Gündüz uykusu belası

Sekiz filan ya o da geç değil mi :/

İdeali alti yedi ama sekiz de aşırı geç değil.
Sonrasında ufak tefek atıştırma yapıyorsaniz kesin. Bünye dinlenemiyor bu durumda.
Birde uyku saatinizi 1-1.5 saat daha erkene almayi deneyebilirsiniz.
Kendim çok faydasini gördüm bunların.

Dikkat etmenize rağmen değişmezse ya başka bir durum var yada gerçekten bünye meselesidir 😁

İşten eve dört gibi geliyorum ve gözüm sadece yatakta. Öyle aman aman yorucu bir işim de yok ama bir saat bile olsa uyuyorum illa, yoksa kendime gelemiyorum. Hafta sonları da aynı. Öğlen bile uyanmış olsam kahvaltıdan sonra bir yarım saat bile olsa uyumak istiyorum. İşten sonra bir şey yapmak istemiyorum, arkadaş buluşması veya eve gelip yemek yapmak filan değil yatmak sadece istiyorum. Yani altı yedi saat uykuyla idare edip gündüz de hiç uykusu gelmeyen uyumayan insanlara öyle imreniyorum ki ya. Benim durumunda olan var mı başka? Çocuk filan gibi mecburen uyanık kalanlar harici yani.
Niye durup dururken uykun gelecek ki.motivasyonun yok belli ki.beki de böyleyim ama çok belli motivasyon eksikliği olduğu.

Ben de tam kendimle ilgili bu konuyu düşünüyordum, konunuzu gördüm. Kan değerlerim normal, 7-8 saat uyuyorum ama sürekli uykum var. Sabahları çok berbat uyanıyorum. Haftasonu kahvaltıdan sonra öğlen yatmak isterim mesela, ama yatamam çünkü çocuk var 😅 Gün içinde enerjim fena değil, bir plan programım varsa işten sonra bile enerjik olurum ama iş-ev arası fazla hapsolmuşsam özellikle yorgun hissediyorum. Psikolojik ya da genetik olduğunu düşünüyorum.
Bunlar hep işsizlik ve motivasyonsuzluktan.kimsenin kimseden ne farkı olacak ki.hepimiz gencecik insanlarız.

gençken işten gelir gelmez hemen uyumak isterdim şimdi o derin uykular yok ya aşıdan yada artık yaş aldığımızdan bende çözemdim ama uyku insanı genç tutar deniyor

İdeali alti yedi ama sekiz de aşırı geç değil.
Sonrasında ufak tefek atıştırma yapıyorsaniz kesin. Bünye dinlenemiyor bu durumda.
Birde uyku saatinizi 1-1.5 saat daha erkene almayi deneyebilirsiniz.
Kendim çok faydasini gördüm bunların.

Dikkat etmenize rağmen değişmezse ya başka bir durum var yada gerçekten bünye meselesidir 😁
İnsanın uyudukça uyuyası geliyor bence ben uyuma saatini erkene çektiğimde daha çok uykum olmuştu

İşten eve dört gibi geliyorum ve gözüm sadece yatakta. Öyle aman aman yorucu bir işim de yok ama bir saat bile olsa uyuyorum illa, yoksa kendime gelemiyorum. Hafta sonları da aynı. Öğlen bile uyanmış olsam kahvaltıdan sonra bir yarım saat bile olsa uyumak istiyorum. İşten sonra bir şey yapmak istemiyorum, arkadaş buluşması veya eve gelip yemek yapmak filan değil yatmak sadece istiyorum. Yani altı yedi saat uykuyla idare edip gündüz de hiç uykusu gelmeyen uyumayan insanlara öyle imreniyorum ki ya. Benim durumunda olan var mı başka? Çocuk filan gibi mecburen uyanık kalanlar harici yani.

Neden bela olsunki?
Herkeste vardır dönem dönem.
Bende bi ara öyleydim.
Sorumluluğun yoksa dinlen tadını çıkar.

