Gün geçmiyor ki buraya ailemle ilgili bir konu acmayayim

Arkadasım
Evlense esı cok kotu cıkabılır
Bır kadın ınsan dıyeyım
Kadın yada erkek degıl
Kendı ayaklarının uzerınde durmayı basarabılmelıdır
Ben hayatımda ılk kez oglumla yanlız kaldım
Konu sahıbı gıbı kendım ayrı yasamadım
Sudan cıkmıs bır balık gıbıyım bılıyormusunuz
Esıme sırtımı dayayarak yasamaya alısmıstım
Bır gun dahı tek yatmamıstım
Yapayanlız kaldım
Ama 5 ay gectı gun be gun alısmaya calısıyorum
Aıleme kızgınım
Benı bagımlı yetıstırdıklerı ıcın
O esın
Basımızda duracagının garantısı yokmus
Yaaaa cok uzuluyorum yorumlarinizi okudukca :KK43:
Bakin ben 20 yasinda ayrildim, 10 yila yakin kendime ait kiralik dairem vardi ama ailemin her dakika eli ustumdeydi, ha yardim olarak mi hayir hep bi yadirgama iteleme... Yeri geliyo onlarda yatiyodum ama bi insan olarak deger gormedim
Oyuzden ayaklarimin uzerinde dimdik durdum bicok basariya imza attim ama yinede gozlerinde buyumedim
Ayaklarinin uzerinde duran biride olsaniz, kendinize hep baglanacak sey ariyosunuz, sirtini yaslayacak anne baba olmadigi icin es ariyosunuz.

Yaaaa cok uzuluyorum yorumlarinizi okudukca :KK43:
Bakin ben 20 yasinda ayrildim, 10 yila yakin kendime ait kiralik dairem vardi ama ailemin her dakika eli ustumdeydi, ha yardim olarak mi hayir hep bi yadirgama iteleme... Yeri geliyo onlarda yatiyodum ama bi insan olarak deger gormedim
Oyuzden ayaklarimin uzerinde dimdik durdum bicok basariya imza attim ama yinede gozlerinde buyumedim
Ayaklarinin uzerinde duran biride olsaniz, kendinize hep baglanacak sey ariyosunuz, sirtini yaslayacak anne baba olmadigi icin es ariyosunuz.
Mutlu olmayı ogrenmelıyız
Onemlı olan sızın kendınızı sevmenız ve guvenmenız
Aılenızın dusuncesını onemsemeyın

Artık yavas yavas sınırınızı koyun
Ben oyle yaptım
Az arayın
Ararsa uzun konusmayın
Hayatınızı bu hale getıren aılenız
Artık buna bır dur demelısınız
Ama cızgıyı sakın ve yavas cekın
Bahaneler bulun
Evet en son pazar gunu annemin tepkisine patladim
Konusmuyorum
Tabiki bu kalici bi sebep degil
Yine konusucaz ama sinirimi cizerek
Ve tedaviye gitmezse artik hayatinda ben olmuyacagimi vurgulayacagim

Evet en son pazar gunu annemin tepkisine patladim
Konusmuyorum
Tabiki bu kalici bi sebep degil
Yine konusucaz ama sinirimi cizerek
Ve tedaviye gitmezse artik hayatinda ben olmuyacagimi vurgulayacagim
Artık sınır hastalarına tahammulum yok
Ben bır stres topu degılım
Benım tahammulum yok
Oyle bosa doluya konussun
Kafasına gore yorum yapsın
Hemen bır bahaneyle kapatıyorum telefonu

Yok yok tek değilsin ataerkil bi toplumda dışlanan kız evlatları burada bu yuzden güçlüyüz zaten. Bu yuDen her şeye sesimiz çıkıyo alıştık aileden :))
Yaaa inanin soyle anlatim. Ben yurtdışında yasiyorum. Calistigim yerler olsun basarilarim olsun belki tek elinizle sayacal sayida turk basarmistir ama benim ailem hic gurur duymadi. Kardesim havaalaninda valiz tasiyo diye gururla soyluyolardi yaaaa inanabiliyomusunuz
Beni hep hice sayiyolar

