Güzel ve özel bir Parfümüm var veya ariyorum diyorsan Buraya gel :)

Moonlight25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
214
0
Merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim ve tavsiyelerinize ihtiyacim var…

Ben yeni bir parfüm arayisi icindeyim… Biliyorum bu konu defalarca acilmis ama benim durum biraz farkli. Ben iki üc günder bu parfüm meselesine baya sardim. En cok sevilen, birbirine en cok benzeyen (koku ikizleri),en cok satan , en kalici ve erkeklerin en cok begendigi parfümleri arastirdim ama isin icinden cikamiyorum…. Buzamana kadar kullandigim, arkadaslarim ve yakin cevremde kullanilmayan iz birakan girdigim ortamda fark edilen ama rahatsiz etmeyen herkesin durup durup sordugu :) kalici bir parfüm istiyorum.
Biliyorum cok sey istiyorum ama Kollaylik olsun diye simdiye kadar kullandigim; arkadaslarimin kullandigi ve cok methini duydugum parfümleri liste haline getirdim.

Ayrica bugün nezle olmama rahmen dayanamadim Douglasa gittim. Görevliye burda cok methini duydugum Dior Hypnotic poisoni ve merak ettigim bircak Parfümü sordum.Görevli Hypnotic poison cok güzel bir parfüm ama her üc kisiden biri kullaniyor dedi.Koku kartina sikti ama dedigim gibi nezle oldugum icin algilayamadim kokuyu. Daha sonra Diordan Addicti sordum onu koku kartina sikar sikmaz kokuyu algiladim ve begendim. Kadin tabi biraz sasirdi cünkü hypnotic poisene Addicte göre daha agirmis. Görevli Hypnotic poisonun cok güzel bir koku oldugunu hele bazi insanlarda daha da güzel koktugunu söyledi yanlniz cok vanilya agirlikliymis ve cok tercih edilen bir parfümmüs bunun icin Addictin daha özel bir koku oldugunu söyledi. Chanel Chance ve Chanel Chanel Coco mademoiselle de denedim gündelik kullanim icin chance daha uygun dedi.Bvlgari jasmin noiri nezle olmama rahmen kokusunu duydum agir bir koku.
Görevli bana üc parfüm önerdi Narciso Rodigez for her, Roberto Cavalli ve Annayake Miyabi. Narciso Rodigezi bende cok merak ediyordum ve begendim. Daha sonra koku kartlarini aldim erkek kuzenim önümden gecerken burnuna dogru tuttum ooo dedi ( koku kartinin üzerindeki koku Hyponotic poison :) ) Addicti de koklatim ikisi birbine benziyor dedi. Erkeklerin bu kokuyu begendigine ikna oldum :) Diyer kuzenim de Hyponotic poison cok begendi hata kendine almak isticek kadar buda sinirlendirdi tabi beni :KK43: Sonuc Diordan Hypnotic Poiseni almayi düsünüyorum. Ama Parfüm arayisim bitmedi cünkü ben güzel ama özel bir parfüm ariyorum.

Eger listede yer alan parfümlere ikizi kadar benzeyen bir koku biliyorsaniz veya cevrenizde olumlu tepki almis parfümler varsa paylasirsaniz cok sevinirim. Cünkü ben d&p veya Qlife dan 4-5 parfüm birden alip denemeyi düsünüyorum. eger hayalimdeki parfümü bulursam orjinalini alicam :)

Buzamana kadar kullandigim parfümler:

Armani White

Lancome Hypnose

Escada magnetizm

Chanel Allure

Dolce Gabbana the light Blue

Gucci Rush

Ralph Lauren Romance

Gucci envy me

Paco Rabbana lady million

Arkadaslarimin kullandigi parfümler:

Dolce Gabbana The one , Ysl Cinema ( bu ikisine benzeyen bir parfüm varmi acaba)

Ck Euphoria (kuzenime almistim is arkadaslar durmadan parfümünü soruyormus J

Lolita lempicka,, burberry brit, burberry weekend, Jean Paul Gaultier, Carcharel Prommese,

