Hadi hep beraber birikim yapalım kızlar:)

Ara ödeme sayesinde 80 bin TL'lik faizin 40 bin TL'sinden kar ettik ve ayrıca 10 yıl yerine 5 yılda bitecek inşallah :dua::KK36:
Kumbarayı unutmak lazım sanırım yoksa bozuk paralardan olduğu için hayal kırıklığı oluyor :KK33:
Siz neler yapıyorsunuz, belli bir hedefiniz var mı aylık haftalık vs.
ç
çokiyi olmuş kredideki kar.Allah ödemede kolaylık versin.
Öğretmenim,okulların açılıp açılmama durumuna göre degisir ama yine de Ocak ayına kadar 12 binlik altın hedefi koydum,karsız haliyle yani.Asagi olur yukarı olur bilemem.Bu ay 3 gram altın ile başladım.Halihazirda bir çeyrek ve 50 € var.Onlari birikim hedefine katmayacagim o ayrı.
Para yatınca ilk olarak ödemeleri yapıyorum,ev masrafları için harçlık ayırıyorum,gerisini altına çeviriyorum.Mumkun olduğunca tasarruflu olmaya çalışıyorum,gereksiz harcamaları sıfıra indirdim.Bu ay sonunda memlekete gideceğim dönüşte 6 ay yetebilecek bir stok yapacagim ve kışlık hazırlayacağım ins.O dan sonra da haftalık 150 TL bir harcama limiti koyacağım kendime artan olursa kumbaraya :) Kağıt para için de bir cüzdan ayarladım alışverişlerde elimde kalan 5 likleri o cüzdana koyacağım kumbara dolunca ikisini birleştirip yine altın yapacağım kısmetse :)
Borcum vardı bitti sayılır,artık birikim zamanı

ç
çokiyi olmuş kredideki kar.Allah ödemede kolaylık versin.
Öğretmenim,okulların açılıp açılmama durumuna göre degisir ama yine de Ocak ayına kadar 12 binlik altın hedefi koydum,karsız haliyle yani.Asagi olur yukarı olur bilemem.Bu ay 3 gram altın ile başladım.Halihazirda bir çeyrek ve 50 € var.Onlari birikim hedefine katmayacagim o ayrı.
Para yatınca ilk olarak ödemeleri yapıyorum,ev masrafları için harçlık ayırıyorum,gerisini altına çeviriyorum.Mumkun olduğunca tasarruflu olmaya çalışıyorum,gereksiz harcamaları sıfıra indirdim.Bu ay sonunda memlekete gideceğim dönüşte 6 ay yetebilecek bir stok yapacagim ve kışlık hazırlayacağım ins.O dan sonra da haftalık 150 TL bir harcama limiti koyacağım kendime artan olursa kumbaraya :) Kağıt para için de bir cüzdan ayarladım alışverişlerde elimde kalan 5 likleri o cüzdana koyacağım kumbara dolunca ikisini birleştirip yine altın yapacağım kısmetse :)
Borcum vardı bitti sayılır,artık birikim zamanı

Çok teşekkür ederim.
Çok iyi gerçekten bir ayda 3 gram :nazar: inşallah her şey planladığınız gibi olur.
Bizim borçlarımız var ama işte ufak ufak biriktirmek benim amacım.
Haftalık limit olayını bende düşünüyorum bir uyarlama yapacağım ve bütün market alışverişimi belirlediğim haftalık miktarla yapacağım, hafta arası da markete gitmeyeceğim bir gün market bir gün pazar yeterli.
Ben mutfağı çok seven biriyim o yüzden masraf biraz fazla, ama beni en çok hafta içi market harcamaları yoruyor ufak ufak farkında olmadan çok harcanıyor :KK51: 150 TL de çok ideal Hoppa

Çok teşekkür ederim.
Çok iyi gerçekten bir ayda 3 gram :nazar: inşallah her şey planladığınız gibi olur.
Bizim borçlarımız var ama işte ufak ufak biriktirmek benim amacım.
Haftalık limit olayını bende düşünüyorum bir uyarlama yapacağım ve bütün market alışverişimi belirlediğim haftalık miktarla yapacağım, hafta arası da markete gitmeyeceğim bir gün market bir gün pazar yeterli.
Ben mutfağı çok seven biriyim o yüzden masraf biraz fazla, ama beni en çok hafta içi market harcamaları yoruyor ufak ufak farkında olmadan çok harcanıyor :KK51: 150 TL de çok ideal Hoppa
Stoklar olunca ideal. Aralarda markete gidince ihtiyaç dışına çıkılabiliyor evet o yüzden ben de liste yapıp toplu şekilde haftada bir kez almaya çalışıyorum.

Bugün en sevdiğim gün,maaştan bir gün öncesi,14'ü 🙂..
Yarın kirayı,annemin SGK sini,353 Luk kredimi gelirden düşüp 3 gramlık birikimi ayiracagim inşallah.Aslinda elimde 5 gramlık limit kalıyordu harçlık hariç ama kardeşime gelinimize filan bir miktar para bırakmak istiyorum.Memleketteyim 20 sinde dönüyoruz oğlumla kismetse

Ben de yaptım hesabımı
Temmuz zammını alacam merak ediyorum miktarını
Umarım vergiden dolayi düşüş olmaz
Geçen ayki kadar olursa 500tl kalır birikime

Ben de yaptım hesabımı
Temmuz zammını alacam merak ediyorum miktarını
Umarım vergiden dolayi düşüş olmaz
Geçen ayki kadar olursa 500tl kalır birikime
Bordro düşmüştür e devlete..Benim temmuz -ocak arası maaşım hep aynı oluyor ve pek bor fark gelmemişti sanırım temmuzda giriyorum vergi dilimine.

