Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakin ay burcu yengeç ve ben bence de böyleyim
Benim yay evet bir özgürlük seyahat etme yalnızlık kafası var var ama bir yandan terazilik sosyallik var bir yandan oğlaklar da var haritamda disiplin çalışma :KK70: Aslan pek yok bence çok alfa değilim. 30dan sonra yükselen çok etkili oluyor diyorlar hadi hayırlısı :KK70:Aslında tam bir teraziyim galiba biraz öyle biraz böyle bazen dengesiz karışık :KK70:

Reformer plates deneyimin var mi Winst?

Gitmeyi düşündüğüm spor salonunda o da var ama yapabilir miyim ya da ritmi hızlı sporlardan ya da işte vücut agirligimizla yaptığımız pilates hareketleri kadar etkili olur mu
Var 3 ay reformar yaptım. Benim sıkıntılarım çok aslında bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz, bruksizm falan hepsi bağlantılı karışık konular :olamaz: Benim omurga sağlığıma çok çok dikkat etmem lazım. 24üm ama 54 gibiyim annem babamdan daha yaşlıyım ya :KK70:Topicteki en old benim galiba :KK70:Mat pilates de güdle tabii reformar da yaylar var aslında mat daha zor yaylar kolaylaştırıyor diyenler de var. Bazı kişiler para tuzağı mat pilates yeter diyor ama ben seviyorum. Beni sırt, boyun ağrılarıma iyi geldi şimdi ara verince net anladım. Bazı insanların deli beklentileri oluyor işte aşırı kas aşırı incelme o kadar da mucizevi etki görememekten bolon diyen de var ama ben seviyorum. 30 cm falan inceledim toplamda. Ben sıkılaştım. Ama en önemlisi ağrılarım tabii.Mat pilates de güzel bence. Yapabilirsin tabii neden olmasın her şeyi yaparsın sen :KK76::sampiyon::cool:Etkili bence. Ben yediklerime 0 dikkat diyemem ama yemeyi de severim arada kaçmakşovlar oldu tabii ki de. Daha dikkatli beslensem ve proteini arttırsam daha çok fark ederdi tabii. Ritmi hızlı sporların da ayrı bir yeri var hepsi ayrı kafa tabii hepsi de kendine göre güzel bence. Ama kas oranım falan çok artmadı. Ağırlık basmak en iyisi aslında. 3 ay ara vermem gerek maalesef şu ara sadece yürüyüş yapabilcem yaa :KK70:

N nscckts Merhaba, bu konuya arada bakıyorum da sizin bilgili olduğunuzu düşünerek sormak istiyorum, bana da yardımcı olur musunuz 😊Yüzüm çok sorunlu, lekeli, özellikle bıyık bölgemdeki leke çok kötü görünüyor. Ayrıca gözeneklerim de var. Fondöten de sürekli kullanmak istemiyorum. Belki daha önce çözümünü yazmışsınızdır, bebeğim olduğu için hepsini okumaya vaktim olmuyor pek🤗

N nscckts Merhaba, bu konuya arada bakıyorum da sizin bilgili olduğunuzu düşünerek sormak istiyorum, bana da yardımcı olur musunuz 😊Yüzüm çok sorunlu, lekeli, özellikle bıyık bölgemdeki leke çok kötü görünüyor. Ayrıca gözeneklerim de var. Fondöten de sürekli kullanmak istemiyorum. Belki daha önce çözümünü yazmışsınızdır, bebeğim olduğu için hepsini okumaya vaktim olmuyor pek🤗
merhaba ,emziriyorsanız leke açıcı ürünler önerilmiyor

hayır emzirmiyorum
leke işi biraz sıkıntılı maalesef
şöyle ki, doğum kontrol hapı kullananlar mesela lekelenebilir ondan mı oldu, yanlış ürün kullandığınızdan mı oldu, hiç güneş kremi kullanmamaktan mı oldu,genetik mi,hormonal mi,hamilelikte mi oldu, kaç yıllık bunlar hep etken

