haksız olsanız, karşınızdakinin sabrını çok sınasanız tokatı yemeyi hakedermisniz?

mutsuzumben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2011
26
0
Merhaba arkadaşlar

Kimseye açamadığım bi derdim var buraya da çok düşünerek yazma kararı aldım

Ben yeni nişanlandım 9 aylık bir ilişkim var 25 yaşındayım..

Elbette beni tanımadığınız için anlattıklarım size taraflı gibi gelecek kendimi kayırıyomuşum gibi ama değil

Şöyle ki

Geçen gün nişanlımın doğumgünüydü ve o gün çok güzel bi gün geçirdik akşam eve dönerken facebook dan bahsediyorduk hesaplarımızı kapatıp tek bi hesap kullansak felan derken.. bende nasıl olacak deyip onun ismini kendi ismimi söleyip sonunada eski erkek arkadşaımın soyadını söledim ama nasıl yaptığımı fark etmedim aklımda olan düşündüğüm bir şey değildi o akşam gece ona derdimi anlatmaya çalıştım ama yok oda eski erkek arkadaşımın (araştırıp öğrenmiş) onun soyadını bildiği için şok oldu çok kızdı delirdi hatta yıkıldı bi türlü onu ikna edemedim.. normalde öfkesi çok zor dinen biri ve bu konuda sürekli karşı karşıya geliyoruz hata olduğunu nasıl yaptığımı anlayamadığımı özürlerimi dilesemde hiçbişeye yaramadı ertesi gün görüştük zar zor hiç konuşmadı bende biyerde oturduk bişeyler içtik kalktık nie konuşmuosun felan dedi bu defa o hiç konuşmadığı için yaptığım aptallığı unutup bende öfkelendim ters davrandım ağzıma geleni söledim çünkü sabrım tükenmişti gitmek istedi bırakmadım kolndan tuttum kendimi kaybetmiştim beni anlamadığını görmek içimdeki sevgisini bilmiyormuş gibi aklın zaten sürekli eskide vs Allah söletti demesi felan beni iice çilden çıkartmıştı bu arada kolunu tutuorum tutarken sıktım canını acıtmaya çalıştım öfkemden iice kontrolsüzleştim adeta ve sonra o da tabii ki .. nişan yüzünü çıkarttım verdim bitti dedim yemin ediyorum takmayacağım bidaha gerekirse eskiye döneceğim gerekirse görüşeceğim madem böle şüphelerin var göreceksin felan die tahrik ettim onu ve sonunda bırakıp giderken geri döndüm telefonum ondaydı geri almama kalmadan sanırım tüm sabrını sınamıştım bikaç tokat yedim ondan sokakta her şey çok kötüydü .. bu birkere daha olmuştu ve sonra çok pişman olduğunu sölediğini vicdan azabı çektiğini çok çok özürler dileyerek kendini affettirmeye çalıştığı halde bidaha aynı şeyi yaptı bana.. belkide ben hak etmiştim kötü davranışını ama bölesine tokat yemeği sokakta rezil olmayı mı hak etmiştim bilmiorum onun beni baştan beri hiç anlamıyor olması halinde daha fazla özveriyle sabırla anlatmam gerekmezmiydi bunun hata olduğunu daha sakin sıcak davranmam gerekmezmiydi üzülüyorum yaptıklarım sölediklerim utanç vericiydi onunda … ve biz akşamına özürdilemesiyle barıştık onursuz gurursuzmuyuz biz neyiz de bu kadar aşağılık bi durumun sonunda biaraya gelebiliyoruz:S
içim çok huzursuz ve hiç ii değilim nereye varıcak bu ilişki .. kendi kendimi yiyip bitiriorum dışarıdan mutlu gözükmekten yoruldumm
bana bi akıl bi fikir verin .. herşeye rağmen ondan vazgeçmek istemiyorum seviyorum normalde herşey çok güzelken tartışmada gözümüz bu kadar nasıl kör olabiliyorr anlamıyorum:S ...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar

Kimseye açamadığım bi derdim var buraya da çok düşünerek yazma kararı aldım

Ben yeni nişanlandım 9 aylık bir ilişkim var 25 yaşındayım..

