Gün geçmiyor ki buraya ailemle ilgili bir konu acmayayim

Bazı konularınıza denk geldim, ailenizden neden bu kadar nefret ettiğinizi anlamadım. Gitmek istemiyorsunuz, konuşmak istemiyorsunuz. Benim de ailem gidip geldiğim yerleri bilmek isterdi. Başına birşey gelirse nerede arayacağımızı bilelim derdi mesala. Ailenizi tam bilemiyorum ama insanın başına birşey gelince anlıyor kıymetlerini. Söyledikleri herşeye karşı çıkıyorsunuz. Mantık süzgecinden bile geçirmiyorsunuz. Gerçekten sizi düşünüyor olamazlar mı. Geç kalırsınız diye endişe ediyor olamazlar mı. Hayat tecrübesi bazı konularda öngörü getiriyor.
Herşeyi en iyi ben bilirim kafası yarardan çok zarar getirir

Neredeyse tüm konularını biliyorum
Ama bu sefer abartmışsın
Bana ailen haklı geldi
Seninki biraz dolmuşluk. Ne olsa patlıyorsun gibi duruyor
Bence stresde var degılmı
Mulakatla ılgılı
Aılede devamlı arayınca strese gırdı ıyıce
Ama o herseyını paylassın yıne bızımle
Bızım ıcınde ıyı dertlesmek💐

Yani birde ne güzel abiniz varmış orada, gidince hemen himayesi altına giremezsiniz korkmayın. Dinlenip, uykunuzu alıp mülakata gitmek daha tatlı değil mi. Yol yorgunu, sabahın köründe yola çıkmaktansa

Bazıları evlilik demişte... evlenince birey olmuyorsun canım tam tersi bu günlerini çok ararsın. Sana bir haber vereyim, eş ailesi kendi ailenden daha çok karışıyor ve baskı uygulamaya çalışıyor 😊 Evet yanlış duymadın. Üstelik buna hiç bir hakları yokken 😊 kendilerinde hak görüyorlar. O daha çok sinirinize dokunuyor emin olun. Kimse sizin bağımsızlığınızı, özgürlüğünüzü bi tarafına sallamıyor yani. Hele bide ana kuzusu eşiniz varsa...
Baskıcı veya çok korumacı aile iyi değil tabi daha önceki konularınızı okumadım ama anlattıklarınıza bakacak olursam en özgür günleriniz bunlar, kıymetini bilin derim. Evinizde ayrıymış, mesleğinizde var ne bileyim artık onlara muhtaç küçük bir çocuk değilsiniz ki onlar öyle desede siz istediğinizi yapabilirsiniz. Bence sizi saymadıklarından değil bu sözleri

