Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum çok üzgünüm

O abla yerinde olsam ben de aynisini yapardim.
Su gitsin bu kalsin demenin kolay oldugunu zannetmiyorum.
Ben de vebal almak istemem.
Ben zaten şu gitsin bu kalsın demesini beklemedim.Ama bugün gelip bana sormuş olsalardı ve o ablayı çıkartcaklarını duymuş olsaydı patrona isim vermezdim kmseyi kötülemezdim ama o kişinin hakkının yenmemesi gerektiğini dile getirirdim beni çağırıp benmle konuşsa patron kendimi izah edebilirm ama o ablayı yetkili görüp çağırmış

Teşekkür eederim inşallah öyle bir şey olmaz, bizim patron da maaşı sıkıntı yapıyor aslında biizm abi 1700 falan alıyormuş oda kirası falan var diye şirket o kadar vermeyi kabul etmiş bide tecrübeli diye şimdi tekrar zam istiyormuş patronda hiç bişey yapmadan zam istiyo falan demiş ablaya aslında baktığın zaman o abiye neden beni çıkartmak istediklerini söylediğini hala anlayabilmiş değilim , patron kendisi anlatmış biizm ablaya onu ağır çok yavaş diyorlar istemiyorlar diye onun üstüne ablada o konuda bişey diyemem ama ben kelebekten memnunum güzel çalışıyo vs. deseydi belki adamın kafası netleşirdi biizm abla yorum yapmadığı için patron demekki ikiside eşit diye düşünüyor.
Su ablaya hic guvenmedim yalniz biliyor musun? Firildak geldi bana. Sana gelip boyle konusurlar,otekine gider baska konusurlar. Hele ki gelip sana bunu anlatmasi falan cok cok yanlis. Tekrar acarsa konuyu hic muhatap olma ablacim bence

arkadaşlara katılıyorum iş hayatında samimi kimse yoktur. herkes kendi alacağı maaşı ve patronla geçimine bakar. bundan sonra kimseyle öyle samimi olmamanı tavsiye ederim. o "abla" da yanına gelip öyle şeyler söylerse bu konu hakkında konuşmak istemiyorum de boşuna sinirini bozup durmasın canım..
Sanırım arrtık böyle yapmam gerekiyor muhtemelen biizm ablada kendisini düşündü ben yoluma bakarım umrumda olmaz modunda düşünüyor demek ki

Su ablaya hic guvenmedim yalniz biliyor musun? Firildak geldi bana. Sana gelip boyle konusurlar,otekine gider baska konusurlar. Hele ki gelip sana bunu anlatmasi falan cok cok yanlis. Tekrar acarsa konuyu hic muhatap olma ablacim bence
Neden böyle yaptığını bende anlamadım gerçekten çok samimi geliyordu banada çaktırmıyorum ona ama fena bozuldum hele bide bana acır gibi üzülme canım zaten buranın gidişatı iyi değildi belki daha iyisini bulursun vs. modunda konusunca kafam atıyor

Sanırım arrtık böyle yapmam gerekiyor muhtemelen biizm ablada kendisini düşündü ben yoluma bakarım umrumda olmaz modunda düşünüyor demek ki
aynen öyle. henüz yeni başıma gelen bir olayı anlatayım ben de sana. ben doğum izni-süt izni filan derken eskisi gibi çalışamıyorum tabii, bizim de bir amir var kadın ay canım nasıl bebeğin aman sen bebeğine bak da idare edilir bi şekilde filan diyor bana aylardır. sonra dedim birgün bana iş verin ben yapayım işte olduğum sürelerde bu kadar boş kalmayayım diye. kadın bana yok sen burda dinlen evde yoruluyorsun, hem zaten ben senin başka birime geçmen için başvurdum geçene kadar iş veremeyiz sana dedi :oha: yani yüzüme gülen o kadın beni birimden yolladı :KK11:
not:memur olduğum için işten atamadığı için birimden gönderdi özelde olsam çıkartırdı kesin..

Haklısın. Is dunyasinda herkes şerefini satiliga cikarir. Insanlarin iki yüzlülüğünu korkakligini en cok is dunyasinda gorursun. Adam gibi dusuncesini soylemeliydi. Mesafeli ol bence. Ne düşündüğünü de yuzune soyle gitsin. Umarim cikarilmazsin.