Elbette beni tanımadığınız için anlattıklarım size taraflı gibi gelecek kendimi kayırıyomuşum gibi ama değil

Şöyle ki

Geçen gün nişanlımın doğumgünüydü ve o gün çok güzel bi gün geçirdik akşam eve dönerken facebook dan bahsediyorduk hesaplarımızı kapatıp tek bi hesap kullansak felan derken.. bende nasıl olacak deyip onun ismini kendi ismimi söleyip sonunada eski erkek arkadşaımın soyadını söledim ama nasıl yaptığımı fark etmedim aklımda olan düşündüğüm bir şey değildi o akşam gece ona derdimi anlatmaya çalıştım ama yok oda eski erkek arkadaşımın (araştırıp öğrenmiş) onun soyadını bildiği için şok oldu çok kızdı delirdi hatta yıkıldı bi türlü onu ikna edemedim.. normalde öfkesi çok zor dinen biri ve bu konuda sürekli karşı karşıya geliyoruz hata olduğunu nasıl yaptığımı anlayamadığımı özürlerimi dilesemde hiçbişeye yaramadı ertesi gün görüştük zar zor hiç konuşmadı bende biyerde oturduk bişeyler içtik kalktık nie konuşmuosun felan dedi bu defa o hiç konuşmadığı için yaptığım aptallığı unutup bende öfkelendim ters davrandım ağzıma geleni söledim çünkü sabrım tükenmişti gitmek istedi bırakmadım kolndan tuttum kendimi kaybetmiştim beni anlamadığını görmek içimdeki sevgisini bilmiyormuş gibi aklın zaten sürekli eskide vs Allah söletti demesi felan beni iice çilden çıkartmıştı bu arada kolunu tutuorum tutarken sıktım canını acıtmaya çalıştım öfkemden iice kontrolsüzleştim adeta ve sonra o da tabii ki .. nişan yüzünü çıkarttım verdim bitti dedim yemin ediyorum takmayacağım bidaha gerekirse eskiye döneceğim gerekirse görüşeceğim madem böle şüphelerin var göreceksin felan die tahrik ettim onu ve sonunda bırakıp giderken geri döndüm telefonum ondaydı geri almama kalmadan sanırım tüm sabrını sınamıştım bikaç tokat yedim ondan sokakta her şey çok kötüydü .. bu birkere daha olmuştu ve sonra çok pişman olduğunu sölediğini vicdan azabı çektiğini çok çok özürler dileyerek kendini affettirmeye çalıştığı halde bidaha aynı şeyi yaptı bana.. belkide ben hak etmiştim kötü davranışını ama bölesine tokat yemeği sokakta rezil olmayı mı hak etmiştim bilmiorum onun beni baştan beri hiç anlamıyor olması halinde daha fazla özveriyle sabırla anlatmam gerekmezmiydi bunun hata olduğunu daha sakin sıcak davranmam gerekmezmiydi üzülüyorum yaptıklarım sölediklerim utanç vericiydi onunda … ve biz akşamına özürdilemesiyle barıştık onursuz gurursuzmuyuz biz neyiz de bu kadar aşağılık bi durumun sonunda biaraya gelebiliyoruz:S
içim çok huzursuz ve hiç ii değilim nereye varıcak bu ilişki .. kendi kendimi yiyip bitiriorum dışarıdan mutlu gözükmekten yoruldumm
bana bi akıl bi fikir verin .. herşeye rağmen ondan vazgeçmek istemiyorum seviyorum normalde herşey çok güzelken tartışmada gözümüz bu kadar nasıl kör olabiliyorr anlamıyorum:S ....

Hiçbir canlı sebebi ne olursa olsun şiddeti hak etmez. Size bir kez şiddet uygulamış, affetmişsiniz, bir daha uygulamış, hem de yol ortasında. Şimdi gene affediyorsunuz. Nasıl olsa affedeceğinizi bildiği için her sinirlendiğinde, verecek cevabı olmadığında vs size şiddet uygulayacak, üzgünüm ama 10 yıldır aile içi şiddet üzerine çalışıyorum, gördüğüm gerçekler hep bu yönde oldu.

Yaptığınızı çok çirkin buldum. Çok basit.
Bu bir anlık sinirle söylenebilecek birşey gibi gelmedi bana.
Mutlaka bununla ilgili şeyler düşündünüz bence.

kesinlikle başka birşey düşünmedim çünkü son bir haftadır onu mutlu etmek için arkadaşlarıyla ailesiyle görüştüm cumartesi günü en çok sevdiği kişileri bir araya toplamaya çalıştım ama kimse uygun olmadığı için plan olmadı bende kız kardeşini çok sevdiği çok değer verdiği için onunla haberleştik ve birlikte kutlama yaptık beşiktaşlı olduğum halde feneriumdan gittim hediye aldım ki ben fanatik beşiktaşlıym .. sonra video hazırladım .. bunların hepsi onun için onu mutlu etmek içindi .. ve gerçekten aklmda böyle birşey yoktu.. ki ben eski erkek arkadaşımdan ayrılalı çok uzun zaman oldu nişanlım onunla arada akrabalarımız olduğu için takık eski erkek arkadaşıma.....

