güzellik takıntısı

gulosss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2014
198
23
34
mrb kızlar ben ortalama güzelllikte bir bayanım yani ahım şahım değilim ama güzel sayılıyorum sanırım bilmiyorum herneyse pek dertte sayılmaz belki burda okadar dertli yazılar okuduktan sonra ama ben kendimi sürekli başka bayanlarla çevrendeki bayanlarla kendimi kıyaslamaktan bıktım içimden sürekli güzellik kaygısında olmaktan... makyaj yapmayı hiç sevmeiğim halde yapmak zorundaymışım gibi hissediyorum. eşimle ilgili bu konuda bi sıkıntım yok beni beğendiğini sevdiğini söyler hep. ben içgüdüsel olarak dışarıya karşı neden bu beğenilme isteğim olduğunu anlamıyorum ve bu güzel görünme isteği sadece çevremdeki hemcinslerime (erkekler umrumda değil ve eşimi çok seviyorum) acaba içlerinden bana güzel diyorlar mı beğeniliyormuyum düşüncesi. çok saçma düşünceler biliyorum ama istemsiz böyle saçma sapan şeyler düşünüyorum topluma girdiğimde. sizdede böyle düşünceler var mı yoksa bi anaormallik var mı bende

Son düzenleme:
Hatta 2 gün önce eşimin uzaktan bir tanıdığının düğününe gittik kendimi etrafdaki bayanlara karşı o kadar çirkin hissettim ki anlatamam :KK37::KK37:
Düğünde hiç durasım gelmedi hemen kalkıp gitmek istedim.

insanların çoğunda vardır bu duygu. sen bunun için anormal şeyler yapmıyorsan sıkıntı yok. Yapılan bilimsel araştırmalara göre zaten bayanlar, hemcinslerine güzel görünmek için uğraşırlarmış.

bi çoğumuz bazen böyle hissederiz takma kafana çünkü düşündükçe işin içinden çıkamazsın :))

demek ki sandığın kadar güzel değilsin
çünkü olay sende kompleks haline dönüşmüş
gerçekten güzel olan birisi böyle şeyleri hiç düşünmez bile bence

Kendimi severim, ama güzelim, beğenilirim ya da beğeniliyor muyum diye düşünmedim hiç?
Herkes güzel olmak ister, ama kendini her bayanla kıyaslamak, en güzeli olmaya çalışmak kompleks gibi birşey herhalde..
Bu da bir çeşit takıntı olsa gerek..
:44:

Malesef zaman zaman bende yaşıyorum bunu . Sürekli makyajlı olmaktan sürekli gömlekler topuklular giymekten bunalsam da bunu değiştiremiyorum .

Fıtrat meselesi sanırım birazda .

Burcunuz ne

demek ki sandığın kadar güzel değilsin
çünkü olay sende kompleks haline dönüşmüş
gerçekten güzel olan birisi böyle şeyleri hiç düşünmez bile bence
doğrudur güzel olmayabilir bu yüzdende komplekse girmiş olablirim de..ben kendime zaten güzel demedim önce dikkatli okuman lazım bi konuya yorum yapmadan önce...

Bu konuda yanliz degilsin bende dw var bu takinti esimin tarafinda cok begenilirim bende onlarin icinde kendimi begenirim ama kuzenlerimin icinde komplekse giriyorum cunku onlar cok guzeller .kendimi. onlarin yaninda cok cirkin hossediyorum:18:

burcun ne acabaaa:KK1:
yengeç :))
Malesef zaman zaman bende yaşıyorum bunu . Sürekli makyajlı olmaktan sürekli gömlekler topuklular giymekten bunalsam da bunu değiştiremiyorum .

Fıtrat meselesi sanırım birazda .

Burcunuz ne
yengeç burcuyum cnm. kompleksli bi insan olmak istemiyorum. kendine güvenen seven biri olmak olmak istiyorumda nasıl olucak illede çok çok güzel mi olmak lazım yada insanların poh pohlamasımı lazım sen güzelsin diye

Kendimi severim, ama güzelim, beğenilirim ya da beğeniliyor muyum diye düşünmedim hiç?
Herkes güzel olmak ister, ama kendini her bayanla kıyaslamak, en güzeli olmaya çalışmak kompleks gibi birşey herhalde..
Bu da bir çeşit takıntı olsa gerek..
:44:
ne güzel cnm bende böyle olmak isterim nasıl başarıyorsun sen. insanlar hep derler mi güzel olduğunu yüzüne söylerler mi bana eşimden başka kimse demiyor(bu bile güzel bişey aslında eşim diyor ama) belki bu yüzden mi emin oamıyorum kendimden acaba

Değiştirilemeyecek şeyleri kompleks yapmaya gerek yok.Güzellik makyajla,saçla ,topuklu ayakkabıyla olmuyor.Önce güzel bir kafatası yapısı,gür saç.Sonra kaşının gözünün orantılı olması ve birbirine yakışması.Özellikle kafa yapısı güzel olan az.Bazı şeyler estetikle değiştirilebiir,DNA'nın sana bahşettiği ölçüde.Zira her yapılan estetik müdahele her kişiye yakışmaz.Ha bir de şu var,çirkin olup çekici olan kadınlar..Bu da tamamen aura ile ilgili ve bu da doğuştan gelir...