İnşallah kimseyi cikartmazlar işten. Siz daha çalışkan olduğunuz için sizi rakip olarak görmüş olabilir mi o abla ? Hanı abi zaten yavaş iş yapıyormuş,o daha az rakip potansiyeline sahip. Günahını almayayım tabii. Siz kimseye güvenmeyin, iş dünyası bu. İnşallah olmaz ama olur da bir gün çıkartmaya kalkarlarsa soyleyin başkasının hatası sebebiyle ben hata yapıyormusum gibi göründü diye anlatın durumu. Bu arada başka iş de bakın,internetten de olsa mutlaka bakın. İş yerindekilere söylemeyin başka iş baktığınızı. En iyisi olsun sizin için :KK51:

aynen öyle. henüz yeni başıma gelen bir olayı anlatayım ben de sana. ben doğum izni-süt izni filan derken eskisi gibi çalışamıyorum tabii, bizim de bir amir var kadın ay canım nasıl bebeğin aman sen bebeğine bak da idare edilir bi şekilde filan diyor bana aylardır. sonra dedim birgün bana iş verin ben yapayım işte olduğum sürelerde bu kadar boş kalmayayım diye. kadın bana yok sen burda dinlen evde yoruluyorsun, hem zaten ben senin başka birime geçmen için başvurdum geçene kadar iş veremeyiz sana dedi :oha: yani yüzüme gülen o kadın beni birimden yolladı :KK11:
not:memur olduğum için işten atamadığı için birimden gönderdi özelde olsam çıkartırdı kesin..
Hadi yaaa umarım yeni biriminiz hayırlı olur, böyle insanlar ne yapmaya çalışıyor ben gerçekten anlam veremiyorum bunu yapan birde kadın. Kadın kadına bunu yapıyorsa...
Özel sektörde değilmişsiniz iyi ki yoksa dediğiniz gibi olurdu

Haklısın. Is dunyasinda herkes şerefini satiliga cikarir. Insanlarin iki yüzlülüğünu korkakligini en cok is dunyasinda gorursun. Adam gibi dusuncesini soylemeliydi. Mesafeli ol bence. Ne düşündüğünü de yuzune soyle gitsin. Umarim cikarilmazsin.
Teşekkür ederim inşallah çıkartılmam, dediğiniz gibi iş dünyası bu duygusallığa yer verilmemesi lazım sonuçta herkesin bir ailesi yaşantısı sorumlulukları var aslında ablanın kalbini kırmadan konuşmak istiyorum sormak istiyorum neden sustun diye de bu saatten sonra neyi değiştirir o zamanda bana seni övmediğim için mi bana kırıldın diyecek öyle anlayacak

İnşallah kimseyi cikartmazlar işten. Siz daha çalışkan olduğunuz için sizi rakip olarak görmüş olabilir mi o abla ? Hanı abi zaten yavaş iş yapıyormuş,o daha az rakip potansiyeline sahip. Günahını almayayım tabii. Siz kimseye güvenmeyin, iş dünyası bu. İnşallah olmaz ama olur da bir gün çıkartmaya kalkarlarsa soyleyin başkasının hatası sebebiyle ben hata yapıyormusum gibi göründü diye anlatın durumu. Bu arada başka iş de bakın,internetten de olsa mutlaka bakın. İş yerindekilere söylemeyin başka iş baktığınızı. En iyisi olsun sizin için :KK51:
Teşekkür ederim, abla öyle birisi değil sadece fazla duygusal yaklaştı aslında aramız gerçekten çok iyiydir hatta ben kelebek kalmalı falan diye açık açık söyler diye beklerken o en ufacık bir yorum dahi yapmamış.
Bu yüzden onunla aramdaki ilşkiyi kesemem tabii ama tepkimi belli etsem mi diye düşünmüyor değilim

zaten patron niyetini belli etmiş. senin kalman taraftarıymış. e yanındaki kişide bunu hissettiği için bişey dememiştir.

Teşekkür ederim, abla öyle birisi değil sadece fazla duygusal yaklaştı aslında aramız gerçekten çok iyiydir hatta ben kelebek kalmalı falan diye açık açık söyler diye beklerken o en ufacık bir yorum dahi yapmamış.
Bu yüzden onunla aramdaki ilşkiyi kesemem tabii ama tepkimi belli etsem mi diye düşünmüyor değilim
Tepkinizi belli etmeyin o kadının yerinde ben de olsam isim veremezdim belki kimsenin vebalini alamam diye ama şu konuda yaptığını doğru bulmadım patron ona sormuş olabilir daha yetkili gördüğü için ama bunu size söylemesi çok yanlış olmuş orada konuşulan orada kalır patron sizlere durumu söyleneye kadar o yüzden kimseye güvenme derim.

Bu durumda ben oyumu o abiden yana kullanırdım sanırım, bu yastan sonra is bulmasi daha zor onun eminim gecindirmekle yükümlü oldugu ailesi çocukları da vardır.. sen cok yetenekliysen ve caliskansan eminim baska bir is daha bulabilirsin ya da sansn daha yüksek.

