Göz Çevresi Bakımı Gz alt Morluu ve Gz evresindeki krklk iin Bephanten ve Expigment

S

sangius_era

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sangius_era
Arkadaşlar Bazı yerlerde bu iki kremin göz çevresindeki morluklar ve kırışıklıklar için iyi geldiği yazılmış doğrumudur ???:çok üzgünüm:

canim bence yazilanlara inanam benimde aynis orunum var hemde igrenc duruyor gzoe batiyor cok krem aldim denedim iannaki hespi copte ve param yandi ben bir urun bilrum cok guzelbir urun yurt disindaysan ben ama tr deysen arakdas yardimci olacaktir ben cok memnunum ve faydasini da gordum bazi kremler vardir gozunun alitna surersin abzilarinida kemigeneden cunku kimyasal madde vardir gzoe iyi gelmez goz altin ince deri oldugu icin benim onerecegim dogal ve bitkisel bana ualsirsan ayrimdi olurum

expigment renk acıcıdır . renk açma özelliği vardır. göz çevresine sürülmez ...

expigment yanlış olmuş bence de..
bepanthene i her yere al sür, candır canandır bepanthene ama expigment göz çevresine olmaz-olur da yani- olmamalı. yüzünde geri kalan her yere sür..

Kesnlikle doğru değil, expigment cilt lekeleri içindir, gözaltındaki kılcal damarlara daha fazla oksijen gitmesini sağlamaz.

arkadaşlar bu morluk ve kırşıklık için oriflame de bu at indirime giren bir krem var kapatıcı değil tedavi edici bir krem tavsiye ederim

arkadaşlar bu morluk ve kırşıklık için oriflame de bu at indirime giren bir krem var kapatıcı değil tedavi edici bir krem tavsiye ederim

bu ay üç ürün var sanırım göz altı için. sen hangisini söylüyorsun? valla siparişimi vermek üzereyim. ben optimalsınkini sipariş edeceğim. ama royal velvet de var.bir de skindividual serum var. ay n'olur acele cevap. yarın sipariş vereceğim.

Arkadaşlar Bazı yerlerde bu iki kremin göz çevresindeki morluklar ve kırışıklıklar için iyi geldiği yazılmış doğrumudur ???:çok üzgünüm:

ben bepanthene kremi bir kaç gün göz altıma sürdüm. pek bir faydası olmadı. sonra sanki yağ bezesi olmaya başladı gibi geldi bana bıraktım. o yağ bezesini andıran görüntü de hala geçmedi. çok pişman oldum. fazla belirgin değil ama yine de rahatsız ediyor beni. inşallah daha kötü olmaz. çünkü göz altıma sürmesem de bepanthenei şimdi yanaklarımdaki sivilce izleri için deniyorum. bir iki hafta denemek istiyorum. inşallah göz altlarım daha fazla etkilenmez.

Bepanten de gözaltı için sakıncalı ama birileri uyduruyor herşeye iyi geliyor diye, birkaç gün kullanımdan sonra torbalanmaya neden olur...

arkadaşlar benim doğum ertesi gözaltlarım çok kötüydü mor halkalarım vardı ...hala da uykusuz ve yorgun olunca olur...ben plante system in göz altı jeli ni ve bilyesini kullandım ..bitkisel bir ürün ..çok ta pahalı değil...özellikle jelinden çok memnun kaldım... tavsiye ederim ...

göz çevresi için lancaster tavsiye edrim biraz pahalıdır ama ufacık mercimek tanesi kaar sürüldüğü için en az 6 ay gider kızlar bu yüz önemli organımız bence bu tip bakımlarda markaları tercih edin

Bepantenin (yağsız olan da dahil) göz altına sürülemeyeceğini, yoksa minik minik yağ bezecikleri oluşturabileceğini bir yerde okumuştum. Kızkardeşim bu hataya düştü ve sağ gözünün altında minik minik beyaz yağcıklar oluştu. Nasıl geçer konusunda da hiçbir fikrim yok. Tavsiye etmiyorum.

göz çevresi için lancaster tavsiye edrim biraz pahalıdır ama ufacık mercimek tanesi kaar sürüldüğü için en az 6 ay gider kızlar bu yüz önemli organımız bence bu tip bakımlarda markaları tercih edin

Gözaltı morlukları için de iyi mi acaba?

merhaba,
expigment in hatalı olduğunu düşünenler neye göre söylemişler merak ediyorum. 2 ay önce dermatoloğa göz morluk tedavisi için gittim ve bana expigmenti verdi koyduğu teşhis ise hiperpigmentasyon. göz altında deriye renk veren melanin fazla olduğundan ovuşturma vs gibi etkilerle bunlar renk vermeye başlıyorlar ve dolayısıyla orda bir morluk oluşuyor. expigment ise burayı soyarak rengini açmaya çalışıyor. çok güzel bir tarif olmadı fakat en azından neden expigmentin kullanıldığını anlatabilmişimdir. tabi bana konulan teşhis bu yönde sizlerin morluk oluşma sorunu başka olabilir. şu anda biraz da olsa renkte açılma var ama expigment devamlı deri attırıyor. doktorumun söylediğine göre baya uzun sürecekmiş tedavi sabırlı olmak gerek. öyle şıp diye çözüm olacak bir çözüm beklemeyin.