Son düzenleme:
mrb kızlar ben ortalama güzelllikte bir bayanım yani ahım şahım değilim ama güzel sayılıyorum sanırım bilmiyorum herneyse pek dertte sayılmaz belki burda okadar dertli yazılar okuduktan sonra ama ben kendimi sürekli başka bayanlarla çevrendeki bayanlarla kendimi kıyaslamaktan bıktım içimden sürekli güzellik kaygısında olmaktan... makyaj yapmayı hiç sevmeiğim halde yapmak zorundaymışım gibi hissediyorum. eşimle ilgili bu konuda bi sıkıntım yok beni beğendiğini sevdiğini söyler hep. ben içgüdüsel olarak dışarıya karşı neden bu beğenilme isteğim olduğunu anlamıyorum ve bu güzel görünme isteği sadece çevremdeki hemcinslerime (erkekler umrumda değil ve eşimi çok seviyorum) acaba içlerinden bana güzel diyorlar mı beğeniliyormuyum düşüncesi. çok saçma düşünceler biliyorum ama istemsiz böyle saçma sapan şeyler düşünüyorum topluma girdiğimde. sizdede böyle düşünceler var mı yoksa bi anaormallik var mı bende

Muhtemelen görüntünle ilgili kaygıların var ve çevrenden onay almak istiyorsun.
dediğin gibi ortalama bir fiziki yapıdaysan zaten çirkin değilsindir:)) ama kimse de
durduk yerde çok güzelsin de demez şimdi bunu peşinen kabul etmen lazım.
kime çok güzel denir.adı üstünde ortalamanın üzerinde bir fiziği,bir çekiciliği olanlara çoğunluk
istem dışı olarak zaten aa çok güzel kadın der.
bunun dışında gündelik hayatta bu tür bir beklenti içine girmek yorar seni.
kişinin kendi görüntüsü ile barışık olmaması da büyük sıkıntıdır.
zaman zaman hepimiz yaşarız.
kendimizi çirkin hissettiğimiz günler olur,çok güzel iyi hissettiğimiz günler olur değişir.
kendinde beğenmediğin bir nokta vardır mutlaka birdaha gözden geçir,kulakların mı,gözlerin mi,boyun mu kilon mu vs. vs.
bir yerinden emin değilsin ki üzerinde duruyorsun.

yengeç :))
yengeç burcuyum cnm. kompleksli bi insan olmak istemiyorum. kendine güvenen seven biri olmak olmak istiyorumda nasıl olucak illede çok çok güzel mi olmak lazım yada insanların poh pohlamasımı lazım sen güzelsin diye

ne güzel cnm bende böyle olmak isterim nasıl başarıyorsun sen. insanlar hep derler mi güzel olduğunu yüzüne söylerler mi bana eşimden başka kimse demiyor(bu bile güzel bişey aslında eşim diyor ama) belki bu yüzden mi emin oamıyorum kendimden acaba

Bende yengeç burcuyum yahuu.. :KK52:
Yoo hep demezler ki, kaldı ki güzel olduğumu söylesinler diye bir derdim de yok sorun burası sanırım?
Diyelim ki çok güzelim insanın işi gücü yok sürekli beni mi yağlayıp ballayacak güzelsin, tü tüü maşallah diye.
Güzellik görecelidir hem, kimisine göre güzelken kimisine göre herkes kadar gelebilirim..
:KK31:
İnsan kendini sevmeli bence ya, ben Allahın yarattığı beni seviyorum, ister güzel desinler ister çirkin.:KK34:

Son düzenleme:
Bende yengeç burcuyum yahuu.. :KK52:
Yoo demezler ki, diyelim ki çok güzelim insanın işi gücü yok sürekli beni mi yağlayıp ballayacak güzelsin, tü tüü maşallah diye.
Güzellik görecelidir hem, kimisine göre güzelken kimisine göre herkes kadar gelebilirim..
:KK31:
İnsan kendi sevmeli bence ya, ben Allahın yarattığı beni seviyorum, ister güzel desinler ister çirkin.:KK34:

Heeeeyy, bednde yengecim :)

Benim de öyle güzellik takıntılarım yoktur.
Kendime bakarım elbette ama zaten güzel olduğumu bildiğim için takıntı durumuna getireceğim bir şey kalmıyor ortada :KK53:
Bence de güzellik görecelidir, herkesin beğendiğini sen beğenmezsin, senin beğendiğini herkes...

kendini başka alanlarda geliştirmeye çalış. hobi edin. kitap oku vs. boş kalınca böyle saçma sapan şeylere takıyoruz. kendini farklı alanlarda ifade etmeye başladığın zaman bu sıkıntın kendiliğinden yok olacaktır diye düşünüyorum.bende çok güzel değilimdir ama yüzümün onlara huzur verdiğini söyleyen arkadaşlarım var çevremde. bir de gülümsememin. belki biraz daha fazla gülümseyebilirsin :)

bayanların fıtratınta vardır bu tasalanmayın...kimisinde çok fazla olur kimilerinde az..kimilerinde hiç :KK1: boşvermiş kadınlar vardır mesela..
elbette boşverin demiyorum ama biraz mutedil olmak sizin için uygun olanı..bunu aşmak için, sürekli etraftaki kadınlarla kendini kıyaslama...zamanla bu durum azalacaktır..komplekse dönüşürse hastalık haline dönüşür aman ha..:KK34:

X