'ı o amaçla geliyor. Sen Miss Turkey 2023 bile olsan senle konuşurken bütün kızlara da aynı anda yazıyor. Diyelim ki %10luk bir kısmı gerçekten iyi aile çocuğu çıktı. O adam da asla sana güvenmez. Çünkü düzgün kız olsa burda işi ne diye düşünür. Ben bunları en acı haliyle deneyimledim. O yüzden sana yazıyorum.

Ben şu anda ruh eşini çekmek ile ilgili bir çalışma yapıyorum. Arkadaşımın önerisiyle katıldım. Çok inanılmaz değişimler yaşıyorum. Gerçekleştirdiğim dateler de level atladım resmen. Hem de böyle 7-8 level birden. İnanılmaz bir farkındalık yaşıyorum. Daha devam ediyor yaptığım çalışmalar ama buna rağmen çok büyük ilerleme kaydettim.

Sana çok basit görünen bu ne yaa diyeceğin bir sır vereyim: Kağıt kalemi al ya da bir defterin arkasına da yazabilirsin. Hiç üşenmeden aradığın erkekteki kriterleri harfi harfine yaz. Boyu, giyimi, maddi durumu, tanıştığında bekar mı , evlenmiş ayrılmış mı, ben kadınlara saygılı ve çocuklara merhametli diye bile ekledim 7 sayfa kriter yazdım. Gılgamış destanı gibi :KK70: Senin benim gibi yapmana gerek yok ama mutlaka kırmızı maddelerin olsun, olmazsa olmaz. Mesela bekar olması gibi. Ya da 1.80 olması , kendi işinde başarılı olması vs.

Bu çalışmayı yaparken arkadaşım da ben de farkettik ki bizim kriterimiz yokmuş :KK70: :KK70: Kim gelse belki bu hayırlıdır diyip date gerçekleştiriyorduk. Çünkü biz kadınlar iyi niyetliyiz gerçekten. Benim annem üniversite mezunu babam ilkokul mezunu ama babam kendini dört dörtlük yetiştirmiş. Evlenmeden önce parası pulu da yokmuş herşeye zamanla çalışarak sahip olmuş. Ben de her sakallıyı resmen babam zannetmişim.
Ama bu bir yanılgıydı benim için. İnsanın bellli kriterleri olmalı ve bu kriterlerin dışına asla çıkmayı kabul etmemeli. İnsan kendi değerini kendi belirliyor. Bu kriterlerin en başına ne yazdım biliyor musun : EN AZ YÜKSEKOKUL MEZUNU OLMASI (must-kırmızı çizgi) Eğer ilişkilerimde bu kriteri şart koşsaydım bugüne kadar bu şekilde gözyaşı dökmezdim inan bana. Bundan sonra yüksekokul mezunu olmayan biriyle asla işim olmaz.

Sana bunları yazan kadın, aşkından öldüğü adamdan doğum gününün sabahında yarısından çoğu yenmiş sucuklu yumurtanın resmiyle birlikte buyur gel diye mesaj alan bir kadın.
O sucuklu yumurta benim dönüm noktam oldu. :KK70: İnsanın parası olmasa bile 2 simit alır hayatım buyur gel çay koydum falan yazar. Resmen yemiş yemiş artanının resmini atıyor. Aklı başında bir insan bunu yapar mı. Böyle bir adamla görüşerek kendimi düşürdüğüm duruma bak.

Şimdiki buluşmalarımda benimle lüks jeepiyle görüşmeye gelen beyfendiye arabanın kapısını açtırmadan asla binmiyorum. Çünkü ben prenseslere layık şekilde davranılmayı hakediyorum.

Sen herşeyden ve hayatına giren herkesten önemlisin bunu sakın unutma. Kendi değerini bil. Sana da senin frekansında insanlar gelecek sakın unutma.
Hangi çalışmaya katıldığınızı yazabilir misiniz acaba? 🙂

X