merhaba,
expigment in hatalı olduğunu düşünenler neye göre söylemişler merak ediyorum. 2 ay önce dermatoloğa göz morluk tedavisi için gittim ve bana expigmenti verdi koyduğu teşhis ise hiperpigmentasyon. göz altında deriye renk veren melanin fazla olduğundan ovuşturma vs gibi etkilerle bunlar renk vermeye başlıyorlar ve dolayısıyla orda bir morluk oluşuyor. expigment ise burayı soyarak rengini açmaya çalışıyor. çok güzel bir tarif olmadı fakat en azından neden expigmentin kullanıldığını anlatabilmişimdir. tabi bana konulan teşhis bu yönde sizlerin morluk oluşma sorunu başka olabilir. şu anda biraz da olsa renkte açılma var ama expigment devamlı deri attırıyor. doktorumun söylediğine göre baya uzun sürecekmiş tedavi sabırlı olmak gerek. öyle şıp diye çözüm olacak bir çözüm beklemeyin.

Expigment de hydroquinon maddesi aktifdir. Ve dediğiniz gibi cildi de soyarak üst derideki renk dalgalanmalarını azaltır. Göz altında soyucu şeklindeki kremler kullanılmaz. Bu ürünü kullanıp kendiniz de görebilirsiniz. Ayrıca şimdiye kadar cilt lekeleri ve gözaltı morluğu konusunda birsürü farklı dermatoloğa gittim. Bir tanesi bile bu ürünü gözaltı için tavsiye etmedi. Yabancı sitelerde de bu ürünün ne için kullanıldığını okuyabilirsiniz. Bununla birlikte hydroquinon in % 2 den fazlasının cilt kanserinden tutun da birsürü başka hastalığa yol açtığı için hangi ülkelerde yasak olduğunu da bulabilirsiniz. Hatta 2006 da FDA'nın hydroquinon i tamamen yasakladığını okumuştum. Bizim ülkemizde yasak olmadığı için %4 lüğünün önerilmesi de gözaltına önerilmesi de tuhaf gelmiyor bana. Kullanıp gözaltındaki tahrişi kendiniz de farkedebilirsiniz.

Expigment de hydroquinon maddesi aktifdir. Ve dediğiniz gibi cildi de soyarak üst derideki renk dalgalanmalarını azaltır. Göz altında soyucu şeklindeki kremler kullanılmaz. Bu ürünü kullanıp kendiniz de görebilirsiniz. Ayrıca şimdiye kadar cilt lekeleri ve gözaltı morluğu konusunda birsürü farklı dermatoloğa gittim. Bir tanesi bile bu ürünü gözaltı için tavsiye etmedi. Yabancı sitelerde de bu ürünün ne için kullanıldığını okuyabilirsiniz. Bununla birlikte hydroquinon in % 2 den fazlasının cilt kanserinden tutun da birsürü başka hastalığa yol açtığı için hangi ülkelerde yasak olduğunu da bulabilirsiniz. Hatta 2006 da FDA'nın hydroquinon i tamamen yasakladığını okumuştum. Bizim ülkemizde yasak olmadığı için %4 lüğünün önerilmesi de gözaltına önerilmesi de tuhaf gelmiyor bana. Kullanıp gözaltındaki tahrişi kendiniz de farkedebilirsiniz.

Yazmayı unutmuşum bu üründe kortizon da vardı diye hatırlıyorum, gerçi olup olmadığı konusunda doktorunuz uyarmıştır diye tahmin ediyorum. Gittiğim doktorların bana söylediklerini özetlersem; gözaltındaki morluklar kılcal damarlarla, kan dolaşımıyla ilgili olduğu için, morluğun sebebi her neden olursa olsun (demir eksikliği, sigara kullanımı, genetik faktörler, böbrek üstü bezlerinin çalışma durumu vs.) kullanılacak ürünün buradaki akışı, kandaki oksijeni etkilemesi gerekiyormuş. Bu yüzden sadece pigment farklılıklarını azaltacak ürünler yerine Kollajen, K ve C vitamini içeren kremler, serumlar öneriyorlar genelde...

1 seneye yakın kullanıyorum dermatoloğum kullandırmaya devam ettiriyor dediğiniz gibi soyarak o koyu deriyi dökerek açmaya çalışıyor. "göz altına soyucu kremler kullanılmaz" derken bu kadar kesin bir kanıya nerden varıyorsunuz. gittiğim doktor iyi bir doktor olduğuna eminim. riskli görse böyle bir tedaviye girmezdi. yabancı sitelerde yasak olduğunu filanda yazmışsınız yani çok şaşırdım bir doktor neden yasak olan bir ilacı versinki? yani nerden bilip neye göre yazıyorsunuz anlamadım sonuçta türkiyede satılan bir ilaç eczacı alırken bana bende gözümde morluk oldu o yüzden doktor vermişti dedi. geçen aşırı güneşten dolayı burnumda siyah leke çıktı ona sürdüm 2 günde geçirdi lekeyi. dediğim gibi 1 senedir kullanıyorum deriyi soyup döküyor ama belirli bir süre 1-2 ay gibi sonra soyulma bitiyor.

X