Gürültü yapan komşu ile nasıl baş edeceğiz?

okuduğum en saçma konu yahu. imkansız yani böyle bir şey. kendimizi bu kadar fazla önemsemeye gerek yok. tabii ki kimse size özel gürültü yapmıyor.
İyi de nerden biliyorsunuz inat olmadığını taciz etmediklerini? Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz kadın buraya yazacak kadar stres yaptıysa vardır mutlaka bi sıkıntı

Ben sizi anladım yazdıklarınızı da okudum. Fakat polise gitmek sizin için sadece süreci uzatmış. Sorun insanların polise şikayet ettiğinde birşeylerin düzeleceğini düşünmesi.Evet yaşadım.Yaşıyorum da. Şikayetçi olan da benim, bebek ses duymasın diye polise şikayet edilende. Zor insan heryerde var. Varsayımlar üzerinden konuşmussunuz en az 100 kişi yok biz iki kişi falan diye.. Ailemde birçok hukukçu var,emsal davaları cok duydum. Avukat tutucaktınız gidip onlarla konuşacaktı, işe yaramazsa savcılığa suç duyurusnda bulunacak ve kişilerden şikayetçi olucaktınız, mahkeme sizi arabuluculara yönlendirecekti, arabulucu da halledemezseniz avukatlarınız dava olarak devam edecekti. Siz basit baktığınız için sorun hallolmamış. Sonuçta komşu ile ilgili tek sorunu siz yaşamıyorsunuz. Sizin komşu probleminizi yaşamamış olabilirim ama başka şeyler yaşadım.
Zaten o dediğim pitbull'u kimliksiz almış almış tanıdık veteriner arkadaşı sahte kimlik çıkartmış onlara normalde yasak ceza alması gerek iki tarafında hem pitbull beslemekten hem de sahte kimlik çıkartmaktan ben polisi arayınca bunlar veterineri çağırdı kimlikle birlikte götürdüler köpeği. Buna rağmen zabıtalar bunun sahte olduğunu anlamadıkları gibi ben pitbull'un yasak olduğunu cezasının miktarının yazılı olduğu metni onlara okuduğum da bana verdiği tepki '' haa para cezası varmış evet ya ben de yeni baktım '' deyip bana cinnet geçirtmesin mi muhattap olduğum kişilere bak. Fakat hala ceza yazmadılar tam 1 sene boyunca. Bimere cimere yazdım belediye başkanından randevu yüzyüze görüştüm de en sonunda oda isteksiz bi şekilde başından savarak bi daha gelmesinler diyerekten ilgilendi :) daha cümlemizi tamamlamadan bizi odasından çıkarttı. Ya her şeyi geçtim bimerin faydasız olduğunu biliyorum lakin pitbull var ortada elimde video foto var adamlar bana 2 ay sonra dönüyor ve cevap olarak sanki robot karşılık veriyormuş gibi '' eve gidildi pitbull'un kırma olduğu tespit edildi'' diye saçma bi cevap. Yemin ederim cahille tartışma kazanamazsın derler çok doğru keşke karşımda bilgili insanlar olsaydı bu kadar uğraşmazdım gerçi torpilli oldukları o kadar belli ki daha yönetmelikten haberleri yok. Bu arada biz komşularla iyiydik normalde önce kibarca köpeği ön tarafa bağlamalarını rica ettik gidin verin istemiyorum da demedim düşün buna rağmen yapacağı tek iyilik ön tarafa bağlamak ve ağızlık olmadan salmamakken bana verdiği cevap '' öne bağlayamam çalıyorlar '' benim odam arka tarafta evler de bitişik nizam olduğu için tam balkonumda gibi bir şey hayvan haklı olarak ac çekiyor inim inim inliyor ben de üniversite snavlarına hazırlanıyordum. Çok havlıyor bu yüzdne öne bağlar mısınız dedim kibar olan dilimi keseyim yoooğğğ ben duymuyorum dedi :KK70: gel de bu insanı şikayet etme. İnsan sınandı mı uzun süre sınanırmış bizim ki o hesap. Gürültülerinden bahsetmiyorum bile. bu arada 100 kişi derken hiç atmadım mecazi anlamda demiyoruum ciddi ciddi 100 kişiler :KK70: yoksa öyle ufak tefek sesten rahatsız olmam. Demem o ki her yer de tanıdık her yerde akraba polis avukatları varken benim o mahkemeyi kazanmam çok zor siz de haklısınız avukat tanıdığınız var ama polis bize kendisi söyledi hiç işe yaramaz yine şikayet edelim sorun değil ama onlar çok kalabalık olduğu için onca insan şahitlik etse üstüne siz ceza alırsınız diye gerçekten de öyle zaten emniyete bile toplu geliyorlar :KK70: Neyse kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış yine de iyi tarafından da bakıyorum ev sahibi olduk yeniden sayelerinde şimdi yeni evimizin bitmesini bekliyoruz. Ama ahımı aldılar bi kere.