Carcharel amor amor, Joop all about ev, Joop le bain

Lacoste pink

Methini duydugum ve merak etigim parfümler:

Chanel Coco mademoiselle

Chanel Chance

Dior addict

Hypnotic poison

Armani She

Armani idole

Marc jacobs Daisy

Allien

Narciso Rodriguez

Givenchy organza

Samsara

Chloe

Tomd ford

Moschiono

Benziyen Kokular

Narciso Rodriguez =Angel = Wish ( ücü birine cok benziyormus)

Chanel chance = Marc jacobs Daisy ( daisy sadece biraz daha keskinmis)

Hypnotic Poison von Dior = Christina Aguilera By Night

Gucci Flora= Marc Jacobs Daisy

Chopard Mira Bai = Boss orange

Narciso R. for her = Idylle v. Guerlain -Thrill von Joop =Sarah Jessica Parker lovely

Ögrendiklerim:

Erkeklerin begendigi kokular:

genelikle oryantal diye tabir edilen baharatli kokulari seviyorlarmis ayni zamanda tatli ve vanilya kokularindan etkileniyorlarmis

Parfüm:

bu dogrumu bilmiyorum ama bircok yerde esmer ve sarisinlarin ayni kokulari tasiyamadiklarini duydum. Bu bana biraz garip geldi acikcasi. Ben bunun ten rengiyle degilde dogrudan ciltle alakali oldugunu düsünüyorum. Hepimizin farkli bir kokusu var üzerine sürdügümüz parfüm ona gore sekileniyor bence.

Kalicilik:

Kalici olan Parfümler ve olmayanlar elbette var yaliz kuru ciltlilerde daha az kaliyormus parfüm. ve eger EDT yerine EDP alirsaniz daha kalici olur.

yorumlariniza göre top on listesi hazirlayip anket hazirlamayi düsünüyorum :)))

Bende bır parfüm hastasıyım:)
aradığın kokuyu açıklarda deneyip alma bence çünkü orjınali gibi kokmuyorlar yanıltırlar seni.Orjınalıni deneyip karar verirsen daha sağlıklı olur düşüncesindeyim:)

Mesela ne tür bir koku arıyorsan uzmana tarıf et ve üzerine sıkıp dolaş parfümle.

Ben de mağazadaki tüm kokuları koklamak istiyorum ama bu mümkün değil tabiki.Onun için tarıfle bulabilirsin aradığın kokuyu canım:)

Canim zaten dün nezleydim birde bircok parfümü üst üste denedigim icin kokulari malesef ayirt edemedim pek. Forumda paylastiklarimdan sonra kimseden de ses seda cikmayinca arastirmalarima devam ettim :)
Bu sabah arkadasla carsiyada isimiz vardi gitmisken douglasda ugrayak dedik.Görevliye dün geldigimi ve durumu anlattim. Iki özel parfüm aradigimi birinin kalici , agir ama rahatsiz etmeyen oryantal bir parfüm olmasini istedigimi söyledim :)) diyerinin de gündelik kullanim icin uygun diyerinden biraz daha hafif olmasini . kadin bana bir kac parfüm gösterdi ama elinin ilk gittigi parfümlerden biri Narsico Rodigez oldu. Dün zaten bu parfümü denemistim. Dünki görevlide bu parfümün özel Designer parfüm kategorisine girdigini söylemisti. Neyse ayni zamanda Alien de merak ettigimi icin denedim. Görevli bu parfümünde cok dikkat cekici oldugunu söyledi ve iki-üc Parfüm secip tenimde denememi istedi :) Sol bilegime Alien ve sag bilegime Narsico Rodigez sikti ve yarim saat sonra tekrar koklamami istedi. Ellimdeki koku kartina da Tresor in Love siktim.Acikca söylemek gerekirse Alien'i de Narsico Rodigez'i de cok begendim. Ama Alien bana daha bir hos geldi. Tabi ben arastirmaci ve sorusturmaci bir kisilik oldugumdan :) parfümün diyer insanlara nasil yansidigini merak ettiim ve önce yanimdaki arkadasa , sonra yanina ugrasidigim diyer arkadasa ve onun erkek kuzenine sordum. Hepsi Alieni cok begendi. Zaten aradkasin erkek kuzenin bu parfümü begeniceginden yüzde yüz emindim. Cünkü agir ve icinde vanilya tonunu barindiran bir koku. Yanliz cocuk Tresor in love u begenmedi daha dogrusu sadece tipik kadin parfümü yorumunu yapti. Ama herkes Alien'in diyer parfümlerden cok daha farkli koktugunu söyledi. Bende yarim saate bir bilegimi zavali arkadasimin burnuna dayadim :) olumsuz bir degisme olmadi cok sükür ve tam 5 saat boyunca kaliciligini korud. Narsico Rodigez malesef okadar kalici olmadi. Bu iki Parfüm testi gectiler. Simdi aklima takilan bir iki koku daha var. Yanliz onlari gruplara ayirip forumdaki kullananlara sormak istiyorum