Son düzenleme:
Ben seni anlayan kesimdeyim. Senin bu ailen insanı kanser eder vallahi.
Dedikleri güzel gibi geliyor ama her hareketlerinde alt metni; sen salaksın beceremezsin, sen kızsın- yapamazsın, aman kız halinle ailemize laf getirme, senin saçın uzun aklın kisa.
Senin de sinir olduğun şey bu. Yoksa normal bir ailen olsa , 'bir gün erken git kızım,yetişemezsin,nolur nolmaz' dese neden bunca sinir olasın ki? Sinir olacak konu degil.
Benim annem de mesela çok endişeli bir kadındır, hatta eski panikatak hastası. Ama Allah onu benim gibi bir çocukla cezalandırmis. ben alfabesini bilmediğim ülkelere gider, evini açan - uygulamadan tanıştığım insanların kanepesinde kalırım,tek başıma kamp falan yaparım her firsatta. Annem de çok endiselenir, panik olur. Ama halinde tavrinda 'sen salaksın - sen kizsin, başına iş getirirsin' hali sezmem. Tam tersi benim her şeyi başaracağima inanır, sadece içindeki anksiyeteye engel olamadığı için panik olur ve bana engel olmaya calisir. O yüzden ben uyuz olsam da çok takilmam haline tavrına.
Yani arada çok büyük bir fark var senin ailenin tavri cidden çok rahatsız edici.
Ne diyeyim ki, Allah sabır versin. Neyse ki evleriniz uzak.
Olabildiğince hayatındaki yeniliklerden onlara haber vermemeye calis.
Senin konularinda benim anladığım içinde hırs var ve kendi ayaklarının üstünde durduğunu kafalarına kafalarına kakmak istiyorsun, hoşlarına gitmeyecek şeyler söylüyorsun, hemen gaza gelip asi oluyorsun..
Bunun yerine taktik değiştir.
Fazla iletişim kurma, konuşurken Hayatından konuşuyor gibi konuş ama hiç bir şey söyleme. Bazı şeyleri süsle, bazı yerleri sansurle, bazı şeyleri gizle, sularına git. Yine kendi bildiğini oku. Böylece minimum düzeye iner kavga kıyametiniz.
Benim de bir arkadasimin ailesi sizin gibiydi sizin yaşlarınizdayken. Normal şartlar halinde başka şehre asla izin vermeyen bir aileydi mezuniyetten sonra-ataerkil kafada, aşırı korumacı...
Kız da (fake) bir iş buldum diye İzmir'e yerleşti. Tamamen hikaye olarak onun öğrenciyken çalıştığı fuarda birisi iş telif etmis, şu kadar maaşı olacakmış. Yükselme ihtimali varmış, hatta o davet eden kadınla aynı bölümü okumuş,onun İzmir'de villasi falan varmis genç yaşta,birkaç sene eşek gibi çalıştıktan sonra o da yükselebilirmis...
Resmen ailesine hayal sattı. Eşe dosta hava atmaları için malzeme verdi. Gitti İzmir'e kozmetikcide çalıştı:) bir süre sonra daha güzel bir iş buldu, kendi başına eve çıktı,ailesine ev arkadaşlarıyla gayet iyi anlaştığını söyledi. Gezmek için seyehat etse 'işteyim' dedi, yurtdışına çıksa 'sirket gönderdi, zaten gezemiyoruz da , her gün 6ya kadar toplantı,off' diye yakındı...
Sonuç olarak ailesiyle arası mükemmel:))
Şimdi evlendi barklandi falan, yine güzel bir işi var. Ailesine de ayak yapmıştı, gece üçe kadar çalıştırıyorlar,bıktım artık falan diye, artık ailesi 'çık kızım,degmez' deyince onlari dinleyip (!) Şimdiki çalıştığı yerde başlamiş gibi davrandı. Artık yalan yok yani, eş doğru,iş doğru:) ailesiyle de arası mükemmel. Hayırlı evlat...
Yani tabii ki arkadaşım patolojik bir vaka:) onun kadar abartma ama bence sen de kavga etmek yerine bazı gerçekleri gizleyip onlara fantezi dünyası yarat, gerginliklerle kendini yorma

Şok oldumgelın gelın degıl yılanmıs
Ooo tabi canım . Ben hakkım olan dairenin kirasını almak için abimi doldurmuş abim aşağıdaki kirayı alacaz yeğenlerin için dedi yok öyle bş dünya dedim izin vermedim sonra yenge hnm yaa ama biz araba alacaktık dedi pardon dedim bana mı güvendin dedim .. ooo abime söyleyip söyleyip istediğini yaptırıyordu abimde para göz zaten sen ne demek istiyorsun kardeşim o benm demedi ohh gelsinde yüz verdi:)) anlatsam ağzın açık kalır .. ama ben evlenirken salonda en çok ağlayan yenge hnmdı:)) şimdi mesela yenge yi aramam görüntülü konusmada gelirse gelir mrb mrba abimi bayramdan bayrama halamı hiç o arar :) bu yuzden kv görumce vız geliyor:))