Farkında mısın sanki evde kamera veya ses kaydı var gibi konuşuyor normal mi sence???
Bazı noktaları yanlış anlıyor olabilir odadan odaya geçmeler de onu takip etmeleri gibi bilemeyiz fakat bu kadar rahatsız edecek seviye de olması için şizofren olması lazım ki ben de yaşamıştım tabi müstakildeydim karşı evde ki sapık sürekli bizi dikizlerdi hatta bi gün balkonda otururken ben kolay kolay evlere bakmam ama penceresinden ışık vuruyordu evin ışığı kapalıydı artık telefon ışığımıydı neydi bilmiyorum perdenin arkasında saklanmış beni izliyor yeminle gulyabani gibi çıkmış oradan ödüm koptu :KK70: Ne bakıyorsun desem sana mı bakıyorum diyecek klasik sapık savunması. Babası da aynı kendi gibi yani bunlar uydurulma olamaz bence ki konu sahibi bunlardan da bahsetmiş gerçekten ev alma komşu al lafı çok doğru evinde huzur bulamayınca nerede huzur bulacaksın ki

İyi de nerden biliyorsunuz inat olmadığını taciz etmediklerini? Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz kadın buraya yazacak kadar stres yaptıysa vardır mutlaka bi sıkıntı
Asıl onun hangi odaya geçtiğinin bilincinde şekilde gürültü yapıldığını kesin bir dille söylemesi sıkıntı. Taciz eden, inadına gürültü yapan komşu olamaz mı olabilir var öyle vakalar. Ama kızın hangi odada olduğunu bilerek hem alttan hem üstten senkron şekilde gürültü çıkarmak ve ne hikmetse gürültüyü asıl yapması gereken zamanda (mesela uyurken) değil de konu sahibi uyanıkken yapmaları gerçekten müthiş bir ayrıntı. Bunca insanın işi gücü yok gittiği odaya kadar takip edecek ve gürültü yapacak. Harika. Bir de gürültü denen şey nedir ona da bakmak lazım gün içinde olağan yaşam sesleri, konuşma sesi, herkesin oturduğu saatlerde TV sesi falan bunlar tam anlamıyla gürültü sayılmaz. Gürültü dediğimiz şey gece falan ortam sessizken yapılır. Ya da gündüz vakti matkap gibi sesli cihazlar gürültü oluşturur mesela.

Bazı noktaları yanlış anlıyor olabilir odadan odaya geçmeler de onu takip etmeleri gibi bilemeyiz fakat bu kadar rahatsız edecek seviye de olması için şizofren olması lazım ki ben de yaşamıştım tabi müstakildeydim karşı evde ki sapık sürekli bizi dikizlerdi hatta bi gün balkonda otururken ben kolay kolay evlere bakmam ama penceresinden ışık vuruyordu evin ışığı kapalıydı artık telefon ışığımıydı neydi bilmiyorum perdenin arkasında saklanmış beni izliyor yeminle gulyabani gibi çıkmış oradan ödüm koptu :KK70: Ne bakıyorsun desem sana mı bakıyorum diyecek klasik sapık savunması. Babası da aynı kendi gibi yani bunlar uydurulma olamaz bence ki konu sahibi bunlardan da bahsetmiş gerçekten ev alma komşu al lafı çok doğru evinde huzur bulamayınca nerede huzur bulacaksın ki
Normal mi sence konu sahibinni anlattıkları? Karşı apartmandakiler bütün gün onu izliyorlarmış, hangi odaya gittiğini, konu saihibiyle aynı apartmanda oturan tanıdıklarına telefon edip söylüyorlarmış, onlar da o odaya gelip gürültü yapıyorlarmıış.

Ben de sevgilimle muhafazakar semtte yaşadım ve elbette perdesiz kapalı balkona çıkınca karşı komşular izliyordur. Millet ruh hastası :p beni de çok izlemeyi severlerdi dışarıda (evde kalın perdelerimi asla açmam :) ) ama karşı komşu izleyecek. Uyandığı anı (değişik değişik saatlerde uyanıyorlarmış) görüp üat ve alt komşuya haber verecek. Onlar da karşı komşudan aldıkları oda bilgisine göre gürültü yapacak. Yani bu olacak bir olay mı?

Psikiyatri stajımda bir amca gelmişti. Komşum beni takip ediyor diye. En son evinin dışına kamera koymuş ses cihazı takmış oralardan izleyip dinliyormuş. Adam öyle inandırıcıydı ki ben inandım :p asistan bazen olur böyle gerçeği ayırt etmede güçlük diye anlatıp amcaya ilaç verdi çocuklar rahatladı. Yani böyle psikiyatriye gitse ilaç verirler.

