Haklı Mıyım? Kaprisli Miyim?

Meredith Grey

Su’nun Annesi 🤰🏼
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2015
5.233
6.047
Merhabalar,

Bu sefer aşk konusu ile değil, iş-akrabalık mevzusu ile karşınızdayım.

Bir süre önce bir şirketten, patronlarına teyzemin ricası ile iş teklifi aldım. İş görüşmesine gittiğimde ufak tefek bazı pürüzlerden rahatsız oldum.
Teyzem de o zaman gel benim yanımda çalış ama önce eniştene sorayım dedi. Eniştem, teyzemin çalıştığı şirketin patronu.

Neyse cuma günü iş görüşmesine gittiğim şirketten olumlu geri dönüş yaptılar. Sektörde hem yurtiçi hem yurtdışı adı bilinen bir şirket. Benim için yurtdışında çalışma olanağı sağlayabilir. Ama yanında çalışacağım adam, teyzem kadar bilgili değil. Ben de sence ne yapsam kabul etsem mi yoksa senin yanında mı çalışsam diye teyzeme sordum. Cumartesi ya da pazar günü müsait olduğu bir zaman beni aramasını ya da mesaj atmasını rica ettim çünkü şirkete pazartesi günü geri dönüş yapacaktım. Teyzem de tamam dedi.

Zaten vereceği yanıt ya kabul et ya da kabul etme vs vs gibi kısa bir mesaj. Pazar günü akşam oldu hala bir haber yoktu. Annem de anneannemin yanındayken beni aradı. Ne yapıyorsun falan fıstık muhabbetlerinden sonra teyzemin yanında olduğunu öğrendim. Niye bana geri dönüş yapmadığını sordum anneme. O da vakit bulamamış dedi lakin bunu derken teyzem annemle kahve içip sohbet ediyordu. Sinirden köpürdüm.
Zaten Meredith'i pazartesi aramazlar demiş. Bugün erkenden şirketten aradılar. Kendimi çok mahcup hissettim. Sonra iş tekliflerini kabul ettiğime dair geri dönüş yaptım.

Teyzemle konuşmuyorum. Sözde çok üzülmüş. Annem vasıtasıyla benden özürler diledi. 1.5 saat trafik çekip şehrin bir ucundan yanıma geldi. Gelmiş ' Meredith sen haksızsın. Dünya senin etrafında dönmüyor. E haber vermediysem, yazmadıysam ne olmuş. Demek ki hayırlısı buymuş.' dedi. Yahu insanlara karşı beni mahcup duruma soktu. İnsanların gözünde beni kötü bir pozisyona düşürdüğünü düşünüyorum. Ben mi olayı büyütüyorum? Altı üstü yazacağı 2 satır mesaj.

Merhabalar,

Bir süre önce bir şirketten, patronlarına teyzemin ricası ile iş teklifi aldım. İş görüşmesine gittiğimde ufak tefek bazı pürüzlerden rahatsız oldum.
Teyzem de o zaman gel benim yanımda çalış ama önce eniştene sorayım dedi. Eniştem, teyzemin çalıştığı şirketin patronu.

Neyse cuma günü iş görüşmesine gittiğim şirketten olumlu geri dönüş yaptılar. Sektörde hem yurtiçi hem yurtdışı adı bilinen bir şirket. Benim için yurtdışında çalışma olanağı sağlayabilir. Ama yanında çalışacağım adam, teyzem kadar bilgili değil. Ben de sence ne yapsam kabul etsem mi yoksa senin yanında mı çalışsam diye teyzeme sordum. Cumartesi ya da pazar günü müsait olduğu bir zaman beni aramasını ya da mesaj atmasını rica ettim çünkü şirkete pazartesi günü geri dönüş yapacaktım. Teyzem de tamam dedi.

Zaten vereceği yanıt ya kabul et ya da kabul etme vs vs gibi kısa bir mesaj. Pazar günü akşam oldu hala bir haber yoktu. Annem de anneannemin yanındayken beni aradı. Ne yapıyorsun falan fıstık muhabbetlerinden sonra teyzemin yanında olduğunu öğrendim. Niye bana geri dönüş yapmadığını sordum anneme. O da vakit bulamamış dedi lakin bunu derken teyzem annemle kahve içip sohbet ediyordu. Sinirden köpürdüm.
Zaten Meredith'i pazartesi aramazlar demiş. Bugün erkenden şirketten aradılar. Kendimi çok mahcup hissettim. Sonra iş tekliflerini kabul ettiğime dair geri dönüş yaptım.

Teyzemle konuşmuyorum. Sözde çok üzülmüş. Annem vasıtasıyla benden özürler diledi. 1.5 saat trafik çekip şehrin bir ucundan yanıma geldi. Gelmiş ' Meredith sen haksızsın. Dünya senin etrafında dönmüyor. E haber vermediysem, yazmadıysam ne olmuş. Demek ki hayırlısı buymuş.' dedi. Yahu insanlara karşı beni mahcup duruma soktu. İnsanların gözünde beni kötü bir pozisyona düşürdüğünü düşünüyorum. Ben mi olayı büyütüyorum? Altı üstü yazacağı 2 satır mesaj.

Merhabalar,

Yazsaydi ve yanında çalışsaydiniz buraya daha uzun bir dert yazardiniz emin olun . Bence başka bir yerden teklif almanız ve kabul etmeniz hayriniza .

Merhabalar,

Teyzeniz pişman geçmiş olsun :olamaz:

Meredith sen haksızsın. Dünya senin etrafında dönmüyor. E haber vermediysem, yazmadıysam ne olmuş. Demek ki hayırlısı buymuş.