ben kendimi çok suçlu hissettiğim için ama haketmişmiydim demekten geri alamıorum beynimi... şuan kendisi çok pişman ve benim kafam çok karışık çok çaresizim

Kafanız karışık ama ben hala eskiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
Şanslısınız pişman olduğu için.
Nişanlı eski erkek arkadaşının soyismini zikredecek.
Bir kavga esnasında eskiye dönerim diye tehdit savuracak.
Eminim bir çok erkek o anda noktayı koyardı.
Çok tahrik etmişsiniz gerçekten.
Onu mutlu etmek adına birçok şey yaptığınızı söylüyorsunuz ama ettiğiniz laflar hepsini bitirmiş

Hiçbir canlı sebebi ne olursa olsun şiddeti hak etmez. Size bir kez şiddet uygulamış, affetmişsiniz, bir daha uygulamış, hem de yol ortasında. Şimdi gene affediyorsunuz. Nasıl olsa affedeceğinizi bildiği için her sinirlendiğinde, verecek cevabı olmadığında vs size şiddet uygulayacak, üzgünüm ama 10 yıldır aile içi şiddet üzerine çalışıyorum, gördüğüm gerçekler hep bu yönde oldu.[/QUOE]

ayrılmak istedim ilk olduğunda ama bırakmadı ve ben kimseye anlatmadım bunu... anlatmadıkça içimde patlayacak gibi oluyorum ama çaresizim çünkü onun bu aşırı öfkeli hali kısıtlayıcılıkları kıskançlıkları sözden sonra oldu.. halasına öfkesinin çok olduğunu açtığımda onun kardeşine ve yeğenlerine de bunu yaptığını söylemişti bana.. aşırı sahiplenme kıskançlıkları olduğunu... ben ne yapacağımı bilmiyorum son bikaç aydır psikolojim çok değişti agresif sinirlik ağzı bozuk bi insan oldum onunla tartışmaktanda yoruldm ........

Son düzenleme:
Kafanız karışık ama ben hala eskiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
Şanslısınız pişman olduğu için.
Nişanlı eski erkek arkadaşının soyismini zikredecek.
Bir kavga esnasında eskiye dönerim diye tehdit savuracak.
Eminim bir çok erkek o anda noktayı koyardı.
Çok tahrik etmişsiniz gerçekten.
Onu mutlu etmek adına birçok şey yaptığınızı söylüyorsunuz ama ettiğiniz laflar hepsini bitirmiş

aynen öyle ama beni en çok kahreden günlerce onunla iligli planlar yaptıktan sonra soyadını yanlış söylememle beni nasıl bu kadar üzmek isteyebilir ilk etapta sakince konuştuğumuzda kasıtlı değildi inanki nasıl olduğunu bilmiorum hiç düşünmedim çok üzgünüm haklısın ne düşünsen ama lütfen içimden gelen dilimin bikenarında olan birşey değildi dedikçe o kişiye küfürler yağdırdı halbuki o kişiyle bi bağımız yok yaptığı birşeyde yok en son o kişinin teyzesiyle akraba olduğumuz için teyzesinn oğlunun asker eğlencesinde karşılaştık ve ben nişanlımla birlikte gititim oraya gitmiş olmamızın hata olduğunu her defasında söylüo bıkmadan.. ama benim tüm ailem o insann teyzesiyle akraba sayılıyo askere gden çocukla samimimyetimiz var kardeşimin arkadaşı ablası en yakın arkadaşlarımdandı ki aylardır bağlantımı kestirdi o insandan dolayı... gerçekten gitmemelimiydim benmi tetikledim bilmiyorum ama bu kadarını hakettimmi bunun devamı gelecekmi onu düşünüyorum hep :KK43:

Hakettiniz diye bişey yok
Ne olursa olsun size vurmamalı kaldı ki sokak ortasında
İnsan bütün sorunlarını evinde çözmeli,dışarı taşırmamalı
İleriye yönelik güven olmaz nişanlıyken böyle olan bi adam evlenince nasıl olur acaba
Karşılıklı olayları biraz fazla abartmışsınız
Nişanlınızın yerinde olsam üzülürdüm evet ama bu kadar abartmaya gerek yok
Sizde hemen yüzüğü çıkartmışsınız asla takmam falan demişsiniz
Şimdi parmağınızda mı o yüzük?