Konu sahibi takip ediyorsanız lütfen psikiyatriye gidin. Sevgilinizde de paylaşılmış hezeyanlar olabilir iliniz de hemfikirseniz. Böyle durumlar herkesin başına gelebilir ama kolayca da çözülüyor.

Karşı apartmandakilerin dikizlemesine inanırım hatta üstteki de gıcık gitmiştir zıplayıp rahatsız eder ona da inanırım ama üsteki 4 bekar erkekle alttakilerin haberleşip konu sahibi hangi odaya gitse o odadan tepinmelerine inanmam.

Kaldı ki üsttekilerin hepsi erkek ve öğrenci demişti sanırım. Sesleri bilerek alttakilere düşmanlık olsun diye yaptıklarını sanmıyorum. Hele ki esnafa kadar herkes düşman kesilmiş bunlara...

Merhaba,
Foruma yeni üye oldum, sadece bu konuda fikir almak ve bununla nasıl başa çıkılacağını bilemediğim için.

Bizim apartmanın ortasından geçen sokak ufak ve karşı apartmanımızdaki 3. ve 4. kat bizi sürekli bakışları ile taciz ediyor, biz de sevgilimle üçüncü katta oturuyoruz bu arada. İş sadece bu taciz ile kalmıyor. Biz cam balkon yaptırdıktan sonra bu daha da arttı. Balkonumuzda oturuyoruz, resim yapıyoruz, kahvemizi içiyoruz ama asla insanları rahatsız edecek bir şey yapmıyoruz, karşıya bile bakmıyoruz ki yanlış anlaşılma olmasın. Hatta bizim apartmanda alt ve üst komşuları da tanıdıkları için bizim apartmandaki alt ve üst katımız da sürekli gece-gündüz gürültü yapıp rahatsız ediyor bizi. Konuşulabilecek kişiler değiller, üst katta 4-5 erkek, alt katta da bir karı koca var. Her gün karşı balkondan benim kalkış saatimi izleyip tam ben kalktığımda alt ve üst kattan sesler getirtiyor. Tesadüf diyebilirsiniz ama 2-3 senedir devam ediyor bu, her türlü denemeyi yaptım, her gün farklı saatlerde kalktım, hangi odaya gittiğimi bile görebiliyor tül perdeye rağmen. Yatak odası hariç güneşliği kapatmıyoruz, kapatmayı da denedim, evi mi dinliyorlar ne yapıyorlar yine uyandığım saatte gürültü oluyor. Tesadüf değil, takip ediyorlar kalktığım saati, bulunduğum odayı, hangi odaya gidersem gideyim o odanın alt veya üst katından ses geliyor. kapı çarpmalar, farklı elektronik aletleri açmalar vs.

Bazen gece 2-3 gibi ses olduğunda sevgilim duvara vuruyor anlasınlar diye, 2dk kesiliyor ses, sonra yine devam. Konuşulabilecek, bulaşılabilecek insanlar değiller, özellikle üst katımızdaki 4 erkek. Alt kattaki aile de sanırım sevgili olarak aynı evde kalmamızdan rahatsız, ama hepsi karşı apartmandaki komşular sebebiyle. Biz balkonda otururken bakalım ve "niye bakıyorsun" kavgası yapacaklar, bunu nerden mi biliyorum, sevgilim aşağıdayken çevre esnafı sürekli dik dik bakıyor kendisine de bana da, bu süre zarfında arabada da çizikler gördük daha önce olmayan.

Ne yapabilirim bi akıl verin nolur, polise gitsek kanıt isteyecek kamera kaydı yok araç için, ev içinde ses varken video çekip öyle polis çağırsam çözüm olur mu, o zaman da daha da arttırırlar diye korkuyorum.
2 yıl boyunca bu eziyeti niye cekıosunuz

Merhaba, ev kira değil, olsa da bu yapılan çirkin hareketlere prim vermek ve onların bizi kovduklarını düşünmelerini istemediğimiz için taşınmayı düşünmüyoruz.

O zaman bu şekilde çekeceksiniz. Yapabileceğiniz bir şey yok çünkü. Kökten çözüm taşınmak ona da kapalısınız

Normal mi sence konu sahibinni anlattıkları? Karşı apartmandakiler bütün gün onu izliyorlarmış, hangi odaya gittiğini, konu saihibiyle aynı apartmanda oturan tanıdıklarına telefon edip söylüyorlarmış, onlar da o odaya gelip gürültü yapıyorlarmıış.
...ve 3 - 4 senedir böyleymiş!