size ulaşılabilir ve sürdürülebilir birkaç leke içinn ürün söylerim fakat işinize yarar mı kesin değil hatta daha kötü olabilir, o yüzden lekelerde dermatoloğa görünmek gerek bu çok önemli ,yoksa lekeler daha koyulaşabilir ve leke tedavileri yani dermakozmetik ürünlerde de çok uzun vadede etki gösterir en az 2 sene en hafif derece için söylüyorum gözden çıkarmak gerekir

gözenek için şunu önerebilirim purest solution yeşil renk enzim peeling var. haftada 1 onu yapabilirsiniz kışında fiddy yöntemi diye bir yöntem var onu araştırıp yaparsanız gözenekler üstünde etkisini görürsünüz o da şöyle olur, içini temizler sebumu dengeler o yüzden görünümü azalır, gözenekler eskisi gibi yok olup küçülmez asla.

cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz cildinize uygun yıkama jeli güneş kremi ve akşamları güneş kremini arındırabilmek için çift aşamalı temizlik , onunda nasıl yapıldığı youtube videolarında var inanın sadece bu bile yüzde 60 etki gösterecektir cildinizde canlanma için :KK66:

Lekeliymis mi bu kadın da bilmiyordum.

Lekeler oluşmadan melazmayi baskılamak için de kullanmak lazim aslında.

Arbutinin yanında traneksamik asit azeleik asit de eklenmeli diye aklımda kalmış bi de yanlış hatırlamıyorsam aha ve bha dan daha etkili glikolik asitmis

şunu da söyleyeyim @CocoParisien yüksek ihtimal aslında gerçek cilt tipiniz yağlı değil ama uygulama dolayısıyla fazla sebum üretiyor bu ürünleri kullanınca cildinizin aslında yağlı olmadığını karma olduğunu göreceksiniz hatta 1 sene sonra kuruya dönük karma olduğunu göreceksiniz . genelde hep öyle olur
Evet benim cildimde oyleymis. Bu rutin bnm icinde iyi midir. Biodermayi onermisti ecz acayip hassas bi cildim varmis. Sabah gunes kremi aksam serum arti nemlendirici sürüyorum sadece niacinimide arbutin cvit vsr ama kullanmıyorum.

Evet benim cildimde oyleymis. Bu rutin bnm icinde iyi midir. Biodermayi onermisti ecz acayip hassas bi cildim varmis. Sabah gunes kremi aksam serum arti nemlendirici sürüyorum sadece niacinimide arbutin cvit vsr ama kullanmıyorum.
size eczacı ne dediyse onu yapmalısınız

Lekeliymis mi bu kadın da bilmiyordum.

Lekeler oluşmadan melazmayi baskılamak için de kullanmak lazim aslında.

Arbutinin yanında traneksamik asit azeleik asit de eklenmeli diye aklımda kalmış bi de yanlış hatırlamıyorsam aha ve bha dan daha etkili glikolik asitmis
eskiden vardı lekesi ilk takipçilerinden biriyim :)

kişinin ihtiyacına yönelik eklenip çıkarılabilir birde bu leke işi öyle illet ki mesela yüzünü koruyorsun diyelim ama bacak ve kolların açıkta olmasına rağmen korumuyorsun diyelim, oradan gelen güneş ışınları bile vücutda melazmayı arttırdığı için yüzde lekelenmeye meyil veriyor yine ,hal böyle olunca aşırı iyi korunursak baskılamak da kolay olur belkide + ek ürüne gerek kalmaz... tamamen kişiyle de alakalı yani

bhanın görevi tamamen sivilce gözenek eksfoliye üzerine ,bazıları kırışıklıkda da etkili mesela glikolik... glikolik + nemde veriyor salisilik kadar kurutmuyor ,purest tonik varya mavili olan glikolik ,onu sürdüm mü yüzümde hafif yapışkan his olur nem nem :) salisiliği sürdüğümde de 1 günde regl sivilcem kurur

Screenshot_20220814_081353.jpg
Screenshot_20220814_081412.jpg
Screenshot_20220814_081428.jpg

Kızlar kollarımda böyle kızarıklıklar oluşuyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz bebek pudrası sürüyorum ama ertesi gün yine böyle şeyler oluyor
IMG_20220814_123848.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X