O zaman teyzenizle görüşürken de dikkat etmek zorundasınız.
Sorun nişanlınızın yeterince size güvenememesi olabilir.
Güvenini kazandığınızda sorun kalmaz umarım.
Ama bu da biraz zor olur kırdığınız potlardan sonra.
Sabırlı olmalısınız

evet :KK43:(( takmayacağımı söylediğim halde taktımm akşam beni eve bıraktı ve her aradığında yüzüğünü taktınmı parmadığındamı diye soruyor.... onun onurunu gururunu çok zedeleyici konuştuğum için bu kadar delirdi muhakkak şimdi bidaha olmayacağını söylesede inanmıyorum ona ama mesafeli kalmayı da beceremiyorum kendi içimde daralıyorum resmennn:S

biraz bazı şeylere ara versek bişeyleri düzeltebilirmiyiz ... desem ona ara verelim dediğimde ayrılmak istediğimi düşünüp ortalığın tekrardan gerileceğini düşünüorum artık gerginlik kaldıracak durumda değilim kimseye de anlatamıyorum ne yapmalıyım birşeyler düzelme ihtimali olsunn :S

O zaman teyzenizle görüşürken de dikkat etmek zorundasınız.
Sorun nişanlınızın yeterince size güvenememesi olabilir.
Güvenini kazandığınızda sorun kalmaz umarım.
Ama bu da biraz zor olur kırdığınız potlardan sonra.
Sabırlı olmalısınız

ben zaten görüşmüoruz özel birşey olmadıkça ailem olmadıkça gitmiyorum evleerine dahi... bana güvenmiyormusun dediğimde ben ona güvenmiyorum onunla yada ona haber uçurabilecek arada laf götürüp getirebilecek birilerinin olmasını ihtimalini istemiyorum diyor..

Ara vermeniz onu daha fazla düşündürecek. Bulandırmayın şimdi ortalığı.
Nişanlınız sizi, sizin onu sevdiğinizden daha çok seviyor ve kıskanıyor.
Siz de bu kıskançlığı epey bir körüklemişsiniz.
Sabırlı ve sakin olursanız herşey düzelir zamanla.

Ara vermeniz onu daha fazla düşündürecek. Bulandırmayın şimdi ortalığı.
Nişanlınız sizi, sizin onu sevdiğinizden daha çok seviyor ve kıskanıyor.
Siz de bu kıskançlığı epey bir körüklemişsiniz.
Sabırlı ve sakin olursanız herşey düzelir zamanla.

Bence şiddetin bahanesi sevgi ve kıskançlık olamaz. Yarın evlendiklerinde de çok sevdiği ve kıskandığı için döverse konu sahibini o zaman çok daha zor günler yaşarlar.

Onun sevgisine inanıyorum çünkü bende sevdiğimi söylediğim halde onu kırmaya onurunu gururunu incitmeye canını acıtmaya çalıştım.. ben bu şartlarda sevebiliyorum diyebiliosam onun içinde aynı şartlar geçerli olabilir ... fakat ileriyi görememek beni korkutuyo canımı çok sıkıyor onun şimdi masum telefonları kendini affettirmeye çalışıo olması sakin gibi gözükmesi beni mutlu etmiyor eziyo adeta .. ben yaptıklarımdan çok utanıyorum ona söylediğim herşey için ama bana o yaptıklarınıda unutamıyorum ne hissettiğimi inann hiç bilmiyorum ... götürseler uzağa biryere herşeyi bırakıp gitsem diyorum... o zaman anlarım kırdığımın kaybetmeye çalıştığımın değeri.. işin özü nişanlım kadar kendimi de cezalandırıp kendimide yola getirmek istiorum:S

Bence şiddetin bahanesi sevgi ve kıskançlık olamaz. Yarın evlendiklerinde de çok sevdiği ve kıskandığı için döverse konu sahibini o zaman çok daha zor günler yaşarlar.