Bu arada arkadasimla Douglastan sonra Karstadta ugradik dün denedigim parfümleri onada gösterdim zavalli kiz bikti usandi kokulardan fenalasti :) okadar kokudan sonra
poisen hakkinda hicbir yorum yapamadi. Addict icinse benim tarzim degil dedi. Ama eve geldigimizde dünden kalma koku kartlarini koklattim Addicti busefer begendi :) okadar parfüm kokladi sadece Narsico Rodigez ve Alien'i begendi birde Armani Idole icin enterasan yorumunu yapti. Chanel 19 ben sahten bir kokliyim dedim görevli lütfen bunu kendine yapma dedi :) simdi ben begendigim parfümleri gruplarina göre ayirmakla mesgulum :)))) yorumlariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden cok tskler

coco chanel

chanel mademoiselle

chanel allure

chanel no 19 poudra

tom ford black orchid

tom ford white paçuli

elie saab

dior addict

la prairie midnight rain

bunlar benim en favori parfümlerim :KK34:

Son düzenleme:
$life_threads_silver-rain.jpg
Bu "Life Threads" serisi de çok kalıcıdır ve yoğundur. Silver, gold, platinium, ruby, safir çeşitleri var. Hiç bir parfüme de benzemez. Ve taklidi de yoktur bildiğim kadarıyla. Gramajı da gayet fazla. Ben hepsini beğeniyorum. Ama biraz tuzlular işte.

coco chanel

chanel mademoiselle

chanel allure

chanel no 19 poudra

tom ford black orchid

tom ford white paçuli

elie saab

dior addict

la prairie midnight rain

bunlar benim en favori parfümlerim :KK34:

Canim Tom Ford black orchid , tom ford whit poutcholinin ve özelliklede mitnight rainin kokularini tarif edermisin ? Mignight rain benim cok ilgimi cekti. :)

Eki Görüntüle 469156
Bu "Life Threads" serisi de çok kalıcıdır ve yoğundur. Silver, gold, platinium, ruby, safir çeşitleri var. Hiç bir parfüme de benzemez. Ve taklidi de yoktur bildiğim kadarıyla. Gramajı da gayet fazla. Ben hepsini beğeniyorum. Ama biraz tuzlular işte.

evet canim haklisin internet üzerinden fiyatina baktim baya tuzlular.La Prairie parfümleri oldukca ilgimi cekti en kisa zamanda bunlarida denemek istiyorum :)

Chanel Chance'tan başka bi parfüm kullanamıyorum, değitirmeye kıyamıyorum çok seviyorum parfümümü
hem yazın hem kışın gayet iyi gidiyo bence

Chanel Chance'tan başka bi parfüm kullanamıyorum, değitirmeye kıyamıyorum çok seviyorum parfümümü
hem yazın hem kışın gayet iyi gidiyo bence

