Gürültü yapan komşu ile nasıl baş edeceğiz?

Konuyu anlayamadınız sanırım. 1. pitbull yasaklı bir cins değil. Sadece beslendiği belediye'ye bildirip çip takılması gerekiyor. Hala ceza yazmadılar demişsiniz neye ceza yazacakları anlamadım. Hayvan besledikleri için mi? Avukat polis diyorsunuz. Dedim ya savcılığa suç duyurusunda bulunmalıydınız. Çarenizi yanlış yerlerde aramışssınız. Sadece bahsettiğim sey bu
Hayır siz anlamadınız hala. Hayvan beslemekten bahsetmiyorum kendi sahibine saldıran bir pitbull dan bahsettim farkındaysanız. Tabiki de suç bu. Çareyi yanlış yerde aramadım aksine olması gereken bu. Pitbull beslemek yasaktır ben minnoş sıradan bir köpekten bahsetmiyorum bunu besleyenin de serseri biri olduğunu hayvana sevgisini veren biri olmadığını doğru düzgün beslemediğini açıkladım o yüzden lütfen tekrar okuyun dedim size. Bu çiplik bir sorun değil.

Hayır siz anlamadınız hala. Hayvan beslemekten bahsetmiyorum kendi sahibine saldıran bir pitbull dan bahsettim farkındaysanız. Tabiki de suç bu. Çareyi yanlış yerde aramadım aksine olması gereken bu. Pitbull beslemek yasaktır ben minnoş sıradan bir köpekten bahsetmiyorum bunu besleyenin de serseri biri olduğunu hayvana sevgisini veren biri olmadığını doğru düzgün beslemediğini açıkladım o yüzden lütfen tekrar okuyun dedim size. Bu çiplik bir sorun değil.
Bakın ben sizi anlıyorum ama bana kendi düşüncenizi diretmeye çalışıyorsunuz. Savcılığa başvursaydınız. Bu kadar basit. Sizin belli ki çözemeyeceğiniz bir konu.

Yaşadığınız şeylere çok üzüldüm. Yıllardır tek başıma yaşayan genç bir kadınım ve uzun süreli bir ilişkim var. Bende yaşamıyor ama ara sıra kalıyor. Bu tarz şeyleri çok yaşadık ve sizi çok iyi anlıyorum. Fakat yapabileceğiniz bir şey yok. Zamanında çok denedik polis karakol vs… Ülkenin adalet sistemi yetersiz kalıyor bu konularda ne yazıkki. Ne yaptınız diye sorarsanız taşındım, neyseki kiraydı ev. O sıralar nasıl başa çıktığımı hatırlıyorum. Evin ön tarafı yani salonum, balkonum üç yol ağzı gibiydi. yokuş olan bir sokağa bakıyordu, ve sokaklar dar olduğu için hem yokuşun sağı ve solunda dibimde olan apartmanlar, hemde yokuşta bulunan apartmanlardan olduğu gibi gözüküyordu benim evin içerisi. Daha ilk taşındığımda badana yapılırken fark etmiştim perde yoktu neredeyse çoğu daireyi izliyordu. Maddi durumum iyi olsaydı filmli cama çevirecektim pencereleri ama yapamadım, mecburen kalın perdeler taktım, balkon açık olmasına rağmen oraya bile taktım, bir gün bornozlayım kıyafet alacaktım balkon kapısının oradaydı çamaşır. askısı. tam kapıyı açacağım karşı balkonda oturan üç kız gözünü dikmiş bana bakıyor ve göz göze geldik gülüşüyorlar perdeyi kapattım hızlıca ve çok gerilmiştim. İnsan evinin içinde rahat edemiyor şaka gibi. Balkonda oturmadığım halde balkona perde yaptırdım bu olaydan sonra çünkü yazın balkon kapısı açık olduğu için içerisi görünüyordu. Perdesiz hali o kadar güneş alan ev bu tip insanlar yüzünden güneş görmedi, 3 sene dayanabildim. Gürültü sorununa gelince, bir başka evimde üst katımda sorunlu bir kadın yaşıyordu hatta sırf daha fazla gürültü yapmak için evde topuklu ayakkabı ile dolaşan bir cinsti. Kavgalarını bağırmalarını saymıyorum bile. Durduk yere kapımı tekmelemişliği bile var. Olsy istiyordu canı sürekli. Sonuç ne oldu diye sorarsanız hep mağduriyet oldu açıkçası. Ben kirada yaşadığım için taşınmakta buldum çareyi hep. Oturduğum semtin ara sokakları hep böyleydi maddi durumum iyi olmadığı için en nezih yerlere pahalılık nedeniyle taşınamıyordum. Şimdi cadde üstünde nezih sayılabilecek bir yerdeyim ve kafam rahat. İşin kötüsü siz ev sahibisiniz ve sizin yapabileceğiniz tek şey oturduğunuz evi kiraya verip, daha düzgün, nezih bir yerde kiraya çıkmak olur açıkçası.

her turlu yolu denedik
uyardık olmadı konustuk olmadı
tatlı dılle dıger komsular anlattı olmadı
bı kac sefer sıkayet edıldı olmadı en son karakolluk olduk
ama sure zarfında hep evde kendi huzurumu kendim bozuyordum olaya takıldıgım ıcın
kendine baska mesgale bul
en basıdı sınırın hucrelerını öldürdüğünü dusun ve kendini degerli hısset uzulme

X