Selamlar herkese..bende bu ay itibariyle yeniden birikime başlamak istiyorum. Ev hanımıyım.15 yıllık evliyim,11 yaşında oğlum var.

Daha önce bir çok kez birikim yaptım. Çokta iyi yerlere harcadım. Şu an elimde 40 gramlık 2 bileziğim ve bes hesabım var 6 yıllık. Eşimin yaptığı birikimlerden ayrı tutuyorum kendi hesabımı.

Yeniden ufak ufak başlamak istiyorum. Aylık 1 gram olarak belirledim kafamda. Bu kış bizi nelerin beklediğini bilmiyorum,hastalık malum..herkesin kesesine sofrası,kesesi bereketli olsun

Merhabalar :KK25::KK25:
Bayramdan hemen önce 2 gram ve maaşla birlikte 1 gram daha aldım..
Hatta sonra elimde olan 100 lirayla 0,21 gram aldım :-)
3,21 gram olarak bankada çoğalmayı bekliyorlar :-)
İnşallah devamı gelecek 🙏

Selamlar herkese..bende bu ay itibariyle yeniden birikime başlamak istiyorum. Ev hanımıyım.15 yıllık evliyim,11 yaşında oğlum var.

Daha önce bir çok kez birikim yaptım. Çokta iyi yerlere harcadım. Şu an elimde 40 gramlık 2 bileziğim ve bes hesabım var 6 yıllık. Eşimin yaptığı birikimlerden ayrı tutuyorum kendi hesabımı.

Yeniden ufak ufak başlamak istiyorum. Aylık 1 gram olarak belirledim kafamda. Bu kış bizi nelerin beklediğini bilmiyorum,hastalık malum..herkesin kesesine sofrası,kesesi bereketli olsun
Hoşgeldiniz 🙂
Bereketli olsun birikimlerimiz.İstedikten sonra olur.Ben de önceden birikim yapmıştım harcandı malesef.Simdi yeniden başladım bu grubu açtıktan sonra yani..geçen ay 3 Gr aldım bu ay daha karar veremedim birine çeyrek borcum var ücretini göndermem lazım ama elim gitmiyor ne yalan söyleyeyim 🤦🏻‍♀️😃 TL olarak yollarsam ancak 1 Gr yaparim,elimdeki çeyreği ulastirirsam 3 Gr..değişen bişey de yok oysa ki 🤷🏻‍♀️

Merhabalar :KK25::KK25:
Bayramdan hemen önce 2 gram ve maaşla birlikte 1 gram daha aldım..
Hatta sonra elimde olan 100 lirayla 0,21 gram aldım :-)
3,21 gram olarak bankada çoğalmayı bekliyorlar :-)
İnşallah devamı gelecek 🙏
İnşallah 🤲 bereketli olsun 🙂
Ben daha TL olarak bekletiyorum gram bayağı fazla ücret söylendi ve işin tuhafı hiçbir kuyumcuda şu an 24 ayar yok dediler 🤷🏻‍♀️

İnşallah 🤲 bereketli olsun 🙂
Ben daha TL olarak bekletiyorum gram bayağı fazla ücret söylendi ve işin tuhafı hiçbir kuyumcuda şu an 24 ayar yok dediler 🤷🏻‍♀️
Evet fiyatlar hep yukarı yönlü olunca kuyumcular satmak yerine saklamayı tercih ediyorlar maalesef.. zaten kuyumcudan almayı tercih etmiyorum en az 20-25 lira fark koyuyorlar hem saklama derdi de var en iyisi banka 💁

Evet fiyatlar hep yukarı yönlü olunca kuyumcular satmak yerine saklamayı tercih ediyorlar maalesef.. zaten kuyumcudan almayı tercih etmiyorum en az 20-25 lira fark koyuyorlar hem saklama derdi de var en iyisi banka 💁
Bankaların alis-satis aralığı nasıl peki ?

Bence daha iyi..
Zaten kuyumculari akbaba gibi görüyorum 😅🤭
Gram 440 lirayken 465 demişlerdi bana 🙈
Dün çok şasirdim bendeki uygulamada 466 kuyumcu 482 diyor,alış fiyatina da 430 ..52 lira fark vardi arada,üstelik istesen de vermiyor 24 ayarı..

Dün çok şasirdim bendeki uygulamada 466 kuyumcu 482 diyor,alış fiyatina da 430 ..52 lira fark vardi arada,üstelik istesen de vermiyor 24 ayarı..
Kuyumcular maalesef öyle kendilerine göre haklılar tabi sonuçta işletme, elektrik su kira vs..
Banka öyle değil sanal her şey, ama yatırım amaçlı alınıyorsa kesinlikle bankadan tarafım.

X