Gyno-ferro demir ilacı..

bizim kızda da kabızlık yapmadı, 4. aydan sonra başlattı doktor, 2 doktora götrdüm 2 side 4. aydan sonra başla dedi, ben d ebir arkadaşımdan duymuştum 6. ayda başlanacak diye ama farklı farklı doktor da 4. ayda başla deyince başlattım

ayrıca anne sütünde olmayan tek şey demir miş, bu sebeple demir vermek şart bebeklere, ihmal edilmemeli bence...

peki kaka rengi ne durumda?
benimki koyu yeşil oldu
ve günde 2-3 kaka yapan çocuk 2 günde 1 e indirdi çok üzülüyorum :KK43:
emmeyide bıraktı. iştahını kesermi bu demir?
neden böyle oldu bu çocuk.. :KK43:

bebeğimin anemisi olduğu için biz demiri 3. ayda başladık, tam kabızlık sayılmasa da etkiledi tabi kaka sayısını, demir damlayı eğer yemek arasında yada öncesinde veriyorsan, sonrasında birşey yemek istemiyorlar, genel anlamda iştahsızlığa sebep olmadı bizim.
ama ben şöyle bir hata yaptım, meyve suyuna karıştırarak verdim, çok severek içtiği meyve suyunu bile içmez oldu, ben d vitamini için multitabs veriyordum, bu ikisini karıştırıp veriyorum artık, almak istemiyor ama en azından sevmese de içiyor.

ben öyle böyle içiriyorum yazık sesinide çıkaramıyor ama negatif olarak çok etkiledi bu ilaç bizi.
ve vermeyi kestim. vermiyeceğimde :KK43:

bizim de ferro sanalımız var.kim sevsin ki o ilacı iğrenç tadı.cocuk içince 2 3 dk titriyo böğürme geliyo yavrucagızıma.ama verıyoruz gereklı die.acd3 ile beraber verileri mi acaba o zman tadı nasıl olu.bebişim de sadece emiyor fakat ben onu verdikten sona kesin agzına ya muz ya çilek bişeyler sürttürüyorim ki o iğrenç tat kalmasın agzında.kakası da değişmedi rengi de kaka miktarı da.bu arada meyve püresi ile karıştırıp verilebiir ben ce 1 ay daha sabredersek....

ayyy bu demir damlalarının tadı çok kötüü. Yazık bebişlere. bana 10 damla ver dediler bende veriyorum canım yavrum yazık yaa. 4. aydan itibaren kullanıyorum. Bu günde duydum ki kilosuyla orantılı olacakmış bizimkisi 10 kilo değil ki fisfisfis

benim bebegim de tadini sevmiyordu. doktorumuza soyledik baska bir tane demir ilaci verdi. bunun tadi/goruntusu/kokusu pekmeze cok benziyor ve kizim da reddetmeden iciyor. yalniz ismini hatirlayamadim, eve gidince bakayim.

X