Artık sınır hastalarına tahammulum yok
Ben bır stres topu degılım
Benım tahammulum yok
Oyle bosa doluya konussun
Kafasına gore yorum yapsın
Hemen bır bahaneyle kapatıyorum telefonu
Ay ne guzel
Bakin ben mesela evde arkadas ortamimda oyle sinirli biri stresli biri olarak bilinmem

Ama annemgillerle bir araya gelince hep sinirlisin streslisin diye vurguluyolar bu beni dahada cok sinirlendiriyo
Olmayan seyi varmis gibi hissettiriyolar

Birçok konunuza denk geldim. Bazı yerlerde gençliğinize istinaden size hak vermeye çalıştim. Fakat şu konunuzla kafamda netleşti, kesinlikle siz ailenizi hiç sevmiyorsunuz.

Maalesef ki Dünya sizin etrafınızda dönmüyor . Özgürlük demek bu değil;
Siz Ağaç kovuğundan mı çıktınız? Yada şöyle sorayım Evladınız olsa hiç onu merak etmeyecek misiniz?

Yorumlarda ailenizi destekleyen cevaplar görünce hemen çark dönüyor ;

Destek görmek için, yok bana hizmet ettiriyorlar, yok Abinden izin al diyorlar, yok kardeşinle git diyorlar..

Umarım ileride Size Aile bağlarını, birlik beraberliği, kardeşliğin,anne- babanin değerini hatirlatacak kötü olaylar yaşamazsınız.
Evet bende bu arkadaşın konularına çok denk geldim ve şu an bu son konudan sonra emin oldum ki kendisinin ailesine hiç tahammülü yok; abisini bir gece görmeyi, ailesinin yetişemez endişesi duymasını, hatta büyük ihtimalle telefon görüşmesi dahi istemiyor. Yük geliyor konu sahibine. Yukarıda evlensem benim peşimi bırakırlar, eşime benden çok saygı duyarlar demiş; insandan insana değişir ama sizin bu tavırlarınızla eşiniz sizin çöpsüz üzüm olduğunu anlasın; görün bakalım ailenizi mumla arıyor musunuz aramıyor musunuz... Umarım öyle olmaz ama genelde hep bu kafayla gidenlerin karşısına bu tip erkekler çıkan. Adeta hayatın bir cilvesi. Sizin için tek çözüm ailenizi silip yapayalnız bir hayat kurmak... Seslerine dahi tahammülünüz yok çünkü.

Ay ne guzel
Bakin ben mesela evde arkadas ortamimda oyle sinirli biri stresli biri olarak bilinmem

Ama annemgillerle bir araya gelince hep sinirlisin streslisin diye vurguluyolar bu beni dahada cok sinirlendiriyo
Olmayan seyi varmis gibi hissettiriyolar
Onemsemeyın bence
Tum kalbımle soyluyorum bunu

Mülakat konusunda aileniz haklı 1 gün önceden gidin derim.

Yola çıkanın işi belli olmaz sabah 7 de bindiniz diyelim otobüs bozuldu ne olacak mülakata geç kalacaksınız belkide 1 seneniz heba olacak o yüzden 1 gün önceden gitmekte fayda var.

Yaaa inanin soyle anlatim. Ben yurtdışında yasiyorum. Calistigim yerler olsun basarilarim olsun belki tek elinizle sayacal sayida turk basarmistir ama benim ailem hic gurur duymadi. Kardesim havaalaninda valiz tasiyo diye gururla soyluyolardi yaaaa inanabiliyomusunuz
Beni hep hice sayiyolar
Bızde ayrım yok oyle babam 3 kardesız 3 umuzude bırbırımızden ayırmaz kotuluk yaparken😬