Şiddetin bahanesi olarak hiçbir imada bulunmadım.
Şiddete son derece karşıyım.
Ben sadece konusahibinin yaptığına takıldım onu söyledim.
Ve en sonunda da nişanlınız sizi çok seviyor diyerek aslında bu travmayı aşabileceklerine işaret etmek istedim.
Sizi çok sevdiği ve bu nedenle kıskandığı için şiddet uyguladı gibi birşey söylemedim

Son düzenleme:
Forumdaki prenses asaletiyle büyümüş hatunlara hayranım.
Ahh keşke bende onlar kadar sakin olabilseydim.
Konu bayan tarafından açıldığı için aaaa şiddete karşıyız olur mu öyle şey falan deniliyorda.
Konu sahibi haddini hududunu sınırı sonsuza dek kullanmış.
Şimdi sorarım size hanımlar ;
Akşam kocanızla sinemaya gidiyorsunuz,eşiniz size eski sevgilisinin adıyla hitap ediyor.
Kızıyor deliriyorsunuz,sonra sizi kolunuzdan tutuyor canınızı yakıyor çekiştiriyor sonra utanmadan gidip onunla birlikte olmakla tehtid ediyor ki.. Tehtid gerçek olabilir çünkü yakın akrabası eski sevgilisi..
Ne yapardınız kraliyet ailesinin ender üyelerinden biri olduğunuz için : kocacım olur böyle şeyler bakalım hayatımıza mı dersiniz.
yoksa suratına sağlam bir tokat patlatır,iter kakar gerilir misiniz ?
Nerede yaşıyorsunuz kuzum siz?
Adam haklı ki dövmüş demiyorum,Allah karısına el kaldıran döven öldüren canını yakan kocaları ıslah etsin.
Ancak adamın karşısına geçip onunla birlikte olurum diyen kadın tokatı yer.
Karşısındaki de insan evladı,hee mükemmel biridir sinirleri alınmıştır peki sevgilim yürü onunla birlikte ol bitti bu iş diyen bir erkek de çıkacaktır.
Ama emin olun o sizin kocanız değil!
Hepimizin damarı var,basılırsa öyle bir şiddet yaşatırsınız ki sözlü veya fiziki nevriniz döner.
Kocasına çoook güvenen varsa akşam denesin bu olayı bakalım buradaki sevgi pötürceği kaç kadının kocası tepkisiz kalıp olaya bir psikiyatr tepkisiyle yaklaşıyor.
Denemesi bedava..

Konu sahibi adama yapabileceğin herşeyi yapmışsın o da belli ki şiddete meyilli.
Evlenirseniz emin olduğum birşey var ki şiddet evliliğinizin temel dayanağı olacaktır.

hiçbir gerekçe şiddeti haklı gösteremez..

gönlünüz dilediğince konu sahibini kötüleyin, olmaz.. (ki konu sahibi yaptığı hataların idrakine varmışken, oturup satırlarca onun taksiratını yüzüne vurmak da çok yerinde bir davranış değil)

nişanlısı haklı dahi olsa, yapabileceği en fazla şey, konu sahibinden ayrılmak olurdu, şiddet değil..

sevgili konu sahibi size gelelim,

adam bir kere şiddet uygulanmış, yutmuşsunuz.. ikincisi gecikmemiş; bunu da affetme gafletine düşmüşsünüz.. (totalde 9 aylık ilişkide 2 kere şiddet görmek, hiç küçümsenecek bir rakam değil)

öyle, alayım başımı gideyim, kendimi de onu da cezalandırayım falan tarzı arabesk söylemlerin inanın size bir getirisi olmaz.. bilin ki evlendiğiniz takdirde, şu an gördüğünüz şiddetin kat be kat fazlasını göreceksiniz.. bu söylenenleri dinlemez ve evlenmekte diretirseniz, kendi düşen ağlamaz düsturunca hareket etmeyi ve başınıza gelecek şeylerden yakınmamayı göze almalısınız..

Son düzenleme:
sonuna kadar haklı olabilirsiniz ama en başta "o da aynı şekilde" demiştim benzeri şeyleri ilk etapta o da yaptı ben bunları durup dururken değil aklında o var dimi ona gitmeyi planlıyosun o yüzden söyledin bunu die suçladığı için damarıma bastığı için söyledim evet ben suçsuz değildim adıyla hitap etmedim örneğin adı adım ve eski sevgilimin soyadı ve KENDİSİNE DAHİ SÖYLEDİM ÖNÜME KURANI KERİMİ GETİRSEN DÜŞÜNMEDEN ELİMİ KALBİME KOYAR BASARIM düşünerek söylemedim aklımda dilimde yoktu .. kavga da yoktu doğumgünü dolayısıyla çok mutluyduk ...ben haddimi aştım orada kesinlikle haklısınız ama benim söylediklerim öylesine süt limanken değildi ne yapıp edip ona kendimi anlatamadığımı gördüğümde bende film koptu ... kopmamalıydı haddimi bilmeyliydim o haklıydı çünkü biliyorum ............ ama bunun sonu ayrılıktan başka birşey değilmi çözüm arıyorum .yardıma ihtiyacım var bu yüzden

X