haksız olsanız, karşınızdakinin sabrını çok sınasanız tokatı yemeyi hakedermisniz?

Benim de anlatmak istediğim buydu Derin.

Böylesi bir durumda, evet dilin sürçtü demez sanırım kimse.
Hele sonrasında bütün o söylenenlerden sonra ya o tokat patlar suratta, ya da bırakır gider...
Şiddeti haketti anlamına gelmiyor söylediklerim.
Bütün bu söylenilenler gerçekten büyük hata..

Son düzenleme:
ayrılmak istedim ama yapamadım çünkü buna izin vermedi kendisini kabul ettirmeye çalıştı ve ben zaten kin tutabilen biri değilim unuttum ama bu son olan olayla kendime olan saygım güvenim hiçbirşeyim kalmadı .. tükenmiş bir insan gibi hissediyorum kendimi:S

Şiddet herneolursa olsun affedilecek bir şey değil.
Canım karşına al ve konuş güzelce,bu hareketini affetmiyorum beni sevdiğinden emin olduğum için devam ediyoruz diyerek.
Bir daha aynı şey tekrarlanırsa birdaha asla olmayacağınıda belirt.Ve birdaha tekrarlanırsa eğer tamamen sileceğine dair kendini hazırla,güçlendir.

hiçbir gerekçe şiddeti haklı gösteremez..

gönlünüz dilediğince konu sahibini kötüleyin, olmaz.. (ki konu sahibi yaptığı hataların idrakine varmışken, oturup satırlarca onun taksiratını yüzüne vurmak da çok yerinde bir davranış değil)

nişanlısı haklı dahi olsa, yapabileceği en fazla şey, konu sahibinden ayrılmak olurdu, şiddet değil..

sevgili konu sahibi size gelelim,

adam bir kere şiddet uygulanmış, yutmuşsunuz.. ikincisi gecikmemiş; bunu da affetme gafletine düşmüşsünüz.. (totalde 9 aylık ilişkide 2 kere şiddet görmek, hiç küçümsenecek bir rakam değil)

öyle, alayım başımı gideyim, kendimi de onu da cezalandırayım falan tarzı arabesk söylemlerin inanın size bir getirisi olmaz.. bilin ki evlendiğiniz takdirde, şu an gördüğünüz şiddetin kat be kat fazlasını göreceksiniz.. bu söylenenleri dinlemez ve evlenmekte diretirseniz, kendi düşen ağlamaz düsturunca hareket etmeyi ve başınıza gelecek şeylerden yakınmamayı göze almalısınız..

onu cezalandırmak değil niyetim kendimi.. kıymet bilmeyip o sözleri sarfedecek kadar yoldan çıkmış olmak bu konumda HADDİM değildi biliyorum çok acıyo içim utanıyorum gerçekten... nasıl bu hale geldiğimi bilmiyorum...

ayrılmak istedim ama yapamadım çünkü buna izin vermedi kendisini kabul ettirmeye çalıştı ve ben zaten kin tutabilen biri değilim unuttum

ayrılmak isteseydiniz; ayrılırdınız.. sizi silah zoruyla tutuyor değil nişanlınız..

ama bu son olan olayla kendime olan saygım güvenim hiçbirşeyim kalmadı .. tükenmiş bir insan gibi hissediyorum kendimi:S

şiddete boyun eğdiğiniz için kendinize saygınızı yitirmeniz olağandır.. Allah basiretinizi arttırsın diyelim..

Konu sahibi arkadaşım..
Bakınız şiddete meyilli bir insanla hür iradenizle siz birlikte oluyorsunuz.
Eğer yok hür iradem değil diyorsanız savcılığa başvurun.

Şiddet yanlısı insana bu lafları söyleyen biri şidden uygulayacağını bilir.
Kaldı ki ilk şiddeti değil.
Yani bu mantığı kuramadığınızı düşünemiyorum.
O yüzden "o başlattı" açıklaması da mantık dışı,adam böyle bir adam ideal erkek mi katiyyen değil.
Ama siz bu adamla nişanlısınız bu aşamaya gelmişsiniz.