O abi de sen de çıkmazsn umarım isten

Haklısın belki ama ben olsam ben de isim vermezdim. Patron zaten görüyordur kimin daha gayretli olduğunu ama arkadaşların da bahsettigi gibi o yaştaki bir insanı işten çıkmak istememeleri de gayet doğal. Sen daha yolun başındasin karamsar olma... umarım güzel kapılar açılır senin icin

arkadasinizin dogru olani yapmis.boyle bir durumda kimse vebal altinda kalmak istemez..o abi sanirim sizden cok daha once o isyerinde calisiyordu siz baslayali 7 ay olmus.insallh kimse issiz kalmaz ama yasiniz cok genc uzulmeyin mutlaka kendinize uygun baska bir is bulursunuz.

Bence o abla olmasi gerekeni yapmis evli cocuklu adamin issiz kalmasi ne demek bilir misin? Evet isini kotu yapiyor olabilir ama ben bu denli acimasiz olup ismini veremezdim. Zaten onceden sizin iyi onun kotu oldugu soylenmis bu kadar dramatize etmenizi manasiz buldum. Abla dogru olani yapmis.

e çıkartıldın mı da?

hem abi çıkartılsa onun vebaline girmiş olacak. kadın napsın orta yolu bulmuş ordan yürümüş. haklı bence.

Tepkinizi belli etmeyin o kadının yerinde ben de olsam isim veremezdim belki kimsenin vebalini alamam diye ama şu konuda yaptığını doğru bulmadım patron ona sormuş olabilir daha yetkili gördüğü için ama bunu size söylemesi çok yanlış olmuş orada konuşulan orada kalır patron sizlere durumu söyleneye kadar o yüzden kimseye güvenme derim.

Ben de bu bakış açısını anlamıyorum, anlayamayacağım.

Yani bir işte devam etmek için kriter işini iyi yapmak değil de müşkül durumda olmaksa kimse bir işte yetkinleşmeye çalışmasın, işverenler ilan verirken en az 10 çocuğu olan, eşi çalışmayan birini arıyoruz işi bilip bilmemesi, yapıp yapmaması hiç önemli değil diye yazsınlar.

O adam kendi işine sahip çıkmıyor, kaytarmak için yer arıyorken böyle cansiparane savunulmasını hayretle karşılıyorum.

Orası bir muhasebeci değil de mesela hastanede provizyon veren bir birim olsaydı; siz de muayene olmaya giden bir vatandaş olsaydınız, işini savsaklayan biri yüzünden saatleriniz heba olsaydı ve muayene sırası size gelene kadar ağrı içinde oturmaya devam etmeniz gerekseydi yine de adamın çoluğu çocuğu var tüm gün video izlese de çay molasından dönmese de sorun değil ben beklerim der miydiniz?

Ya da mesela bir telefon operatöründe müşteri temsilcisi ve sorununuzla ilgili bir türlü ulaşamıyorsunuz çünkü 3'ten sonra beni idare edin diye çay içmeye gitmiş ve kalanlar telefonlara yetişemiyorsa "o zaman işini yapan birisini alın" mı dersiniz yoksa "ama çocukları varsa benim işim ne zaman hallolursa hallolsun" mu dersiniz?

Örnekler arttırılabilir, ama kendinizi bir kez de çocuğu olup çalışması gereken değil hizmet alan ve aldığı hizmet aksayan birinin yerine koyun. Sonra bütün ülkede her işte böyle olduğunu düşünün.

Şimdi burada uzun uzun yazmayacağım, ama lütfen internette "işi ehline vermek" diye aratınız, o zaman konuyla ilgili ayeti de görürsünüz, peygamber efendimizin sözünü de. o zaman belki kadının vebal altına girmeyeyim diye işi ehline vermemeyi seçerek nasıl bir vebal altına girdiğine dair bir fikriniz oluşur.

Yalnizkelebek Yalnizkelebek haklı, o kadın kelebekin hakkını teslim edememiş, bu duruşundan dolayı da ileride belki o çekecek kim bilir.

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Siz daha is ortamlarda canım gülüm arkasından neler döndüğünü ogrenememissiniz. Eğer çalışan abla konusulanlari yalansiz aktardiysa pek de haksız sayılmaz. Karışmamak en doğrusu. Sonuçta kendi de gönderilebilir orası hic belli olmaz.

Ben de bu bakış açısını anlamıyorum, anlayamayacağım.

Yani bir işte devam etmek için kriter işini iyi yapmak değil de müşkül durumda olmaksa kimse bir işte yetkinleşmeye çalışmasın, işverenler ilan verirken en az 10 çocuğu olan, eşi çalışmayan birini arıyoruz işi bilip bilmemesi, yapıp yapmaması hiç önemli değil diye yazsınlar.