Burası dümdüz saçmalık, ortada bir iş konusu varsa iyi kötü bir şey söylemek zorundasın. Yazmadıysam ne olmuş diye bir şey yok, olumlu veya olumsuz 2 satır yazmak bu kadar zor olmamalı. Hayırlısı, kısmet şuydu buydu olmaz profesyonel hayatta olmaz. 2 satır yazmaya üşendim nasip demek ayrıca kopuş:KK51:İstemiyorsan bile ölü taklidi yapmak nedir yani, benim takımımda/ekibimde yer yok, sana başka bir yer bakıcam yazmak zor olmamalı.

Konuya geleyim, konu sahibesi şirket iyi madem bence çalış ama teyzeni enişteni geç, söz konusu sensen profesyonel davranamıyorlar belli ki. Yanlarında çalışsamn da bu şekilde davranırlardı, o da kötü olurdu. Türkiyedeki çalışma hayatı zaten genel olarak profesyonellikten uzak ama akrabayla arkadaşla çalışma işi ekstra tavsıtıyor. Böylesi daha iyi bak teyzen o konuda haklı :pPP

ayy ıyıkı teyzenızle olmamıs
bence sevınmelısınız bu mevzu sayesınde bazı seylerı daha net gormus oldunuz
calıssaydınız kımbılır ne sıkıntı yasardınız bakıs acısı cok enteresan olan o teyzenızle

asıl dunya kendısının etrafında donuyor gıbı davranmıs cok acayıp , kendısı yuzunden belkı dıger ısı de kacırabılırdınız.
akrabayla bu yuzden ıs yapılmaz ıste

E zaten ilişki tarzinizdan olayi profesyonel bir boyuta tasiyamayacaginiz belliymis. Baştan ortaya çıkması Gayet iyi bir sonuç olmuş. Teyzeniz sanırım sizinle çalışmak istemediğini sizi kırmamak adına açık açık soyleyememiş. Büyütülecek bir şey değil

İşin kahveye vakti var, mesaja niye yok kısmına katılmıyorum. Benimde bazen vaktim yok diye ertelediğim çok şey oluyor ama kahveye her zaman vaktim oluyor o işin dinlenme, kafa dağıtma kısmı zaten. Ama onun dışında tabiki haklısınız. Yalnız teyzeniz hala düşünüyor olabilir, soruşturuyor olabilir, birilerini ikna etmeye çalışıyor olabilir. Yani kötüye yormamak lazım. Belki de sadece çekinmiştir, yüzü olmamıştır olumsuz mesaj atmaya. Her ne olursa olsun gönül almaya ayağınıza gelmiş bence kibar bir davranış yerinizde olsam uzatmazdım yinede sizin bileceğiniz iş tabiki.

Teyzenizin sizi yaninda calistirmaya gönlü yokmuş bence zaten ama istemiyorum diyememiş gibi geldi.

Teyzeniz pişman geçmiş olsun :olamaz:

E zaten ilişki tarzinizdan olayi profesyonel bir boyuta tasiyamayacaginiz belliymis. Baştan ortaya çıkması Gayet iyi bir sonuç olmuş. Teyzeniz sanırım sizinle çalışmak istemediğini sizi kırmamak adına açık açık soyleyememiş. Büyütülecek bir şey değil

Aslında kendisi ne zamandır onunla çalışmamı istiyordu. Zannetmiyorum onunla çalışmamı istemediğini.

İnsanlar karsıdaki kişi akraba olunca nedense nezaket ve görgü kurallarından uzak kalıyorlar nedense.. sanırım samimiyete güvendikleri için. Oysa ki ortak iş bağlayabilecekleri farklı pozisyonlardaki hiç tanımadığı insana çok daha farklı şekilde yaklaşabilirlerdi. Ayıp edilmiş size ama boş verin akraba ile çalışmak taviz gerektirir ve taviz tavizi doğurur gerçekten hayırlısı olmuş.

Kızmakta haklısınız ama gerçekten bu tavırda bir teyzenin yanında çalışmamak hakkınızda çok hayırlı olmuş. Özür dilerken bile tavrı çok çirkin ve itici geldi bana.

Küsmek yerine bunu kendisi hakkında bir tecrübe olarak kabul edin ve bir kenara atın bu bilgiyi, orada dursun. Bir daha kolay kolay işinizin düşmemesini sağlasın kendisine

Ve yeni işinizde üzerinizde böyle bir baskı olmadan, fırsatları değerlendirerek güzel bir yer edinip başarılı olmaya bakın

Meredith sen haksızsın. Dünya senin etrafında dönmüyor. E haber vermediysem, yazmadıysam ne olmuş. Demek ki hayırlısı buymuş.' dedi. Yahu insanlara karşı beni mahcup duruma soktu. İnsanların gözünde beni kötü bir pozisyona düşürdüğünü düşünüyorum. Ben mi olayı büyütüyorum? Altı üstü yazacağı 2 satır mesaj.
Bencede haksizsin
Kardesiyle vakit geciriyo diye kuplere biniyosunuz
Kadin calisiyo ev is guc coluk cocuk o Arada aklindan cikmisda olabilir. Birazdan yazarim diye dusunmus ama firsat bulamamista olabilir

Ev is guc alisveris 2 cocuk, benimde cok basima geliyo
Hatta simdi aklima geldi arkadasima kira sozlesmesinin bende oldugunu soylemem gerekdi ama firsatim olmadi suan saat gec oldu. Yarin mesaj atarim artik...

X