Haklisin cnm güzel bir koku. Aslinda bende kulanacagim parfümlerin arasinda bir iki klasik koku olmasini istiyorum ama farkli koku arasiyinida sürdürüyorum. Malesef cok kararsizim tek sorun o :)

tom ford black orchid kışın kullanılması daha doğru olan parfümlerden baharat aroması yüksek bir parfüm tatlı-sert diyebilirim
hafiften güneş yağını andırıyor hatta..
tom ford white paçuli ilk sıktığında acı bir kokusu var 15-20 dk sonra koku açılıyor çiçeksi ve deri karışımlı bir parfüm
La prairie Midnight rain adı gibi değişik bir parfüm çok yoğun misk ve paçuli notalarında tom ford ve narciso rodriguez arası bir karışım düşün.. çiçek oryantal ve odunsu notaların
bir arada mükemmel harmanı.. ilerledikçe vanilya ve amber aroması öne çıkıyor

Üst notalarda: limon, mandalina ve siyah frenk üzümü. Kalp: Vadinin yasemin, menekşe ve zambak. Duy:. Yosun, sandal ağacı ve sedir veyah içeriği bu olan başka bi isimdede olabilir bilmiyorum

Merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim ve tavsiyelerinize ihtiyacim var…

Ben yeni bir parfüm arayisi icindeyim… Biliyorum bu konu defalarca acilmis ama benim durum biraz farkli. Ben iki üc günder bu parfüm meselesine baya sardim. En cok sevilen, birbirine en cok benzeyen (koku ikizleri),en cok satan , en kalici ve erkeklerin en cok begendigi parfümleri arastirdim ama isin icinden cikamiyorum…. Buzamana kadar kullandigim, arkadaslarim ve yakin cevremde kullanilmayan iz birakan girdigim ortamda fark edilen ama rahatsiz etmeyen herkesin durup durup sordugu :) kalici bir parfüm istiyorum.
Biliyorum cok sey istiyorum ama Kollaylik olsun diye simdiye kadar kullandigim; arkadaslarimin kullandigi ve cok methini duydugum parfümleri liste haline getirdim.

Ayrica bugün nezle olmama rahmen dayanamadim Douglasa gittim. Görevliye burda cok methini duydugum Dior Hypnotic poisoni ve merak ettigim bircak Parfümü sordum.Görevli Hypnotic poison cok güzel bir parfüm ama her üc kisiden biri kullaniyor dedi.Koku kartina sikti ama dedigim gibi nezle oldugum icin algilayamadim kokuyu. Daha sonra Diordan Addicti sordum onu koku kartina sikar sikmaz kokuyu algiladim ve begendim. Kadin tabi biraz sasirdi cünkü hypnotic poisene Addicte göre daha agirmis. Görevli Hypnotic poisonun cok güzel bir koku oldugunu hele bazi insanlarda daha da güzel koktugunu söyledi yanlniz cok vanilya agirlikliymis ve cok tercih edilen bir parfümmüs bunun icin Addictin daha özel bir koku oldugunu söyledi. Chanel Chance ve Chanel Chanel Coco mademoiselle de denedim gündelik kullanim icin chance daha uygun dedi.Bvlgari jasmin noiri nezle olmama rahmen kokusunu duydum agir bir koku.
Görevli bana üc parfüm önerdi Narciso Rodigez for her, Roberto Cavalli ve Annayake Miyabi. Narciso Rodigezi bende cok merak ediyordum ve begendim. Daha sonra koku kartlarini aldim erkek kuzenim önümden gecerken burnuna dogru tuttum ooo dedi ( koku kartinin üzerindeki koku Hyponotic poison :) ) Addicti de koklatim ikisi birbine benziyor dedi. Erkeklerin bu kokuyu begendigine ikna oldum :) Diyer kuzenim de Hyponotic poison cok begendi hata kendine almak isticek kadar buda sinirlendirdi tabi beni :KK43: Sonuc Diordan Hypnotic Poiseni almayi düsünüyorum. Ama Parfüm arayisim bitmedi cünkü ben güzel ama özel bir parfüm ariyorum.

