Hadi hep beraber birikim yapalım kızlar:)

Atıl kart ne ki ilk defa duyuyorum 🤦🏻‍♀️

yani alışveriş için kullanmadığım, atıl bıraktığım anlamında : ) aktifbank'tan almıştım zamanında o kartı, passolig vesilesi ile :)
nedense tüm borcu yatırıp kartı kapatamıyorum bi türlü. kapatınca o para komple gitmiş olacak ya elimden, borcu yatırıp çekip altın yapıyorum..
çok mantıksız biliyorum :)

ben rahat birikim yapabilirim eşimin alışveriş bagimlisi yüzünden yapamiyorum aliyor hep bişeyler eve.. yahu birak dedim :KK70:
bende aliyorum eşim yüzünden yoksa alışveriş siteleri hiç lazim degil.
Normalde tersi olur ama 🤭

yani alışveriş için kullanmadığım, atıl bıraktığım anlamında : ) aktifbank'tan almıştım zamanında o kartı, passolig vesilesi ile :)
nedense tüm borcu yatırıp kartı kapatamıyorum bi türlü. kapatınca o para komple gitmiş olacak ya elimden, borcu yatırıp çekip altın yapıyorum..
çok mantıksız biliyorum :)
Borç da olsa birikim sonuçta :) kredi çekip altın almak gibi bişey :)

O zaman liste yapalım kızlar :KK66: ay ay az çok ne yaptıysak yazarak takip ederiz

hıı anladım. benim maaştan otomatik kesilme mevzuundan çok önce başlamıştı. o nedenle maaştan kesileni iptal ettirdim
Aslında farkeden bişey yok ha maaştan kesilmiş ha karttan kesilmiş maaştan çekip karta vermişsin aynı hesap.5 sene olmuş ne güzel Allah bereketini versin.

O zaman liste yapalım kızlar :KK66: ay ay az çok ne yaptıysak yazarak takip ederiz
Ben bugün 4ceyrek aldım biriktirdigim parayla, inşallah sıkıntı olmazsa her ay almayı düşünüyorum alınca yazarım , size ve herkese bol bereketli biriktirmeler.

Ben bugün 4ceyrek aldım biriktirdigim parayla, inşallah sıkıntı olmazsa her ay almayı düşünüyorum alınca yazarım , size ve herkese bol bereketli biriktirmeler.
Topigimize hoşgeldin🤩amin artirdikca artsın bereketli olsun.Hedef nedir peki ?

Topigimize hoşgeldin🤩amin artirdikca artsın bereketli olsun.Hedef nedir peki ?
Ayrıca belli bı miktar düzenli alamasamda 6 senedir altın alırim iyi kötü biriktirdim 2,5sene önce ev almıştım küçük kendim sigamiyorum şuan kiraya veriyorum kendimde üstüne koyup kiradayim inşallah oturabilecegim ev istiyorum ,kredi işlerine eşim girmek istemiyor.Rabbim herkese istediği evi almayı nasip etsin inşallah.

Ayrıca belli bı miktar düzenli alamasamda 6 senedir altın alırim iyi kötü biriktirdim 2,5sene önce ev almıştım küçük kendim sigamiyorum şuan kiraya veriyorum kendimde üstüne koyup kiradayim inşallah oturabilecegim ev istiyorum ,kredi işlerine eşim girmek istemiyor.Rabbim herkese istediği evi almayı nasip etsin inşallah.
Amin inşallah.Gonlumuzce olsun.Bende ne ev ne araba.Ev peşinatı belki daha fazlası diye çıktım yola bakalım :)

Amin inşallah.Gonlumuzce olsun.Bende ne ev ne araba.Ev peşinatı belki daha fazlası diye çıktım yola bakalım :)
Aracıda çok önceden biriktirip almıştık, inşallah sizde hedefinize ulaşırsınız istediklerinizi alırsınız, gelir gider dikkat etmek lazım o kadar sıkıya almistimki günlük harcananlari deftere yazardım ay sonu bakardım ,gereksiz aldiklarimi diğer ay almazdım şimdide günlük ne kazandık yazıyorum eşim esnaf olduğu için sabit bir gelirimiz yok,atabildigim kadar kenara atiyorum.

Aracıda çok önceden biriktirip almıştık, inşallah sizde hedefinize ulaşırsınız istediklerinizi alırsınız, gelir gider dikkat etmek lazım o kadar sıkıya almistimki günlük harcananlari deftere yazardım ay sonu bakardım ,gereksiz aldiklarimi diğer ay almazdım şimdide günlük ne kazandık yazıyorum eşim esnaf olduğu için sabit bir gelirimiz yok,atabildigim kadar kenara atiyorum.
Birikim konusunda sorunum yok hesaplı harcamalar yaparım ben de,çok gerekliyse alırım.Yalniz giderim çok annem babama bakıyorum kıta faturalar annemin sigortası babamın kredi kartı benim kredi kartım taksitler derken sıkıştım ama taksitler bitti kartlar da benimki bitti babamınki bitmek üzere.Birikim zamanı inşallah başka bişey çıkmazsa :)

Aramıza hoşgeldin 🤩teşekkür ederim hepimizin gönlündekini nasip etsin inşallah 🙏 ben de belirli bir kalıba sokmak istemiyorum az çok ama her ay bişey eklemek istiyorum.Kumbara çok keyifli oluyor daha önce bir kez kullandım tekrar alayım :)
Evet korona yüzünden hepimiz fena etkilendik Allah elimize geçene bereket versin bugünleri sağlıkla atlatalim ins.
Ben feyz olsun diye Instagramda birikim tasarruf ve sadeleşme sayfalarını takip ediyorum ve tabiki alışveriş sayfalarını takibi bıraktım baya etkili oldu ❤️

Bende bu aydan itibaren her ay gram altın alcam gelecek hazirana kadar her ay 1 gram hedefim var tabi ayrıca nakite ayırmak istiyorum kenara inşallah yapabilirim 🙏🙏
Amin inşallah 🙏 hoşgeldin 🤩 her ay sonunda birikimleri liste yaparız inşallah hedeflerimize ulaşırız.Ben de bu ay için gram düşünüyorum,borç bittikçe kotayı yükselteceğim inşallah bakalım

bugün gram altın alma günüm 1 gr alıcam .insallah düşer gün içinde :)
İnşallah diyorum 🙂378 TL görünüyor.3 gün sonra bir sınav parası yatacak o gelince kendimden de ekleyip alicam ins.Kredi kartlarına bitirmeye yakın ödeme yaptım sabah.Bu aydan beklentim sadece 1 gram.Burasi olmasa belki onu da koymayacaktim🤭burası iyi oldu

X