Hakkım ne olur??

ilginiz için teşekkür ederim.haklısınız konunun uzmanları daha iyi bilgi verir size katılıyorum.eşimle sorunum yok.istiyorsan evi senin üstüne yapayım demişti bana.ancak şehirdışına çıkmam gerektiği için kendi ilgilendi üzerine aldı yeni dairemizin tapusunu.Allah kısmet ederse onuda satıp memleketimizden bir ev almayı planlıyoruz.gözünü kırpmadan bana verir tapuyu biliyorum."herşeyimiz kızımızın"ilkemiz var.son yıllarda etrafımda gördüğüm bazı evliliklerin bitiş nedeni ve mağdur olan kadınlar meslek sahibi olmadığım için beni endişelendiriyor.40 yıllık evliliklerini bitirenler oluyor.kimse boşanmak için evlenmez.
sadece kanundaki haklarımı ayrıntılarıyla olmasada öğrenmeye çalışıyorum.bu evin tapusunu üzerime alıp kocama tekmeyi vuracağım anlamına gelmez.iki kişi o yöne çekmeye çalıştıysada anlayan anladı beni.ben tüketici haklarımıda öğrenmeye çalışıyorum,komşuluk haklarımıda..
tekrar teşekkür ederim rosenoire a.s.
birtanem allah eşinle seni ömür boyu mutlu etsin,arada bir sorun olmasa bile hepimiz her konuda haklarımızı bilmeliyiz,benimde hiçbir sorunum olmamasına rağmen yeni medeni kanun kabul edildiği zaman her şeyi en ince detayına kadar öğrendim hukukçu arkadaşlarıma sordum yardım aldım fazlası ile bilgi sahibi oldum ,bu o kadar geniş kapsamlı bir konuki hukukçular bile kendi aralarında anlaşmazlığa düşüyorlar,demek istediğim herşeye inanmamak ancak karşındaki avukatın yeni mal rejimini çok iyi bilmesi gerekir ,herkesin doğru bilgiler edinmesini istiyorum ve diliyorum:1hug:

X