Beni hep hice sayiyolar
İnanırım bende aynı şeyleri yaşadım çunku. Ben borç batağında yüzerken yol param yoktu abim den 10 tl istedim bi kere ayyy canım yok ki bende dedi ahh keşke dedi eyw dedim sonra bi baktım karısına yeni cep telefon almış yanlış anlaşılmasın banane tlfndan derdim o değil güle güle kullan yenge dedim ayy cnm sağol dedi abinden para istemişsin dedi gülerek:) halamda bizimle yaşıyordu kızım paraya mı ihtiyacın vardı olsa verirdim dedi yok yok dedim sen oğluna ver abimi kastederek. Bi keresinde gece hastaneye gitmem gerekti abimde araba var abi dedim gece 1 de film randevum var dedim iyi taksiye biner gidersin dedi yok zaten götürürüm desen de gelmem bilgin olsun dedim son söylememdi zaten bir daha da hiç bir şey istemedim hiç bir şey söylemedim bi daha kimse de sormadı etmedi

İnanırım bende aynı şeyleri yaşadım çunku. Ben borç batağında yüzerken yol param yoktu abim den 10 tl istedim bi kere ayyy canım yok ki bende dedi ahh keşke dedi eyw dedim sonra bi baktım karısına yeni cep telefon almış yanlış anlaşılmasın banane tlfndan derdim o değil güle güle kullan yenge dedim ayy cnm sağol dedi abinden para istemişsin dedi gülerek:) halamda bizimle yaşıyordu kızım paraya mı ihtiyacın vardı olsa verirdim dedi yok yok dedim sen oğluna ver abimi kastederek. Bi keresinde gece hastaneye gitmem gerekti abimde araba var abi dedim gece 1 de film randevum var dedim iyi taksiye biner gidersin dedi yok zaten götürürüm desen de gelmem bilgin olsun dedim son söylememdi zaten bir daha da hiç bir şey istemedim hiç bir şey söylemedim bi daha kimse de sormadı etmedi
Şok oldumgelın gelın degıl yılanmıs

Kizim bebekti belki 1 yasinda vardi belki yoktu. Cep tlfnumda kontorum yok arayamiuorum msj attim anneme mi abimemi hatirlamiuorum. Cocuk cok kotu atesler icinde mosmor oldu gelinde hastaneye goturelim (yanliz yasiyodum)
Beni aradilar ha ha ha hi hihi abim yemek yiyomus bitirsin cikarmis ama cok boyle normal bise diyomusum gibi konustular.
Ambulansi cagirdim hastane bana 1km uzakta. Ambulansa bindik, ambulansci madam bukadar yakin mesafe icin 50 euro odemeye degermi ambulans cagirmisiniz sizin icin soyluyorum parraniza yazik degilmi dedi taksi cagirsa 10 euro tutmaz dedi.
Ah ah iste o 10 euro olsa zaten eyvallah etmem dedim icimden.
Iste benim donum noktam o oldu.

Erken gitmekte bencede yarar var, yolda giderken kaza olabilir, sabah otobüsü kaçırabilirsin herşey olabilir ve yetisemeyebilirsin mülakata.
Bence kendini garantiye almakta fayda var, ailenin söylediği herşeyi kötü olarak algiliyorsun ama inan aslında söyledikleri çoğu şey seni düşündükleri için
Senin için endiselenmeleri normal değil mi, o kadar kadın cinayeti oluyorken

İşte ben de o yüzden diyorum. Evlensen darlamazlar seni. Bu yaşa kadar böyle gelmişler, anlayışları değişmez. Böyle kabul etmen lazım ya da minimum düzeyde muhatap olacaksın. Başka çare yok gibi duruyor.
Ama evlenırse esı darlayabılır
Sans sonucta..
Evlılık asla kurtulus degıldır hatta kaybedıs bıle olabılır

Bu konudan alınacak çok dersler var, özellikle anne babalar için.

Aile tarafından hep değersiz gibi hissettirildiğiniz için artık sabır falan kalmamış anladığım kadarıyla. Bu tip sorunlar uzun vadede oluşuyor zaten, tek bir olaya bakıp ne var ki bunda demek doğru olmayabilir.

İyi yaptığınız işlerde gurur duyuyoruz falan derler mi, sevgilerini gösterirler mi? Sanki karışmamanın ötesinde sevgi saygı gösterseler ilişkiniz daha iyi bir yere gelecek gibi görünüyor.

X