Forumdaki prenses asaletiyle büyümüş hatunlara hayranım.
Ahh keşke bende onlar kadar sakin olabilseydim.
Konu bayan tarafından açıldığı için aaaa şiddete karşıyız olur mu öyle şey falan deniliyorda.
Konu sahibi haddini hududunu sınırı sonsuza dek kullanmış.
Şimdi sorarım size hanımlar ;
Akşam kocanızla sinemaya gidiyorsunuz,eşiniz size eski sevgilisinin adıyla hitap ediyor.
Kızıyor deliriyorsunuz,sonra sizi kolunuzdan tutuyor canınızı yakıyor çekiştiriyor sonra utanmadan gidip onunla birlikte olmakla tehtid ediyor ki.. Tehtid gerçek olabilir çünkü yakın akrabası eski sevgilisi..
Ne yapardınız kraliyet ailesinin ender üyelerinden biri olduğunuz için : kocacım olur böyle şeyler bakalım hayatımıza mı dersiniz.
yoksa suratına sağlam bir tokat patlatır,iter kakar gerilir misiniz ?
Nerede yaşıyorsunuz kuzum siz?
Adam haklı ki dövmüş demiyorum,Allah karısına el kaldıran döven öldüren canını yakan kocaları ıslah etsin.
Ancak adamın karşısına geçip onunla birlikte olurum diyen kadın tokatı yer.
Karşısındaki de insan evladı,hee mükemmel biridir sinirleri alınmıştır peki sevgilim yürü onunla birlikte ol bitti bu iş diyen bir erkek de çıkacaktır.
Ama emin olun o sizin kocanız değil!
Hepimizin damarı var,basılırsa öyle bir şiddet yaşatırsınız ki sözlü veya fiziki nevriniz döner.
Kocasına çoook güvenen varsa akşam denesin bu olayı bakalım buradaki sevgi pötürceği kaç kadının kocası tepkisiz kalıp olaya bir psikiyatr tepkisiyle yaklaşıyor.
Denemesi bedava..

Konu sahibi adama yapabileceğin herşeyi yapmışsın o da belli ki şiddete meyilli.
Evlenirseniz emin olduğum birşey var ki şiddet evliliğinizin temel dayanağı olacaktır.

Ben konu sahibi ne yapmış ki, ne var bunda demedim. Konu sahibi bu 2. şiddetiydi, ilkinde bir daha yapmam dediği için affetmiştim dediği için, 2.yi de affettiniz, bunun devamı gelecektir dedim. Bunun prenseslikle, kraliyetle ilgisi yok. Şiddetin bahanesi yoktur, olamaz da. Erkek gibi erkek böyle bir durumda "defol git hayatımdan" der, delikanlı gibi çeker gider, bir daha da eski sevgilisiyle evlenme tehdidi yapan kişinin yüzüne bile bakmaz. Ama kadın erkeğe "dövsen de sövsen de affederim" izlenimi verdikçe erkek bahanesi olsun olmasın sinirlendiğinde döver, snra özür diler. Bu böyledir.

ayrılmak isteseydiniz; ayrılırdınız.. sizi silah zoruyla tutuyor değil nişanlınız..

şiddete boyun eğdiğiniz için kendinize saygınızı yitirmeniz olağandır.. Allah basiretinizi arttırsın diyelim..

elbette .. ama istedim ama yapamadım çünkü oda ısrarlı daha kayıtlı çıktı bana karşı.. çabasını görünce zaten zaman içerisinde unuttum ama bu artık unutulp bırakılacak konumdan çıkmış durumda ... mayısda düğün düşünüyor'dukk... ne olacak halimiz diye düşünüorum şimdi korkuyla

elbette .. ama istedim ama yapamadım çünkü oda ısrarlı daha kayıtlı çıktı bana karşı.. çabasını görünce zaten zaman içerisinde unuttum ama bu artık unutulp bırakılacak konumdan çıkmış durumda ... mayısda düğün düşünüyor'dukk... ne olacak halimiz diye düşünüorum şimdi korkuyla

hayır birinciyi affetmişsiniz, ikinci dayak gelmiş, neye güvenerek unutuyosunuz, sindiriyosunuz, cidden anlayamıyorum?

şöyle yapalım.. evlendiğinizi farz edin.. evliliğinizin 4. ayında sokak ortasında şiddete maruz kaldınız diyelim.. ne hissedeceksiniz?