Konu sahibi, Dünya'nın sadece kendi etrafında döndüğünü sanıyor galiba tabi biz bu duruma takıntı diyoruz..

Yazlikta bi karsi komsu vardi. X komsuyu balkona comup gozetliyormus. Kadin mutfakta yemek yaparken kocasi arkasindan sariliyomus vs. Bunlari anlatiyordu. Var boyle manyaklar. Siz de salonda falan biseyler yapiyosaniz gorup tilt olmuslardir. Kucuk bi yer belli. Yerin altindaki solucanlar bileduymustur artik ne duymuslarsa bilemiyorum.problem ettikleri sey ise evli olmamaniz. Size gore normal onlara gore degil tek sebep bu.

Böyle insanlarla uğraşmak yerine taşınırdım oturduğun evden sizde bi inatla taşınmak istemiyorsunuz anlamış değilim :işsiz:

Zaten o dediğim pitbull'u kimliksiz almış almış tanıdık veteriner arkadaşı sahte kimlik çıkartmış onlara normalde yasak ceza alması gerek iki tarafında hem pitbull beslemekten hem de sahte kimlik çıkartmaktan ben polisi arayınca bunlar veterineri çağırdı kimlikle birlikte götürdüler köpeği. Buna rağmen zabıtalar bunun sahte olduğunu anlamadıkları gibi ben pitbull'un yasak olduğunu cezasının miktarının yazılı olduğu metni onlara okuduğum da bana verdiği tepki '' haa para cezası varmış evet ya ben de yeni baktım '' deyip bana cinnet geçirtmesin mi muhattap olduğum kişilere bak. Fakat hala ceza yazmadılar tam 1 sene boyunca. Bimere cimere yazdım belediye başkanından randevu yüzyüze görüştüm de en sonunda oda isteksiz bi şekilde başından savarak bi daha gelmesinler diyerekten ilgilendi :) daha cümlemizi tamamlamadan bizi odasından çıkarttı. Ya her şeyi geçtim bimerin faydasız olduğunu biliyorum lakin pitbull var ortada elimde video foto var adamlar bana 2 ay sonra dönüyor ve cevap olarak sanki robot karşılık veriyormuş gibi '' eve gidildi pitbull'un kırma olduğu tespit edildi'' diye saçma bi cevap. Yemin ederim cahille tartışma kazanamazsın derler çok doğru keşke karşımda bilgili insanlar olsaydı bu kadar uğraşmazdım gerçi torpilli oldukları o kadar belli ki daha yönetmelikten haberleri yok. Bu arada biz komşularla iyiydik normalde önce kibarca köpeği ön tarafa bağlamalarını rica ettik gidin verin istemiyorum da demedim düşün buna rağmen yapacağı tek iyilik ön tarafa bağlamak ve ağızlık olmadan salmamakken bana verdiği cevap '' öne bağlayamam çalıyorlar '' benim odam arka tarafta evler de bitişik nizam olduğu için tam balkonumda gibi bir şey hayvan haklı olarak ac çekiyor inim inim inliyor ben de üniversite snavlarına hazırlanıyordum. Çok havlıyor bu yüzdne öne bağlar mısınız dedim kibar olan dilimi keseyim yoooğğğ ben duymuyorum dedi :KK70: gel de bu insanı şikayet etme. İnsan sınandı mı uzun süre sınanırmış bizim ki o hesap. Gürültülerinden bahsetmiyorum bile. bu arada 100 kişi derken hiç atmadım mecazi anlamda demiyoruum ciddi ciddi 100 kişiler :KK70: yoksa öyle ufak tefek sesten rahatsız olmam. Demem o ki her yer de tanıdık her yerde akraba polis avukatları varken benim o mahkemeyi kazanmam çok zor siz de haklısınız avukat tanıdığınız var ama polis bize kendisi söyledi hiç işe yaramaz yine şikayet edelim sorun değil ama onlar çok kalabalık olduğu için onca insan şahitlik etse üstüne siz ceza alırsınız diye gerçekten de öyle zaten emniyete bile toplu geliyorlar :KK70: Neyse kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış yine de iyi tarafından da bakıyorum ev sahibi olduk yeniden sayelerinde şimdi yeni evimizin bitmesini bekliyoruz. Ama ahımı aldılar bi kere.

Konuyu anlayamadınız sanırım. 1. pitbull yasaklı bir cins değil. Sadece beslendiği belediye'ye bildirip çip takılması gerekiyor. Hala ceza yazmadılar demişsiniz neye ceza yazacakları anlamadım. Hayvan besledikleri için mi? Avukat polis diyorsunuz. Dedim ya savcılığa suç duyurusunda bulunmalıydınız. Çarenizi yanlış yerlerde aramışssınız. Sadece bahsettiğim sey bu

X