Kizim bebekti belki 1 yasinda vardi belki yoktu. Cep tlfnumda kontorum yok arayamiuorum msj attim anneme mi abimemi hatirlamiuorum. Cocuk cok kotu atesler icinde mosmor oldu gelinde hastaneye goturelim (yanliz yasiyodum)
Beni aradilar ha ha ha hi hihi abim yemek yiyomus bitirsin cikarmis ama cok boyle normal bise diyomusum gibi konustular.
Ambulansi cagirdim hastane bana 1km uzakta. Ambulansa bindik, ambulansci madam bukadar yakin mesafe icin 50 euro odemeye degermi ambulans cagirmisiniz sizin icin soyluyorum parraniza yazik degilmi dedi taksi cagirsa 10 euro tutmaz dedi.
Ah ah iste o 10 euro olsa zaten eyvallah etmem dedim icimden.
Iste benim donum noktam o oldu.
Sonra neden aramıyorsun neden böylesin neden soğuksun modu sizi kandilde bayramda aradığıma şükredin en son halama dedim sana hakkımı helal etmiyorum dedim abime tlfnda açtım ağzımı söylendim ama gene soğumadı içim ..

Arkadaşlar sorun gene ailemin beni insandan saymaması. Her aradıklarında mutlaka sinirlendiriyorlar. Öğretmenlik mülakatım olacak. Şehir değişikliği yaptığım için eskiden oturduğum şehirde olacak buraya 3-5 saat arası değişiyor mesafe. Otobüsüne göre. Bugün aradılar mülakatın ne zaman diye sordu babamla annem dedim işte şu tarihte 1 gün önceden gidersin abinde kalırsın di mi dediler.Hayır sabahtan biner giderim dedim. Mülakatım
öğleden sonra çünkü saat 13.30 da , ben buradan 7 de binsem 12 de orada olsam taksi bulamasam dolmuşla gitsem bile yetisirim her türlü. Otogarla okul yakın semtlerde çünkü. Bizimkiler başladı işten izin al demeye ya diyorum izin alamam vermezler (izin alırım ama almak istemiyorum ücret kesintisi oluyor) iş çıkışı bin o zaman dediler işten 7ye doğru çıkıyorum en yakın otobüs saat 10 da eee evden otogara gitmek için taksi kullanacağım mecbur. Gecenin köründe orada olsam oradan tekrar taksiye binip abimin evine gitsem birsürü masraf. Ve yolda ikide bir beni darlayacaklar neredesin binerken haber ver inerken haber ver şöyle yap böyle yap. Neyse diyor ki bunun şakası olmaz illa bir gün önceden bin git. Ya ben kendimi sizden daha çok düşünüyorum dedim. En sonda dedi ki kendin mi gideceksin kardeşinle mi gideceksin ? Orada çıldırdım ya 25 yaşındayım eskiden oturduğum semtte sınava gireceğim kardeşim ne alaka ? Hani desem ki arabası falan var o yüzden diyorlar yok. Ben kendi başımın çaresine bakamam Diye diyorlar. Kendim giderim kardeşim ne alaka dedim Keşke bana söylemeseydin diyo bir de babam ya hem kendileri soruyor irdeliyor hem de cevabı beğenmeyince keşke söylemeseydin oluyor. Bir de gıcık olduğum başka bir şey tam kapanmada maaş alamadık malum bunu da daha önce 2 kere sordu çalışmadığını günlerin ücretini alabilecek misiniz diye hayır dedim. Bugün tekrar sordu. Sanki inadına inadına soruyor gibi geliyor
Anlattığımız durumda anormal bir durum yok bence..genel olarak ta bakarsak sürekli ailenizle zitlasiyorsunuz ve kavga halinde siniz biraz da onları anlamaya çalışsanız her konuda değil ama bazı konularda onlarada hak vermiş olsanız ve bunu da onlara yansitsaniz belki bu kadarda üstünüze gelmezler ..sonuçta kardesinize karşı böyle değiller ..haklı olduğunuz konularda sinirlenmeden anlatmaya çalışsanız ..onlarında haklı olduğu konuları anlamaya çalışsanız belki sorunlar cozulecek

Eminimki evlensem artık kocanın sorumluluğundasın diye beni bırakırlar. Karşındaki erkeğe benden daha çok saygı gösterirler. Ama benim evlenmek gibi bir düşüncem yok. Olduğum gibi kabul görmek saygı görmek istiyorum

Ben ailenizin kafa yapısının değişeceğini sanmıyorum.Sadece bu konuyu okuyan biri anlayamaz neden bahsettiğinizi,ama genel olarak okumuştum konularınızı,sürekli bir şey için ''tek başına beceremez'' gözüyle bakılmak kötü,herkes aile bağı falan demiş ama aileler bir noktada da çocuklarına güven duymalı bana kalırsa.Yoksa böyle itiyorlar kendilerinden.

