Gzel gren gzel dnr

takva

Guru
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2009
219
4
Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına ' Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor.' demiş. Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş. Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş. Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış 'Bak' demiş kocasına ' çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?' 'Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim' diye cevap vermiş kocası. Hayat böyle değil midir ? Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmadan önce zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır .

doğru gerçekden eleştirirken bazen sadece at gözlükleriyle bakılabiliyor...yanlış anlayabiliyoruz...ama en çok yapılan şey sanırım bu umarım güzel bakmayı alışkanlık haline getirebiliriz...

çok güzeldi
GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR...:lepi:

cok güzel bir paylasim tskler canim cok begendim ve cokda dogru
insanin ici güzel oldumu disinada yansir zaten
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

gerçekten güzeldi.
bazen kafama birşeyi takıyorum
büyüttükce büyütüyorum.
olumsuz şeyleri düşünüyorum ve kendi huzurumuda
bozuyorum
kendimi bu konuda egitmeye çalşıyorum
yapma diyorum