Eger listede yer alan parfümlere ikizi kadar benzeyen bir koku biliyorsaniz veya cevrenizde olumlu tepki almis parfümler varsa paylasirsaniz cok sevinirim. Cünkü ben d&p veya Qlife dan 4-5 parfüm birden alip denemeyi düsünüyorum. eger hayalimdeki parfümü bulursam orjinalini alicam :)

Buzamana kadar kullandigim parfümler:

Armani White

Lancome Hypnose

Escada magnetizm

Chanel Allure

Dolce Gabbana the light Blue

Gucci Rush

Ralph Lauren Romance

Gucci envy me

Paco Rabbana lady million

Arkadaslarimin kullandigi parfümler:

Dolce Gabbana The one , Ysl Cinema ( bu ikisine benzeyen bir parfüm varmi acaba)

Ck Euphoria (kuzenime almistim is arkadaslar durmadan parfümünü soruyormus J

Lolita lempicka,, burberry brit, burberry weekend, Jean Paul Gaultier, Carcharel Prommese,

Carcharel amor amor, Joop all about ev, Joop le bain

Lacoste pink

Methini duydugum ve merak etigim parfümler:

Chanel Coco mademoiselle

Chanel Chance

Dior addict

Hypnotic poison

Armani She

Armani idole

Marc jacobs Daisy

Allien

Narciso Rodriguez

Givenchy organza

Samsara

Chloe

Tomd ford

Moschiono

Benziyen Kokular

Narciso Rodriguez =Angel = Wish ( ücü birine cok benziyormus)

Chanel chance = Marc jacobs Daisy ( daisy sadece biraz daha keskinmis)

Hypnotic Poison von Dior = Christina Aguilera By Night

Gucci Flora= Marc Jacobs Daisy

Chopard Mira Bai = Boss orange

Narciso R. for her = Idylle v. Guerlain -Thrill von Joop =Sarah Jessica Parker lovely

Ögrendiklerim:

Erkeklerin begendigi kokular:

genelikle oryantal diye tabir edilen baharatli kokulari seviyorlarmis ayni zamanda tatli ve vanilya kokularindan etkileniyorlarmis

Parfüm:

bu dogrumu bilmiyorum ama bircok yerde esmer ve sarisinlarin ayni kokulari tasiyamadiklarini duydum. Bu bana biraz garip geldi acikcasi. Ben bunun ten rengiyle degilde dogrudan ciltle alakali oldugunu düsünüyorum. Hepimizin farkli bir kokusu var üzerine sürdügümüz parfüm ona gore sekileniyor bence.

Kalicilik:

Kalici olan Parfümler ve olmayanlar elbette var yaliz kuru ciltlilerde daha az kaliyormus parfüm. ve eger EDT yerine EDP alirsaniz daha kalici olur.

yorumlariniza göre top on listesi hazirlayip anket hazirlamayi düsünüyorum :)))

guccı raşe benım en sevdığim parfumdur

ben uzun denemeler sonucu aradığım parfümü buldum gerçekten artık o benim parfümüm:

ilkbahar-yaz: carolina herrera-212 vip
sonbahar-kış: carolina herrera- 212 sexy

$(W)_Calvin_Klein_-_Euphoria__43539_zoom.jpg :KK3: calvin klein euphoria kullanıyorum ben genellikle çok etkileyici ve hoş bi kokusu var chanel chance da kullanıyorum arada :)

sevgili mooonlight bence sen alienı garanti al; çünkü hypnotic poison kadar yaygın değil ve farklı bir koku. ben ağır koku sevmiyorum ama illa baharatlı oryantal bir şeyler istiyorsan hermesin eau des merveilles elixir'ine bakabilirsin, kelly caleche EDP olabilir, ama edt hafif, edp bak sen. sonra lancome'un parfümleri ağır oluyor genelde yani ben şimdiye kadar öyle rast geldim, en son la vie e belle mi ne öyle bir parfümü var o olabilir. givenchy dahlia noir'yı çok beğendim ben. biraz daha hafif ama kalıcı ve yayılan bir koku. başka da gelmiyor aklıma şimdilik. aaa bir de thierry mugler angel var ona bak mutlaka

X