Konu sahibi arkadaşım..
Bakınız şiddete meyilli bir insanla hür iradenizle siz birlikte oluyorsunuz.
Eğer yok hür iradem değil diyorsanız savcılığa başvurun.

Şiddet yanlısı insana bu lafları söyleyen biri şidden uygulayacağını bilir.
Kaldı ki ilk şiddeti değil.
Yani bu mantığı kuramadığınızı düşünemiyorum.
O yüzden "o başlattı" açıklaması da mantık dışı,adam böyle bir adam ideal erkek mi katiyyen değil.
Ama siz bu adamla nişanlısınız bu aşamaya gelmişsiniz.

onun şiddetinin yanlış olduğu kadar benim onu bu noktaya getirmiş olmamın da çok etkili olduğunu anlatmak istiyorum..
demek istediğim bu hergün her dakika olan birşey değil.. olan güzel şeyleri yok saymıyor benim için..
yinede onu bu noktaya ben getirdiğim için düzelme imkanı yada ihtimali varmı ...? ben haddimi o kadar aşmasaydım bunu bikere daha yapacağını inanmıyordum keza dün yanımda ağladı olay sonrası :KK43:

hayır birinciyi affetmişsiniz, ikinci dayak gelmiş, neye güvenerek unutuyosunuz, sindiriyosunuz, cidden anlayamıyorum?

şöyle yapalım.. evlendiğinizi farz edin.. evliliğinizin 4. ayında sokak ortasında şiddete maruz kaldınız diyelim.. ne hissedeceksiniz?

şuan zaten problem UNUTAMIYOR olmam ve yaptığımdan utanmam... anlatamadım galiba.. çok karışık herşey haklısınız anlayamamakta

onun şiddetinin yanlış olduğu kadar benim onu bu noktaya getirmiş olmamın da çok etkili olduğunu anlatmak istiyorum..
demek istediğim bu hergün her dakika olan birşey değil.. olan güzel şeyleri yok saymıyor benim için..
yinede onu bu noktaya ben getirdiğim için düzelme imkanı yada ihtimali varmı ...? ben haddimi o kadar aşmasaydım bunu bikere daha yapacağını inanmıyordum keza dün yanımda ağladı olay sonrası :KK43:

Eşini kıskançlıktan öldüren adamların da olay sonrası ağladığını gördüm ben. Sizin özgüveninizi o kadar yok etmiş ki, kendinizi nişanlınızdan daha kabahatli görüyorsunuz. Madem öyle siz de artık nişanlınızın suyuna gidin, onu tahrik edecek şeyler yapmayın, bir daha dövmesin sizi.

Ben konu sahibi ne yapmış ki, ne var bunda demedim. Konu sahibi bu 2. şiddetiydi, ilkinde bir daha yapmam dediği için affetmiştim dediği için, 2.yi de affettiniz, bunun devamı gelecektir dedim. Bunun prenseslikle, kraliyetle ilgisi yok. Şiddetin bahanesi yoktur, olamaz da. Erkek gibi erkek böyle bir durumda "defol git hayatımdan" der, delikanlı gibi çeker gider, bir daha da eski sevgilisiyle evlenme tehdidi yapan kişinin yüzüne bile bakmaz. Ama kadın erkeğe "dövsen de sövsen de affederim" izlenimi verdikçe erkek bahanesi olsun olmasın sinirlendiğinde döver, snra özür diler. Bu böyledir.

Arkadaşım 10000 mesaja yakın bir geçmişim var bu forumda.
İstikrarlı iki düşüncem varsa bu 10000 mesajda biri ihanet diğeri şiddettir.

Siz hangi ülkede hangi semtte hangi ailede büyüdünüz bilemem.
Ben kocama,annem babama,yan komşu kocasına bu hanım kızımızın ettiği lafı etsek tokadı yeriz.
Kaldı ki eşimi 5 yıldır tanıyorum elini bir kere bile havada görmedim şimdiye kadar ne bana ne de çevresine ..
zaten öyle bir adamla da evlenmezdim herneyse.
Belki ben avam bir soydan geliyorumdur,belki ülkenin
geneli kadın böyle bir laf ettiğinde büyük bir olgunlukla hayatından çekip gidiyordur. ben toplumun bu olgun erkek profiline uzak kalmışımdır.olabilir,,,

Konu sahibinin iki hatası var,şiddet uygulayan adamla nişanlanmak ikincisi bu hatayı yapıp üstüne onu tahrik etmek..