Sonra neden aramıyorsun neden böylesin neden soğuksun modu sizi kandilde bayramda aradığıma şükredin en son halama dedim sana hakkımı helal etmiyorum dedim abime tlfnda açtım ağzımı söylendim ama gene soğumadı içim ..
Ben teyze dayi sorunsalini kaldirdim ortadan. Dayimla iki sokak var aramizda ama yinede gorusmuyorum bayramda bittu seyranda
Teyzem Turkiyede oldugu icin bayram dogumgunu okadar
Ama anneyle istedigin kadar kes biyerde bulusuyosunuz yani.

Ben teyze dayi sorunsalini kaldirdim ortadan. Dayimla iki sokak var aramizda ama yinede gorusmuyorum bayramda bittu seyranda
Teyzem Turkiyede oldugu icin bayram dogumgunu okadar
Ama anneyle istedigin kadar kes biyerde bulusuyosunuz yani.
Yok ben teyze dayı fln umurumda değil zaten ben abi yenge ve hala dan bahsettim hala bizimle kaldığı için maalesef içeri de ama evlendim gitti umurumda değiller artık

Ben art niyet görmedim.
Devir artık o kadar kötü ki bindin mi indin mi diye sormaları çok doğal . Hem mülakata rahat rahat hazırlanır gidersiniz be var bunda ?

Benim kız kardeşim de 25 yasında her iş çıkısı ya beni ya annemi arar annem cıktım der.

Bu konuda siz çok abartıyorsunuz gibi geliyor bana.

Karamel 32 yaşındayım, kaç km öteye gitsem, yurtdışına da gitsem anne otele geldim, anne yemeğe çıkıyorum, anne eve geldim diye haber veriyorum
Merak ediyorlar evlat işte

ailen önemsiyor seni sonuçta. hadi 7 de bindin diyelim yol gideceksin. kaza olsa vs ne yapacaksın. riske atmak bu kendini yaptığın.

Sorun sizde. Ne bu hergün aile hakkında konu
Anlaşamıyoruz, ilişkimiz yok diyorsunuz, sevgi dolu değilsiniz, öyle ki geçen açtığınız konuda eve gelmiyorsunuz diye sizi reddedebilecek bir aileymiş siz yazdınız, ee mesafe koyun araya, görüşmeyin gerekirse madem öyle, yok onu yapamıyorsanız yaptıklarınızın hesabını vermeyin, dediğinizi yapın, sallamayın,, ee o da yok onu da yapamıyorsunuz. Aile sizi arıyor soruyor para yolluyor o da yok.
Ne tavsiye bekliyorsunuz da 2 günde 1 konu açıyorsunuz anlamadım

Bu kadar büyütecek bir sorun yok.
Ben olsam da bir gün önce gitmeyi tercih ederdim. İsterse o şehirde tanıdık olmasın gider bir öğretmenevinde ya da arkadaşımda kalırdım. Ailenizde yol durumu ne olur ne olmaz araç bozulur bir şey olur diye tedirgin olmuşlar. Ki bence çok haklılar. İstediğiniz kadar büyük olun bugünlerde yanınızda bir aile ferdinin olması sizden bir şey eksiltmez ki.

Ben bu konuda sizi haksız gördüm. Yol bu riske atmaya gerek var mı 12 dersiniz 13.30 da zar zor varırsınız o zaman ne olacak ? Bence aileniz gayet hakli .diğer konu içinde sormasın mi aileler bu soruları da yani bu kadar tepki bana çok yanlış geldi

yaşamı kendinize çok zorlaştırıyorsunuz.
hep aileniz size karşı, sizi hiç sevmiyorlar, saygı duymuyorlar. hep size karşılar hep...
düşünce tarzınızı, yaşama bakışınızı değiştirmeyi başarırsanız siz daha mutlu ve özgür olursunuz.
mülakatta başarılar

X