5 bcuk saatlik uykuyla ayaktayım şuan mecbur olmasam şuan sabha kadar deliksiz uyurum, sabahta öglen kalkarım uykuya çooookk düskünüm ama suan mumkun deil ne yazikki

Kan değerlerim güzel derken bunlara D vitamini,B vitaminleri vs. dahil mi ? En son ne zaman yaptırdınız?

Benim D vit. düşükken aynen o şekilde oluyorum.Takviye ile normale dönüyorum.

Bunun dışında vücudunuz bu rutine alışmış olabilir,üç beş gün zorlayın kendinizi kahve, yürüyüş vs.ile rutini kırmaya çalışın.

Kan değerlerim güzel derken bunlara D vitamini,B vitaminleri vs. dahil mi ? En son ne zaman yaptırdınız?

Benim D vit. düşükken aynen o şekilde oluyorum.Takviye ile normale dönüyorum.

Bunun dışında vücudunuz bu rutine alışmış olabilir,üç beş gün zorlayın kendinizi kahve, yürüyüş vs.ile rutini kırmaya çalışın.
Tabii tabii tam kan verdim hepsine bakıldı altı ay önce filan

Bende öyleydim canım hala da çok severim sonra bir sürü vitamin aldım onlar iyi geldi şükür
Demir
D vit
B12
Magnezyum
Omega3 gibi

İnsanın uyudukça uyuyası geliyor bence ben uyuma saatini erkene çektiğimde daha çok uykum olmuştu

Benim de ilk başta zararlı çıktığım böyle bir dönemim oldu. 🙈 Bir iki hafta içinde düzene girdi.
Konu sahibinin ve sizin durumunuz bünye meselesi de olabilir tabi.
Yine de tamamen salmadan önce tüm seçenekleri elemek güzel olur.
Ben bebekliğimde de gececiymişim. Hala öyleyim. Bunun biyolojik saatimle ilgili olduğunu düsünürdüm. Sabah değil gece ve öğlen saatlerinde daha verimliyim.
Bununla beraber yeme ve uyku saatimi düzenlediğimde gündüz uyku isteğim düzene girdi. Gece dörtten beşten sonra uyumadığım bazı zamanlar bile gün boyu dinç hissettim kendimi. Benim deneyimim bu yöndeydi.
Ve gerçekten denemeye değer. İşe yararsa erken başladığınız ve yarım saatlik, dar vakitte 20 dk'lık şekerlemeler haricinde uyumadığınız koca bir günü tepe tepe kullanıyorsunuz.

Valla bu ben ama benim son iki üç yıldır var çalışmıyorum sabah herkesi gönderince uyumak istiyorum ve mutlaka uyuyorum ama mesela sabah erken uyanıp evden çıkıp akşama kadar geziyim arkadaşıma gidiyim uyumak aklıma gelmiyor ee öğlene kadar uyuyunca da bütün işlerim gecikiyor eğer sağlık sorununuz yoksa uyuyun ne olacak bir saat için alarm kurabilirsiniz

değerlerinize baktırın. Birde ben son bir kaç aydır kendimde birşey farkettim mesela, kahvaltıda sucuklu şeyler tüketirsem ne kadar uykumu almış olsamda gün içerisinde muhakkak uyumam gerekiyor, ağırlık çöküyor. Sizde de bu tarz bir yiyeceğe olabilir.

yani 4'te eve gelseniz, bir saat uyusanız 5, kalkıp hazırlanmak evi toplamak vs 6 oluyor. zaten çoğunluk 6-7'de ancak eve geliyor. 7'de spora da gidilir, arkadaşlarla da görüşülür.
bence bir kaybınız yok, uyuyun dinlenin hazır vakit varken :KK9:

uykuyu açacak bişiler yapman lazım
ben akşamları erken uyumam ama dün bişeyler izlerken öyle bi uykum geldi ki erkenden uyumuşum
gece vakti kalktım sonra geri yattım sersem gibi hissettim
normal gece uykunu 8 saate çıkar ve gündüz uykun geldiği an farklı şeylerle uğraşmayı dene
o esnada uyku getirecek şeyler yapma mutlaka bişilerle uğraş

X