şuan zaten problem UNUTAMIYOR olmam ve yaptığımdan utanmam... anlatamadım galiba.. çok karışık herşey haklısınız anlayamamakta

yaptığınızın utanılacak birşey olduğunu düşünmenize hak veririm.. bence de talihsiz şeyler yapmışsınız..

ama 9 ayda (sadece nişanlıyken) size 2 kere şiddet uygulayan bir adam için "acaba düzelir mi, ben mi onu o raddeye getirdim, e bunlar zaten her zaman olacak şeyler" falan gibi şeyler düşünüp kendinizi kandırmanıza hak veremem..

nişanlınız normal bir erkek olsa, gördüğü çirkin muamelenin karşısında fiziksel üstünlüğünü kullanıp sizi sokak ortasında rezil rüsva etmez.. çeker gider en fazla..

canım çocukmusun ya eski erkek arkadaşının adını nişanlının yanında ağzına alıyorsun ,erkekler bu tarz şeylerden hoşlanmaz bide ilişkiniz ciddi yani o eski kız arkadaşından bahsetse hoşuna gider mi?hiç hoş davranışlar değil bunlar ha dayak yemeni haklı çıkarırır mı ASLA ben bu tarz laçka ilşkileri sevmiyorum ,sende oda hatalı ben onunyerinde olsam seni bırakırdım eski sevgilisini anıyor yanımda banane derdim sinirlernmezdim bile ona gitsin derdim ama o dayak atmayı seçmiş oda saçma daha şimdiden dayak yiyorsan evlendikten sonra ne yapar bu adam bilmiyorum yani.

Güzel kardeşim ;

Vallahi her dakika hergün dayak yiyen biri var mı bilmiyorum.
Onun sonu ölüm olur galiba,yada öldürmeye teşebbüs..
Şiddete meyilli adam, sizin de dilinizin kemiği yok.
Nasıl bir evlilik olacak ki bu ?

ADI DEĞİL SOYADI... yılmaz olacaksa soyadımız eski sevgilimin soyadı yıldız diyelim nişanlımn adı benim adı yıldız demişim... bunun çocuklukla alakası yok sizin için inanması güç belki artniyet gözeten arkadaşlar kasıtlı yaptığımı düşünenlerde olabilir ama ben nişanlımla mutluyum eski hiç özlemiyorum özlenecek şeyler yaşatmadı bana..

ADI DEĞİL SOYADI... yılmaz olacaksa soyadımız eski sevgilimin soyadı yıldız diyelim nişanlımn adı benim adı yıldız demişim... bunun çocuklukla alakası yok sizin için inanması güç belki artniyet gözeten arkadaşlar kasıtlı yaptığımı düşünenlerde olabilir ama ben nişanlımla mutluyum eski hiç özlemiyorum özlenecek şeyler yaşatmadı bana..

mutluysanız, problem yok.. Allah mutluluğunuzu daim etsin.. sevgiler..

Güzel kardeşim ;

Vallahi her dakika hergün dayak yiyen biri var mı bilmiyorum.
Onun sonu ölüm olur galiba,yada öldürmeye teşebbüs..
Şiddete meyilli adam, sizin de dilinizin kemiği yok.
Nasıl bir evlilik olacak ki bu ?

olmayacak işte böyle bir evlilik ikimizde hayali değil.. olmayacağı için ya bitecek ya yola geleceğiz :S
bu ihtimal yoksa dün barışıp bugün ayrılıyorum demekde dalga geçer gibi bikere daha onu yıkmaya çalışmayıda göze alamıyorum
şu şartlarda dayak yemeği göze almış gibi görünüyorum ama bunun başka bir çıkışı olmalı :S

Bir de çifte standart var olayda.
Demişsiniz ki ben sokaklarda tokat yemeyi rezil olmayı haketmiyorum.
Kesinlikle katılıyorum fakat bir kafede nişanlınıza yüzüğünüzü vermeniz kolunu sıkmanız canını acıtmanız gerekirse ötesine geri dönerim demenizi hakediyor mu o?
Erkek de salon beyefendisi olmasını bekliyoruz amenna,ya kadın ,kadın salon kadını mı bu hikayede?

X