O adam kendi işine sahip çıkmıyor, kaytarmak için yer arıyorken böyle cansiparane savunulmasını hayretle karşılıyorum.

Orası bir muhasebeci değil de mesela hastanede provizyon veren bir birim olsaydı; siz de muayene olmaya giden bir vatandaş olsaydınız, işini savsaklayan biri yüzünden saatleriniz heba olsaydı ve muayene sırası size gelene kadar ağrı içinde oturmaya devam etmeniz gerekseydi yine de adamın çoluğu çocuğu var tüm gün video izlese de çay molasından dönmese de sorun değil ben beklerim der miydiniz?

Ya da mesela bir telefon operatöründe müşteri temsilcisi ve sorununuzla ilgili bir türlü ulaşamıyorsunuz çünkü 3'ten sonra beni idare edin diye çay içmeye gitmiş ve kalanlar telefonlara yetişemiyorsa "o zaman işini yapan birisini alın" mı dersiniz yoksa "ama çocukları varsa benim işim ne zaman hallolursa hallolsun" mu dersiniz?

Örnekler arttırılabilir, ama kendinizi bir kez de çocuğu olup çalışması gereken değil hizmet alan ve aldığı hizmet aksayan birinin yerine koyun. Sonra bütün ülkede her işte böyle olduğunu düşünün.

Şimdi burada uzun uzun yazmayacağım, ama lütfen internette "işi ehline vermek" diye aratınız, o zaman konuyla ilgili ayeti de görürsünüz, peygamber efendimizin sözünü de. o zaman belki kadının vebal altına girmeyeyim diye işi ehline vermemeyi seçerek nasıl bir vebal altına girdiğine dair bir fikriniz oluşur.

Yalnizkelebek Yalnizkelebek haklı, o kadın kelebekin hakkını teslim edememiş, bu duruşundan dolayı da ileride belki o çekecek kim bilir.

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

beni niye alıntıladınız anlamadım. ben adamın ihtiyacı var o kalsın filan mı dmeişim konu sahibine. kadının açısından bakıyorum. ben olsam ben de ik taraın vebaline girmez kararı patrona bırakırdım. bunu beirttim yorumumda.

ben onun duygusal yaklaşımını yirim :KK53:

benim şefte ay crowley senden çok memnunum bütün gün koştur koştur çalışıyorsun her yere yetişiyorsun senin hakkını yiyorlar dedi dedi yaptığım işin bölümünü okumuştum ben üstelik ve hakkını veriyordum

patron işten birini çıkaralım dediğinde crowley çıkarın bence diye gayet güzel yorumda bulunmuş işsiz kaldıktan sonra öğrendim :ukala:

demem o ki kimseye güven yok iş dünyası bu

ben olsaydım sizi yüceltmek uğruna başkalarını karalamazdım, seninle iyiyim diye başkalarının işten çıkmasına gönlüm razı olmazdı yani. sizin işe ihtiyacınız varsa o abinin de var ki çalışıyor. patrona hiçbir şey söylemeyip odada o abinin arkasından konuşmak "benim gönlüm senden yana, o çok yavaş vs." denmesi çok çirkin.

beni niye alıntıladınız anlamadım. ben adamın ihtiyacı var o kalsın filan mı dmeişim konu sahibine. kadının açısından bakıyorum. ben olsam ben de ik taraın vebaline girmez kararı patrona bırakırdım. bunu beirttim yorumumda.

Adamın ihtiyacı var o kalsın diyenleri + kadının ortada durmasının daha iyi olduğu şeklinde yorum yapanları alıntıladım.

Çünkü kadının konu hakkında gördüğünü söylememesini, performanslar hakkında fikir beyan etmemesini doğru bulmadım.

Çünkü iş yapan kişinin iş yapmayanla bir tutulması ya da ikisi eşitmiş gibi yansıtılması bana göre asıl hak yemedir ve vebaline girmek o şekilde olur. Bence.

Adamın ihtiyacı var o kalsın diyenleri + kadının ortada durmasının daha iyi olduğu şeklinde yorum yapanları alıntıladım.

Çünkü kadının konu hakkında gördüğünü söylememesini, performanslar hakkında fikir beyan etmemesini doğru bulmadım.

Çünkü iş yapan kişinin iş yapmayanla bir tutulması ya da ikisi eşitmiş gibi yansıtılması bana göre asıl hak yemedir ve vebaline girmek o şekilde olur. Bence.
Ben de adamın ihtiyacı vardır demedim ki kadının yerinde olsam o an bende isim veremezdim ayrıca kadının olayı getirip anlatmasınıda yanlış buldum ve konu sahibine kimseye güvenmeyin dedim o kadınada diğer çalışanlarada.

X